Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:
  • Doctor Devil napisał(a)
    A ja zwrócę uwagę - czekam na wykres i czekam i nadal nie jest uaktualniony :P


    Jaki wykres widać na pierwszej stronie? Teraz nie wiem co się dzieje, bo wstawiłem aktulany, a dowiaduję się, że zamiast niego widać jakiś nieaktualny. Powinny być 3 słupki w jasnych kolorach, o małym kontraście (żółty, różowy, pomarańczowy) i dane pokrywające się z tymi ze spisu Universów. Nie wiem z jakiego powodu miałoby być inaczej.
  • ten obrazek...??
    przecież były już trzy spisy populacji i są trzy słupki na wykresie&. Więc chyba błąd Doctor Devil`a&:]

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Xajmaq ().

  • Hmmmm... Tak teraz wpadłem na pomysł... Proponuję od następnego porównania pogrubić nazwy universów, które zeszły poniżej 5000 graczy :) W ten sposób szybciej odczytamy które uni już są "puste" ;)

    Proponuję też zaznaczyć nazwy trzech universów z odnotowanym największym spadkiem graczy (procentowym) na czerwono :)
  • Juzer napisał(a)
    Na wykresie czy na liście to zrobić? Wolę na wykresie, bo lista to lista, wykres służy właśnie do tego by uwypulkać to czego nie widać w spisie.


    Ja bym proponował tu i tu :) Przynajmniej jeżeli chodzi o pogrubienie, bo listę z kolorami może się trudniej czytać :)

    EDIT:
    Przeczyściłem cookie. Wykres już mi działa :D Mój błąd, sorki za zamieszanie :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Doctor Devil ().

  • Na liście będę musiał to zrobić, bo nie mam pojęcia jak w ten sposób wyedytować wykres. Innym wyjściem jest wypisanie oddzielnie tych szczególnych Universów.

    Poniżej 5 tys. kont: U x, U y

    Największe spadki: U c, U z

    Może w ten sposób.
  • Juzer napisał(a)
    Na liście będę musiał to zrobić, bo nie mam pojęcia jak w ten sposób wyedytować wykres. Innym wyjściem jest wypisanie oddzielnie tych szczególnych Universów.

    Poniżej 5 tys. kont: U x, U y

    Największe spadki: U c, U z

    Może w ten sposób.


    Ten sposób dla mnie może być :)
    Ciekawe jak dla innych :)
  • Juzer napisał(a)
    Na liście będę musiał to zrobić, bo nie mam pojęcia jak w ten sposób wyedytować wykres. Innym wyjściem jest wypisanie oddzielnie tych szczególnych Universów.


    Mogę wyedytować wykres własnoręcznie jeżeli będziesz chciał i mi pozwolisz :P Jako że jestem grafikiem, to dla mnie pestka :P
  • Nowy dzień się zaczął, a wszystkich danych nie mam. Jak widać wystarczy, że zawiedze jeden ważny "informator" i po wszystkim.

    Ręce opadają nawet nielegalna "konkurencja", która dysponuje zaawansowanymi środkami nie porafi prowadzić statystyk sumiennie, pewnie na złość.

    Jedynym pewnym rozwiązaniem zdaje się być założenie przeze mnie 45 kont (nie bardzo mi to odpowiada), może ma ktoś inny pomysł jak sprawnie i skutecznie gromadzić dane.

    Jeśli nie to zwracam się do tych, którzy zawiedli, używajcie "przypominacza" jakiegoś, na pomysł naprowadził mnie Xajmaq (jedyny z tego co wiem, który używa, niech będzie wzorem dla zapominalskich). Nawet jeśli ktoś nie może, niech przyśle później, byle we właściwym dniu. Szczególnie ważne jest to by "superinformatorzy" starali się mi dane wysyłać (dotąd nie miałem zastrzeżeń, dzisiaj się to zmieniło), bo to duży kłopot, a zbyt niewiele osób tutaj zagląda by dostarczyć mi dane (dzisiaj nikt się taki nie trafił), szukać i pytać na forum nie będę, zbyt nieefektywne i męczące zadanie.

    Następnym razem oby nie było problemów, to będzie podsumowanie miesięczne, które pozostanie w temacie, pozostałe dane nie przepadają, zachowuję je. Tak szczegółowe porównania konieczne nie są, wystarczą dla ostatnich tygodni, by śledzić bieżące tentencje, miesięczne będą jeszcze wyraźniej wskazywały czy liczba graczy wyraźnie spadła (w sierpniu z pewnością), czy wzrosła. Ciekawe będzie porównanie bieżącego miesiąca z następnym, podobno mają być wzrosty. Przekonamy się o tym, jeśli tylko dane będą dostarczane.
  • Jakoś to doprowadziłem do końca, dane są z dwóch dni (zaznaczone "*" te z drugiego dnia), oby ostatni raz.

    Dzięki nowemu Universum mamy ogólny wzrost liczby kont, pózniej pewnie spowoduje ono odwrotny skutek.
  • największy spadek populacji graczy na uniwersach miedzy 31.07.06-21.08.06

    top 1 U 41: 10108 - 8005=2003
    top 2 U 39: 8901 - 7031=1870
    top 3 U 38: 7973 - 6506=1467

    największy wzrost populacji graczy na uniwersach miedzy 31.07.06-21.08.06

    top 1 U 44: 13817 - 12372=1445
    top 2 - brak

    najliczniejsze uni w dniu 31.07.06
    U 43: 13220
    najliczniejsze uni w dniu 21.08.06
    U 44: 13817
    najliczniejsze uni miedzy dniem 31.07.06-21.08.06
    U 43: 13992
    najmniej liczne uni w dniu 31.07.06
    U 14: 5373
    najmniej liczne uni w dniu 21.08.06
    U 14: 4908
    najmniej liczne uni miedzy dniem 31.07.06-21.08.06
    U 14: 4908

    pozwoliłem sobie na małe porównanie...
    jak widać u14 (i u21 - dzięku Juzer) przekroczyło granicę 5k graczy....
    tylko jedno uni zanotowało wzrost populacji....
    ciekawe jak bedze we wrześniu....;];]

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Xajmaq ().

  • Co do spadku poniżej 5 tys. kont to mamy go na dwóch Universach 14 i 21, widać to na wykresie, pomysł podsunął mi Doctor Devil, teraz widać na nim takie szczegóły.

    Ciekawe podsumowanie, wychodzi na to, że najwięcej ludzi ubywa z nie tak starych Universów, a tych raczej młodszych, widać gonią te stare. Za to te najmłodsze są pełne, do czasu aż powstanie kolejne Universum. Następne porównanie będzie dotyczyło całego miesiąca i widać już, że spadki będą spore.
  • lukos napisał(a)
    I znowu więcej kont ubyło niż przybyło :/

    CIekawe czy połączął kiedyś UNI

    Juzer a co do informatorów to nie mam pomysłu :/

    Ale cos trzeba zrobić:/


    polaczenie uni jest raczej niemozliwe, biora pod uwage np. te same koordy graczy...
  • Laserdance napisał(a)
    polaczenie uni jest raczej niemozliwe, biora pod uwage np. te same koordy graczy...


    to nieproblem/// "nowe" uni newe kordy;] problm w tym zę obecnie masz wyrobiną renomę w okolicy, ludzie wiedzą co i jak z tobą;] i poprostu ciebi niatakują...;]
  • Xajmaq napisał(a)
    Laserdance napisał(a)
    polaczenie uni jest raczej niemozliwe, biora pod uwage np. te same koordy graczy...


    to nieproblem/// "nowe" uni newe kordy;] problm w tym zę obecnie masz wyrobiną renomę w okolicy, ludzie wiedzą co i jak z tobą;] i poprostu ciebi niatakują...;]


    no niby tak, ale ciezko by bylo rozmiescic to biorac pod uwage, ze wiekszosc ukladow 4-12 jest zajeta, a matke mozna rozmiescic tylko miedzy nimi...a z renoma okolicy sie zgodze :)
  • Nierzeteni informatorzy

    Witam,

    Juzer, wpadłem na taki mały pomysł co do informatorów... Teoretycznie GO i SGO mają dane o ilości graczy w każdym dniu - można by ich poprosić o pomoc w tym przedsięwięciu. Tak naprawdę to tylko kilka minut i już sprawdzone - nie zabrałoby to wbyt dużo cennego czasu Operatorom :)

    Co ty na to??