Labolatorium Badawcze

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Labolatorium Badawcze

      Dzień dobry

      Czy jest jakiś wzór o ile czasu mogę przyspieszyć badania,
      stawiając kolejne labolatorium badawcze.
      I czy będzie różnica jeżeli stawiam labolatorium na niskim poziomie a na wysokim.

      przykład :
      MSBN 5 na 6 planetach LB10 - planowany rozwój i podwyższanie LB tylko na jednej planecie koszty LB coraz wyższe,
      czy to coś daje czy warto jednak robić to równomiernie bo każde kolejne LB tak samo przyspiesza.

      I przede wszystkim o ile czasu % czy też wartościowo będą szybsze badania.

      Pozdrawiam
      Magneto
      Pozdrawiam
      Magneto
    • Witaj

      Mimo wszystko nie obejdzie się bez czekania, chyba że masz nadmiar antymaterii.
      każdy kolejny poziom skraca w jakimś stopniu czas oczekiwania aczkolwiek moim zdaniem ulepszanie nie wiele pomoże jeżeli musisz czekać np tydzień na kolejny poziom technologii. Ta część gry to ćwiczenie cierpliwości.
      G90
    • Weź ty już nie wymyślaj swoich ułatwień do gry.

      Nie mogę zrobić badania - to za anty odbiorę następny poziom jak z nagród. Wprowadzą to i aktywność na uni znowu spadnie o 50%, co więc wprowadzić potem za anty? W sumie paczki już mamy więc...
      A więc jak masz problem z czasem badania to nie badaj lub klikaj anty lub poświęć czas na rozbudowę labu. Tu masz wzór na czas (ten trzeci konkretnie):


      Jak chcesz sprawdzić ile procent to dalej porównujesz stosunki wzoru 3 dla różnych lvl labu - sumarycznych.

      Przyspieszenie% = (1- (Lab_obecny+1)/(Lab_projektowany+1)) * 100%

      Ja np ostatnio rozbudowałem na wszystkich 14 planetach (13lvl MSBN mam) laboratorium z 16lvl do 19lvl - o ile procent szybciej badam?

      Przyspieszenie =( 1 - (14*16+1)/(14*19+1) )*100% = (1 - 225/267)*100% = 15,73%

      Wynik: Badam szybciej o 15,73%, ale to nie jest liniowe i jak ulepszasz na wszystkich planetach o +1lvl to w zależności od którego lvl zaczynasz to daje coraz mniej procentowo. Np.
      16->17 daje: 5,86%
      17->18 daje: 5,53%
      18->19 daje: 5,24%
      suma: 16,63% co jak widzisz pokazuje że nie można tego sumować, bo prawidłowo jest 15,73%

      Mi w niczym nie przeszkadza czas >5 tygodni, a i nigdzie krótszego do sensownych badań nie mam. W sumie badań mam 313, wierz mi znam się.


      PS:
      Pomysł żeby przepłacać badanie co 10% żeby je skrócić genialny. Szczególnie że czas zależy od kosztów - meta+krycha. To bym sobie laserową (21lvl mam) codziennie o 10% podnosił koszt, czas stałby mi w miejscu bo koszta rosną, a czas spada i się redukuje. Krótko mówiąc żadnego fs mi nie potrzeba. A na 10000% wartości laserowej mam na 29lvl astro, genialne. JESTEM ZA.......... ironicznie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Qwant-holon ().

    • Fakt, przesadziłem z ironią w skasowanym poście, ale lepiej bym tego nie ujął. Brakło mi tylko poprzeć to jak mój przedmówca wyliczeniami. Ale i bez nich wiadomo, że +10%/poziom to wypowiedź kogoś, kto nie gra zbyt długo żeby ogarniać ogół proporcji/poziom, nie tylko w badaniach, z całym szacunkiem. Żeby nie było, że sobie z Eustachym spijamy z dziubków, dodam że sam nie mam takiego łba, żeby ogarniać tyle wzorów i za to go nie lubię :P
    • Starrk napisał(a):

      @Graziu90 gdyby tylko tydzień... to bym czekał cierpliwie :)
      Ba, nawet byłbym skłonny miesiąc poczekać. Ale obecnie mam czasy oczekiwania...
      Energetyczna: 224 dni
      Plazma: 213 dni
      Spalina: 224 dni
      Impuls: 106 dni
      Nn: 133 dni
      Astro: 1.480 dni...
      Bojowa: 36 dni
      Ochronna: 227 dni
      Pancerz: 4.539 dni :E
      haaha ja bym czekał bez zastanowienia na opancerzenie 12 lat xD a ile anty za skrócenie chcą :D?

      POZDRO&POĆWICZ
    • Qwant - dziękuję za wyjaśnienie tematu - pełna analiza.

      Wiem że się nie znam ( czyt. brak długoetniego doświadczenie w tej materii ) dlatego zadaję pytania żeby wiedzę poszerzyć.
      Sam mam sumę badań na poziomie 252,
      I pomału jak gawiedź zaczynam narzekać na czas oczekiwania, nie mam zamiaru na dzień dzisiejszy używać anty.
      Mam zbieracza więc rzadko latam EXP a tym samym brak profitów w postaci darmowej antymaterii.

      Co do mojego pomysłu rzuciłem go całkiem luźno i może nie do końca go sprecyzowałem
      nie chodziło mi że płacąc surką skracasz już rozpoczęte badanie,
      Bardziej o to że rozpoczynając konkretne badanie byłby suwak 1 - 10%
      który dawałby Ci opcję wykonania badania szybciej niż standardowo płacąc więcej surowców.

      Niektórzy tak jak ja brną w jakieś konkretne badanie a nie rozwijają wszystkie równomiernie.
      I ja korzystałbym z takiej opcji od czasu do czasu.

      Boostery są fajną opcją ale nie zawsze uda się je zdobyć np. droga licytacji.


      Pozdrawiam
      Magneto
      Pozdrawiam
      Magneto
    • Spoko, żaden wstyd. Każdy kiedyś zaczynał, a moich rad nie słuchaj, bo w paluszku wszystkiego nie mam :P Coś tam wiem, ale nie tyle co co niektórzy.

      Ogólnie pomysł z "nanitowaniem" badań krąży od dość dawna po forum (dawno nie poruszany z resztą). Twój nie jest wcale zły (po sprecyzowaniu). Nawet na Quasar z prędkością badań x20, laboratoriami na 20+ poziomach, każde z badań w końcu się zaklinuje i na nic tu newtrony.

      Pomysłów może być masa, ale moim zdaniem powinno to działać dokładnie tak, jak nanity. Mniej roboty dla programistów, a i tak każdy, kto trochę dłużej potrzyma konto, mógłby porobić coś więcej w tej materii. Właściwie @zefir mógłby zabrać głos w tej materii, bo on ma w niej chyba największe doświadczenie.
    • Aurora - dziękuję za komentarze

      Widać że więdze posiadasz i spokojnie z twoich rad można czerpać garściami, nie tylko w tym wątku ale w innych to widać.

      Co do jak to ująłęś "nanitowania" badań, jeżeli miało by to działać kompleksowo tak jak nanitowanie budynków.
      to spokojnie mogłoby to wejść do gry..

      Jednak dalej chciałbym posiadać taką opcję że to ja wybieram którę konkrektnie badanie mnie przysłowiowo drożej kosztuję szybciej się bada czyli dla mojego widzimisię chciałbym "nanitowanie" badań dla każdego badania z osobna.

      Oczywiście gra się tak jak obecnie można czyli cyt. przysłowie "tak krawiec kraje, jak mu materii staje"

      P.S. Chętnie również poczytałbym kolegów z dłuższym doświadczeniem jaką drogę wybrali rozwijając sekcję badań
      rokładając to na czynniki pierwsze.

      Pozdrawiam
      Maegneto
      Pozdrawiam
      Magneto
    • Aurora Borealis napisał(a):

      Właściwie @zefir mógłby zabrać głos w tej materii, bo on ma w niej chyba największe doświadczenie.
      zefir ma takie badania że już tylko anty ;)


      Moje rekordowe badanie to 6.838 dni (prawie 19 lat).

      Każde badanie powyżej 3 dni kosztuje tyle samo - 108k * 2 (odkrywca ma taniej)
      Poniżej 3 dni - każde 30 min kosztuje 750 anty.
      (750 * 2 bo 30 min * 24 godziny * 3 dni = 108k)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Jeżeli spojrzy się na wzór na czas badań, to zobaczy się, że wartości licznika ułamka, który go tworzy, są zupełnie niezależne od gracza i wyrażają się pewną wartością stałą, która podwaja się z każdym poziomem badania.
      Wykres funkcji xn=2*(xn-1) będzie bardzo szybko piął się w górę.

      Co jest w mianowniku tego ułamka? Suma poziomów naszych laboratoriów powiększona o jeden, pomnożona przez stałą i niezależną od gracza szybkość badań danego uni.
      Powstaje więc funkcja której kolejne wartości będą przyrastały w sposób yn = yn-1 + Vbadań.
      Czyli każdy kolejny zbudowany poziom laboratoriów sprawi, że mianownik będzie się różnił od poprzedniego właśnie o wartość prędkości badań. Jak łatwo się domyślić wykres takiej funkcji opartej na dodawaniu nie będzie przyrastać tak szybko jak tej opartej na mnożeniu.

      Mamy więc coś, co w matematyce nazywa się ciągiem geometrycznym w liczniku i ciągiem arytmetycznym w mianowniku.
      Przy małych wartościach początkowych, rozbieżność nie jest tak zauważalna i nie daje się w znaki.
      Problemy zaczynają się przy 12-13 poziome badania. I tu na scenę wychodzi MSBN, które pozwala sumować poziomy laboratoriów z kilku kolonii. Jest to jednak rozwiązanie stosunkowo krótkoterminowe. Przy 18-19 lvl badań koszty kolejnych poziomów szybują tak szybko w górę, że gracz nie jest w stanie w rozsądny sposób nadgonić tego przyrostu rozwijając swoje laboratoria :(

      Przykład dla uni z prędkością badań x14 i laboratoriami na łącznie 200 poziomie.
      Miliard dzielony przez 200 x 14 = 2800 to 357.143. Ten sam miliard dzielony przez 201 x 14 = 2814 to 355.366.
      Różnica 1.777. To zaledwie 0,5% wartości tych 357.143 sekund. Niecałe pół godziny. A w następnym poziomie dzielone będą już dwa miliardy...




      Co do zmniejszania czasu za dodatkową opłatą w surowcach - na niskich poziomach badań nikt by raczej z tego nie korzystał, a na wysokich było by to raczej wg mnie nieopłacalne. Bo ile miało by wynosić to skrócenie? 10, 20, 30% ?
      Jeżeli trzeba czekać rok na jakieś badanie, to skrócenie nawet o 3-4 miesiące nadal jest zbyt małe, aby miało sens (ktoś będzie chciał czekać pół roku?). 50% ? Może i wystarczy na jeden poziom, ale na następnym wracamy do punktu wyjścia -_-


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • I am back napisał(a):

      Ardnas napisał(a):

      do tego są eventy o kolejne 25%
      Traf z badaniem w event, gdzie musisz conajmniej kilka tygodni odkladac sure a eventy zapowiadane sa z kilkudniowym wyprzedzeniem :P
      No to zostanie cieszyć się z pozostałych dwóch -25%.

      E:

      zefir napisał(a):

      Różnica 1.777. To zaledwie 0,5% wartości tych 357.143 sekund. Niecałe pół godziny. A w następnym poziomie dzielone będą już dwa miliardy...

      Co do zmniejszania czasu za dodatkową opłatą w surowcach - na niskich poziomach badań nikt by raczej z tego nie korzystał, a na wysokich było by to raczej wg mnie nieopłacalne. Bo ile miało by wynosić to skrócenie? 10, 20, 30% ?
      Jeżeli trzeba czekać rok na jakieś badanie, to skrócenie nawet o 3-4 miesiące nadal jest zbyt małe, aby miało sens (ktoś będzie chciał czekać pół roku?). 50% ? Może i wystarczy na jeden poziom, ale na następnym wracamy do punktu wyjścia
      Właśnie dlatego więcej szału na Quasar robi samo eko x10, niż badania x20. GF wiedziało, że przy tym speedzie trzeba podnieść prędkość (tak samo jak team pomógł podnieść do x14 na u68), jednak to za mało. Nadal uważam, że powinien zaistnieć jakiś dodatkowy budynek wspomagający pracę labo, działający identycznie dla badań, jak nanity dla budynków i stoczni - może nawet droższy od nanitów, chętni i tak by się znaleźli, żeby robić wysokie poziomy. Innego optymalnego rozwiązania nie widzę.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Aurora Borealis ().

    • Widzę że Zefir już się rozpisał, ale zacząłem to gryzmolić więc wyślę co mam. Ogólnie to jest tak:
      • Prędkość UNI
      Ostatnio najczęściej prędkość badań = 2*prędkość_eko
      • Skracacze
      Jak trafisz wszystkie 3 skracacze (odkrywca, techo i bonus) to badasz szybciej o:

      1-0.75^3*100% = 57,8125%

      dwa skracacze:

      1-0.75^2*100% = 43,75%

      jeden skracacz:

      1-0.75^1*100% = 25%
      • Antymateria
      Powyżej 2 miesięcy lepiej za anty (tu jest też okienko na newtrony platyna (1dzień) ale powyżej 2 miesięcy to i tak lipa):

      Generał, Zbieracz, Brak_wyboru (0% rabatu): 2*108k = 216k anty
      Odkrywca (10% rabatu): 2*0.9*108k = 194,4k anty


      • Niepewna przyszłość
      Przy okazji to są moim zdaniem najciekawsze pomysły na skrócenie czasu badania:

      MSBN a ilość badań

      Tam jest propozycja połączenia skracania MSBN z grawitonami
    • Aurora Borealis napisał(a):

      No to zostanie cieszyć się z pozostałych dwóch -25%.
      Bonusy Technokraty, Odkrywcy i Eventu się nie sumują, a kumulują szeregowo.
      Nie da się uzyskać 75% skrócenia czasu.
      Pierwszy aktywny bonus zdejmie 25% od całkowitego czasu.
      Drugi 25% ale nie z całego czasu a z pozostałych 75%, czyli obniży jedynie o 18,75%.
      Trzeci 25% z reszty, czyli z 56,25, co daje 14,06%

      Razem można więc mieć 25 + 18,75 + 14,06 = 57,81%



      powyginany drucik napisał(a):

      Aurora Borealis napisał(a):

      Właściwie @zefir mógłby zabrać głos w tej materii, bo on ma w niej chyba największe doświadczenie.
      zefir ma takie badania że już tylko anty ;)

      W tej chwili moje laboratorium tymczasowo mieli zachomikowane surowce w 28 poziomie technologii laserowej. To koszt 26 miliardów metalu i 13 miliardów kryształu. Czas oczekiwania - 47 tygodni, czyli prawie rok.
      A to nie jest finalne badanie, na które zbieram, bo prawdę powiedziawszy jestem dopiero troszkę za połową kosztów, bo muszę jeszcze dozbierać 27 miliardów metalu, aby móc je uruchomić :E
      Nie jest łatwo ;P


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E