Licytator - kto głupszy ten wygrywa

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • a moze zrobic jak na prawdziwych licytacjach ? Bez "limitu czasu" 30-40min tylko:
    Przedmiot - aukcja start np 12:00 i dajmy ktos daje kwote, kwota po raz 1 po raz 2 po raz 3 sprzedane, jak nijt sie nie zglosi , nie przebije sprzedane po minimalu jak przebije to kolejna 3 sekundy(zapytania o oferte) i dajmy przebitki nie o 1k bo to bezsens a np o 10-100k bo kazdy sie zgodzi kto umie liczyc ze dopalka nawet 10% przez tydzien przy eko x7 ktore jest prawie wszedzie daje kilka dobrych kk surki wiec przebijanie o1k to zydostwo.
  • ^BrzydaI^ napisał(a):

    10-100k bo kazdy sie zgodzi kto umie liczyc ze dopalka nawet 10% przez tydzien przy eko x7 ktore jest prawie wszedzie daje kilka dobrych kk surki wiec przebijanie o1k to zydostwo.
    Przy kopalni metalu 45, na zbieraczu bez dodatkow sztabu i dopalek mam zysk tygodniowy 224,608,606 metalu z jednej planety. Wiec dopalka 10% metalu jest dla mnie oplacalna do 20kk na licytacji. Ale tegie glowy, ekpserci matematyczni powiedza, ze przeplacilem.

    imgur.com/u7NQ00b
  • I am back napisał(a):

    ez dodatkow sztabu i dopalek mam zysk tygodniowy 224,608,606 metalu z jednej planety. Wiec dopalka 10% metalu jest dla mnie oplacalna do 20kk na licytacji. Ale tegie glowy, ekpserci matematyczni powiedza, ze przeplacilem.
    Nie, jeśli kupisz. A jeśli ktoś cię przelicytuje tracisz surę i nie zyskujesz nic. To jest jedno. Podejmiesz duże ryzyko. Myślę, że tu w tym ryzyku powinno się coś zmienić aby nikt nie mógł tak ryzykować. Wtedy jest szansa dla słabszych graczy. A tak to jest tylko dobre dla dobrych ekowców
    A drugie co z graczami którym opłacalność jest na dużo mniejszym poziomie? Czy taki gracz jest zawsze na straconej pozycji bo nigdy nie wygra. Czy tu jest w tym sens? I tak pewnie nic nie zmienią więc można sobie pogadać.
  • Apofis napisał(a):

    Nie, jeśli kupisz. A jeśli ktoś cię przelicytuje tracisz surę i nie zyskujesz nic.
    Prawda. Ale zapytaj tych co na Librze graja. Rzadko kiedy przegrywam.

    Apofis napisał(a):

    A drugie co z graczami którym opłacalność jest na dużo mniejszym poziomie? Czy taki gracz jest zawsze na straconej pozycji bo nigdy nie wygra. Czy tu jest w tym sens?
    Podejmuje ryzyko tak samo jak i ja. Jest ryzyko, jest zabawa. Pobaw sie w licytacje na jakims allegro czy czyms podobnym i idz do sadu kiedy typ przebije Cie w ostatniej chwili.

    imgur.com/FhbgLZJ kolejna szansa dla mnie. Wg powyzszych obliczen, do 40kk jak zlicytuje to wyjde na plus. Od razu jak widac moge postawic cene zaporowa. Ale wole sie pobawic i wyciagac sure od slabszych :P
  • I am back napisał(a):

    Przy kopalni metalu 45, na zbieraczu bez dodatkow sztabu i dopalek mam zysk tygodniowy 224,608,606 metalu z jednej planety. Wiec dopalka 10% metalu jest dla mnie oplacalna do 20kk na licytacji. Ale tegie glowy, ekpserci matematyczni powiedza, ze przeplacilem.
    Też się na to naciąłem, bo nie włączałem dopałek od dawna, ale Ty? Przecież dopałka liczy się wyłącznie od czystego wydobycia w kopalni metalu i żadne zbieracze czy inne dodatki nie wpływają na wzrost wydobycia. Jedyne co wpływa to pozycja planety jak masz na np. 8 bo wówczas to liczy do kopalni bezpośrednio. Np.

    Kopalnia metalu (Poziom 42)594.109

    Przedmioty59.411

    Jak widać aktywny przedmiot +10% mety. Tygodniowo mam z niego: 7*24*59.411 = 9.981.048=9,98kk metalu, a patrząc na moje wydobycie tygodniowe by mi wychodziło 0.1 * 185.570.000 = 18,57kk. To pokazuje że przedmiot musi być 2x tańszy niż to co pokazuje wydobycie tygodniowe i lepiej się na to nie naciąć.

    Może źle zrozumiałem, to sory.
  • @Qwant-holon policz sobie krok po kroku.


    Wydobycie metalu, bonus z pelzaczy i klasy zbieracza (to mam za darmo bo wybralem klase zbieracza od poczatku a pelzacze sa "statkami" klasowymi wiec bonus z klasy i z pelzaczy tez wliczam w rachube). Do tego bonus z tech. plazmowej. Sumujac to wszystko wychodzi wydobycie na godzine. Doba ma 24h wiec wynik mnozymy x24. Nastepnie otrzymany wynik mnozymy x7 (7 dni ma tydzien i tyle samo jest aktywna dopalka). Otrzymany wynik 224,608,606 dodaje 10% jakie bede mial z dopalki i wychodzi 247,069,466 metalu.


    247,069,466 - 224,608,606 = 22,460,860 metalu. I dokladnie tyle jest warta dla mnie na licytacji jedna tylko dopalka 10% metalu. Jesli gdzies popelnilem blad w obliczeniach to prosze o sprostowanie. Bedziemy liczyc do skutku :)


    imgur.com/u7NQ00b


    Qwant-holon napisał(a):

    Też się na to naciąłem, bo nie włączałem dopałek od dawna, ale Ty?
    Chyba musze przyznac racje. Licze wszystko a dopalka jest przeciez tylko na kopalnie. Wiec cale powyzsze mozna przekreslic :P wychodzi 11kk wartosc 10% dopalki mety.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez I am back ().

  • Qwant-holon napisał(a):

    Ja przeliczam te dopałki na farmy w celu porównania poświęconego czasu licytacja/atak:
    Porownywanie do farm zalezy od intensywnosci farmingu po tych farmach. Ja, kierowca, w trasie rzadko mam kiedy poskanowac idlaki i puscic farming. Jak pofarmie 2-3 dni w tygodniu to jestem zadowolony. Wiec swoje obliczenia opieram jedynie o wydobycie. Tych farmingow po idlakach czy aktywnych nie licze bo to przetrace na licytacjach wiec wyjdzie mi na zero badz jakis niewielki plus.
  • Qwant-holon napisał(a):

    Jak jest 2kk-2,5kk sury to lecę.
    Gram na Librze. Latac trzeba nawet i na 1,5kk bo jakas ciamajda czy inny Starrk wyfarmi jak nie ze swojego prawilnego konta to z pomocniczego. Wystarczy 3-4h polatac po okolicy i juz sepy sie zleca do padliny jaka zostaje.

    Qwant-holon napisał(a):

    Ale i tak licytuję bo czemu nie - chcę wincyj.
    Dzis na idlakach zarobilem kolo 150kk, odliczajac spalony dex na krotkie fs-y. Poszalalem z tym krisem 30% za 150kk wiec jestem w plecy. Ale nie ma co plakac, raz na jakis czas mozna zaszalec. Tym bardziej, ze licytowal gracz, ktory wbija na aukcje jedynie od swieta. Gdy jest spokojny dzien na aukcjach to naprawde mozna wiele ugrac bez potrzeby wprowadzania jakichkolwiek zmian. Duzo zalezy od mentalnosci innych graczy bo czesto sie zdarza, ze ktos podbija po zlosci, dla samej satysfakcji, ze ze mna wygra. Choc nie uwazam, ze jestem jakims guru licytacji. Widac tylko po tym co do mnie pisza, ze lepiej sie zastanowic niz ze mna licytowac.
  • john malkowitz007 napisał(a):

    Jezeli nie mozna naprawic Licytatora to moja propozycja jest taka


    ZLIKWIDOWAC LICYTATORA !!! i bedzie OK
    Przeciez wszystko dziala poprawnie. Tylko marudom, co sie nie chce pilnowac tych licytacji albo zaplacic wiecej niz kilkaset tysiecy na aukcji zawsze cos nie pasuje i beda szukali alpejskich kombinacji byle tylko sobie ulatwic. Jak juz pisalem, gra na licytacjach jest porownywalna do gry flota. Jak pilnujesz i sie starasz to taki masz efekt koncowy.
  • I am back napisał(a):

    i beda szukali alpejskich kombinacji byle tylko sobie ulatwic. Jak juz pisalem, gra na licytacjach jest porownywalna do gry flota. Jak pilnujesz i sie starasz to taki masz efekt koncowy.
    Ale jak ktoś chce zapłacić za detroid 30 min kilkadziesiąt mln sury to chyba jakiś żart a nie licytacja. Komuś nie zależy na surowcu jak tak licytuje. Dla mnie bezsensu i tyle.
  • Apofis napisał(a):

    Komuś nie zależy na surowcu jak tak licytuje. Dla mnie bezsensu i tyle.
    Dokladnie. Komus nie zalezy na surowcu, chce sie pozbyc wiec ma ku temu okazje. Tak samo jak widzi sie czasem, jak ktos kupuje inna, malo wartosciowa dopalke za kilkaset milionow. Mial atak, na szybko musial sure wydac wiec puscil na aukcje. Proste jak budowa cepa. No ale ekonomisci, liczacy kazdy grosz zawsze beda sie czepiac. Tylko kiedy sami znajda sie w sytuacji, ze zostanie im kilkanascie sekund na zgarniecie sury gdzie flota juz zostala strzelona a wlatuja dofarmy, to ciekawe co wtedy zrobia. Juz widze jak siedzi jeden czy drugi i patrzy tylko jak sura znika a on nic nie moze zrobic.
  • I am back napisał(a):

    Tylko kiedy sami znajda sie w sytuacji, ze zostanie im kilkanascie sekund na zgarniecie sury gdzie flota juz zostala strzelona a wlatuja dofarmy, to ciekawe co wtedy zrobia. Juz widze jak siedzi jeden czy drugi i patrzy tylko jak sura znika a on nic nie moze zrobic.
    To też trochę jest bezsensu. Nie powinno tak być. Tak samo jak było 10 min do ataku i nie korzystanie z rynku. To z rynkiem było ok. Tu też tak powinno być. Na tym polega gra strategiczna a nie na ucieczce surowca bez DT.
  • Apofis napisał(a):

    Tu też tak powinno być. Na tym polega gra strategiczna a nie na ucieczce surowca bez DT.
    Pol biedy kiedy masz sure na planecie. Bo jeszcze przeklikasz czesciowo lub z odrobina szczescia nawet calosc w obrone i problem ucieczki surowca masz z glowy. Ale pomysl sam o sobie, jak bys sie zachowal w sytuacji, kiedy spozniles sie z odbiorem fs-a lub przysnales, flota strzelajaca juz swoje zrobila ale leca jeszcze dofarmy by zgarnac reszte surowcow? Nie probowal bys przeszkodzic w tych dofarmach?
  • To sa pojedyncze wypadki opisane wyzej

    Chodzi o tych ,ktorzy bez powodu , sensu ,bez uzasadnienia bardzo wysokimi przebiciami uniemozliwiaja innym normalna licytacje
    Konta tych graczy sa na tyle zabunkrowane by nie mozna ich farmic
    Nie rozwijaja sie ,bo wszystkie surowce pakuja w licytatora
    Te konta powinny zostac zablokowane do udzialu w licytacjach
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"