Event z nagrodami - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • @^Turysta^ liczyłem dla całego sztabu, czyli geologa (10%) oraz bonus sztabu (2%), łącznie bonus 12% do wydobycia.
      3 miesiące geologa (10%): 2,035kkk deuteru
      3 miesiące sztabu (2%): 0,407kkk deuteru

      3 miesiące geologa: 125k anty
      3 miesiące sztabu: 425k anty

      Różnica 300k anty, podczas promocji dostaniemy za to powiedzmy, że 6 paczek.

      6 paczek: 1,081kkk deuteru

      Zatem w cenie reszty oficerów bez geologa mamy 2,5 tyle samo zysku przy adekwatnym wydatku anty na paczki. Mój poprzedni post tyczył się bonusu całościowego od wszystkich oficerów (12%), a nie jedynie bonusu przyznawanej za całość sztabu (2%) :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Starrk ().

    • I am back napisał(a):

      starcraft napisał(a):

      i niby co lepiej sie oplaca?
      Nadal bede bronil swojej teorii, ze sztab mi sie oplaci. Poniewaz nie dostaje bonusu tylko na metal ale na wszystkie surowce. Ponadto zauwazam, ze pomijasz bonus ze zbieracza...
      Już kilka osób udowodniło, że sztab nijak się nie opłaca w porównaniu do kilku paczek metalu, ale ty oczywiście swoje, mimo że matematyka nie kłamie. XD I bonus ze zbieracza nie jest zależny od sztabu i generalnie jego uwzględnienie nic nie zmieni, skoro w obu przypadkach wartość będzie powiększona o identyczny %. No ale że z ciebie myśliciel nie jest, to wiemy nie od dziś.
    • Hahohe napisał(a):

      Już kilka osób udowodniło, że sztab nijak się nie opłaca w porównaniu do kilku paczek metalu, ale ty oczywiście swoje, mimo że matematyka nie kłamie. I bonus ze zbieracza nie jest zależny od sztabu i generalnie jego uwzględnienie nic nie zmieni, skoro w obu przypadkach wartość będzie powiększona o identyczny %. No ale że z ciebie myśliciel nie jest, to wiemy nie od dziś.
      Jesli ktos kupuje dopalki i surowce za anty to zawsze wyjdzie na jego korzysc kupic pakiety sury. Ja pisze jako gracz, ktory nie kupuje ani dopalek, ani surowcow. Dlatego pisze z perspektywy gracza, ktory minimalizuje wklad finansowy by optymalizowac zyski z wydobycia.
    • I am back napisał(a):

      Hahohe napisał(a):

      Już kilka osób udowodniło, że sztab nijak się nie opłaca w porównaniu do kilku paczek metalu, ale ty oczywiście swoje, mimo że matematyka nie kłamie. I bonus ze zbieracza nie jest zależny od sztabu i generalnie jego uwzględnienie nic nie zmieni, skoro w obu przypadkach wartość będzie powiększona o identyczny %. No ale że z ciebie myśliciel nie jest, to wiemy nie od dziś.
      Jesli ktos kupuje dopalki i surowce za anty to zawsze wyjdzie na jego korzysc kupic pakiety sury. Ja pisze jako gracz, ktory nie kupuje ani dopalek, ani surowcow. Dlatego pisze z perspektywy gracza, ktory minimalizuje wklad finansowy by optymalizowac zyski z wydobycia.
      Jeszcze dodam jedno. Od wczoraj, non stop temat wokol pakietow metalu. Czy w ogame jedynym surowcem jest metal?
    • Sztabu nie wygrasz na licytacji. Jedyna możliwość na dłuższą metę to wydanie Antymaterii. Możesz ją uzbierać lub kupić, ale wciąż to musi być Antymateria. Paczki metalu kupisz tylko za Antymaterię. Mianownik mamy ten sam, więc... Skoro masz sztab to nikogo nie interesuje, czy go kupiłeś czy uzbierałeś bez wydawania pieniędzy. Jedynie można porównać, że za X wydanej Antymaterii dostaniesz więcej surowców z paczek, niż wygeneruje Ci w tej samej cenie sztab.

      E: Tak, jedyny pakiet, który w tej grze ma sens kupowania to metal, a następnie zmielenie to na kryształ lub deuter wg potrzeb :)
    • Starrk napisał(a):

      E: Tak, jedyny pakiet, który w tej grze ma sens kupowania to metal, a następnie zmielenie to na kryształ lub deuter wg potrzeb
      Reasumujac, tylko anty, anty i jeszcze raz anty :D kup pakiety za kupiona badz znaleziona antymaterie by pozniej znowu przetopic za antymaterie kupiona badz znaleziona na potrzebny surowiec. Wiec wydawanie anty dwukrotnie. Na pakiety i na wymiany gdzie ja wydam raz na sztab i pozniej mam reszte z wydobycia i wymienie badz nie wymienie. Czepiacie sie a sami chyba nie do konca rozumiecie, ze bez anty juz gry nie ogarniacie.
    • Jeśli chodzi o sztab zrobiłem małą kalkulację, oto przyjęte założenia (przykładowe):
      energetyczna 22
      plazmowa 20
      komputerowa 21
      eko 42/36/37/0/23/920pełzaczy, 15 poz, temp -115, 14 planet, zbieracz. 0 dopałek
      100 farm dziennie, średnia z farm 3.1kk surowca (proporcje m:k:d jak w farmach, po przeliczeniu na metę 4.2kk)
      paczka metalu:
      Bez oficerów 302.584.464
      • Koszt sztabu w metalu: 420kk anty -> 2.143.306.620
      • Dodatkowy zysk ze sztabu (+1 slot, +2% wydobycia): 1.727.219.455 + 736.963.920 = 2.464.183.375
      Z geologiem: 318.813.600
      • Koszt sztabu w metalu: 300kk anty -> 1.594.068.000
      • Dodatkowy zysk ze sztabu (+1 slot, +2% wydobycia): 2.464.183.375
      • Zysk od geologa i sztabu: 3.685.303.440+2.464.183.375 = 6.149.486.815
      Z admirałem i geologiem: 318.813.600
      • Koszt sztabu w metalu: 250kk anty -> 1.328.390.000
      • Dodatkowy zysk ze sztabu (+1 slot, +2% wydobycia): 2.464.183.375
      • Zysk od admirała, geologa i sztabu: 3.512.500.429+3.685.303.440+2.464.183.375 = 9.661.987.244
      W admirale uwzględniłem +1 eksp dziennie ale u zbieracza pokojowe są słabe więc nie wpływają jakoś bardzo.

      Wyniki jasko pokazują, że jeśli ktoś nie wykorzystuje dodatkowego slotu, sztab nie będzie dla niego opłacalny, ale jeśli gra aktywnie - nie straci na inwestycji.
    • I am back napisał(a):

      Starrk napisał(a):

      E: Tak, jedyny pakiet, który w tej grze ma sens kupowania to metal, a następnie zmielenie to na kryształ lub deuter wg potrzeb
      Reasumujac, tylko anty, anty i jeszcze raz anty :D kup pakiety za kupiona badz znaleziona antymaterie by pozniej znowu przetopic za antymaterie kupiona badz znaleziona na potrzebny surowiec. Wiec wydawanie anty dwukrotnie. Na pakiety i na wymiany gdzie ja wydam raz na sztab i pozniej mam reszte z wydobycia i wymienie badz nie wymienie. Czepiacie sie a sami chyba nie do konca rozumiecie, ze bez anty juz gry nie ogarniacie.
      Jeśli ty nie trollujesz, to jednak jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.
    • Qwant-holon napisał(a):

      Jeśli chodzi o sztab zrobiłem małą kalkulację, oto przyjęte założenia (przykładowe):
      energetyczna 22
      plazmowa 20
      komputerowa 21
      eko 42/36/37/0/23/920pełzaczy, 15 poz, temp -115, 14 planet, zbieracz. 0 dopałek
      100 farm dziennie, średnia z farm 3.1kk surowca (proporcje m:k:d jak w farmach, po przeliczeniu na metę 4.2kk)
      paczka metalu:
      Bez oficerów 302.584.464
      • .

      wiesz przeskanowalem około 50 planet idlakow na uni 68, srednia ilosc surki na planetach to 1,5-2kk z czego przy ataku zgarne 75% czyli sredni zysk nie wychodzi 3kk jak ty zakładasz.(1,2kk mety /300k krychy 300k dexu- przykladowy skan)
      W dodatku mowisz o 100 lotach, chce tylko przypomniec ze sztab daje 1 dodatkowy slot, wiec nie mozesz liczyc zysku ze 100 atakow a z tego 1 dodatkowego tzn tyle ile poslales fal atakow( np masz dostepne 19 slotow + 1 ekstra wiec liczysz go tylko 5 razy z posrod tych 100 atakow) bo nie majac sztabu tez moge farmic- nie zapominaj o tym.
    • Hahohe napisał(a):

      Jeśli ty nie trollujesz, to jednak jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.
      Nie trolluje. Wasze wywody swiadcza o tym, ze tylko anty sie liczy. Nic wiecej.

      ^Turysta^ napisał(a):

      wiesz przeskanowalem około 50 planet idlakow na uni 68, stednia ilosc surki na planetavh to 1,5-2kk z czego przy ataku zgarne 75% czyli sredbi zysk nie wychodzi 3kk jak ty zakładasz.
      W dodatku mowisz o 100 lotach, chce tylko przypomniec ze sztab daje 1 dodatkowy slot, wiec nie mozesz liczyc zysku ze 100 atakow a z tego 1 dodatkowego tzn tyle ile poslales fal atakow( np masz dostepne 19 slotow + 1 ekstra wiec liczysz go tylko 5 razy z posrod tych 100 atakow) bo nie majac sztabu tez moge farmic- nie zapominaj o tym.
      Dzis poskanowales. Gdzie doslownie kazdy ma wiecej czasu na gre. Przynajmniej teoretycznie. Poskanuj idlaki w tygodniu o roznych porach a przekonasz sie ile mozna wyciagnac. Ja na idlakach konto zbudowalem wiec w tej kwestii ciezko bedzie mnie zagiac.
    • Po prawda dałem z rozpędu koszt 420kk anty, a nie 425k, ale to nie oznacza, że zakładam 100 fal na idlaki dziennie, bez przesady. Wszystko jest "prawie" dobrze. Z przykładu trzeba wyciągnąć wnioski i tyle a nie wytykać błędy.

      Temat już dawno mam przemyślany co liczyć i jak, ale niech mi ktoś mądry spróbuje wycenić technokratę i komandora z paczek?
    • Apofis napisał(a):

      I am back napisał(a):

      Mi na Librze wychodzi 20kk mety, 8kk krisu i kolo 2kk dexu kiedy koncze farmic obszar 200 ukladow wiec nie wiem jak Ty latasz, ze masz takie slabe zyski
      Jak mało jak mam 2 razy tyle co Ty. :D

      I am back napisał(a):

      kiedy koncze farmic
      Zwykle mam conajmniej 50kk na start. Dzienny farming jak mam w miare wolnego czasu ponizej 200kk nie schodzi.

      ^Turysta^ napisał(a):

      A wracajac do eventu , jak wam idzie? Wszystkie misje zalicza
      Zalicza. Jedno konto @Starrka musze poleciec po satkach by ogarnac ostatnie zadanie ale to jutro, dzis mi sie nie chce :D
    • I am back napisał(a):

      ak samo kiedys porownywalem standardowe farmienie po idlakach do farmienia sondam
      Jak masz szybkość flot x2 to masz ok 30 % więcej sury, tak myślę, że tyle albo i więcej.



      ^Turysta^ napisał(a):

      A wracajac do eventu , jak wam idzie? Wszystkie misje zalicza
      Zalicza mi każde zadanie i wykonałem wszystkie jak na razie. :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().