Brak możliwości wysyłki floty z załadowaną surką

    • 7.6.2

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Brak możliwości wysyłki floty z załadowaną surką

      Dober,

      Czy ktoś może w końcu naprawić błąd braku możliwości wysyłki floty z załadowanymi surowcami? Czy został on zgłoszony do naprawy? Bujamy się z tym co najmniej od listopada 2020. W tym czasie było kilka aktualizacji, a problem nadal występuje.
    • Nie wiem, jak u innych, ale u mnie ten błąd wynika z niejednakowego sposobu naliczania przez serwer bonusu wynikającego z badania technologii nadprzestrzennej. Ustalając możliwą dostępną ładowność przed wysłaniem floty program zaokrągla bonus. natomiast już wyliczając obciążenie po wybraniu "wyślij" zaokrąglania takowego nie stosuje. Przykład:

      Mam 1 736 000 sond szpiegowskich, oraz 19 poziom technologii nadprzestrzennej.

      Przy takim stanie badania bonus wynosi 0.95, czyli pojedyncza sonda ma teoretycznie 9,75 jednostki pojemności.
      W pierwszym kroku (w okienku ładowania surowców) program zaokrągla to do 10 jednostek, pokazując mi dostępną przestrzeń równą 17 360 000 jednostek.
      Niestety w kolejnym kroku (już po wysłaniu floty) algorytm stosuje dokładną wartość 9,75 pozwalając na wysłanie jedynie 16 926 000 jednostek. I taką też dokładnie liczbę mogę najwyżej poprawnie wysłać.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°