Nagrody a Osiągnięcia

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nagrody a Osiągnięcia

      Jak wiadomo w grudniu tego roku do gry wprowadzono całkiem ciekawy pakiet motywacyjny - Nagrody. To mi przypomniało o dość zakurzonym wątku dot. osiągnięć, przynajmniej warstwa kurzu jest tak gruba, że postanowiłem odświeżyć temat. Problem w tym, że nie mam linka natomiast mam grafikę, która była tam zamieszczona i wystarczy:




      Także mam nadzieję że projekt nagrodowy będzie rozwijany i ostatecznie przyjmie permanentną postać podobną do tej... :evil:
    • Ja myślę że najbardziej hardkorowe zadania z Nagród mogłyby być wliczane jako osiągnięcia. Osiągnięcie kompletu osiągnięcie z danego działu powoduje otrzymanie bonusu np.
      +1 badanie do wyboru (za nagrody z badań)
      +500 Gs (na niszczenie moonów, i takie tam)
      etc
      Każda grafika to nic innego jak przyporządkowanie nagrody, tylko jak mówię, tutaj same hardkorowe, i nie myślę o "wykup sztab dowodzenia na 3 miesiące - postęp 1/6"
    • Qwant-holon napisał(a):

      Ja myślę że najbardziej hardkorowe zadania z Nagród mogłyby być wliczane jako osiągnięcia. Osiągnięcie kompletu osiągnięcie z danego działu powoduje otrzymanie bonusu np.
      +1 badanie do wyboru (za nagrody z badań)
      +500 Gs (na niszczenie moonów, i takie tam)
      etc
      Każda grafika to nic innego jak przyporządkowanie nagrody, tylko jak mówię, tutaj same hardkorowe, i nie myślę o "wykup sztab dowodzenia na 3 miesiące - postęp 1/6"
      Zamysł jest bardzo dobry, jednakże tak jak w przypadku właśnie aktywnego systemu nagród, należałoby wprowadzić pewne poprawki. Większość graczy którzy mają ku temu sposobność i którym zależy na statystkach aktualnie będzie inwestowała wszystko co zdobędzie w ulepszanie doku i technologii szpiegowskiej. Efekt tego jest do przewidzenia z góry jeżeli chodzi o ranking szczególnie na nieco starszych uni/starych uni.

      Rozsądniejszym chyba, przynajmniej w mojej opinii byłyby nagrody powiązane ze stopniem osiągnięcia np.:

      Osiągniecie 1/6 - Mała ilość surowców/nagrody w postaci dopalaczy brąz
      Osiągniecie 3/6 Średnia ilość surowców/ nagrody w postaci dopalaczy srebro
      itd.

      Oczywiście nagrody za osiągnięcia musiałyby mieć odpowiednią wartość, bo jeden dopalacz który da się zdobyć codziennie czy podczas innego eventu nie wymusi na graczu innej strategii czy zmiany sposobu gry by zdobyć takowe osiągnięcie.

      Luźne spostrzeżenia.
    • Mówiąc o badaniu nie miałem niczego innego na myśli niż astro - jak grasz aktywnie to mimo braku możliwości ekonomicznych zyskujesz szansę na kolejną planetę - wszyscy są traktowani równo, tzn każdy może to zdobyć, a nie tylko grupka nielicznych, która tym samym w światowych statystykach ma kkkk punktów, a nie kkk... Przez rok...
    • Nagrody, to świeża sprawa, powinni robić takie ankiety w ogame w grze, tak jak się pytają odnośnie powstania nowego universum.
      Co można np. polepszyć albo jaki pomysł nam się podoba. Z tym że ma się wybór 1 dobrowolnego badania, to wszyscy by szli w astro. Galaktyki by nie starczyło, byłoby jak mapa w plemionach :D
    • Ale 1 dowolne badanie dostajemy jako osiągnięcie kumulacyjne, np. Jeśli wykonamy 20 nowych badań w laboratorium otrzymujemy taki bonus (1 badanie - postęp 1/20). Jak widać nawet dostając co 2 tyg darmowe badanie i tak znacznie tego nie przyspieszymy, a żadnej galaktyki nie zabraknie bo szybciej graczy ubywa niż starzy kolonizują,no chyba że przewidujemy "The Great Reverse". Myślę, że w tym przypadku możemy zacząć liczyć od 220-250 badań w górę.

      Poza tym badania dzielą się na 4 grupy - Podstawowe, Napędów, Zaawansowane, i Bojowe, a więc bonus można losować pomiędzy tymi grupami zamiast startować od 220 badań
    • Jest jeszcze ciekawa opcja związana z Trycjum (Trytu), bo graczom, którzy wykonali już wszystkie zadania nie opłaca się zbierać więcej tego pierwiastka.
      A co gdyby zebraną ilość można wymienić u handlarza na antymaterię jako dodatkowy bonus, ostateczny (np. 1:1). Wówczas opłacałoby się bardziej trzymać sztab przez cały okres trwania eventu (+20%), a nie włączać pod sam koniec by kliknąć rangi. Na eventach do zgarnięcia jest dużo anty, a więc zoptymalizowanie ostatecznej maksymalnej ilości jaką można zdobyć nie byłoby problemem. Oczywiście wszystko przy założeniu, że to nie koniec...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Qwant-holon ().

    • Qwant-holon napisał(a):

      eby zdobyć więcej niż 3500 anty. D
      A ile zdobyłeś trytu? Ja robię każde zadanie i nie ma szans aby uzbierać więcej niż koszt handlarza. Ta opcja odpada. Chyba, że cały tryt chcesz wymienić a nie ten nadmiar, który zostanie.
      Jeśli by to był cały tyrt jaki zgromadziliśmy przez cały event to tak 14000 trytu wymienić na 14 tyś. anty to ok ma to sens wtedy.
    • Zaktualizowałem grafikę, jeśli mówimy o handlarzu to proponuję wszystkie możliwości wymiany tzn. metal, kryształ, deuter, antymateria po odpowiednich przelicznikach. Na evencie do zdobycia jest:
      Bez sztabu: 14*1.000Tr = 14.000Tr
      Ze sztabem: 14*1200Tr = 16.800Tr

      U handlarza można wymienić to na:
      Antymateria: [1:1] - 14.000 (16.800) anty
      Metal: [1:3000] - 42kk (50,4kk) mety
      Kryształ: [1:2000] - 28kk (33,6kk) krychy
      Deuter: [1:1000] - 14kk (16,8kk) dexu

      Oczywiście wartości przeliczników na surowce można uzależnić od wydobycia na koncie jak to ma miejsce w przypadku pakietów surowców za antymaterię aby było sprawiedliwie dla mniej i bardziej rozwiniętych kont, to co wypisałem stanowi jedynie przykład - handlarz w końcu losuje przelicznik, jak ci się nie podoba to klikasz raz jeszcze ;)
    • Sory ale ja tego nie widze
      Wydac 42k zeby zdobyc kilkanascie k anty? Jakos nie widze tu oplacalnosci.

      Skoro myk z odpaleniem sztabu na koniec dziala i mozna odebrac wszystkie nagrody bez problemu to wtedy jest tylko kilka k trytu( bylo by kilka k anty wedlug twojego pomyslu) roznicy ktore mozna zebrac wiecej uzywajac sztabu.
      Wiec na koniec bylo by cos w ten desen
      Nie wydajac nic na sztab masz wszystkie nagrody
      Wydajac 42k na sztab masz jakies 3k anty gratis wiec kompletnie nie oplacalne.
    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      Wydac 42k zeby zdobyc kilkanascie k anty? Jakos nie widze tu oplacalnosci.
      Ludzie bywają jak kleszcze - uczepiają się fragmentu zdrowego 'ciała pomysłu' i zatruwają weń. Co jest niby nieopłacalne? Sztab? Nie chcesz dodatkowego 2,8k anty lub 2,8kk deuteru z Trytu to nie kupuj, nikt ci nie każe. Chodzi o to by wykorzystać na koniec tryt bo na ten moment jego zbieranie jest bezsensowne, a zastosowań może być wiele. Drążenie fragmentu tematu zamiast zastanowienie się nad ogólną ideą nie jest złe, ale w tym przypadku nie zależy mi na interesie GF by zwiększyć dochody z zakupu sztabu i zupełnie nie rozumiem twojego stanowiska.

      ^BrzydaI^ napisał(a):

      Wydajac 42k na sztab masz jakies 3k anty gratis wiec kompletnie nie oplacalne.
      Serio?
      Ja jakoś kliknąłem wszystkie rangi i aktualnie mam 15640Tr co wedle pomysłu przekładałoby się na 15640 anty lub 15,64kk deuteru, a nie jakaś nadwyżka prawdopodobnie wzięta z różnicy z 5 rangą 16800-12500=4300Tr ze sztabem, 14000-12500=1500 bez sztabu, albo całkiem wyimaginowana różnica 16800-14000=2800Tr. Trzeba czytać ze zrozumieniem bo tak to nie działa i to co zaproponowałem ma zamieniać wszystkie jednostki trycium które mamy, a to że różnica pomiędzy sztabem a jego brakiem jest mała to ukłon wdzięczności w stronę GF, bo mogli zrobić tak, że bez włączania sztabu nie zgarniesz wszystkiego.



      Poza tym, gdyby sztab się miał zwracać to kto miałby w tym interes?

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Qwant-holon ().