Zmiana warunków umowy z Technokratą

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Zmiana warunków umowy z Technokratą

      Czas trwania badań na wciąż przyspieszającym OGame stał się już nie lada problemem. Kogo stać, ten płaci 216k anty na zakańczanie, bo nie ma wyboru. Alternatywą są newtony platyna, ale ich można włączyć maksymalnie 8 aby cena zmniejsz czas o połowę & zakończ zrównała się z pierwszą opcją. Myślę, że jest tańsze rozwiązanie tego problemu, a mianowicie zatrudnienie technokraty na innych warunkach umowy:


      Niech wciąż aktywny Technokrata, zamiast jednorazowo skracać czas badania o 25%, skraca pozostały czas codziennie, zawsze momencie uruchomienia badania lub jego zatrudnienia, o stały procent p%.


      Ktoś powie „czubek”, bo jak można pogorszyć coś jeszcze bardziej? Ale nic z tych rzeczy! Fakty są takie, że mamy tutaj coś w stylu procentu składanego (niezupełnie) o naliczeniu codziennym. W tym rozwiązaniu odliczanie badania nam trwa normalnie, lecz codziennie o ustalonej godzinie (w definicji) od tego pozostałego czasu dodatkowo odejmowane jest p% tego czasu który pozostał wtedy i tylko wtedy, gdy technokrata jest aktywny.

      Będzie trzeba się zastanowić co się bardziej opłaci - technokrata na tydzień – kilkukrotnie, czy na 90 dni i wykonanie kilku badań z rzędu? GF na tym nie straci anty z przyspieszeń bo geniusza nauki zatrudniać trzeba będzie cały czas, a jak mózg pracuje, to nie głupieje. :evil:

      Zrobiłem małą analizę i doszedłem do wniosku, że 4%–5% dziennie byłoby najlepsze.

      Jak wyznaczyć czas trwania badania z wciąż aktywnym technokratą? Kwestia jest następująca:

      Przykłady:

      Upust technokraty:5%
      Czas badania bez technokraty:8 dni
      Czas badania z technokratą:6 dni 13h 16min 57sec
      Procentowy upust czasu:18.082%
      Koszt technokraty w anty:10000



      Upust technokraty:5%
      Czas badania bez technokraty:30 dni
      Czas badania z technokratą:17 dni 20h 39min 25sec
      Procentowy upust czasu:40.464%
      Koszt technokraty w anty:30000



      Upust technokraty:5%
      Czas badania bez technokraty:100 dni
      Czas badania z technokratą:34 dni 22h 19min 12sec
      Procentowy upust czasu:65.070%
      Koszt technokraty w anty:50000



      Upust technokraty:5%
      Czas badania bez technokraty:500 dni
      Czas badania z technokratą:63 dni 12h 18min 4sec
      Procentowy upust czasu:87.297%
      Koszt technokraty w anty:100000



      Upust technokraty:5%
      Czas badania bez technokraty:3000 dni
      Czas badania z technokratą:97 dni 19h 28min 45sec
      Procentowy upust czasu:96.740%
      Koszt technokraty w anty:120000



      Wzory rekurencyjne przekształciłem na stronie: www.wolframalpha.com
    • I am back napisał(a):

      @zefir jak Ci sie widzi ten pomysl?
      Wg mnie jest świetny, ponieważ bonus wzrasta proporcjonalnie do wzrostu długości trwania badania. Im badanie dłuższe, tym więcej nam daje. Własnie takiego skalowania przez poziomy brakuje w obecnym wzorze na czas badania.


      sheaker napisał(a):

      Oby tylko "tęgie" głowy z GF nie pomyślały o tym jako o skoku na przychody z AM. ;)
      I tego właśnie się obawiam. W tabelce w pierwszym poście w najgorszym przypadku (3000 dni oczekiwania) gracz musi wydać jedynie 120k antymaterii, podczas gdy za natychmiastowe skrócenie musiałby zapłacić 216k (odkrywca wyda troszkę mniej).
      Z racji, że jak sądzę temat skracania badań za anty dotyczy głównie tych najdłuższych terminów, czyli tych przypadków, podczas których gracze najczęściej wydają anty na przyśpieszanie, to oferując im tańszą, choć nieco dłuższą alternatywę, w jakimś tam stopniu na pewno ograniczy się zarobki GF, więc taka zmiana nie za bardzo będzie im na rękę. No chyba, że wraz ze zmianą zachowania, podniosą również cenę Technokraty.


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • W związku ciepłym przyjęciem pomysłu postanowiłem zrobić narzędzie, aby każdy zainteresowany mógł sobie przetestować różne warianty czasu trwania badania ze względu na nieoczywisty wzór, ale także następujące strategie:
      • Technokrata na ograniczoną ilość czasu - dana ilość 7d i 90d;
      • Technokrata przez cały czas;
      • Możliwość zastosowania opcji "zakończ";
      • Podliczenie wydatku antymaterii w związku z wybranymi opcjami.
      Wypełniamy tylko jasnoszare pola. Poniżej link:
      __________
      edit

      Dodana możliwość ustawienia początkowego bonusu Technokraty zaraz po uruchomieniu. Wersja jest po angielsku bo nie chciało mi się już przerabiać, a upgrade robiłem na boardzie.

      drive.google.com/file/d/1e9xFN…WXguNkwK/view?usp=sharing

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Qwant-holon ().

    • pust technokraty:5%
      Czas badania bez technokraty:100 dni
      Czas badania z technokratą:34 dni 22h 19min 12sec
      Procentowy upust czasu:65.070%
      Koszt technokraty w anty:50000




      Badanie trwa 100 dni.
      Z technokratą włączonym cały czas zajmie 34 dni.
      Koszt to 50 000 anty.
      Koszt skrócenia o połowę czyli 50 dni to 108 000 anty.
      Jak ma się to opłacić GF? Czy ja czegoś nie zrozumiałem.
      Kolejne zakończenie to kolejne 108 000 anty.
      Razem 216 000 anty. a tu koszt 50 000 na dodatek.

      Dla graczy jak najbardziej pomysł jest dobry. I jestem za. :D
      Ale wątpię, że GF to wprowadzi w takiej wersji. Może w innej.
    • @Apofis jeśli badanie trwające 100 dni, dzięki aktywnemu technokracie skróci się do 34 dni to raczej mało kto, kto ogarnia, będzie je skracać za anty. Skrócenie nie ma raczej sensu bo i tak przez ten miesiąc można spokojnie uzbierać sure na kolejne badanie. Reasumując, GF dostaje po kieszeni. Pomysł dobry ale dla graczy a nie dla włodarzy.
    • Wam płacą za taką argumentację że się nie opłaca GF? Najbardziej opłaci się technokrata + zakończ, przynajmniej tak wynika z arkusza. Kto w ogólne nie chce czekać, ten klika całość za anty. Pomysł promuje aktywną grę i zachęca do trzymania sztabu ponieważ już geolog dostał bosta, admirał zawsze się opłacał. Został drogi technokrata, bo mechanik jest przydatny na wypadek koszenia defy. Komandor to jak kto tam woli...

      Wnioski są proste - wystarczy zachęcić do techno i sztab nabiera sensu.
    • Qwant-holon napisał(a):

      Wam płacą za taką argumentację że się nie opłaca GF?
      Mnie nie płacą hehe bo inaczej bym pisał non stop hehe. :D Kwestia tego co napisałeś i odniosłem się to twojego wpisu. A z drugiej strony jeśli zrobisz coś na czym oni stracą jeszcze zamiast zyskać to taki pomysł może być skazany na niepowodzenie z góry.

      Qwant-holon napisał(a):

      GF na tym nie straci a
      Napisałeś sam, że GF nie straci. Ale może stracić. I wiele osób może z tego skorzystać zamiast tych 216 tyś. anty i wtedy GF traci.

      Pomysł jest dla graczy dobry i faktycznie promuje grę aktywną, więc może jest jakaś szansa. Zobaczymy, oby weszło, chociaż ja ostatnio badań nie robię. :D
    • Sama idea pomysłu jest bardzo dobra, przemyślana i fajnie opracowana, zasługuje na dobrą ocenę bez względu na to czy się komuś podoba czy nie. Jest to fajna alternatywa dla graczy grających aktywnie i chcących wydawać anty za skracanie sobie czasu. Fajną sprawą jest redukcja czasu wzrastająca wraz ze wzrostem trwania badania. To bardzo dobry algorytm. :D :thumbsup: Brawo, prosimy wprowadzić .

      :graty: :bdb:
    • Całkiem ciekawą własnością tego rozwiązania rekurencyjnego jest fakt, że dla dostatecznie dużego czasu trwania badania graniczny czas badania z uwzględnieniem opcji zakończ dąży do 2 tygodni czyli okresu 14-dniowego dla upustu 5%. Dla bardzo dużych czasów bonusy odkrywcy i badawczy także nie wpływają na tą granicę.

    • Stosunkowo dużo lajków i kilka rzeczowych postów aprobujących dany pomysł. Holon lajków ma 7. Ani to mało, ani też specjalnie dużo. W wątku powinna ruszyć dyskusja inaczej sprawa umrze śmiercią naturalną. Generalnie najwięcej zależy od kaprysu GF, bo czasem wolą zrobić coś co znacząco ułatwia grę, a jest proste do zrobienia w skrypcie. Na to też trzeba brać poprawkę.
    • Dziękuję za wsparcie pomysłu i jego pozytywne opinie. Sama idea narodziła się dawno temu, przemyślenie i dopracowanie tematu to rzecz najważniejsza. Uważam, że zasugerowane zmiany są sensowne, a wręcz niezbędne do wprowadzenia w przyszłości. Oczywiście początkowy bonus technokraty jest niezmieniony (za pierwszy dzień), natomiast należy dobrać odpowiednio procent dzienny od którego także zależy m.in. maksymalny czas badania z uwzględnieniem opcji "zakończ".

      Na oficjalnym forum sugerowana innowacja plasuje się aktualnie na pozycji 5. Let's make it 1st place!

      board.en.ogame.gameforge.com/i…contract-with-technocrat/

    • ^Turysta^ napisał(a):

      pomysł ok, ale wolałbym aby na bieżąco - analogicznie do upływu czasu ilość anty potrzebna do zakonczenia badania malała.
      Zeby nie bylo przypadku ze zakoncz za 108k anty , zakonczy badanie poł roczne i "1 sekundowe"
      Tego raczej nie przeforsujesz - o ile pomysł holona się kalkuluje o tyle Twój byłby wybitnie prograczowy i antyzyskowy dla GF zarazem :(
      top ileś U20
      top40 U38 - Blood
      Best ST - 5 562% - link

      3 powrót - Sombrero :E

    • @Aramil nie koniecznie, bo albo trzeba spac na forsie(anty) albo byc wariatem zeby zakonczyc badanie np 2-3 dni wczesniej ktore bada sie kilka miesiecy, ale zalozmy ze gram bez anty i znalazłem cos na ekspedycji albo uzywam jej mniej zawsze moglbym skrocic te kilka dni.

      A jak kogos stac na skracanie to skraca i zakancza i nie bedzie inwestował w technokrate .
    • 1/ W pomyśle chodzi o to by technokrata był opłacalny w późniejszym etapie gry. Zakładając np. że możemy czekać 2 tyg do kolejnego badania szybko znajdziemy się w sytuacji skracania o połowę, a następnie robiąc następne poziomy będziemy zmuszeni do obu opcji czyli także natychmiastowego zakańczania, a więc bez technokraty. Aktualnie w sztabie dowodzenia główną "zakałą" jest wielki myśliciel więc ta zmiana ma szansę na zaistnienie w przeciwieństwie do natychmiastowych zakończeń.

      2/ Ty mówisz o promocji na ostanie 3 dni badania, tu się zgodzę, że cena w anty na ten okres mogłaby spadać liniowo ale to tylko 3 dni.