Złomowanie mojej floty przez słabszego sojusznika

  • Rozwiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Złomowanie mojej floty przez słabszego sojusznika

    Witam,

    Nie chce mi sie szukac w faq i nie wiem czy to opisane.

    Czy moge wystawić swoją flote u siebie na moon - wtedy SŁABSZY sojusznik złomuje mnie GSiami (bez jego strat) i ja se swój złom + dok z siebie zbieram ?

    Pzdr

    Jeszcze drugie pytanie bo nie czytałem nawet opisu doku.

    Jezeli dok zwraca mi 16% i gram na uni 70% debris ... dostaje złoma na moim moonie i zbiore całeego siebie to mam 86% zwrotu surki ze swojej floty ? (nie liczac deu) ?
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Maskotka zacytuje Ci wiec wskazowke z FAQ. Ale nie bierz tego na powaznie. Moje zdanie przeciez sie nie liczy.





    Piet-Tia napisał(a):

    Czy można atakować członków własnego sojuszu lub osoby z BuddyListy?
    Oczywiście, że tak. Jedynym „ograniczeniem” jest nasze własne sumienie. Należy jednak pamiętać, iż spotyka się to z ostrą – negatywną opinią innych graczy.

    Muniek napisał(a):

    Jezeli dok zwraca mi 16% i gram na uni 70% debris ... dostaje złoma na moim moonie i zbiore całeego siebie to mam 86% zwrotu surki ze swojej floty ? (nie liczac deu) ?
    Nie. Masz tylko tyle ile z pz, czyli 70% a pole wrakowe mozesz co najwyzej spalic lub odbudowac.
  • Muniek napisał(a):

    Jezeli dok zwraca mi 16%
    To tyle % straconych statków będziesz mógł odebrać z doku (np. stracisz 100 LM to dok ci odda 16LM)

    Muniek napisał(a):

    gram na uni 70% debris
    tyle % sury potrzebnej do zbudowania straconych statków ląduje na PZ za wyjątkiem dexu

    ale reasumując tok myślenia prawidłowy. przykład:

    1. budujesz 100DT, koszt 600k mety i 600k krisu

    2. po złomie masz z doku 16DT o wartości 96kk mety i 96kk krisu oraz złom 420k mety i 420k krisu

    3. kolejny złom 16DT odebranych z doku to 67k mety i 67k krisu na PZ

    4. tu już z doku nie ma co odbierac więc można zakończyć pętle.

    5.zainwestowałeś 600k mety i 600k krisu a odzyskałeś 487k mety i 487k krisu co daje 81,166666% odzysku z wartości flo

    podsumowanie:

    jak najbardziej, poproś sojusznika o zezłomowanie floty uzbieranej na ekspach GSami, GSy nic nie palą więc sojusznik nic nie straci a ty zyskasz 81% wartosci floty bez wydawania anty na handlarza zlomu
  • Muniek napisał(a):

    Nie chodzi o to ze to moj sojusznik. Chodzi o to ze jest to gracz słabszy i atakuje mnie z czego ja czerpe zysk (debris z mojej flo)
    Nie czerpiesz zysku bo zysk to surowce dodatkowe nie pochodzące z Twojej floty.

    Jeżeli złomuje Ciebie słabszy sojusznik i nie ponosi strat > nie ma push.

    Jeżeli złomuje Ciebie słabszy sojusznik i straci coś w walce a Ty pozbierasz PZ z siebie i jego > jest push. Wtedy Twój słabszy sojusznik traci punkty a Ty zbierasz surowce z niego.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik