Jaki port wykorzystuje ogame?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Jaki port wykorzystuje ogame?

    Witam. Od kilkunastu dni mam cykliczne problemy z lagowanie/brakiem dostępności ogame. Na 99% jest problem po stronie dostawcy neta, czyli multimedii. Mam w związku z tym pytanie, na jakich portach jest ogame. Gram też w WoT i czasami występują podobne problemy i chcę zadzwonić do dostawcy zapytać się dlaczego tak się dzieję. Może miał ktoś podobne problemy z multimedią?
    Zieno
  • wampek napisał(a):

    Taki jak Twoja przeglądarka... obsługa portów leży w strefie zainteresowania konkretnego komputera, a nie dostawcy internetowego. Spróbuj wyłączyć zaporę internetową
    Sorry, ale to jest mega bazdura z technicznego punktu widzenia. Nie ma czego takiego jak "port twojej przegladarki".
    Defaultowy port stron w protokole www to jest 80. Gdyby bylo inaczej to port bylby podany dwukropku, po adresie, np. superstrony:8099/ . Oznaczaloby to, ze superstrony sa dostepne po porcie 8099.
    Ogame jest dostpeny po porcie 80. Niemniej jednak problem nie lezy w portach, lecz w samym polaczeniu. Twoj provided internetowy moze miec problemy z samym dostepem do adresu IP gdzie umiejscowiony jest ogame. Z twojego krotkiego opisu wnioskuje, ze provider jest slabej jakosci i ma wlasnie problemy z dostepem do roznorakich serverow.

    Mozesz uzyc w cmd komendy: tracert ogame.pl (najlepiej adres konkretnego servera w ktorym grasz np. s151-cz.ogame.gameforge.com i zobaczyc czy sa jakies przerwy w wysylaniu pakietow.
    Podczas utraty polaczenia widoczne powinny byc linijk typu: "uplynal czas zadania polaczenia" etc.
    Wtedy taki screenshoty lub logi mozna wyslac do swojego providera w celu weryfikacji.

    Pzdr
  • Arsey napisał(a):

    Nie ma czego takiego jak "port twojej przegladarki".
    Ech, wystarczy, że człowiek zastosuję skrót myślowy i od razu znajdzie się mądrala co chce się wymądrzyć. Zacznijmy od tego, że pytanie brzmiało "z którego portu korzysta ogame", a nie na którym porcie znajduje się ogame, prawda? Skąd więc stwierdzenie, że w moich stwierdzeniu chodziło mi o "prywatny port przeglądarki", czy jak ty to tam sobie wyobraziłeś... pobierając elementy strony przeglądarka KORZYSTA z portu http, prawda? Czy z tym też się nie zgodzisz? Więc gdzie popełniłem błąd? A dlaczego ułożyłem zdanie właśnie w ten sposób? Z prostego powodu... założyłem, że autor pytania nie jest programistą, więc zamiast tworzyć rozległy elaborat, jednym prostym "porównaniem" chciałem go uświadomić, że gdyby problem faktycznie był "z portem", to objawiałoby się to w całej pracy przeglądarki internetowej (w domyślę innych stron, bo zaraz wyjedziesz mi tu z ftp, albo jeszcze z czymś innym równie wymyślnym), a nie tylko z ogame. Mam nadzieję że teraz jest to jasne...

    A wracając do problemu:

    a) polecenie tracert jest w tym wypadku złym pomysłem, ponieważ trzeba umieć poprawnie zinterpretować jego wskazania... nie zawsze zdanie "request timed out" wskaże tu realny problem.
    b) Korzystałem z multimedii przez 8 lat... nie zauważyłem podobnych problemów.
    c) Objawy podane przez autora w 99% przypadków dotyczą problemów z siecią domową. Warto sprawdzić, czy przewód za pomocą którego łączymy się z routerem nie jest uszkodzony lub przegięty lub czy komputer nie stoi za daleko od routera w przypadku połączenia bezprzewodowego.
    d) ogame jest wrażliwy na mocne obłożenie sieci... pytanie więc ile jeszcze komputerów podłączonych jest do sieci i czym aktualnie się zajmują... czasem wystarczy że windows zacznie ściągać aktualizacje, by mocno utrudnić grę.


    ps. "www" to nie protokół, protokołem jest http w tym przypadku.
    ps.2 nie napisałem nic w stylu "port twojej przeglądarki", więc nie umieszczaj tego w cudzysłowiu sugerującym, że to moja wypowiedź.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°

    Post był edytowany 12 razy, ostatnio przez wampek ().