zmiana parametrów na octans

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • zmiana parametrów na octans

      Jak wszystkim wiadomo od jakiegoś czasu zmniejszono siłę pionierów a także zmniejszono ilość piratów i obcych. Jakby tego było mało to operator postanowił bawić się dalej "usprawniając" grę w stronę odwrotną do zamierzonej czyli zabrał jeszcze rynek. Serwer po tych uaktualnieniach zamiast zyskiwać na mocy stał się praktycznie przerobionym na eco ( ponoć za namową tyle, że nie wiadomo kogo ) badziewiem. Ale patrząc na eco to też ono tyłka nie urywa. Expy pozbawione mocy charakteryzują się tym iż dla przykładu rozpoczynając dzień farmingowy dzisiaj na dzień dobry dziura ...... no ale przecież na 100 exp realnie powinien pojawić się jakiś pirat obcy ........i jakie jest moje zdziwienie 100 exp mija żadnych piratów ani obcych nie ma ....to pytam się naszych mocarzy dbających o rozwój tej gry robiąc 100 exp bojowych palimy kolosalne ilości paliwa w żadnym % nie mając realnego zwrotu .....po co w takim razie są piraci obcy ...można ich śmiało wywalić będzie wiadomo że latamy tylko detami i robimy eco. O zmniejszeniu ilości dziur jednak nikt nie zapomniał i tak lubią sobie wpadać bardzo często czasami częściej niż obcy albo piraci.

      Nadmieniam iż wprowadzone usprawnienia spowodowały, że w ciągu 3 tyg. na serwie na U poszło ponad 70% kont. Jeżeli to jest polityka usprawniająca serwer to moje gratulacje ...i mam nadzieję, że pod tym postem wypowie się ktoś kto ma bieżący kontakt z administracją w Niemczech.
      Wystarczy podnieść trochę parametry pionierów albo wsadzić opcję, że dziennie wypada 4 czy 5 piratów bo to losowo wcale nie wychodzi ostatnio losowo ...widać miechaniczną ingerencję w opcje exp. Obecnie serwer jest do bani ..........na kogo latać jak ludzie poszli na U bo z exp nie mają zysku a my tym samym straciliśmy cele. Nie rajcuje nas granie za paczki to się szybko nudzi. Poza tym zmiany reguł na gorsze w trakcie jej trwania nie są poprawą a pogorszeniem parametrów.
    • @BIEDRONEK77

      Ale co proponujesz, co jest w mocy supportu (a więc bez zmiany kodu gry - jedynie konfiguracja)? Chyba, że jedynie chciałeś opisać sytuację na uni ... Ludzie marudzili na piratów (bo byli przegięciem, bo dawali mega zyski, bo topka zyskiwała więcej) - chcieliście - to macie poprawę grywalności by GF :) piratów nie ma, możesz w zamian kupić paczki metalu

      Co do piratów - policz sobie najpierw zyski i zobaczysz, że się nie opłaca latać ... to co można robić to latać na expy cywilne. Więc lataj cywilnie, zamiast robić z siebie królika doświadczalnego.
    • no chodzi o to, że nie znam nikogo kto by chciał takich zmian dopasowano serwer do tych co sie kręca koło top 500 i błądzą jak dzieci we mgle. A co do Twoich komentarzy to jakoś nie widzę żebyś brylował po octansie ...może pochwal się jakimś rw bo na razie widzę jesteś mistrzem krytyki każdego piszącego tutaj ....och Ty wszystko wiedzący. A to silni powinni być cofani czy ewentualnie słabsi powinni równać wq górę ?????? To może weźmy tym lepszym co maja kase i umijętności i zabierz im połowę flot żeby wyrównać ???? o to Ci chodzi ????
    • BIEDRONEK77 napisał(a):

      no chodzi o to, że nie znam nikogo kto by chciał takich zmian dopasowano serwer do tych co sie kręca koło top 500 i błądzą jak dzieci we mgle. A co do Twoich komentarzy to jakoś nie widzę żebyś brylował po octansie ...może pochwal się jakimś rw bo na razie widzę jesteś mistrzem krytyki każdego piszącego tutaj ....och Ty wszystko wiedzący. A to silni powinni być cofani czy ewentualnie słabsi powinni równać wq górę ?????? To może weźmy tym lepszym co maja kase i umijętności i zabierz im połowę flot żeby wyrównać ???? o to Ci chodzi ????
      Widzisz, ciężko zrobić RW jak się konta nie posiada :D chyba, że takie, jako ofiara
      #63 | Top1 solo | yoda [inus] vs. ODDAM RandomUser [FAL] ~ 303 709%
      (ale to nie ja - konto "oddane" dwa dni wcześniej)

      I co do osiągnięć - dużych nie było, ot, podebranie wam trochę złomu z piratów, kilka wkurzających lotów, ubicie dwóch botów (tam, gdzie siedział Debeściak - czyli 8:90), a także 9kkk zasobów zajumane temuż Debeściakowi (choć to podobno Maciek na nowym koncie .. ale kto to tam wie). A główne - osiągnięcie top11 gdy zaczynałem jako pushówka trzy miesiące po początku uni (115kk u lidera).

      Ale to nie ma znaczenia - bo to tylko historia :) Wracając do teraźniejszości:
      1. To nie serwer dostosowano do zmian - tylko gra uległa zmianie. Octans niczym się nie różni od innych uni pod tym względem
      2. Usunięcie rynku tylko pomogło - wcześniej tyle flot przez rynek przechodziło ... a teraz, przy pz 50 - się nie opłaca kupować kont na push - czyli plus dla uni.
      3. Top500 na waszym uni to masz po trzech dniach grania (kilka wysłanych exp) - więc nawet nie ma sensu pisać o takim poziomie top jako graczach
      4. Pakiety zasobów zależą tylko i wyłącznie od kasy - i tyle. Nie mają nic wspólnego z umiejętnością gry.
      5. Co do balansu - to już w lutym pisałem co powinno być zrobione - czyli limit złomu (zależny od pktów top1) z jednej bitwy z piratami. I tyle, mała zmiana a w zupełności wystarczająca, aby przywrócić balans. Ale to nie ma znaczenia - bo to GF decyduje.
      6. Na Octans nie ma dobrych graczy. Wybacz, ale to prawda. Przez miesiąc flota stała na 7:8:15, raz zrobiłem fsa na pozycje 16, ze trzy razy na pza - i tyle. I wiesz co - nikt nawet się nie ruszył po nią. Nikt lotki nie wrzucił (a większość planet blisko siebie na początku drugiej gali. Konta zbudowane na pushu rynkowym i nic więcej.
      * - tutaj wyjątek dla Yody - pomijając kwestię pushu - to akurat on na mnie nie miał latać - bo z nim miałem trochę układów - więc jego ten punkt nie dotyczy

      A teraz - teraz nie ma znaczenia. Piratów nie ma, więc wiele osób nie ma ochoty do gry - bo nie mają na kogo latać - a a topkę są za słabi. Jak przyjdzie ktoś z kasą (a jest na uni minimum jedna taka osoba - tylko ona grać nie umie) to w kilka tygodni odskoczy na rząd wielkości - i co z tego ... na każdym uni jest identyczna sytuacja.
      To co można próbować - to jeszcze bardziej obniżyć koszt lotu. Wtedy przy dozie szczęścia piraci mogą dać zysk. Koszt lotu ożywi tych kilku flociarzy. A ekonomii będą się dalej bunkrować. Ale i tak to niewielka zmiana.

      Bo co możesz innego? Zmiana eko niemożliwa (x7 to max - a nawet jak będzie wyżej to pomoże tylko pakietowcom). Zmiana kodu gry - nierealne. Fuzja - to jedynie przeskoczenie z jednej kałuży do drugiej (choć fuzja na jakiś czas ożywi uni, to pewne).

      Ogólnie - rok temu skończyło się Ogame 1.0, dwa miesiące temu skończylo się Ogame 2.0. Teraz masz erę Ogame 3.0. I czekaj na nową rewolucję czy większy bug ... może teraz będzie klonowało statki w bitwie? A może klonowało sondy przy skanowaniu? Kto wie co przyniesie przyszłość :) nawet GF tego nie wie.
    • no to żeś tam pokazał napushowac konto i dać się ubić ....no ale pewnie z zyskiem. Poza tym nie mierz jednak wszystkich swoją miarą nie każdy sie pushuje ...co do yody 3 ban za niewinność ....normalnie kryształek :) rycerz ogame razem z feverem :) dream team uczciwych hahahahahhaha.
      Ale to tak na marginesie i odbiegając od tematu...troszeczkę. Myslę, że nie powinienem ..nawet.
    • BIEDRONEK77 napisał(a):

      no to żeś tam pokazał napushowac konto i dać się ubić ....no ale pewnie z zyskiem. Poza tym nie mierz jednak wszystkich swoją miarą nie każdy sie pushuje ...co do yody 3 ban za niewinność ....normalnie kryształek :) rycerz ogame razem z feverem :) dream team uczciwych hahahahahhaha.
      Ale to tak na marginesie i odbiegając od tematu...troszeczkę. Myslę, że nie powinienem ..nawet.
      Źle mnie zrozumiałeś - to ja byłem początkowo pushówką - bo nie miałem zamiaru grać na tym uni. Założyłem więc konto dla zabawy 2-3 miesiące po starcie uni, poklikać, może później dać się trafić, aby pomóc znajomemu (i nie Yodzie ... aby nie było podejrzeń) ...
      A potem wyszło trochę inaczej - i zacząłem grać bardziej serio. Wtedy (nawet prawie uczciwie - zero pushu, zero botów, raz tylko buga na 1.5kkk wykorzystałem :D ) zbudowałem swoje konto i na nim grałem. Grałem prawie uczciwie - i uczciwie konto rosło (poza tym jednym razem).
      A jak mi się znudziło - to poszło do Żyda - a potem to już nie moja sprawa.

      Co do Yody to napisałem - tylko w kwestii tego zarzutu, że na octans nie ma dobrych graczy Yoda jest "niewinny". Bo on na mnie nie mógł polecieć - w końcu nie niszczysz swoich buddy. Nic nie pisałem, czy gość grał uczciwie, czy pushował się ...
    • Co do osłabnięcia uni to się zgodzę bo mało co się dzieje... co do kont to na każdym uni się kasują, na młodszych uni jest mniej kont niż u nas więc "gorzej mają"
      Co do piratów to jak najbardziej pasuje mi, ze to zmniejszyli bo teraz żeby być "wyżej" trzeba latać gdzieś indziej niż na ekspedycje :)
    • @szturman

      Masz rację. Z jedną uwagą - aby latać gdzie indziej - musisz mieć gdzie ... a przy braku piratów - ludzie wrzucają urlop - i się okaże, że masz piękne uni z 5 graczami aktywnymi ... wszyscy z twojego sojuszu ...

      Piraci wymagali jednego - aktywności. Siedziałeś dużo bez urlopu - rosłeś w rankingu. Ale także byłeś narażony na ataki (jasne, to nic poważnego - ale jednak bardziej niż na urlopie). A obecnie gracze pozbawieni piratów i w dobie pakietów metalu - wrzucają wieczne urlopy - i po sprawie ...
    • szturmek cały czas brniesz w powolny koniec uni a może taki kierunek nie musiał nadejść tak szybko ...... piraci i obcy to nie była karma tylko dla nas karmiła sie tym wiekszość graczy ...po całej akcji spadło 70% kont czym twoja waleczność chęć grania tylko na starcia mocno sie zmniejszyła .....efekt tego masz teraz taki i musisz to przyznać ...że dymasz po expach jak struś pędziwiatr żeby cos tam jeszcze naskrobać ......... a kont, które ubywają każdego dnia jest coraz więcej.

      na yildum było podobnie ....gadki w stylu co za gówniane uni bo sondami można farmić ....ale było to jedno w wolniej wyludniających się uni ...ludzie łapali złoma i za tydzień dwa juz smigali małymi flotkami, aaaaaa tak tutaj jakby nie to wrakowe i expy to dzisiaj byś się bił własnymi pięściami.

      ja tam tęsknię za Tomsem i jego 15 mln lmów :)
    • szturman napisał(a):

      Masz rację Orici, ale prędzej czy poźniej zdechłoby to i tak. Zamiast znowu kombinowac z piratami mogliby podnieść % z pzta np na 80%
      Na chwilę może by zaciekawiło graczy :)

      @Art może zrobić ankiete o zmianę % z pzta ??
      Im bardziej flotowe uni, tym sie szybciej wyludnia. Moim zdaniem zwiększenie % z PZta, przyniosłoby odwrotny efekt. Nawet teraz, każde ST, nawet każdy skan przyspiesza tylko ten proces. Wiem, że gra na tym polega, ale takie też są fakty. Także, zostawcie Turbo w spokoju, nie skanujcie mi go nawet, bo jakby on skończył to octanowe disco już nie będzie takie samo :)


      BIEDRONEK77 napisał(a):

      ja tam tęsknię za Tomsem i jego 15 mln lmów :)
      haha :) Początkowe ustawienia nie były złe. Nawet przy nastawieniu konta w 100% na piratów, po jakimś czasie dochodziło się do ściany. Przy takiej ilości LMów, na latanie schodziło około 300mln dexu dziennie. Przypomnę tylko, że przy starcie uni, opcja handlarza surowców była wyłączona. Także serio było co kombinować :) Jakby zostały początkowe ustawienia, miałbym teraz dalej około 10mln LMow i 3mln DT, bo to deuter był problemem. A po włączeniu handlarza i zostawieniu liczby piratów na starym poziomie, ostatnim ogranicznikiem przed logarytmicznym wzrostem byłaby już tylko wydajność stoczni. Teraz miałbym około 40-50mln LMów i 20-30mln CMów.

      Zmiany parametrów, może zrobiły grę ogólnie ciekawszą (a może nie). Dla mnie jest nudniejsza. Ale najważniejsza sprawa - Bardzo nie podoba mi się zmienianie parametrów gry, w jej trakcie. Czasem z dnia na dzień, tak jak to było z rynkiem. A były to takie zmiany, że cała zaplanowana taktyka gry, wymagała przebudowania od podstaw.