Kalkulator pojemności statków

    • Gra:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Kalkulator pojemności statków

      Bondziorno!

      Dziś publikuję jeszcze jedno przydatne cóś do liczenia. Koniec z dzieleniem na klasycznych kalkulatorach. Wpisujemy w puste pola odpowiednie liczby i wsio jak na dłoni. Kalkulator obejmuje dwa osobno działające liczenia: liczba statków = pojemność oraz dowolna liczba surowców = liczba statków. Dodatkowo wyodrębniłem po dwa statki dla klas z dedykowanymi bonusami do pojemności, tak więc ogół projektu umożliwia sprawdzanie wartości wszelkiego rodzaju kombinacji.




      ( Plik .xlsx do pobrania z Google Drive )

      Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020
      "Istnieją tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we Wszechświecie, albo nie. Obie są równie przerażające."
    • Dobrze ci idzie. Podrzucam kolejne pomysły na kalkulatory. Spamuj tu ile wlezie, tylko sprawdź czy nie dublujesz tego, co opracowali inni użytkownicy forum.

      kalkulator zasięgu falangi
      kalkulator zasięgu rakiet międzyplanetarnych
      kalkulator pojemności magazynów
      kalkulator zużycia deuteru przez elektrownię fuzyjną
      kalkulator kosztów burzenia budynków
      kalkulator kosztów wznoszenia budynków
      kalkulator kosztów statków i obrony
      kalkulator kosztów badań
      kalkulator czasu stygnięcia teleportera
      kalkulator czasu badań
      kalkulator czasu konstrukcji budynków
      kalkulator czasu produkcji floty
      kalkulator pól wrakowych
      kalkulator pól zniszczeń
      kalkulator szpiegowania
      kalkulator farmingu
      kalkulator parametrów bojowych statków i obrony
      kalkulator punktów badań
      kalkulator punktów militarnych
      kalkulator punktów ekonomicznych
      kalkulator punktów ogólnych
      kalkulator punktów honoru
      kalkulator prób moonowych
      kalkulator niszczenia moonów
    • Publikuję to, co robiłem pod swoje potrzeby. Rozkminiam jedynie czy da się zrobić kalkulator wykazujący różnice między wydajnością eko na 8 i 15 pozycjach, ale nie ogarnąłem jeszcze czy jest gdzieś dostępny wzór, który dawałby wynik podpięty pod temperatury. Narazie mniejsza z tym, nie pali mi się.

      Nie do końca łapię o co chodzi z tą listą, bo nie wiem do czego potrzebny np kalkulator kosztów badań.

      Sprawdziłem teraz czemu zwracasz uwagę na dublowanie tej opcji - nie zorientowałem się po tytule wątku z Twoim kalkulatorem - sorry. No ale to nic wielkiego chyba :/

      Obczaił dwa pierwsze wątki z danymi statystycznymi?
    • Lista to pierwsze z brzegu pomysły. Tematy jednego autora od góry do dołu to byłby ewenement, ale nie dałeś się podpuścić.
      Obczaiłem dane dotyczące przeliczników handlowych. Handlarza złomu nie analizowałem, ale może kiedyś skorzystam z tych danych, na przykład jak będę mroził surowce w obronie.
      Też myślę o ósemkach i piętnastkach. Tu trzeba chytrze zaproponować kryterium ilościowe. Na razie zrobiłem arkusz, który łączy kalkulator wydobycia i kosztów z dodatkiem holona. Wszystkie czynniki, które wpływają na wydobycie są uwzględnione.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Forumowy As ().

    • Z danych przeliczników i złomowania można wyciągnąć tyle informacji, że gdy z grubsza je sobie określiłem, stwierdziłem, że lepiej zostawić to bez podawania nawet podstawowych rzeczy. Jak ktoś lubi bawić się w cyferki, to znajdzie wszelkie rachunki prawdopodobieństwa otrzymania poszczególnych wyników. Nie chcę nikomu zabierać tej zabawy :)

      Na razie robię sobie wolne od wszelkich projektów, bo mam urlopik i na wsio wybimbane. Tylko wóda, koks i marcepanowe mikołajki wtranżalam. Dość mi rozkmin za ten cały rok :D Może później coś wymyślę, spiszę sobie jak co ugryźć i machnę, ale póki co ... :xsneaky: