Lukratywność przedmiotów u Licytatora, w Sklepie i Evencie z Nagrodami

    • Narzędzia:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Lukratywność przedmiotów u Licytatora, w Sklepie i Evencie z Nagrodami

      Ocena rentowności przedmiotów na licytacjach jest zagadnieniem powszechnie znanym lecz częstokroć opacznie rozumianym lub wyznaczanym niepoprawnie. Owa wycena przedmiotów pozwala przybliżyć zyski jak również niwelować ewentualne straty. Co prawda nie będę zagłębiał się w strategię licytacji czyli tolerowania mniejszej straty kosztem zwycięstwa większym nakładem surowcowym. Tutaj chciałbym jedynie przedstawić wycenę zrobioną w oparciu o kryterium antymaterii oraz szeroko rozumianego wydobycia.

      Poniżej przedstawiam graficzny wygląd kalkulatora dla przykładowych danych:



      Plik można pobrać, dla bezpieczeństwa założyłem hasło, ponieważ to znacznie ułatwia rozeznanie w arkuszu po kątem co można wypełnić, a czego lepiej nie ruszać, jak np. osadzonych grafik.


      Zasada porowadzonych kalkulacji:
      • Ceny ekonomiczne - wyznaczone na zasadzie powołania się na stosunek kosztów w antymaterii itemu do najbardziej intratnego pakietu surowców.
        • W przypadku dopalaczy wartość tego pakietu jest przeliczona na surowiec, który dotyczy tego itemu, po zdefiniowanym przez użytkownika przeliczniku. Wówczas do ceny paczki surowców doliczone zostają średnie koszta handlarza ze względu na przyjęty przelicznik minimalny (opcjonalna możliwość). Finalnie cena itemu w antymaterii jest dzielona przez uzyskana cenę sumaryczną paczki i handlarza, a powstały ułamek mnożony jest przez przeliczoną ilość surowca z paczki, która finalnie sprowadzona zostaje do 'ceny' czyli de facto do metalu po przeliczniku 3:2:1 tak znanym u licytatora;
        • W przypadku skracaczy nie mamy odniesienia do konkretnego surowca, dlatego po utworzeniu ułamka, bez uwzględnienia handlarza, paczka jest bezpośrednio przeliczana po maksymalnym przeliczniku na metal;
        • Można uwzględnić odpowiednio rabaty na handlarza, pakiety surowców oraz przedmioty w shopie/ cashbacki etc. Intuicyjne handlarza można wyłączyć przyjmując cenę 0 anty, nadmieniam jednak, iż wszystko zostało dokładnie opisane w arkuszu.
      • Ceny geologiczne - wyznaczone w oparciu o poziomy kopalni na danej planecie przy założeniu jej maksymalnej temperatury oraz pozycji.
        • Dla dopalaczy surowców wyznaczamy odpowiedni odsetek wydobycia kopalnianego (tylko kopalnia, temperatura i pozycja), który następnie wymnażamy przez czas trwania 7dni. Tak otrzymana wartość jest przeważnie połową wartości liczonej w oparciu o tygodniowe wydobycie z zakładki surowce, ponieważ nie uwzględnia wszystkich dodatków;.
        • Dla dopalaczy energii wycena dokonana została w oparciu o redukcję spalania w elektrowni fuzyjnej. Zwiększając wytwarzanie energii dopalaczem jednocześnie zmniejszamy % produkcji tak aby otrzymana wartość była nie mniejsza od ustawienia początkowego. Nie zakładamy tutaj innych źródeł energii dlatego w szczególnych przypadkach wycena może okazać się zaniżona, tym niemniej są to 'groszowe sprawy';
        • Wycena dodatkowych slotów floty i ekspedycji oparta została o proporcjonalność, mianowicie zakładamy średnią dzienną ilość farm/ekspedycji oraz średni zysk na dany surowiec z jednej farmy/ekspedycji. Trzecim założeniem jest aktualna ilość slotów. Stosunek dodatkowych slotów do aktualnych, pomnożony przez średnią dzienną ilość misji (ta ilość proporcjonalnie wzrasta zakładając wysyłanie fal), razy zyski średnie sprowadzone do metalu (cena dla porównania 3:2:1) wycenią dany przedmiot z tej kategorii.
      Co wypełniamy?
      • Należy odczytać ilości surowców jakie maksymalnie możemy otrzymać z danego pakietu surowców. W przypadku kiedy nie chcemy np uwzględniać pakietu deuteru ponieważ jest drogi, wówczas go nie wpisujemy. Najczęściej metal jest najlepszym rozwiązaniem.
      • Uzupełniamy poziomy kopalń dla których zamierzamy aktywować dopalacz;
      • Należy pamiętać o wpisaniu maksymalnej temperatury (wpływa na wydobycie deuteru) i pozycji (może wpłynąć na wydobycie metalu lub kryształu);
      • Zakładamy przeliczniki u handlarza, gdy nie chcemy go uwzględniać należy założyć maksymalne i przyjąć cenię równą 0 w polu 'rabat u handlarza';
      • Podobnie zaznaczamy ewentualne rabaty na pakiety surowców i itemy w shopie jeśli zależy nam na wycenie ekonomicznej;
      • Finalnie zakładamy średni zysk z farmy/ ekspedycji, średnią dzienną ilość farm/ekspedycji i aktualną ilość slotów.

      Rozsądnych zakupów i wyborów - holon!

    • Odwaliłeś kawał dobrej roboty.
      rzekłbnym przydatne liczydło,

      Chciałbym dopytać jako laik czy dobrze rozumiem.
      czy cena geologiczna tj.

      Cena po której włączając dopalacz który wydobywa nam surowiec powiększony o (10,20,30,40 % ).
      Następnie ten surowiec sprzedajemy do handlarza po określonym przeliczniku i mamy ile maks. możemy zapłacić za dany dopalacz.

      Pytam bo sam sobie taki pomocnik spłodziłem co prawda uśredniony dla określonego surowca,
      i mam dość duże wahania w stosunku do tego co ty masz.

      Na przykładzie dopałki :
      1. 40 % DEX
      2. 37lvl kopalni DEX-u ( wydob. 236 531 bez dopałki )

      Wyszła mi opłacalność na poziomie 0 zwrotu do zapłaty w MET 42 916 185
      U ciebie to wychodzi po wstawieniu parametru 37 lvl -110temp. --- MET 33 379 315

      Ja nie biorę pod uwagę kosztów handlarza robię wymianę jeśli spadnie z EXP.
      Pozdrawiam
      Magneto
    • i) Prędkość uni trzeba ustawić na 10, docelowo jest na 7 bo sprawdzałem jak to u mnie wygląda.

      ii) Dla cen geologicznych handlarz nie jest uwzględniony tylko 3:2:1 pod kątem licytatora, ponieważ tak operuje się takim przelicznikiem. Handlarz obowiązuje tylko przy porównywaniu paczek surowców i to w formie ciekawostki którą można dezaktywować.
    • Ja to liczę :

      Max.koszt = Wp1h*24*(%wart.dop)*7*kurs.handl.

      Wp1h - wydobycie podstawowe
      Kurs. handl = 2,7 MET ( taką sobie wartość przyjąłem powiedzmy uśrednoną bez zabawy w podbijanie )

      Jakbyś mógł łopatologicznie na przykładzie tej nieszczęsnej dopałki
      40% DEX wytłumaczyć jak u Ciebie to policzyło
      Pozdrawiam
      Magneto
    • Wszytko jest dobrze, ja przyjmuję kurs 3:2:1 ponieważ płacąc u licytatora właśnie taki jest oferowany. Jeśli kupujemy dopałki w shopie kurs jest liczony na podstawie okienka handlowego, a następnie zamieniany do 'ceny' czyli metalu, ale czysto porównawczo (3:2:1) aby wszystko było w stałym odniesieniu.

      mogę podać hasło: test
    • Ok. Dzięki za info.

      Muszę zerknąć dokładnie jakie mam wydobycie, na razie nie mogę urlop.
      Jednak ta różnica w opłacie licytatora 5kk przy max.wartości jest znaczna,
      więc będę weryfikował te różnice w obliczeniach

      Tak czy siak świetna robota, dobry pomocnik dla siedzących na licytacjach.
      Pozdrawiam
      Magneto
    • Już mam musiałem dojść do tych przeliczeń --- cena geologiczna
      U ciebie to jest :

      komórka AH2 = kurs 3
      komórka L3 = Kurs 3 ( nie ma żadnego wpływu ) jak poczatkowo zakładałem na cenę geologiczną

      teraz to są dokładnie takie same dane jak u mnie wyliczone.
      Czyli mogę spać spokojnie że liczyłem dobrze progi swoich licytacji.
      Pozdrawiam
      Magneto
    • Otóż to cena geologiczna jest zawsze przeliczana na 'cenę ' u licytatora 3:2:1
      Cena ekonomiczna na podstawie paczek korzysta z okienka handlarza, co oznacza, że np.
      Mając dopałkę kryształu wydobędziemy pewną ilość kryształu, a więc odpowiednio zakupując najbardziej intratny pakiet metalu chcemy przekształcić go na tą ilość kryształu, którą byśmy wydobyli, wówczas stosujemy okienko handlowe. Tym niemniej ostateczny wynik jest sprowadzany do 'ceny' (metalu 3:2:1) by mieć odniesienie do ceny geologicznej, a więc i licytatora.