Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:
  • jedno jest pewne

    Ze wszystkich uni poza u1 z czasem graczy bedzie ubywać

    Moim skromnym zdaniem na "środkowych uniwersach" liczba graczy może tylko spadać
    zahamować moglo by to jednynie przystopowanie tworzenia nowych uniwersów

    Popatrzcie na to tak - jesteście nowi i chcecie zacząć grać:

    - albo zaczniecie na u1, bo jest najstarsze, najbardziej prestiżowe i chcecie się mierzyć z najlepszymi
    - albo na zupełnie nowym uni żeby mieć równy start i pokazać na co was stać

    Pewnie znajdzie się ktoś kto zarejestruje sie na u23 czy u19 (bo ma tam kolege albo to jego ulubiona liczba) ale per saldo z tamtych uni graczy bedzie stale ubywać.

    Ja lubię jak jest tłok w ukladach :) zawsze coś się dzieje, wiecej dynamiki więcej wrogów.

    Jeśli nawet na u1 jest już poniżej 10k graczy to chyba jest chwila na zastanowienie...

    Wszak był czas, że nie można się było zarejestrować nie tylko na ostatnich, ale i na pierwszych uni...

    EDIT SOBIE ROBIE: nawiązując do wypowiedzi poniżej - my wiemy że na u2-u38 jest masa dobrych graczy, ale chodzi mi bardziej o logikę jaką kierują się zupełnie nowi gracze - albo gram na najstarszym, pierwszym uni (ja im pokażę) albo na zupełnie nowym (równy start)

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez now ().

  • Podobno wakacje mają przynieść ożywienie, jeśli tak się nie stanie, to kto wie, może zostanie garstka graczy, którzy konta prowadzić będą, bo szkoda takiego wkładu czasu. Nawet jeśli ma przybyć graczy to naprawdę nieznacznie. Pierwsze Universum zostanie jako zabytkowe, a ostatnie do gry, na reszcie pozostaną gracze z dobrze rozwinętymi kontami, bo nie będzie po co tam zakładać nowych.
  • Juzer napisał(a)
    Podobno wakacje mają przynieść ożywienie, jeśli tak się nie stanie, to kto wie, może zostanie garstka graczy, którzy konta prowadzić będą, bo szkoda takiego wkładu czasu. Nawet jeśli ma przybyć graczy to naprawdę nieznacznie. Pierwsze Universum zostanie jako zabytkowe, a ostatnie do gry, na reszcie pozostaną gracze z dobrze rozwinętymi kontami, bo nie będzie po co tam zakładać nowych.


    Nie zgadzam się, że tylko na pierwszym można grać z najlepszymi. Jest wiele UNI gdzie są świetni gracze, i naprawdę trudno jest dostać się do TOP.

    I nie zgadzam się, że nie będą się rejestrować nowi ludzie na środkowych UNI - choćby przez przypadek - tak jak ja to zrobiłem prawie rok temu ;) i teraz uważam, że UNI 18 ma ten niepowtarzalny klimat... A UNI 40 już nie ma tego czegoś... Tego co spaja ludzi i każe im spotykać się nawet jeśli mają jechać na drugi koniec Polski...
  • powiem tylko. Warto sie rejestrowac na srodkowych uni.
    Jak ja sie rejestrowałem na uni12 to było juz 24-26 uni. najgorszy w top 1500 miał 60k pkt. i jestem juz na 500 miejscu. mam 400k pkt, nawet gdyby wejscie do top 1500 wymagało by 350k pkt to i tak bym był w wyruznionej 1500tce.
    teraz wynosi wstep do 1500 na uni12 około 100k pkt.i nie jest tak trudno sie przebic.
  • Cyklon Kathrina napisał(a)
    Nie zgadzam się, że tylko na pierwszym można grać z najlepszymi. Jest wiele UNI gdzie są świetni gracze, i naprawdę trudno jest dostać się do TOP.

    I nie zgadzam się, że nie będą się rejestrować nowi ludzie na środkowych UNI - choćby przez przypadek - tak jak ja to zrobiłem prawie rok temu ;) i teraz uważam, że UNI 18 ma ten niepowtarzalny klimat... A UNI 40 już nie ma tego czegoś... Tego co spaja ludzi i każe im spotykać się nawet jeśli mają jechać na drugi koniec Polski...


    Nie zgadzanie się nic tu do rzeczy nie ma. Co kilmat ma do tego, tam gdzie szybko można dojść wysoko tam będą gracze, tutaj jednosktowe przypadki się nie liczą. Na środkowe mało kto wchodzi, bo tam nie ma czego szukać. Gdzie mówiłem, że słabi gracze tam grają?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Juzer ().

  • Juzer... ja także zarejestrowałem się na "środkkowym uni"..;] judzie bedą klikać na "proponujemy uxx" albo jak uni 1 bedzie zapchane, to będą grać na innych uni. niestety wątpię czy bedą chcieć na tym uni gługo grać.... przyjdzie noob i dostanie w sęby raz drugi i pomyśli że na nowym uni bedzie łątwiej... i o jednego gracza mniej.
  • Juzer napisał(a)
    Nie zgadzanie się nic tu do rzeczy nie ma. Co kilmat ma do tego, tam gdzie szybko można dojść wysoko tam będą gracze, tutaj jednosktowe przypadki się nie liczą. Na środkowe mało kto wchodzi, bo tam nie ma czego szukać. Gdzie mówiłem, że słabi gracze tam grają?


    Wybacz, trochę niefortunnie wybrałem cytat:) Pasowałaby raczej wypowiedź now'a...
  • krucjata :)

    mam taki plan
    jak zachęcić ludzi do pozostawania na "starych uniwersach"

    raz na jakiś czas"za żadko" wprowadza sie pewne innowacje w grze...

    a gdyby zrobić tak,że jak jest jakaś innowacja (nowa technologia jednostka, budynek) to pojawia się najpierw na starszych uni i chronologicznie rozprzestrzenia po innych

    Jest to do pewnego stopnia uzasadnione bo przecież na starszych uniwersach sa "starsze cywilizacje"

    może skusić się o pulę technologii i ulepszeń które przychodza "z czasem" kiedy uniwersum staje się coraz starsze

    przecierz np. 35 wszechświat powstaje rok później niż pierwszy tak więc wszelkie odkrycia i innowacje można opóżnić o rok

    oczywiście nie dotyczyło by to technologii, jednostek,budynków już istniejących, ale gdyby innowacje technologiczne wprowadzano chronologicznie do wieku uni to wywołało by parcie graczy na starsze wszechświaty, byli by poprostu pierwszymi którzy cieszą się urozmaiceniami gry...

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez now ().

  • RE: krucjata :)

    now napisał(a)
    mam taki plan
    jak zachęcić ludzi do pozostawania na "starych uniwersach"

    raz na jakiś czas"za żadko" wprowadza sie pewne innowacje w grze...

    a gdyby zrobić tak,że jak jest jakaś innowacja (nowa technologia jednostka, budynek) to pojawia się najpierw na starszych uni i chronologicznie rozprzestrzenia po innych

    Jest to do pewnego stopnia uzasadnione bo przecież na starszych uniwersach sa "starsze cywilizacje"

    może skusić się o pulę technologii i ulepszeń które przychodza "z czasem" kiedy uniwersum staje się coraz starsze

    przecierz np. 35 wszechświat powstaje rok później niż pierwszy tak więc wszelkie odkrycia i innowacje można opóżnić o rok

    oczywiście nie dotyczyło by to technologii, jednostek,budynków już istniejących, ale gdyby innowacje technologiczne wprowadzano chronologicznie do wieku uni to wywołało by parcie graczy na starsze wszechświaty, byli by poprostu pierwszymi którzy cieszą się urozmaiceniami gry...


    ale jesli gracze z 35 zarejestruja sie na 5 to tez moze tylko po to, zeby "przetestowac" to urozmaicenie :) a potem- kasacja konta...
  • RE: krucjata :)

    ta... ciekawe jak przetestują np. statek jaki bedzie dostępny przy wymaganiach które można spełnić po średnio 3-4 miechach [powaznej gry


    siegając w głąb historii ogame...:

    teraformer i MSBN raczej ich nie masz dostępnych 2 dni po zalogowaniu...

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez now ().

  • RE: krucjata :)

    now napisał(a)
    mam taki plan
    jak zachęcić ludzi do pozostawania na "starych uniwersach"

    raz na jakiś czas"za żadko" wprowadza sie pewne innowacje w grze...

    a gdyby zrobić tak,że jak jest jakaś innowacja (nowa technologia jednostka, budynek) to pojawia się najpierw na starszych uni i chronologicznie rozprzestrzenia po innych

    Jest to do pewnego stopnia uzasadnione bo przecież na starszych uniwersach sa "starsze cywilizacje"

    może skusić się o pulę technologii i ulepszeń które przychodza "z czasem" kiedy uniwersum staje się coraz starsze

    przecierz np. 35 wszechświat powstaje rok później niż pierwszy tak więc wszelkie odkrycia i innowacje można opóżnić o rok

    oczywiście nie dotyczyło by to technologii, jednostek,budynków już istniejących, ale gdyby innowacje technologiczne wprowadzano chronologicznie do wieku uni to wywołało by parcie graczy na starsze wszechświaty, byli by poprostu pierwszymi którzy cieszą się urozmaiceniami gry...


    to jest dobry pomysł. Może zrób taki temat w PiP :)
  • [HIGHLANDER] napisał(a)
    uni 23 spadło poniżej 4900 !!



    ehh, trzeba działać
    Nie możemy sie biernie temu przyglądać :/

    Moim zdaniem powinni łączyć UNI , dopóki więcej osób staraci chęć do gry!

    Wiadomo mniej osób, mniej celów, mniejsza ochota na gre

    Więc co myślicie o łączeniu?
  • totalna beznadzieja - ktos z top1000 bez moona kto sobie spokojnie farmil okolice i nikt mu nie zagrazal moze nagle wyladowac w ukladzie z moonem gostka w top 10 a po za tym niby jaki serwer to udzwignie bo na nowych servach chociaz sporo kont jest robione o tak sobie zeby byc blisko siebie to i tak sa lagi jak nie wiadomo co podczas gdy by bylo 10k aktywnych graczy to masakra
  • Więc co myślicie o łączeniu?
    Byłbym za , ale takie łączenie uniwersów napewno niebyłoby łatwe . Musianoby rozwiązać problem "podwójnych koordów" a pozatym tak jak poprzednik napisał lagi byłyby straszne .Mimo to wiadomo , wiecej celów , farm itp.
  • [HIGHLANDER] napisał(a)
    lagi byłyby straszne


    Wcale nie, jezeli połączymy dwa universa po 4 tyś graczy każde to wyjdzie nam 8 tyś a jak wiemy na nowych universach gra po 14 tys graczy więc sadze że problem lagów nie byłby taki wazny i rpzeszkadzający.
  • jak polaczy sie uni to konieczne bedzie wpowadzenie 2 razy wiekszego uni co za tym idzie 2 razy wiecej galaktyk. i raczej nie sadze zeby komus sie chcialo leciec z pierwszej do ostatniej gali zalozyc kolonie.

    moim zdaniem zamias otwierac nowe uni powinnismy zostac przy tej liczbie ktora teraz jest i poprostu dopychac uni nowymi graczami.

    pomoca przy tym byloby podwyzszenie poziomu noobprotection.
  • eRBeKa napisał(a)
    Moim zdaniem laczenie uni jest najlepszym rozwiazaniem :]


    pomysł nierealny, uniwersa są na innych servach

    wczoraj na uni 20 było 5k graczy a dziś już 4,9:(
    w moim układzie wiekszość to nieaktywni :)
  • jasmine82 napisał(a)
    Juzer, jak informator The ORi się nie wyjaśni to mogę sobie zarezerwować miejsce na informatora??? Uni 13, 15, 37


    mysle, ze juz wyjasnilem to z Juzerem i z dalsza wspolpraca nie bedzie problemow.
  • coraz mniej osób gra w OGame dawniej cała moja klasa pykała w OGame wszyscy przerzucili się na inne gierki i pozostałem tylko ja :D Dużo jst takich graczy którzy rejstrują się a później się nie logują to głupota po co marnować kogoś czas , obowiązki i poświęcenie

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gun Jack ().