Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • =aquarius= napisał(a)
    Dante. napisał(a)
    Mam pytanie ??

    Co GO zamierzają zrobić z Unieversami na których liczba graczy gwałtownie spada w dół . Na UN 21 jest tylko 1877 graczy to jest SZOK !!


    Liczba graczy: 4.889
    1 pkt: 4.186
    5k pkt: 1.328
    100k pkt: 626

    U44
    Liczba graczy: 4.315
    1 pkt: 3882
    5k pkt: 1443
    100k pkt: 628

    Graczy ciągle ubywa ale granica 5k i 100k pkt idzie w górę :)
  • Na Uni47 jest 1.751 graczy i z coraz więcej ich ubywa
    1pkt:1390
    5k pkt:882
    100k pkt:624

    więc nie ma co a po za tym 3/4 osób z tego uni na urlopach :/
    i z tego co wiem już nie chcą dalej grać
  • Ex3me napisał(a)
    Najlepiej by chyba było jakby więcej uni była speed albo coś. Gracze zawsze będą 'lecieć' na takie różne bajery typu właśnie speed uni albo 2x wydobycie.


    Dokładnie , Dokładnie a z tego powodu jak gracz rejestruje się na danym
    uni i widzi 5 tyś graczy i w statach top 1 ma 6kk pkt to nie chce mu się
    grac,i taka prawda jest. zamiast tworzyc nowe uni można pomyślec coś
    o speed uni , bo tych uniwersów zrobiło sie 64 to chyba za dużo?
  • jak wszystkie uni beda jechaly na speedzie to gracze przestana to odczuwac i trzeba bedzie zrobic jeszcze szybsze uni i tak w kolko, az dojdzie do momentu kiedy speed uni bedzie zupelnie niegrywalne, bo GSy beda lataly z predkoscia sond...
  • Maqnus napisał(a)
    jak wszystkie uni beda jechaly na speedzie to gracze przestana to odczuwac i trzeba bedzie zrobic jeszcze szybsze uni i tak w kolko, az dojdzie do momentu kiedy speed uni bedzie zupelnie niegrywalne, bo GSy beda lataly z predkoscia sond...


    Nikt nie napisał żeby wszystkie uni były speed.

    Mamy kilka okrągłych uni np. 25 czy choćby nawet legendarne 1. One z całą pewnością mogłyby stać się speed na wzór 50 i 60.
  • Maqnus napisał(a)
    jak wszystkie uni beda jechaly na speedzie to gracze przestana to odczuwac i trzeba bedzie zrobic jeszcze szybsze uni i tak w kolko, az dojdzie do momentu kiedy speed uni bedzie zupelnie niegrywalne, bo GSy beda lataly z predkoscia sond...


    Nikt nie mówi ze wszystkie uni ,można stworzyc na starych czy nowych uniwersach speed , bo naprawdę w niektórych przypadkach staje się to
    załosne jak widac 1400 graczy i z tego połowa to nie aktywnych,można
    np zrobic uni speed tylko pod względem wydobywania surowców inne
    statki nie muszą latac szybciej , bo wydaje mi sie ze za jakiś czas jak tak
    dalej pójdzie to Te najstarsze uniwersa wymrą...
  • Ogólnie to dzisiejszy obraz uni wygląda tak:

    1/4 to gracze aktywni którzy do czegoś dążą i mają chęć do rywalizacji
    1/4 to gracze to się logują raz na kilka dni i ślą tygodniowe fs'y albo sporadycznie wydają surkę. Najczęściej zapewne na bunkry.
    2/4 to idlerzy, wieczni urlopowicze i lamki które zarejestrują się na kilka dni by potem odstawić konto.

    Tak jak w każdym kraju tak i w OGame przydałaby się jakaś sensowna 'reforma' starych uni.

    Wiemy już że łączenie uni to raczej marna opcja bo GF na bank się na to nie zgodzi.
    Na ma też sensu aby każde uni miało 'coś' co uczyni je wyjątkowym bo wtedy tak na prawdę nie będzie wyjątkowych uni.
    Wiemy też że kolejne nowe unie to jak trucizna dla starych uni. Przyciągają tłumy 'graczy' którzy robią sobie wielkie nadzieje a po kilku miechach zostają tylko starzy wyjadacze.

    Myślę że gdyby tak wycofać z użycia oficerów (co jest niemożliwe) sporo graczy którzy skończyli wróciłoby. Jest zapewne multum opcji ale czy ktoś w ogóle raczy nas wysłuchać?
  • Ex3me napisał(a)


    Myślę że gdyby tak wycofać z użycia oficerów (co jest niemożliwe) sporo graczy którzy skończyli wróciłoby. Jest zapewne multum opcji ale czy ktoś w ogóle raczy nas wysłuchać?


    Oto jest pytanie czy ktoś czyta takie tematy jak ten i w ogóle rozważa jakieś nowe opcje ?( czy ogame cały czas ma jeden plan-nowe uni co dwa miechy i tyle... ale i to kiedyś się skończy tak że nikt nie zagra na nowym uni albo po 2 tygodniach będzie składało się ono z 10tyś graczy z I :D Taki bojkot nowego uni by sie przydał XD
  • Po 1 to wiem ze laczenia raczej niebedzie i jak pisza jest ono niemozliwe. Ale w mojej pracy jak mowie ze jest niemozliwe to kaza mi to zrobic natychmiast a ewentualnie na cod moga poczekac. Tak samo w GF jak ktos policzy ze bedzie sie bardziej opylac laczenie uni to kaza to zrobic programista i zrobia!!



    Najnowsza sytuacja z U1:


    Spadek zostal w końcu zachamowany !!!! :D:D:D:D


    4.054.331 (Miejsce 212 z 7.576) od wczoraj 60 kont do przodu


    2512 lolesq 5.020 pierwsza niezielona osoba 4 mniej ale jakies bany byly
    4414 inevitable 1 pierwsza osoba z punktem 66 wiecej


    Mam nadzieje ze to juz koniec spadkow pozdrawiam

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez arturr2d2 ().

  • Ex3me napisał(a)
    Ogólnie to dzisiejszy obraz uni wygląda tak:

    1/4 to gracze aktywni którzy do czegoś dążą i mają chęć do rywalizacji
    1/4 to gracze to się logują raz na kilka dni i ślą tygodniowe fs'y albo sporadycznie wydają surkę. Najczęściej zapewne na bunkry.
    2/4 to idlerzy, wieczni urlopowicze i lamki które zarejestrują się na kilka dni by potem odstawić konto.

    Tak jak w każdym kraju tak i w OGame przydałaby się jakaś sensowna 'reforma' starych uni.

    Wiemy już że łączenie uni to raczej marna opcja bo GF na bank się na to nie zgodzi.
    Na ma też sensu aby każde uni miało 'coś' co uczyni je wyjątkowym bo wtedy tak na prawdę nie będzie wyjątkowych uni.
    Wiemy też że kolejne nowe unie to jak trucizna dla starych uni. Przyciągają tłumy 'graczy' którzy robią sobie wielkie nadzieje a po kilku miechach zostają tylko starzy wyjadacze.

    Myślę że gdyby tak wycofać z użycia oficerów (co jest niemożliwe) sporo graczy którzy skończyli wróciłoby. Jest zapewne multum opcji ale czy ktoś w ogóle raczy nas wysłuchać?


    a niby dlaczego mają być wycofane płatne dodatki ??? GF musi z czegoś życ i na razie nikogo do wykupowania nie zmusza
    co do łaczenia pewnie do tego dojrzeją tylko że bedzie już pewnie za późno :)


    arturr2d2 napisał(a)
    Po 1 to wiem ze laczenia raczej niebedzie i jak pisza jest ono niemozliwe. Ale w mojej pracy jak mowie ze jest niemozliwe to kaza mi to zrobic natychmiast a ewentualnie na cod moga poczekac. Tak samo w GF jak ktos policzy ze bedzie sie bardziej opylac laczenie uni to kaza to zrobic programista i zrobia!!





    jest to możliwy tylko chęci brak nawet obecnie bez większego problemu są to słowa jak dobrze pamiętam arkanisa


    Nessuso napisał(a)
    Panowie ja nie w temacie był jakiś protest? kiedyś? czy coś takiego jak nie było to można zorganizowac taki ale naprawdę przemyslany tak jak
    robią w służbie zdrowia:d i efekty są:D hehe



    po co protestować wystarczy nie kupować płatnych dodatków i powoli na górze ktoś zaczyna myśleć to jedyna szansa zeby do zarządzających dotarło



    morał jest prosty GF chce zarabiać i nic nie robić my chcemy sie bawić czyli grać tylko że nasze drogi sie rozchodzą może może może ktoś pomyśli i nasze drogi sie zejdą
    nowe dodatki nie przyciagną nowych graczy na stare uni większość starych graczy nie idzie na nowe uni
    a połączenie przedłuży jedynie grę i na pewno by napędziła kasy GF bo nowi przeciwnicy doświadczenie na pewno by wielu zmobilizowało do wykupienia płatnych dodatków
    GO i SGO i kto tam jeszcze moze powie ze łacznie nic nie da
    wystarczy zrobić ankiete i bedzie po problemie i zadać kilka pytań np:
    1 czy chcesz połączenia uni i rywalizacji z nowymi graczami
    2 czy wykupisz płatne dodatki po połączeniu

    i dwa małe pytani rozwiążą cały problemi i ciągłe dyskusje


    PS pewnie zaraz wpadnie hela w opłach i skasuje post lub zamkinie temat bo pewnie znajdzie coś w regulaminie :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez von eliminator ().

  • u 13: (Miejsce 211 z 2.000) znacznie spadła liczba kont, przez miesiąc około 800 :quasi:

    1 pkt > 1455 graczy
    5.000 pkt > 928 graczy
    100.000 pkt > 666 graczy


    u 35: (Miejsce 312 z 1.825)

    1 pkt > 1414 graczy
    5.000 pkt > 929 graczy
    100.000 pkt > 658 graczy

    marnie to wygląda :-/

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Yestic ().

  • Witam.

    Dzisiaj jak zobaczyłem statystyki poszczególnych światów, to się przestraszyłem, pamiętam jeszcze czasy, kiedy na każdym universum było ponad 5 tysiecy osób, a jak gdzieś spadło poniżej 5, to już się narzekało, że OGame upada. Czy osoby narzekający mieli rację? To już inna sprawa.

    Prawda jest taka, że nowe universa są otiwerane po to, aby gracze mogli zacząć od początku, aby nowi nie musieli się męczyć, aby zdobyć trochę punktów. Jednak GF trochę przesadziło z taką ilością nowych universum, trudno jest je zapełnić, a nie ma co liczyć, że większość będzie grało na kilku universach, zazwyczaj zostawia się jedno, góra dwa konta.

    Pozdrawiam.
  • Spadek drastyczny w ostatnich 2-3 tygodniach. Zaczęło się tak w okolicach wprowadzenia nowej strony startowej.
    Jednakże wykluczam problemy z logowaniem i kasację bo tu musiałby minąć miesiąc, a cały incydent dzieje się szybciej.
    Na U13 mieliśmy na początku miesiąca 2,5-2,6k kont, dzisiaj mamy nieco powyżej 1,9k.
    Z jednej strony dobrze, że znikają "warzywa" z drugiej stan liczbowy budzi przerażenie i sens w dalsze granie.
    Czy w końcu zostanie tylko TOP100?

    Co do powstawania nowych Uni to nie narzekajmy teraz bo jest za późno. Błąd popełniono na samym początku zarzucając nas nowymi uniwersami w liczbie 30-40. Teraz to się zemściło i jest jak jest.