Kolonizacja - parametr universum +25 pól też dodaje do kolonii??

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Aurora Borealis napisał(a):

      No nie wiem czy lekko. Im niższe astro, tym faktycznie lżej (choć i tak trzeba włożyć w to trochę cierpliwości), ale mając tylko jedną do skolonizowania, to tak nie bałdzo.

      Mówię za siebie jakby co ;)
      A tak sobie napisałem, że lekko żeby nie było, że jestem jakimś agentem obsługi klienta i mam wyidealizowane odpowiedzi- przynajmniej się otworzyło jakieś pole do dyskusji :saint: Fajnie by było wiedzieć jaki faktycznie jest bonus odkrywcy. Fakt, o 320 nie jest najłatwiej przyznaje się.
    • na Taurusie wymieniam kolonie na większe rozmiarowo, przeważnie wpadają 310 na 8 pozycji. Jedna wpadła mi 315. Ale słyszałem legendy o 345 polach 8o ale nie widziałem tego na moje własne oczy także może to być jak z tarczą dla przedsiębiorców dużo o tym gadają a nikt tego nie odczuwa >_>
      "Amor Patriae Nostra Lex"
    • Aurora Borealis napisał(a):

      No nie wiem czy lekko. Im niższe astro, tym faktycznie lżej (choć i tak trzeba włożyć w to trochę cierpliwości), ale mając tylko jedną do skolonizowania, to tak nie bałdzo.

      Mówię za siebie jakby co ;)
      a co ma astro do tego ?
      masz 1 wolny slot na planete i puszczasz od razy fale 20-25 slotow po 1 kolonie w odstepie tylko 30 sekund zeby miec czas usunac jezeli nie trafi 300setka.

      na nowym koncie matka od razu do kasacji

      " Im niższe astro, tym faktycznie lżej"

      Odniosłem sie do tego.
      To nie prawda, astro nie ma znaczenia.
      BOSS OGAME
    • Muniekk napisał(a):

      zawsze szukasz po jednej zeby stare ewentualnie tez kasowac po jednej.
      Zgadzam się z Tobą, jednak nie od razu każdy ma po 20-25 slotów. Dyskutujemy w temacie pytania osoby, która najprawdopodobniej tego nie wie.

      Wyżej napisałem "cierpliwości". W Twoim przykładzie chodzi bardziej o wiele prób, które wymagają dodatkowo uważności. Jeśli przegapi się kilka/kilkanaście/wszystkie przyloty na dojrzałym uni, to traci się czas na farmy. Tu 75% dla P. matki 300+ nowego konta, farmy znaczą więcej, niż kolejna planeta 320 (można też podzielić sloty na farming i szukanie planet). Na nowym uni to nierealne, chyba że fajdasz kasą i na starcie serwera masz te 20-25 slotów i speed floty 4+. Opcji jest wiele, ale Muniek jak to Muniek wie najlepiej.

      @BlakelyLondon Każdy ma swoje metody. Teraz gra spotęgowała opcje strategii. Jak zaznaczył @Ardnas, dużo zależy od tego jak chcesz te pola wykorzystać. To jest złożona gra. Są tacy gracze na przykład, którzy mieszają elektrownie, robią stocznie na 12lvl nie budując w ogóle gwiazd śmierci, itd. Potestuj dostępne serwery pod swój charakter i sam załapiesz ile pól Ci wystarczy. Na moim przykładzie, uni z eko x10 i flotą x3, spokojnie wystarczyło mi 14 flot żeby znaleźć dla Planety Matki 315+ i dla kolonii mniej/więcej 300. W jeden dzień. Nie chciałem nic więcej, bo wiem że o terraformowaniu powinienem myśleć dopiero gdy przekroczę ~280 pól, co sprawia, że przy tym eko, podniesienie ich liczby do 350-370 jest banalne. Zaznaczę - na wszystkich planetach.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Aurora Borealis: Drobna, ale ważna literówka, która zmienia kontekst zdania. ().

    • [ciach]
      Drogi @BlakelyLondon - jeśli chodzi o kolonizowanie, to sądzę, że gdy trafi Ci się kolonia 250 pól - zostaw. Prawdopodobnie będziesz potrzebować minimum 3-4 lat by ją mądrze zabudować (no chyba że masz pieniądz - tfuuu antymaterio pdlona). A jeśli już do tego etapu dojdzie to masz terraformer jeszcze ;)


      Super Moderator Ruda:
      Komentarz do usuniętego postu ciach
      "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
      Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
      Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

      Brytyjski lingwista David Crystal