Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:
  • RE: Nierzeteni informatorzy

    Cyklon Kathrina napisał(a)
    Witam,

    Juzer, wpadłem na taki mały pomysł co do informatorów... Teoretycznie GO i SGO mają dane o ilości graczy w każdym dniu - można by ich poprosić o pomoc w tym przedsięwięciu. Tak naprawdę to tylko kilka minut i już sprawdzone - nie zabrałoby to wbyt dużo cennego czasu Operatorom :)

    Co ty na to??


    wlasciwie pomysl nie jest zly, ale jest juz lista informatorow...
  • Którzy czasem mają problem z dostarczeniem informacji. Ale można by zachować tych najsolidniejszych, najlepszych, a reszcie podziękować ładnie za pomoc i poprosić GO...
  • Cyklon Kathrina napisał(a)
    Którzy czasem mają problem z dostarczeniem informacji. Ale można by zachować tych najsolidniejszych, najlepszych, a reszcie podziękować ładnie za pomoc i poprosić GO...


    raz zdarzyla sie awaria...mysle ze drugi raz juz sie nie powtorzy akurat w poniedzialek...
  • Laserdance napisał(a)
    raz zdarzyla sie awaria...mysle ze drugi raz juz sie nie powtorzy akurat w poniedzialek...


    Z tego co czytam to nie raz a dwa i trzy razy zdażyło się niektórym nie wysłać na czas... Nie mówię o Tobie, też mam nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy
  • Cyklon Kathrina napisał(a)
    Laserdance napisał(a)
    raz zdarzyla sie awaria...mysle ze drugi raz juz sie nie powtorzy akurat w poniedzialek...


    Z tego co czytam to nie raz a dwa i trzy razy zdażyło się niektórym nie wysłać na czas... Nie mówię o Tobie, też mam nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy


    wakacje, wszyscy rozkojarzeni albo na obozach, koloniach, wyjazdach :)
  • Xajmaq napisał(a)
    Laserdance napisał(a)
    polaczenie uni jest raczej niemozliwe, biora pod uwage np. te same koordy graczy...


    to nieproblem/// "nowe" uni newe kordy;] problm w tym zę obecnie masz wyrobiną renomę w okolicy, ludzie wiedzą co i jak z tobą;] i poprostu ciebi niatakują...;]


    To jednak problem... Bo np ja mam moich Sojuszników blisko... Tak zrobiłem Sojusz... I co teraz? Bezsensowny pomysł z łączeniem Uni...
    Lepiej coś z noob protection pokombinować :]

    Juzer - najlepiej byłoby jakby przydzielić do jednego Uni kilku informatorów :) Jak jeden nawali, drugi teoretycznie rzecz biorąc prześle informacje... Więc połowę problemów mniej ;)

    Innym sposobem jest wyeliminowanie Superinformatorów. Teraz jeżeli jeden z nich nawali to nie mamy info z połowy Uni :D

    EDIT (nie mogę się powstrzymać):
    Xajmaq - odnośnie twojej sygnatury - a co jak ktoś nie wierzy w reinkarnację? :D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Doctor Devil ().

  • Nad zaangażowaniem w to operatorów się zastanawiałem, jednak często zmieniają Universa i byłyby duże kłopoty.

    Problem też znaleźć kogoś chętnego na funkcję "informatora", wiele osób jest nimi dość długo i spełniają swoją rolę nienagannie, są też niestety inne przypadki (narazie U 44 wolne), ale dotyczy to pojedynczych Universów, z jednego informacje dostać nie trudno, jak zapyta się kilka osób, któraś odpowie.

    Narazie niech zostanie jak jest, chyba w końcu pozostanie grupa, która będzie te dane przesyłała regularnie, awarie można zrozumieć, najwyżej dane będą z dwóch dni, porównaniom miesięczym to tak bardzo nie zaszkodzi.
  • o dane z moich universów nie macie się co martwić, bo jeżeli będe miał awarie to i tak musze korzystać z komputera i udam sie poza dom i przy okazji wysle te dane. a superinformator jest łatwiejszym rozwiązaniem dla Juzera zamiast gdyby miał mieć PW od 45 osób
  • Dla ścisłości to przekazuję, że to nie jest temat w którym dane są na okrągło aktualizowane (całkowity brak sensu), tylko co tydzień, tutaj porównuje się dane z określonych dni by zauważyć zmiany.
  • to już widać ze ten miesiąc zakończył się totalną porażką.... zobaczymy jak bedzie we wrześniu... jak lud zacznie grać (wkońcu wymarzony net). ale jestm ciekaw czy uda się tylko zatrzymać spadek czy wzrośnie liczba graczy...;] liczyłem z kumplem, ze przy tym tepie spadku 4 miechy to zostanie samo top 1500... 6 miechów mówimy papa uni (dane dla u28).
  • Widzę, że nawet najlepszych do niedawna dopada jakieś zniechęcnie. Tak się tego nie da prowadzić, takie istotne porównanie miało być, a jest poważne nieporozumienie. Może ktoś ma dostęp do danych, których brakuje, sam ich nie zdobędę.
  • Może ktoś ma dostęp do danych, których brakuje, sam ich nie zdobędę.

    Na uni 19 jest 5006 graczy przy czym ok. południa spodło poniżej 5k ,potem wzrosło ,potem znowy spadło a tera jest znowu nad kreską.
  • Największy spadek populacji graczy na uniwersach miedzy 31.07.06-28.08.06

    top 1 U 41: 2824
    top 2 U 39: 2265
    top 3 U 38: 1863

    top 4 U 42: 1849
    top 5 U 40: 1741
    top 6 U 37: 1243
    top 7 U 36: 1227
    top 8 U 35: 1023
    top 9 U 6: 881
    top 10 U 26: 866
    top 11 U 20: 861
    top 12 U 22: 858
    top 13 U 11: 837
    top 14 U 17: 834
    top 15 U 29: 830
    top 16 U 5: 816
    top 17 U 8: 797
    top 18 U 3: 768
    top 19 U 31: 754
    top 20 U 27: 736
    top 21 U 4: 732
    top 22 U 18: 728
    top 23 U 28: 724
    top 24 U 30: 710
    top 25 U 1: 709
    top 26 U 25: 708
    top 27 U 23: 704
    top 28 U 21: 683
    top 29 U 9: 679
    top 30 U 13: 672
    top 31 U 2: 669
    top 32 U 12: 637
    top 33 U 33: 620
    top 34 U 7: 589
    top 35 U 15: 588
    top 36 U 19: 588
    top 37 U 32: 583
    top 38 U 14: 532
    top 39 U 16: 531
    top 40 U 24: 438
    top 41 U 10: 420
    top 42 U 34: 417


    największy wzrost populacji graczy na uniwersach miedzy 31.07.06-28.08.06

    top 1 U 44: 1628
    top 2 U 43: 477

    najliczniejsze uni w dniu 31.07.06
    U 43: 13220
    najliczniejsze uni w dniu 28.08.06
    U 44: 14000
    najliczniejsze uni miedzy dniem 31.07.06-21.08.06
    U 44: 14000
    najmniej liczne uni w dniu 31.07.06
    U 14: 5373
    najmniej liczne uni w dniu 28.08.06
    U 14: 4841
    najmniej liczne uni miedzy dniem 31.07.06-28.08.06
    U 14: 4841

    dobra jak by coś nitak to pisać;] macie jakieś pomysły dotyczące porównania to pisać..;] sporo uni poniżej 5k.... chyba 19 uni..;] kilka mpomysłów mam ale to dopiero jutro:D

    u45 niewzięte do poruwnania z powodu braku danych..:P

    Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Xajmaq ().

  • Na czterdziestcepiątce to nie ma co porównywać narazie, podobno nie można się tam dostać już.

    Teraz widać jak duże są spadki na prawie końcowych Universach, już niedługo zrównają się ze starszymi, sama końcówka ma tylko wzrosty.
  • podejżane

    Czy nie wydaje wam się podejżane że wszystkie uniwersa od 2 do do 39 mają prawie taką samą liczebność ?

    niby dla czego ?

    nie budzi to waszych podejżeń ?

    mam pytanie (niczego nie twierdze) czy nie uwazacie że jest prawdopodobnym, że sztucznie utrzymuje sie liczebność na części uniwersów, tak by nie przekształciły się w "pustynie"

    przecież zawsze można opuźnić kasowanie nieaktywnych, pozdejmować im (i), czy otworzyc ze skryptu 200-300 kont. Na przykład kiedy liczbność spadnie poniżej jakiegoś stanu alarmowego
  • Zacznijmy do tego, że piszemy "podejrzane".

    Co do takich teorii, ludzie mają taką tendcję do wymyślania spisków, skąd to się bierze, podobno z niewiedzy. Wystarczy spojrzeć na wykresy, widać wyraźnie, że sytuacja wciąż się zmienia i spadki są wciąz ciągłe, bardzo wyraźnie dla Universów w końcówce prócz najmłodszych, tam w cztery tygodnie co czwarte konto zniknęło. Na starszych co ósme konto jest historią, czyli najgorzej jest na tych jeszcze nie tak starych, gdzei spadek jest duwkrotnie szybszy.

    Po co miałby ktoś to robić? Jak będzie za mało graczy Universum znika i nie ma problemu.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Juzer ().

  • tak już to widze jak zostaje na uni np. 800 graczy, któży grają przez 1,5 roku a tu im mówią że uni kasujemy bo zajmuje miejsce na serwerze


    A odnośnie pytania po co mieli by to robić :

    zalogował byś sie na uni na którym trzeba przeklikać 10 układów żeby znaleść obcą palnete ?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez now ().

  • now napisał(a)
    tak już to widze jak zostaje na uni np. 800 graczy, któży grają przez 1,5 roku a tu im mówią że uni kasujemy bo zajmuje miejsce na serwerze


    Całkiem dobra prognoza, co w tym dziwnego? To jest firma będą straty Universum znika, ludzi się z pracy nie zwalnia gdy nie ma zysków? Skoro nikt ludźmi w rzeczywistym świecie się nie matrwi to tym bardziej w wirtualnym nie będzie.
  • jak skasują Uni12 to juz nigdy nei zagram w Ogame. bo straciłbym dorobek całego grania i wszystkie godziny spedzone przed kompem poszły by na marne jedynie co to miałęm to rozrywka ...