Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • cortez_ napisał(a)
    w zeszłym roku było dokładnie odwrotnie. W wakacje mnóstwo ludzi rezygnowało z gry


    No ale Ci co wyjeżdżali na szparagi do Niemiec wyjechali wcześniej. :D
    Może po prostu więcej osób zachęcono do gry...(te bilboardy :tongue:)

    Ważne nie ilu się zarejestrowało tylko ilu zostanie na dłużej
  • Sejk napisał(a)
    No rzeczywiście bilbordy stoją w każdym mieście... już ja bym lepsze zrobił ;] Choć profesjonalnym grafikiem nie jestem.


    :] nie chciało mi się nad tym długo siedzieć, a jak widać nawet się udała prowokacja
  • Link

    tak na wszystkich uniach...
    "magiczny" przyrost ilości graczy, a potem spadnie na łeb na szyję..
    na 31 jest 50 % idilerów..

    ps. ale hamstwo!!!
    Tu jest cenzura na tym forum.
    Chciałem wstawić linka do MapaOgame i wywaliło mi
    h t t p :/ / plum/uni.php?31
    Zamiast plum maiła być oczywiście domena...
    Normalna cenzura!! a niech mnie!!

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez mrokos ().

  • Niestety jest to już raczej proces nieodwracalny. Jedynym ratunkiem byłyby zmiany w samych zasadach gry, sam próbowałem dojść do tego na czym mogłyby owe zmiany polegać, niestety bez pozytywnego skutku :/ Reklama oraz rozgłaszanie OGame wzdłuż i wszerz jest dobrą metodą na przyciągnięcie większej liczby graczy, jednakże i to ma swoje konsekwencje. Na starych uni będą logować się gracze, którzy nie mają doświadczenia i im bez różnicy, jakie są statystyki, na którym będą miejscu, jakie mają szanse. Jednakże i oni po nabraniu odpowiedniego doświadczenia będą chcieli przenieść się na młodsze uni, by poszukać większych wrażeń i coś osiągnąć. Ściąganie ludzi do gry, teraz, może polegać jedynie na dążeniu do przepełnienia serwerów, by gracze nie mieli większego wyboru w uniwersach. Innym z kolei błędem jest otwieranie kolejnych uni, lecz jest to polityka GF, która ze względu na swoje tempo, jak i zachłanność, jest drogą do nikąd, nakręcającą się jak zegarynka i kto wie czy jeszcze do powstrzymania?

    Pozdrawiam

    EDIT:
    Tu jest cenzura na tym forum.
    Chciałem wstawić linka do MapaOgame i wywaliło mi
    h t t p :/ / plum/uni.php?31
    Zamiast plum maiła być oczywiście domena...
    Normalna cenzura!! a niech mnie!!


    Nie cenzura, tylko blokowanie adresów do niedozwolonych stron ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Devilmen ().

  • Cóż, zgodze sie, ze ten bilbord jest srednio graficznie wykonany ;)

    gdyby był lepiej, to by bardziej zachęcał do gry :D

    ale mam nadzieje ze to pomoze i zwiekszy sie liczba graczy na universach.

    pozdro
  • chyba łączenie uni to jedyny sposób :(
    było by 2 razy więcej graczy :) a to już sporo :)
    tylko ,że taki zabieg jest podobno skomplikowany...
    słyszałem ,że chyba na Ogame niemieckim połączono jedno uni z drugim
  • body shower napisał(a)
    chyba łączenie uni to jedyny sposób :(
    było by 2 razy więcej graczy :) a to już sporo :)
    tylko ,że taki zabieg jest podobno skomplikowany...
    słyszałem ,że chyba na Ogame niemieckim połączono jedno uni z drugim



    No sposób jest skomplikowany chociaż z drugiej strony... na uni jest 9 gal. Można spróbować zrobić 18. I od 1-9 gali dać graczy jednego uni a na reszte dać graczy innego uni... tylko że nikt nie będzie latał z 18 gali na 5 żeby zezłomować kogoś z nowego uni... no ale w sumie można wtedy jakos zmniejszyć czas lotu z np 8 do 17 galicji...

    Tylko kto wie czy gracze po połączeniu uni soibe nie odejdą... jedni beda chcieli może skosztować gry "na nowym uni" z innymi graczami ale inni powiedzą że uni sie sypie i czas skończyć bo to juz nie będzie ta sama gra.
  • Połączenie Uni wraz z podwojeniem galaktyk nie ma szans :P Dopiero by się pusto zrobiło :rolleyes: Zresztą jak sam zauważyłeś czas lotu, i zużycie deuteru, nie byłyby proporcjonalne do opłacalności ataku. Przy połączeniu Uni logicznym wyjściem jest zapełnienie Galaktyk, które są przeludnione, a więc głownie tych ostatnich. Zresztą, jak słusznie piszecie, zabieg strasznie skomplikowany... :/
  • Death Knight napisał(a)
    Połączenie Uni wraz z podwojeniem galaktyk nie ma szans :P Dopiero by się pusto zrobiło :rolleyes: Zresztą jak sam zauważyłeś czas lotu, i zużycie deuteru, nie byłyby proporcjonalne do opłacalności ataku. Przy połączeniu Uni logicznym wyjściem jest zapełnienie Galaktyk, które są przeludnione, a więc głownie tych ostatnich. Zresztą, jak słusznie piszecie, zabieg strasznie skomplikowany... :/



    No tak ale jeśli ktoś miał ładnie rozstawione planetki z moonami w powiedzmy 6 galach to będzie niesprawiedliwe jeśli zrobia mu 4 moony w jednej gali albo w tym samym układzie...

    Dlatego najprostszym rozwiazaniem stanie się zamykanie uni... i moim zdaniem do tego dojdzie.
  • Ja czytalam ze byl taki projekt na naszym forum ze zamiast 15 ukladow by sie pojawilo 30

    I tam autor tlumaczyl ze jezeli wspolzedne sie by pokrywaly czyli np w tym

    Samym ukladzie i gali 1.11.1 by byl gracz z uni x i gracz z uni y to jeden z nich

    By mial wspolzedne 1.11.1 a drugi 1.11.2 z zachowaniem oczywiscie temperatury

    Nie wiem czy wszystko jasno napisalam ale jest juz pozno i spac mi sie strasznie

    Chce wiec moglam cos pokrecic :P
  • No mogli by w końcu coś nowego wprowadzić bo na prawdę zaczyna celów brakować. A tak... kilka flot w tym samym us mmmm :D. A co do populacji na univ. Niestety postępujący proces, prawdopodobnie przez to, że stare universa są zbyt brutalne dla nowych userów i raz dwa weryfikują ich umiejętności :|.
    Best Solo 5697%
    Best ACS 8874%
  • a sobie tak pomyślałem, żeby Niemcy połączyli np dwa uni lecz dali jakby dwa światy każda po 9 gali, np gdybym był w u1 w pierwszej gali i czas lotu do kolesia do drugiego świata np 100układów dalej był taki sam jak do kolesia z tego samego świata,

    Troche to skomplikowane ale sprawiedliwe bo nikt nie chce zmieniać swoich kordów :)
  • mała liczba graczy na większości uni nie wynika tyle z otwierania nowych uni co z braku konsekwencji grających, którzy to rezygnują z grania na starych uni i zaczynają gre na nowych bo myślą że w ten sposób mogą trafić do top100 w ciągu tygodnia (jeśli im sie poszczęści) lecz większości się to nie udaje i w wyniku tego zostaje tylko czubek góry lodowej, a reszta rezygnuje w oczekiwaniu na nowe uni, tak samo ma sie z fuzja uni, gdyby do takiej doszło gracz z top500 spadłby na 1000 miejsce i w ten sposób odpadłoby 1000 osób podirytowanych spadkiem swoich pozycji i znaczenia, fuzja zwiększyła by ilość konsekwentnych graczy może o 1000 czyli z na początku byłoby około 8000 graczy ale w końcu populacja spadłaby do około 5000, na dowód rezygnowania z gry mocnych graczy mogę powiedzieć że gdy zaczynałem grę gracz 1500 miał ok. 80k pkt a teraz 40k, w sumie żałuję trochę że nie zacząłem grać na uni1 bo tylko ono i uni50 mają szanse przetrwać, na początku gry satysfakcjonowała mnie liczba graczy 5500 graczy ale teraz to zaledwie 3500 a mnóstwo układów po prostu świeci pustkami
  • Myślę że zaczyna być to coraz większym problemem... przynajmniej dla nas. Ale coś mi się wydaje że zamykanie starszych uni w grę nie wchodzi. Conajwyżej łączenie :) Choć wszystko zależy na co niemcy się zdecydują. Ale i to raczej nieprędko nastąpi.
  • Sejk napisał(a)
    Myślę że zaczyna być to coraz większym problemem... przynajmniej dla nas. Ale coś mi się wydaje że zamykanie starszych uni w grę nie wchodzi. Conajwyżej łączenie :) Choć wszystko zależy na co niemcy się zdecydują. Ale i to raczej nieprędko nastąpi.


    Drogi Sejku :) Zamykanie starych universów kosztem otwarcia nowych było by zgoła nielogiczne i z tym się chyba zgodzisz. Problem pustoszenia dotychczasowych serwerów było powiększającym się problemem od bardzo dawna, ale jak wiadomo ani my, ani wy (team) nie byliście w stanie nic na ten temat poradzić. Teraz po otwarciu ostatniego uni, które nie cieszyło się popularnością od samego początku jest dobrym momentem, aby coś ustalić, aby zapobiec otwierania nowych w przyszłości. Uni11 na początku miesiąca zamieszkiwało 3900 userów, w tej chwili jest 3550, co dziwne, w tym czasie nie było otwartego nowego uni. Na samą myśl co by było gdyby nowe powstało przechodzi mnie dreszcz niepokoju. Jednak czy jest sens pozafinansowy, aby otworzyć nowe universum, kiedy przykładowe stare uni jest 1/4 zapełnione, a prawdziwi gracze to top 2000? GF jako dobrze prosperująca firma dbająca o skarbonkę raczej bierze pod uwagę fakt, że dobra passa skończyła się jakieś 10 uni temu, a otwieranie nowych da im kasę i jednocześnie ich zabije.
  • Mysle ze do zamkniecia starych uni nie dojdzie... no chyba ze populacja spadnie do 1k a czolowka nie bedzie kupowala oficerow i komandora :) napewno GF nadal zbiera niezla kase na starych uni dzieki wprowadzeniu chociazby wspomnianych przed chwila oficerow ;)

    Natomiast ja sie nadal bede trzymal tego co napisalem wczesniej. Czemu Ogame ma z zalozenia trwac wiecznie? :) czy nie lepiej by bylo wprowadzic cos co np po roku trzeba stworzyc zeby wygrac uni? Wtedy gra do konca bylaby ciekawa i co najwazniejsze zacieta :) nie myslalem jeszcze co by to moglo byc ale mamy wsrod nas tylu pomyslowych ludzi ze napewno znalazloby sie cos ciekawego ;)

    bo chyba wiekszosc przyzna ze powoli gra na starych uni traci sens... brak flot do zezlomowania brak farm...