Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Ale osoby odpowiedzialne za ogame w ogóle nic z tym nie robią - widziałem wiele tematów związanych właśnie z tym, że unie umierają, że nie ma z kim grać, każdy skarży się, że zakładane są nowe uni bezprzerwy. To da się wszedzie znaleźć ale nigdzie nie znalazłem postu/tematu, który wyjaśnia pozycje administratorów w tej sprawie, jednym słowiem nie wiadomo dlaczego ciągle zakładają te uni nowe. Podejrzewam, że mają takie od górne polecenia, bo z rozsądkiem to nie ma nic wspólnego.

    Ciekawiej się gra jak jest dużo ludzi, a nie że ja już 9miesięcy mam flotę i nikt jej nie rusza :/
  • Podejrzewam, że mają takie od górne polecenia, bo z rozsądkiem to nie ma nic wspólnego.


    Zgadzam sie nasi administratorzy nic na to nie poradza robia co im każą i za duzo do gadania nie maja i mimo ze z rozsadkiemnie ma to nic wspólnego to wiadomu twórcy chca zarabic :D :D
  • Jak zawsze wam podam

    No i jak zawsze wam podam te populacje :P
    oto one :)
    Universa
    5. (Miejsce ..... z 4534)
    17. (Miejsce ... z 4512)
    43.(Miejsce ... z 4631)
    Za 2 tygodnie znow podam :) jak zawsze ale wtedy jzu takie uni :5,10,17,32,36,37,42,43 :)Pozdro

    Nie pisz postów w kolorze i orientuj się co się dzieje (czyli czytaj temat) a potem się wypowiadaj :]
    Sejk
  • Dzisiaj z danymi był mały problem, ale dzięki pomocy pani operator GosiaK, która przepytała niemal wszystkich pozostałych operatorów udało się je zebrać, za co bardzo dziękuję.

    Graczy przybywa, a ogólniej to widać stabilizację.
  • Nawaliłem, przepraszam wszystkich którzy teraz byli "ciągani" w celu podania danych oraz innych, którzy nijako "ucierplieli".

    Co najgorsze chyba, nie była to kwestia awarii, czy mojego zniknięcia. Tylko pamięci. Zapomniałem.

    W tej chwili ustawiam już sobie przypomnienie w telefonie na następy tydzień na poniedziałęm.

    Jeszcze raz przepraszam :-|

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zajec5 ().

  • A mi naprawdę żal jest U18, mojegorodzimego i jedynego na którym gram. I wiecie co, jak zaczynałam grę to było na nim prawie 8k ludzi, teraz jest 4,5 ;( Naprawdę smutne...
  • Chciałem zwrócić uwagę, że wiele danych jest nieprawidłowych. Chodzi oto, że najdokładniejsza liczba graczy na danym uni jest podawana o godzine 1:20. Wtedy to usuwane są konta graczy z podwójnym "i" oraz graczy, którzy włączyli kasację kont.
  • FaLo napisał(a)
    Chciałem zwrócić uwagę, że wiele danych jest nieprawidłowych. Chodzi oto, że najdokładniejsza liczba graczy na danym uni jest podawana o godzine 1:20. Wtedy to usuwane są konta graczy z podwójnym "i" oraz graczy, którzy włączyli kasację kont.

    mhmm ... co racja to racja ..
    Czy to znaczy, że na ochotnika zgłaszasz się do systematycznego sprawdzania co tydzień ilości kont na wszystkich uniwersach w środku nocy ;) ?

    Juzer napisał
    Dzisiaj z danymi był mały problem.


    To może zastosować odwrotny system ?
    Dane przesyłane jak kiedyś przez pojedynczych informatorów, a Zajec zostałby "rezerwowym" ?
  • FaLo napisał(a)
    Chciałem zwrócić uwagę, że wiele danych jest nieprawidłowych. Chodzi oto, że najdokładniejsza liczba graczy na danym uni jest podawana o godzine 1:20. Wtedy to usuwane są konta graczy z podwójnym "i" oraz graczy, którzy włączyli kasację kont.


    Liczba graczy zmienia się bardzo dynamicznie, juz po godzinie różnica jest wyraźna, nie ma sposobu by dane były wciąż aktualne, w ogóle po co, tutaj chodzi o to by dostrzec zmiany po dłuższym okresie niż jeden dzień, tylko wtedy wiadomo czy coś się naprawdę zmienia.

    Co w ogóle ma znaczyć najdokładniesza, po chwili najczęściej i tak wynik będzie inny. Dane są poprawne, bo sprawdzone w określonej chwili i wtedy tyle było.


    vahen napisał(a)
    To może zastosować odwrotny system ?
    Dane przesyłane jak kiedyś przez pojedynczych informatorów, a Zajec zostałby "rezerwowym" ?


    Wielu osobom zdarzyło się zapomnieć, narazie obecna forma przekazywania danych jest zbyt dogodna by z tego rezygnować po jednym incydencie.
  • To zobacz ilu graczy będzie o godzinie 24 a ilu o 1:20. O godzinie 1:20 jest podawana liczba obecnie grających kont.

    Przykładem niech będzie twój wpis na uni 13 gdzie był niby wzrost graczy do ponad 4700 osób o godzinie 24 a o 1:20 było już ich niecałe 4500. Myslisz, że w ciągu godziny nagle ubyło 200 kont? Akurat ta liczba była przeze mnie obserwowana bo się zdziwiłem, że rano było nas 4500 a o 24 nagle ponad 4700 ;)
  • To żaden dowód, były już dwa przypadki gdy liczba graczy zmieniała się niewiarygodnie, raz o 4 tys. graczy, a ostatnio nawet o 8 tys., nie wiem z czego to wynika, czasem są tak pokazywane i wcale nie zmieniają się późno w nocy, bo za chwilę podawano mi już wiarygodniejsze wyniki.

    Jeśli się jednak upierasz to może rzeczywiście zechcesz sobie w nocy pospisywać te dane, jednak to nie sensu, bo o tyle dane mogą się zmienić i w dzień. Skąd w takim razie przypuszeczenia, że akurat o tej porze będą jak należy, liczba graczy zmienia się na okrągło przyjmij to do wiadomości.

    Dane spisano w określonej chwili, są jak trzeba, tutaj nie jest ważne, że w nocy będzie inaczej, tyle było w trakcie spisywania i dane są poprawne. Przy spisywaniu tak już jest, podaję się liczbę ludności dla jakiegoś miasta o danej porze i nie zmieni się ich gdy nagle ona spadnie w wyniku różnych wypadków, bo zapisano ją w danej chwili i wtedy tyle było. Jeśli nie rozumiesz to trudno, możesz zacząć przesiadywać po nocach i spisywać te dane, jeśli tego nie chcesz zrobić to nie krytykuj, bo to bezpodstawne.

    Tutaj podawana jest liczba wszystkich kont bez względu na to czy za chwilę będzie ich o wiele mniej, czy więcej, spójrz na pierwszą stronę.
  • Juzer napisał(a)
    To żaden dowód, były już dwa przypadki gdy liczba graczy zmieniała się niewiarygodnie, raz o 4 tys. graczy, a ostatnio nawet o 8 tys., nie wiem z czego to wynika, czasem są tak pokazywane i wcale nie zmieniają się późno w nocy, bo za chwilę podawano mi już wiarygodniejsze wyniki.

    Jeśli się jednak upierasz to może rzeczywiście zechcesz sobie w nocy pospisywać te dane, jednak to nie sensu, bo o tyle dane mogą się zmienić i w dzień. Skąd w takim razie przypuszeczenia, że akurat o tej porze będą jak należy, liczba graczy zmienia się na okrągło przyjmij to do wiadomości.

    Dane spisano w określonej chwili, są jak trzeba, tutaj nie jest ważne, że w nocy będzie inaczej, tyle było w trakcie spisywania i dane są poprawne. Przy spisywaniu tak już jest, podaję się liczbę ludności dla jakiegoś miasta o danej porze i nie zmieni się ich gdy nagle ona spadnie w wyniku różnych wypadków, bo zapisano ją w danej chwili i wtedy tyle było. Jeśli nie rozumiesz to trudno, możesz zacząć przesiadywać po nocach i spisywać te dane, jeśli tego nie chcesz zrobić to nie krytykuj, bo to bezpodstawne.

    Tutaj podawana jest liczba wszystkich kont bez względu na to czy za chwilę będzie ich o wiele mniej, czy więcej, spójrz na pierwszą stronę.


    To zwróć szczególną uwagę, że liczba kont od godziny 8 rano do godziny 1.20 zawsze rośnie. Dopiero o godzinie 1.20 drastycznie maleje - wystarczy spisywać stan kont kilka minut po godzinie 8 i masz ich najdokładniejszą liczbę. Nie pisałbym tego, gdybym nie obserwował tego od dłuższego czasu na dwóch Uni, na których gram. Od kumpli z innych Universów także dostałęm cynk, że tak się dzieje. Jest to tylko małe zwrócenie uwagi na działanie systemu, aby dane były jak najbardziej wiarygodne ;)
  • Z rana za wcześnie, w nocy za późno by spisywać, jakby nie było takie ważne to nie jest, bo to co ubędzie w nocy to przybędzie w dzień, a czy coś się zmienia to można zobaczyć po odpowiednio długim czasie i takie krótkoterminowe zmiany po takim długim czasie składają się na taką liczbę graczy jaka jest podawana.

    Dane nie są zmyślane, wiadomo mogą się po krótkim czasie dość znacząco zmienić, ale to niewielkie ma znaczenie, bo chodzi tutaj o zauważenie jakie są tendencje zmian. Jeśli gdzieś dużo przybędzie to przy następnym spisie to wyjdzie.
  • ech co tu duzo mowic... jeszcze niedawno gralem na uni40 i bylo nawet ponad 13 k graczy... teraz jest niecale 5,5 k a to przeciez jest w zasadzie nowe uni :P to wina tego ze mamy juz uni 48... Jezeli nowe uni nadal beda tak powstawaly to mozemy sie spodziewac za jakis czas upadku Ogame albo kasowania starych uni... co byloby niesprawiedliwe bo tam niejeden gracz od ponad roku placi za komandora... czyzby nastapil zwrot pieniedzy??? Szczerze watpie :evil:
  • AS ROMA napisał(a)
    ech co tu duzo mowic... jeszcze niedawno gralem na uni40 i bylo nawet ponad 13 k graczy... teraz jest niecale 5,5 k a to przeciez jest w zasadzie nowe uni :P to wina tego ze mamy juz uni 48... Jezeli nowe uni nadal beda tak powstawaly to mozemy sie spodziewac za jakis czas upadku Ogame albo kasowania starych uni... co byloby niesprawiedliwe bo tam niejeden gracz od ponad roku placi za komandora... czyzby nastapil zwrot pieniedzy??? Szczerze watpie :evil:


    Hehe nie jest tak źle na 40 :) ekipa jest wypas i jakos sie trzymamy ;) graczy strasznie ubyło bo nie było możliwości rejestracji przez dość długi okres czasu... ale spokojnie do 6k wyciagniemy napewno... może nawet wbijemy wiecej :D
  • Dzsiaj poszło szybko, dzięki za dane.

    Nowe Universum i duży wzrost, gdyby nie powstało byłby mały spadek.

    Za tydzień podsumowanie, widać, że będzie kolejny wzrost z rzędu.
  • Fenwind napisał(a)


    Hehe nie jest tak źle na 40 :) ekipa jest wypas i jakos sie trzymamy ;) graczy strasznie ubyło bo nie było możliwości rejestracji przez dość długi okres czasu... ale spokojnie do 6k wyciagniemy napewno... może nawet wbijemy wiecej :D


    Taaa slyszalem ze JeszzZzz szczegolnie dobrze sie tam czuje ;) no ale mimo wszystko z 13 k na 5,5 to erhmmm... niezly spadek :D