Event z nagrodami - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Czy te nagrody będą współmierne do poziomu rozbudowania konta?
      To jest pytanie. Czy taka sama nagroda czeka konto początkowe i rozbudowane.
      Jeśli nagroda identyczna to chyba mija się z celem.
      Dla konta rozbudowanego będzie mało istotna.
      Nagrody niewspółmierne będą bezsensu.


      Można już odebrać sure z rynku. :D naprawione
    • smoki napisał(a):

      System Nagród Powtarzalnych

      Jest to rodzaj eventu bazujący na ustaleniu konkretnych zadań w grze i nagród za nie. Event jest tymczasowy, z ustaloną datą rozpoczęcia i zakończenia.


      Event jest dostępny w menu tak długo jak jest aktywny.




      Tak długo jak trwa wydarzenie, lewe menu będzie miało dodatkowy guzik, który prowadzi do strony nagród

      Strona z zadaniami ma kilka guzików pozwalających na dostęp do zadań i poziomów

      Najechanie na małą ikonę znaku zapytania "?" ukaże wskazówkę z informacją kiedy zadania zostaną odświeżone.

      Co 24 godziny od rozpoczęcia eventu, będzie pojawiać się nowa lista zadań!

      Zadania są pogrupowane wg wysokości nagrody w postaci Trytu

      Ukończenie zadania przyzna ustaloną nagrodę Trytu pokazaną przy nim

      Każde zadanie może być ukończone tylko raz w danym evencie

      Ukończone zadania będą oznaczone symbolem ptaszka

      Jeśli w momencie ukończenia zadania, na koncie są aktywni WSZYSCY oficerowie, nagroda zostanie powiększona o 20% Trytu

      Tryt jest wymagany do awansu na kolejny poziom nagród. Informacje o poziomach można uzyskać poprzez kliknięcie odpowiedniego guzika w menu eventu

      Kolejny poziom jest odblokowywany natychmiast po osiągnięciu wymaganej ilości Trytu, wyświetlonej na stronie danego poziomu

      Poziomu nagród nie można "kupić". Ilość zebranego Trytu nie jest zużywana do otwierania poziomu, zwiększa się tylko jego ilość.

      Poziomy są odblokowywane automatycznie

      Po osiągnięciu poziomu można wybrać nagrodę wyświetloną na stronie

      Można wybrać tylko jedną nagrodę na każdym poziomie

      Podczas wyboru nagrody, posiadając WSZYSTKICH oficerów, oferowana jest dodatkowa nagroda na stronie

      Jeśli oficerowie stanowią nagrodę, NIE ZALICZAJĄ się oni do obecnego poziomu! Bonus 20% będzie częścią kolejnego poziomu, jeśli będzie on aktywny do czasu jego osiągnięcia

      Nagród nie trzeba odbierać od razu. Można kontynuować kolejne poziomy i odebrać nagrody później (w trakcie trwania eventu)

      Odbiór nagród jest możliwy WYŁĄCZNIE podczas trwania eventu! Po jego zakończeniu nie ma możliwości odebrania nagród.

      Otrzymywane zadania będą uzależnione od tego, które rzeczywiście można wykonać pod pewnymi warunkami. Jeśli zadanie wymaga kolonii, której nie ma na koncie, takie zadanie nie będzie oferowane.

      Istnieje szansa na to, że to samo zadanie będzie zaproponowane w kolejnym dniu

      Przeniesienie konta na inne Universum, NIE PRZENIESIE zebranego Trytu. Rozpoczęcie eventu na nowym serwerze będzie od zera!

      Nagrody są takie same dla każdego gracz, bez względu na wykonane zadania.

      Nagrody są doręczane do obecnie wybranej planety czy księżyca

      Jeśli nagrody nie można doręczyć z powodu ograniczeń (np. odbiór Pełzacza na księżycu), pojawi się komunikat o błędzie

      Nagrody w postaci surowców ignorują pojemność magazynów
      Dodatkowe informacje dotyczące zadań




      Rozpoczęcie budowy budynku czy badania będzie zaliczone tylko, gdy proces faktycznie się rozpoczął (wrzucenie w kolejkę nie jest brane pod uwagę, dopóki nie proces się nie rozpocznie)

      Zadanie z zakupieniem czego działa tylko w Sklepie, nie w menu przeglądu przedmiotów!

      Przy zbieraniu PZta, warunkiem dostatecznym jest osiągnięcie go (nawet gdy jest już puste), pod warunkiem uzyskania odpowiedniej wiadomości!

      Niszczenie jednostek jest możliwe wyłącznie podczas PvP (Gracz vs Gracz). Obrona przed szpiegowaniem jest zaliczana

      Ukończenie czasu ekspedycji i czasu zatrzymania może być wykonane w kilku misjach (np. wysłanie 3 ekspedycji po 1 godzinie, przy warunku 3 godzin ekspedycji)

      Zaliczane są tylko zakończone misje!

      Wszystkie zadania, które wymagają konkretnych ilości, można realizować w wielu misjach, nie musi to być osiągane wyłącznie jedną (przykładowo: zebranie X ilości surowców można uzyskać z ekspedycji i misji zbieraj)
      Nowe przedmioty



      Pojawiły się dwa nowe przedmioty: dodatkowe sloty flot i dodatkowe sloty ekspedycji. Przedmioty nie są możliwe do zakupu w sklepie, ale stanowią nagrodę z nowego Systemu Nagród

      Każdy przedmiot występuje w 3 wersjach czasowych (7/30/90 dni) i działa na całym koncie.

      Aktywne przedmioty są wyświetlone w podglądzie

      Nawet przy użyciu przedmiotu, nie można mieć więcej slotów ekspedycji niż slotów flot!

      Przedmiotów się nie przedłuża, ale można je zestawiać. Można je wykorzystać wszystkie na raz, jeśli jest taka potrzeba
    • Tak prezentują się nagrody w nowym evencie na serwerze testowym. Jest 5 etapów. W każdym z nich gracz ma do wybory jedną z nagród z pierwszego wiersza, a posiadając wykupiony sztab dowodzenia otrzymuje wszystkie nagrody z drugiego. Na niemieckim forum było wiele głosów, że nagrody są zbyt dobre, więc nie ma jeszcze 100% pewności, czy finalnie takie nagrody trafią na wszystkie serwery.









      Co do samych zadań to są bardzo łatwe. Dla przykładu dzisiaj miałem:

      Tritium Value: 100
      1. Open the inventory


      Tritium Value: 200
      2. Be part of an alliance with at least 3 members
      3. Begin construction on: 1x Robotics Factory
      4. Visit the Scrap Merchant


      Tritium Value: 300
      5. Destroy 100x Rocket Launcher in a battle with a player
      Progress: 0/100
    • buleon napisał(a):

      Nagrody są przede wszystkim bardzo nierównomierne i chyba w GF coś im w kosztach nie gra. Przedmiot zmiany klasy to 500 k anty, sztab na tydzień jest znacznie tańszy. No cóż, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
      Pamiętaj, że to jest serwer testowy. I gdyby GF była mądra w kwestiach testów to by to wykorzystała do sprawdzenia wszystkich możliwych rodzajów nagród. Nie patrzeć na opłacalność, tylko chodzi o pokrycie ścieżek testowych.

      Na miejscu GF zrobiłbym tak, aby mieć rodzaje nagród w ramach kategorii - bez patrzenia na ich wartość. I testujesz - czy w ramach podstawowej nagrody można poprawnie dostać a) zasoby b) statki c) anty, d) sztab e) dopałki f) inne nagrody ...
      Podobnie sprawdzasz, czy poprawnie działa mechanizm podwyższenia nagrody przy działającym sztabie. Plus ew ekstra nagrody - podzielone tak samo jak wyżej - a) zasoby, b) statki itd.

      W efekcie - masz przetestowany mechanizm, gotowy do wdrożenia. Przetestowany. I wtedy siada ktoś z biznesu i rozpisuje wartości nagród. A programiści nie zmieniają mechanizmu - tylko propertiesami podmieniają nagrody na wskazane przez biznes (plus oczywiście ich grafiki).

      Efekt - Masz tanim i szybkim kosztem przetestowany mechanizm (czyli kod aplikacji), przy wdrożeniu produkcyjnym nie zmieniasz kodu (efekt zamrożenia - więc mniejsza szansa na wprowadzenie nowego błędu do już przetestowanego mechanizmu). Do tego odpowiedzialność za przygotowanie properiesów (czyli nagród) to jest domena biznesu - a nie programistów. A już o tym, że późniejsza zmiana (np za rok) nagród czy zadań trwa chwilę - bo tylko zmieniasz propertiesy i po sprawie. Podmianka parametrów, restart wirtualki i po sprawie. Mechanizm się nie zmienia, nie wymaga przebudowy kodu.

      Ale czy GF jest mądre czy nie - to się przekonacie za kilka dni. Jak okaże się, że nagrody z tego samego poziomu są tak rozbieżne wartościowo - to będzie po prostu śmiech.

      PS. Kopalnia mety czy badanie NN - działało jako podbicie badania / kopalni czy jako ten poziom kopalni co na obrazkach? Bo moim zdaniem to może być jako podbicie istniejącego poziomu ... i może być niezłym przegięciem :D
    • Tak jak napisał cokolwiek... to przede wszystkim testy. Niektóre nagrody obecnie mogą prezentować się znacznie okazalej, ale przyczyną takiego stanu rzeczy może być próba zachęcenia gracza do wyboru konkretnego elementu danego typu w celu zrealizowania scenariusza testowego. Jak wprowadzano wersję 7.0 to na serwerach testowych również można było wyhaczyć niezmierzone ilości anty... w ostatecznej wersji znacznie to ograniczono.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • PacSzaman napisał(a):

      El Baaboollo napisał(a):

      Ten +1 do kopalni to ile czasu działa ?
      Bez sztabu 24h ze sztabem 90 dni a moze i na stałe kto wie?
      Dzięki za przydatne informacje :D

      Dajcie adres tego testowego serwera to sam sobie wszystko posprawdzam bez łaski.
    • Jeśli naprawdę dadzą poziomy badań, to nawet kupię sztab na miesiąc albo kwartał, i tak będzie się bardziej opłacało, niż ciułać surowce na następne badania i skracać je za 108k anty o połowę albo 2x tyle za całość. Podoba mi się ten event, jeśli dostanę takie nagrody, to nawet wybaczę likwidację rynku
    • Void napisał(a):

      Jeśli naprawdę dadzą poziomy badań, to nawet kupię sztab na miesiąc albo kwartał, i tak będzie się bardziej opłacało, niż ciułać surowce na następne badania i skracać je za 108k anty o połowę albo 2x tyle za całość. Podoba mi się ten event, jeśli dostanę takie nagrody, to nawet wybaczę likwidację rynku
      lepsze jaja będą gdy ktos z poziomem 20 nadprzestrzennego z nagrody dostanie +1 kolejny to juz wtedy bede sie smial na potege
      ale inicjatywa fajna
    • PacSzaman napisał(a):

      Bez sztabu 24h ze sztabem 90 dni a moze i na stałe kto wie?
      a gdzie Ci pisze ze 24h bez i 90d ze sztabem :>
      pytam bo jakoś nie widzę by był tam jakikolwiek licznik czasu :E
      akurat odebrałam +1 do szpiegowskiej i komputerowej (z 8 na 9 i 10 na 11) i w dalszym ciągu mogę robić te badania na kolejny poziom (analogicznie 10 i 12 lvl)

      jedynie czego nie dostałam to pakietu kryształu, ale to może dlatego, że tych pakietów tam się nie da kupić (w sumie nie wiem dlaczego) :>


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      pytam bo jakoś nie widzę by był tam jakikolwiek licznik czasu
      akurat odebrałam +1 do szpiegowskiej i komputerowej (z 8 na 9 i 10 na 11) i w dalszym ciągu mogę robić te badania na kolejny poziom (analogicznie 10 i 12 lvl)
      Nagroda jest w pierwszym zadaniu napęd spalinowy - 1 -? to znaczy podniesienie o jeden poziom spalinowego i mogę to wykorzystać kiedy chcę? Czyli mogę poczekać aż zrobię na 20 i wtedy użyć nagrody i podnieść na 21? Mając sztab oczywiście z tego co widzę.
    • Avinashi napisał(a):

      PacSzaman napisał(a):

      Bez sztabu 24h ze sztabem 90 dni a moze i na stałe kto wie?
      a gdzie Ci pisze ze 24h bez i 90d ze sztabem :> pytam bo jakoś nie widzę by był tam jakikolwiek licznik czasu :E
      akurat odebrałam +1 do szpiegowskiej i komputerowej (z 8 na 9 i 10 na 11) i w dalszym ciągu mogę robić te badania na kolejny poziom (analogicznie 10 i 12 lvl)

      jedynie czego nie dostałam to pakietu kryształu, ale to może dlatego, że tych pakietów tam się nie da kupić (w sumie nie wiem dlaczego) :>
      nie wiem po prostu tak sobie zazartowalem z gf ze nas wykorzysta znowu na anty do sztabu:) wkoncu są zdolni do wszystkiego :3