Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Problem wyludniania przede wszystkim ilość uniwersów, kolejny to że każdy grzeje na nowe z myślą "a może tym razem mi się uda" ale nawet na nowych uniwersach jest masa ludzi która po złomie z płaczem kończy grę ;] mimo że nie można tu mówić o różnicach pkt rzędu milionów pkt między agresorami a obrońcami ;] i chyba ostatni powód to "żywotność", jak w każdej grze.


    Smutne ale prawdziwe.
    Najlepiej wytłumaczony problem wyludnienia Uni.
    Amen.
  • Johnny Bravo napisał(a)
    Ekhart napisał(a)
    niedawno wyszedłem z noobprotection. Od razu zaczął mnie skanować i atakować gracz z... 2 miejsca. Ja mam około 6k pkt, on około 11.300k. I jak tu się rozwijać? xX


    SRAK. ;]
    Boże, ludzie, ogarnijcie się. To, że mocny jedzie po słabym to jakieś nie normalne w tej grze? Nie honorowe czy co? to niby np top100 ma lecieć na top5 i się rozbić, tylko dlatego, że słabego nie wypada atakować bo on porzuci konto?
    Nie bądźcie śmieszni, rozwinąć się można w każdej sytuacji, może 1 na 500 graczy znajdzie się prawdziwy dupek co lata i niszczy nas dla frajdy bo ani tu zysku ani nic. Ale i wtedy robimy kolonie gdzieś dalej i po problemie. Robią sobie na was fs'y? poproście kogoś w okolicy żeby go zdjął i jeszcze wam za to podziękują.
    Dla graczy nie myślących kompletnie to i mogą dać noobprotection na 3.000.000 pkt, po czym i tak zostaną farmą i tak. Przy rejestracji odznaczali by sobie opcje "potrzebuje lat na to, żeby wpaść na jeden z genialnych pomysłów takich jak np: Założenie koloni tam gdzie mi dadzą święty spokój. " ;]


    Problem wyludniania przede wszystkim ilość uniwersów, kolejny to że każdy grzeje na nowe z myślą "a może tym razem mi się uda" ale nawet na nowych uniwersach jest masa ludzi która po złomie z płaczem kończy grę ;] mimo że nie można tu mówić o różnicach pkt rzędu milionów pkt między agresorami a obrońcami ;] i chyba ostatni powód to "żywotność", jak w każdej grze.

    Myślącym inaczej powinni otworzyć "uniwersum dla poszkodowanych" XD i dać opcje ataków tylko za zgodą obrońcy ;P szkoda słów...


    Pośród narzekań niepilnujących się minibunkrowników znalazła się chociaż jedna osoba, która pisze z sensem.
    Może jeden na 100 graczy atakuje tylko po to aby kogoś zniszczyć i nic na tym nie zarobić. Reszta lata po zysk, zrozumcie to. Jeśli robicie wszystko aby zapobiec atakom, nie zostawiacie surowców ani floty na planetach, a mimo to ktoś po was lata to napiszcie do jakiegoś lepszego sąsiada, może coś on poradzi.
    Ja gram na starym uni od niespełna roku. Może mam tylko jakieś szczęście i spokojną okolicę, dlatego nie rozumiem tych narzekań.
    Na początku gry też dostawałem złomy, po pierwszym dowiedziałem sie po co są fs'y (właściwie to wiedziałem wcześniej, ale byłem przekonany, że po taką małą ilość złomu nikt nie poleci :P) po drugim dowiedziałem się że z planety na pz daleko nie polatam (wyliczył mnie ktoś na falandze ;) ), później życzliwe osoby uświadomiły mnie, ze zniszczenie małego moona to nie problem (okres S&D był :D)
    Mimo to jakoś ciągnąłem, czytałem forum, nauczyłem się jako tako grać i nie dawać wielkich powodów do ataku innym.

    Silniejsi będą latać po słabszych bo o to chodzi w tej grze, Zrozumcie to.

    Chcecie, żeby tak po was nie latali??
    Nie róbcie bunkrów, może tylko małą obronkę, żęby byle kto nie latał. A zróbcie może fs'a na zawrócone stacjonuj jak was nie ma. Moon też się przyda, ale na nim tez nie róbcie fortecy, nawet jak ktoś poleci, to albo powinniście mieć flotę w powietrzu, albo patrzyć co 20 min czy ktoś was nie atakuje. Jak chce zabrać surkę a Wy jesteście to podnieście tą flotę nic nie stracicie, a agresor zmarnuje trochę paliwka, powiedzcie mu, że jesteście zalogowani, z mojego (małego) doświadczenia wynika, że jak kilka razy z rzędu agresor nic nie zarobi to lata coraz rzadziej.

    Jak sobie wyobrażacie latanie tylko po graczach 10 razy słabszych??
    Wśród graczy z czołówki z pewnością jest procentowo więcej flociarzy niż na reszcie uniwersum. Ci gracze doszli tak wysoko swoją aktywną grą ( nie biorę pod uwagę oddawania kont itp.) farmili tych, którzy nie umieją się obronić, złomowali nieuważnych i zarabiali na tym. Nie budowali eko tylko rozwijali flotę, to jest ich główne źródło dochodów - FLOTA. Po wprowadzeniu noobprotection dla wszystkich gracze ze szczytu rankingu mogliby atakować graczy tylko około top 100. A nie tak łatwo jest na takich graczach zarobić, bo oni potrafią się zabezpieczyć. To byłby pewien paradoks, im ktoś jest lepszy, tym mniej może zarobić, bo nie może farmić najbardziej dochodowych planet.

    Wyobrażacie sobie ogame, bez flot, z samym eko?? Bo ja nie.

    Myślicie, że przedstawiłem punkt widzenia flociarzy, którzy latają po każdym kto wybije się ponad 5k pkt??
    To źle myślicie. Ja sobie tylko spokojnie eko stawiam. Flotkę mam malutką, ale latam jak mam czas.
    W większości przypadków wystarczy troszkę chęci i zaangażowania i można utrzymać się na starym uni.



    A teraz wróćmy do tematu:
    uni 7
    (Miejsce xxx z 2.427)

    1 pkt od 1432 miejsca
    5k pkt od 961 miejsca
  • eMZet napisał(a)
    Problem wyludniania przede wszystkim ilość uniwersów, kolejny to że każdy grzeje na nowe z myślą "a może tym razem mi się uda" ale nawet na nowych uniwersach jest masa ludzi która po złomie z płaczem kończy grę ;] mimo że nie można tu mówić o różnicach pkt rzędu milionów pkt między agresorami a obrońcami ;] i chyba ostatni powód to "żywotność", jak w każdej grze.


    Smutne ale prawdziwe.
    Najlepiej wytłumaczony problem wyludnienia Uni.
    Amen.



    Ja też muszę się niestety i z tym zgodzić cytatem.

    Coraz większa ilość uni, to głupota, żeby nie nazwać tego d. wtórnym.

    Wg mnie 10 uni, 20 uni to już max - a 50 to przegięcie, natomiast 70 - w przypadku ogame.de 76 uni to szczyt przegięcia - z pewnością jadą do 100 to wtedy będzie szczyt szczytów przegięcia...

    Zauważyłem, że w każdej grze oferowanej niemal przez GameForge stawia się wyłącznie na ilość a nie jakość serwerów / uniwersów. Jakość rozumie jako zapełniony na maksa a ilość to tak jak w poprzednim ustroju politycznym... - do czego to doprowadzi... ?
    Jaki jest sens tworzenia nowych serwerów / uniwersów jeden po drugim ? (nie mówię tu tylko o ogame)
    Po co otwierać nowy serwer, kiedy poprzedni (czasem otwarty kilka dni wcześniej) nie został jeszcze zapełniony... ???
    Są takie gry, gdzie nowe serwery stawia się raz na pół roku - nie można tego samego robić np w ogame ? A nie można było robić tego wcześniej ?

    A co będzie za kilka lat ? Połączą uniwersa ? A kto na to się zgodzi ? Nikt ? Racja, ale od kiedy to Oni liczą się ze zdaniem graczy ? Połączą a my będziemy mieli Guzik do gadania !!! Postawią nas przed faktem dokonanym tak, jak robili to do tej pory a my możemy co najwyżej powiedzieć... - dziękuję za taką grę, ale kończę...

    Dla mnie ktoś, kto tworzy nowe serwery / uniwersa jak potłuczony jest chory psychicznie - a przez tą jego chorobę psychiczną ucierpią tylko zwykli gracze oraz stare serwery... - wyludnią się :(

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez saddam1986 ().

  • 2100 - 2200 graczy na universach...na dwoch najnowszych duzo graczy, ale po kilku miesiacach tez bedzie 2100 - 2200...tylko na speed uni jest wiecej, ale i tak jest to połowa tego co powinna byc.

    Jedyne normalne pod tym względem jest Uni 1...i tak chyba pozostanie na zawsze. Kazde inne standardowe uni czeka to samo czyli z tego co widac jest to 2100 - 2200 graczy...bezsens.

    Ciekawe co dalej...
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Muniek ().

  • zawsze przybedzie jakas nowa fala graczy, tak dlugo jak ogame bedzie popularny i grywalny tak GF bedzie robic zysk i nic sie tu nie zmieni. Jedynym lekarstwem na koniec powstanwania nowych uni jest kompletnie przestac kupowania antymaterii i to jest raczej niewykonalne i kolo sie zamyka. Szkoda tylko spolecznosci co sie angazuje w tej grze i dba o swoje uni. Przede wszystkim powinno sie zdystansowac i patrzec na to wszystko z przymruzeniem oka.
  • Ja jestem zdania, że nowe serwery powinny powstawać wtedy, gdy poprzednie się zapełnią. Jeśli nagle zwalniają się poprzednie, to po co nowe tworzyć...?
    Mówicie o 2200-2100 graczy na uni... - a sprawdźcie ilu z nich ma 1 pkt wzwyż, ilu ma 100 pktów wzwyż a ilu ma 10k pktów wzwyż...

    Kiedyś, żeby dostać się do statystyk na 4 uni - tj top 1500 kiedyś tylko było - trzeba było mieć 120k pktów !!

    Dziś gracz na 1500 pozycji ma 0 pktow !!!!!!!!!!!!!

    Od 1398 dopiero zaczyna się punktacja tj powyżej 0 pktów !!

    Powyżej 100 pktów od 1284 !!

    10k pktów wzwyż od 980 miejsca

    Na innych uni nie jest lepiej...

    A wykazuje 2.424 graczy - po co to oszustwo, skoro i tak wiadomo, że jest 1400 niespełna (powyżej 0 pktów)

    Za jakiś czas jak będzie 500 graczy z liczą pktów powyżej 0, to nadal będzie widać 2k graczy ?? Pewnie tak...

    Niech Niemcy stawiają dalej nowe uni, niech silni gracze niszczą słabych, niech robią dalej dużo kontrowersyjnych zmian - GWARANCJA, ŻE STARE UNI I W OGÓLE OGAME UPADNIE :)
  • Fahrenheit napisał(a)
    hehe zajrzyj sobie na uni 35. Niecałe 2k graczy. Nie będę dzielił już nawet na nieaktywnych i aktywnych.


    zalosne jest to co sie dzieje ;/

    chociaz juz troche rzadziej universa nowe powstaja... ale to i tak juz za pozno... chyba juz tylko to laczenie uni ma jakis sens

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kuba888 ().

  • Kuba888 napisał(a)
    Fahrenheit napisał(a)
    hehe zajrzyj sobie na uni 35. Niecałe 2k graczy. Nie będę dzielił już nawet na nieaktywnych i aktywnych.


    zalosne jest to co sie dzieje ;/

    chociaz juz troche rzadziej universa nowe powstaja... ale to i tak juz za pozno... chyba juz tylko to laczenie uni ma jakis sens




    Co to da, że połączyliby uni... - podejrzewam, że nie da się tego zrobić - a nawet jeśli da się, to jest to zbyt radykalne rozwiązanie, które przyniosłoby kolejne straty w ilości graczy jako protest przeciw takim praktykom...

    Połączą stare uni, to zaczną znowu tworzyć jak nienormalni kolejne - np. 3 w miesiącu - nie znacie tego ?

    Uni z 2x szybkością dobrze prosperują - WIECIE JAK NIEMCY TO ZNISZCZĄ ?
    NAROBIĄ 50 TAKICH UNI Z 2x PRĘDKOŚCIĄ I STARE UPADNĄ...

    Ja teraz trochę żartobliwie powiem - historia uczy, że Niemcy lubią tylko niszczyć - zniszczyli Polskę w czasie II wojny światowej, zniszczyli mur berliński, niszczą populacje na ogame poprzez kontrowersyjne zmiany w grze lub po prostu dowalają kolejne serwery / uniwersa i tym samym niszczą stare...

    Wiadomo, że nic nie trwa wiecznie, lecz po kiego dowalać kolejne uni / serwery, skoro poprzednie chylą się ku upadkowi ???

    Jak będzie już za późno, to może wtedy sięgną po rozum do głowy... - ale to już będzie TOO LATE !!

    Gra wg mnie od początku była źle zrobiona - układy powinny być większe - tj nie 15/16 planet lecz np 30/31

    Limit graczy nie około 15k, tylko 100k

    Nie ładować wszystkich do 1-szej gali, tylko równomiernie po różnych galach.

    Nie otwierać nowych uni, skoro poprzednie nie są pełne

    Wydłużyć czas kasacji kont nie po 35 dniach, tylko po 70 dniach np. w przypadku kont z większą ilością pktów tj bez noob protection.

    Zwiększyć czas trwania noob protection dla słabszych graczy np do 25k pktów - na starych uni to nawet do 50k czy 100k można by to śmiało dokonać...

    Te oraz wiele innych propozycji rozwiązań mogłoby uchronić stare uniwersa przed upadkiem

    No i oczywiście mentalność silniejszych graczy, którzy napadają słabszych graczy... - często beznamiętnie, ile wlezie - by przestał grać...?

    W tej chwili jedyne lekarstwo na umierające uni, to łączenie np 1+2+3; 4+5+6 itd itd, tylko kto z graczy z 3 uni by chciał topowego gracza z 1 uni mieć za sąsiada ? Jeszcze takiego, który wykończył wszystkich swoich sąsiadów i wykańcza innych... - odp brzmi - NIKT - więc ten pomysł też jest beznadziejny

    Niemcy uważają, że jedynym lekarstwem na to, jest nowy uni... - i tak zbliża się koniec starych uni... - przez taką durną mentalność... :-/

    To wygląda jak pewien serial - końca nie widać... - kiedy powstaje nowy uni ?? xD Nie prędko ?? A MOŻE WCALE ??? TO CHCIAŁBYM USŁYSZEĆ !!
  • Faktycznie nie pomyslalem pisząc te 2100 - 2200 graczy...jest masa graczy z 0pkt 1 pkt itd...a gdyby brac uwage samych graczy, ktorzy wyszli z noobprotection - czyli jako tako juz sensownych graczy - to sprawa wygląda jeszcze gorzej.

    EDIT: w sumie nawet na uni 1 graczy, ktorzy wyszli z noobprotection zaczynają sie od miejsca 2500...czyli mamy tak jakby 2500 graczy a pisze ze jest 12500...LOL ogame padło :E
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Muniek ().

  • Niemcy uważają, że jedynym lekarstwem na to, jest nowy uni... - i tak zbliża się koniec starych uni... - przez taką durną mentalność...



    Oni tak nie uwazaja, to jest firma nastawiona na zysk i jak myslisz gdzie ludzie kupuja oficerow? na starych uni gdzie posiadanie oficera praktycznie nic juz nie daje czy na nowym uni gdzie odbywa sie wyscig szczurow? Nowe uni przynosza zysk i dopoki ludzie beda sie tam rejestrowac to uni beda otwierane.
    Problem nie lezy w nowych uni, problem lezy w mentalnosci ludzi ktorzy jak dostana zloma to ida na nowe uni albo koncza gre, jak by mieli troche ambicji i probowali sie odbudowac to i by Niemcy nie otwierali tak czesto nowych uni. Ale jak kazdy noob po stracie 10 krazkow juz sie poddaje to co sie dziwic.
  • von eliminator napisał(a)
    Marvin. napisał(a)
    Yyyy... Powie mi ktoś tylko skąd się wziął tak przyrost graczy na u23, 29 i przede wszystkim 44? o0



    proste liczba graczy spadła poniżej pewnego minimum i trzeba nabić trochę nowych kont i teraz na innych uni zacznie sie to samo :)


    Też tak właśnie myślę bo to przecież nierealne żeby w miesiąc liczba graczy się zwiększyła prawie czterokrotnie - o kilka tysięcy

    Sygna by Madzia

    Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

    Speed x1: 124 ST - 143847%
    Speed x2: 42 ST - 155826%
    uJupiter - top1 (off)
    uXalynth - top20 (off)
    uJanice - top5 (on)
  • von eliminator napisał(a)

    proste liczba graczy spadła poniżej pewnego minimum i trzeba nabić trochę nowych kont i teraz na innych uni zacznie sie to samo :)


    Mam nadzieję, że masz rację i że dotrą też do mojego Uni 27. W tej chwili liczba graczy spadła do 2100 a większość z nich i tak jest na urlopach. Z nowych Uni ludzie bardzo szybko uciekają - na U63 jest już 10k graczy, spadek o 33%. Nie wiem jak często ludzie korzystają z oficerów ale z komandora chyba prawie wszyscy z moich znajomych. I wydaje mi się, że właśnie z tego jest największy zysk. Ktoś kto gra miesiącami czy latami na pewno jest dla nich lepszym zarobkiem na samym komandorze niż ktoś kto ucieka po miesiącu nawet wykupując na początku wszystkich oficerów jak leci. Starych Uni nie zlikwidują nie ma szans.

    Jeśli ktoś chce rozpocząć grę na jednym ze starych Uni zapraszam do nas na Uni 27. Jest mnóstwo miejsc do skolonizowania się i ogromna liczba farm z wysoko rozwiniętymi koloniami. Poza tym jeśli ktoś zakłada nowe konto może liczyć na pomoc, żeby szybciej się rozwinąć do poziomu, w którym naprawdę zaczyna się gra :). Szczegóły tutaj Zaludniamy Uni 27
  • Originally posted by Riddick5de
    von eliminator napisał(a)

    proste liczba graczy spadła poniżej pewnego minimum i trzeba nabić trochę nowych kont i teraz na innych uni zacznie sie to samo :)


    Mam nadzieję, że masz rację i że dotrą też do mojego Uni 27. W tej chwili liczba graczy spadła do 2100 a większość z nich i tak jest na urlopach. Z nowych Uni ludzie bardzo szybko uciekają - na U63 jest już 10k graczy, spadek o 33%. Nie wiem jak często ludzie korzystają z oficerów ale z komandora chyba prawie wszyscy z moich znajomych. I wydaje mi się, że właśnie z tego jest największy zysk. Ktoś kto gra miesiącami czy latami na pewno jest dla nich lepszym zarobkiem na samym komandorze niż ktoś kto ucieka po miesiącu nawet wykupując na początku wszystkich oficerów jak leci. Starych Uni nie zlikwidują nie ma szans.


    I co z tego ze ucieknie po miesiacu jak kupi ta antymaterie = profit.
    I na nowych uni tez beda gracze co zostana tam dosc dlugo (beda oni przynoscic staly profit w z zakupu komandora) + masa noobkow ktorzy kupia ta antymaterie, wtopia po miesiacu i skoncza grac :)
    Na nowych uni jest zawsze wyscig szczurow i posiadanie oficerow naprawde pomaga w tym wyscigu wiec duza czesc osob je ma co daje im zysk, i dopoki maja ten zysk beda nowe uni.
  • von eliminator napisał(a)
    Marvin. napisał(a)
    Yyyy... Powie mi ktoś tylko skąd się wziął tak przyrost graczy na u23, 29 i przede wszystkim 44? o0



    proste liczba graczy spadła poniżej pewnego minimum i trzeba nabić trochę nowych kont i teraz na innych uni zacznie sie to samo :)


    O tu Cie przywiało :D Co prawda to prawda tylko dziwne że napisali jakiś program bez błędów skoro tak sie im udaje robić no chyba że ręcznie to robią? :)
    Uni 5 - BUSH forever - 1 ST 424,49%
    Uni Wasat - Valeria Victrix - 1ST
    Uderzenia bitu są dla mnie jak bicie serca
  • Wobec problemu tzw. "sztucznych kont", służących jedynie zawyżaniu faktycznej ich liczby, zaproponowano, by ująć w tym temacie to zagadnienie. W związku z tym przydałaby się informacja, od osób tu piszących, ile na ich Universum osób ma choćby punkt, jako kryterium oddzielające sztuczne konta. Takie dane w temacie można znaleźć, ale są zbyt skąpe i odległe względem siebie w czasie, potrzebne są ze wszystkich Universów i zbliżone w czasie. Dlatego zaglądający tu użytkownicy proszeni są o wpisywanie takich danych.
  • uni30 (21.01.09, 00:06)

    2192 konta
    1416 graczy >= 1pkt
    934 graczy >= 5k pkt


    uni5 (21.01.09, 00:08)

    2483 konta
    1401 graczy >= 1pkt
    957 graczy >= 5k pkt

    Sygna by Madzia

    Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

    Speed x1: 124 ST - 143847%
    Speed x2: 42 ST - 155826%
    uJupiter - top1 (off)
    uXalynth - top20 (off)
    uJanice - top5 (on)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Marvin ().

  • Właśnie na 2 uni ubywa kolejna partia graczy

    Z tego co się dowiedziałem, to otrzymywali pomoc od innych graczy - a tą pomoc ukradł gracz z top 4

    Żenada, ze kilku pomaga, chce odnowić uni, zaopatrzyć w nowych graczy a tu 1 mocny noob wszystko psuje

    Tak to wy starych uni nigdy nie odbudujecie


    PS
    Z reguły te osoby wiedzą, że ten, kogo napadają - otrzymuje pomoc od innych graczy - i widać, że mają to mimo wszystko w poważaniu (bycie w sojuszu też nie gwarantuje bezpieczeństwa)

    Cóż - zawsze musi być gdzieś ta czarna owca - tylko czemu ich tak dużo... - bo to nie pierwszy przypadek i nie pierwszy uni (2 uni) na którym dochodzi do takiej sytuacji...

    Gratulujemy głupoty tym co robią uni bez opamiętania i tym co napadają innych graczy bez opamiętania - koniec starych uni i koniec ogame nadchodzi... - niestety :/

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez saddam1986 ().