Podliczanie energii

  • 7.6.4
  • Rozwiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Podliczanie energii

    Witam,
    na kilku koloniach zauważyłem nagle ujemną energię mimo, że nic nie było budowane ani też nie było na te planety żadnych ataków.

    Czy może w nowej wersji zmieniono sposób obliczania energii lub zużycie energii / wydobycie ?
    Sojusz AVALON od roku 2005
  • 1. Trudno od razu odpowiedzieć krótko i zwięźle. Możliwych jest kilka wariantów (np. koniec działania mechanika, wpływ relokacji na wydobycie deuteru potrzebnego do elektrowni fuzyjnych, etc.).

    2. Po liczbie postów domyślam się, że wiesz o zakładce ustawień surowców, ale choć to banał, nie zakładam ani nie wykluczam, że sprawdziłeś. Nie wspomniałeś nic o tym, więc pomyślałem że przezornie to zrobię.

    3. Najlepszą metodą jest porównanie i sprawdzenie wszystkich parametrów tutej: proxyforgame.com/pl/ogame/calc/production.php Strona jest o tyle praktyczna dla Twojego problemu, że wskazuje braki energetyczne na czerwono.

    Na sucho tylko tyle można powiedzieć. Jeśli to nic z powyższych, ani żaden bug, to podaj więcej info i pomożemy ;)

    Edit:
    Pozwoliłem sobie z ciekawości sprawdzić Twój profil widzę, że sporą dysproporcję między liczbą postów a "lajkami" wyjaśnia data Twojego czwartego postu wstecz. Trzy lata przerwy pewnie były, więc najprawdopodobniej coś nie gra z ustawieniami procentowymi surowców, bo na przestrzeni tego czasu, zakładając że nic w nich nie majstrowałeś, wszystko powinno śmigać normalnie. Przyjrzyj się w pierwszej kolejności pełzaczom, bo obok fuzyjnej są drugim wrażliwszym elementem na manipulacje energią.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Aurora Borealis ().

  • Aurora Borealis napisał(a):

    1. Trudno od razu odpowiedzieć krótko i zwięźle. Możliwych jest kilka wariantów (np. koniec działania mechanika, wpływ relokacji na wydobycie deuteru potrzebnego do elektrowni fuzyjnych, etc.).

    2. Po liczbie postów domyślam się, że wiesz o zakładce ustawień surowców, ale choć to banał, nie zakładam ani nie wykluczam, że sprawdziłeś. Nie wspomniałeś nic o tym, więc pomyślałem że przezornie to zrobię.

    3. Najlepszą metodą jest porównanie i sprawdzenie wszystkich parametrów tutej: proxyforgame.com/pl/ogame/calc/production.php Strona jest o tyle praktyczna dla Twojego problemu, że wskazuje braki energetyczne na czerwono.

    Na sucho tylko tyle można powiedzieć. Jeśli to nic z powyższych, ani żaden bug, to podaj więcej info i pomożemy ;)

    Edit:
    Pozwoliłem sobie z ciekawości sprawdzić Twój profil widzę, że sporą dysproporcję między liczbą postów a "lajkami" wyjaśnia data Twojego czwartego postu wstecz. Trzy lata przerwy pewnie były, więc najprawdopodobniej coś nie gra z ustawieniami procentowymi surowców, bo na przestrzeni tego czasu, zakładając że nic w nich nie majstrowałeś, wszystko powinno śmigać normalnie. Przyjrzyj się w pierwszej kolejności pełzaczom, bo obok fuzyjnej są drugim wrażliwszym elementem na manipulacje energią.
    Hej,
    owszem miałem kilkuletnią przerwę od forum, nie miałem jednak przerwy w grze i jestem świadom wszystkich zmian jakie w niej zaszły

    - Oczywiście jestem świadom zakładki wydobycie po 15 latach gry
    - Nie zmieniałem klasy
    - Nie zmieniałem ilości pełzaczy
    - Nie posiadałem mechanika
    - Nie posiadałem odpalonych zwiększaczy energii
    - Miałem za to sztab dowodzenia

    Sprawdziłem Twoim kalkulatorem i faktycznie energia się zgadza, musiał to być wiec wpływ sztabu choć jest to dla mnie nieco dziwne, że sytuacja powtórzyła się na wielu planetach, kilka osób z sojuszu również wspominało o czymś podobnym :


    Chciałbym więc zgłosić to do sprawdzenia, być może jest jakiś błąd który znika po użyciu sztabu dowodzenia

    PPG napisał(a):

    Wiadomość do sojuszu od PPG 11.02.2021 10:22:10

    Od: PPG

    Miałem takie jedno miejsce. Nie wiem co tam się zadziało, że nagle zrobił się lekki minuus

    Setka napisał(a):

    0:45:54 Setka Nie wiem ale mam na minus ma planecie a tak nie było
    Sojusz AVALON od roku 2005
  • prepare ur anus napisał(a):

    Abrams napisał(a):

    - Nie posiadałem mechanika
    - Miałem za to sztab dowodzenia
    Te dwie opcje się wykluczają. Jak miałeś sztab to miałeś mechanika, jak nie miałeś mechanika to nie miałeś sztabu.
    Jeśli nie jesteś tego świadomy to wychodzi na to, że skończył Ci się sztab = skończył Ci się mechanik = straciłeś bonus do energii od mechanika.
    Hej,
    miałem na myśli samego mechanika, masz racje był on uwzględniony w sztabie dowodzenia
    Jestem jednak niemal pewien z e przed włączeniem tego sztabu nie miałem nigdzie energii na minusie
    Sojusz AVALON od roku 2005

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Abrams ().

  • Abrams napisał(a):

    prepare ur anus napisał(a):

    Abrams napisał(a):

    - Nie posiadałem mechanika
    - Miałem za to sztab dowodzenia
    Te dwie opcje się wykluczają. Jak miałeś sztab to miałeś mechanika, jak nie miałeś mechanika to nie miałeś sztabu.Jeśli nie jesteś tego świadomy to wychodzi na to, że skończył Ci się sztab = skończył Ci się mechanik = straciłeś bonus do energii od mechanika.
    Hej,miałem na myśli samego mechanika, masz racje był on uwzględniony w sztabie dowodzenia
    Jestem jednak niemal pewien z e przed włączeniem tego sztabu nie miałem nigdzie energii na minusie
    Wystarczy, że podczas trwania sztabu/mechanika zbudowałeś kopalnie, która nie wymagała dostawienia satelit/elektrowni, ale po jego dezaktywacji energii już brakuje - to by tłumaczyło dlaczego zgłaszasz, że ten problem wystąpił tylko na niektórych planetach = nie na wszystkich w tym czasie zdążyłeś dobudować tyle kopalni, aby po dezaktywacji bonusu zejść z energią na minus.
  • Podpinam się. W czasie eventu (tzn. nagród) miałem sztab, ale przed jego włączeniem miałem wystarczającą ilość energii na każdej z planet. Nic w tym czasie nie budowałem. Dziś w nocy sztab stracił ważność i na każdej planecie dość spory minus (rzędu od -6000 do -10000).

    Przykładowo na planetach na poz. 15 miałem fuzyjne na 90% ze sporym naddatkiem energii, teraz musiałem wszystkie przełączyć na 100% i naddatek jest mniejszy.

    Mam jeszcze geologa z eventu i tak się zastanawiam, czy jak się skończy, to spadnie mi wydobycie? :P

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Nocny kochanek ().

  • Nocny kochanek napisał(a):

    Mam jeszcze geologa z eventu i tak się zastanawiam, czy jak się skończy, to spadnie mi wydobycie?
    no i prosz...! GEOLOG! klasa zbieracz + aktywny geolog = więcej potrzebnych pełzaczy bo 8,8 na każdy poziom kopalni. A każde 0,8 pełzacza/poziom kopalni potrzebuje jakieś 40 (jednostek) energii...


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King