Event z nagrodami - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      tak kazdy liczy maxa a kto ma czas zeby siedziec 24h na dobe i farmic, do teyo tez trzeba miec co i czym... zapraszam na uni 68 zobaczymy ile zysku wyciagniecie. Wiec wasze kalkulatorki sobie mozecie w d wsadzic. A ja nie robie nic klikam i mam w sekunde to co wy musicie caly tydzien zarywsc nocki i marnowac zycie, trgo juz nie liczycie? Wedlug was niema wartosci? :quasi:
      Ja policzylem jedynie to co mam z wydobycia. Gdybym doliczyl farmingii po idlakach to jeszcze bardziej by wyszlo, ze lepiej sobie wydac 400k anty z hakiem na caly sztab niz kupic tylko paczki metalu za ta sama cene i byc na minus z krisem i dexem. Moja logika co niektorym moze wydawac sie nielogiczna. Trudno, nie zamierzam przekonywac do slusznosci swoich argumentow.
    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      tak kazdy liczy maxa a kto ma czas zeby siedziec 24h na dobe i farmic
      Wycena u mnie i na moje możliwości. 100 farm dziennie to faktycznie wysiłek... a można ze 2 paczki darmo za to mieć. Jak kto woli. W kalkulatorze lukratywności w poradnikach jest wyceniony przedmiot sloty floty brąz, na tym oparłem swoje wyliczenia dotyczące sztabu, więc kto tam chce sprawdzać w swoich realiach to może pobrać i wpisać dane pod siebie.
    • Ale czasami ktoś lubi i woli sobie polatać po atakować itd. bo po to się gra niż kupić coś gotowego, to jest też gra i po to żeby w nią grać. Nie tylko sztuczne pakowanie sury kupuj wydaj i tak w kółko. Zależy kto co lubi.

      Eventy są super bo można uzbierać dużo anty i kupić paczkę czy kto co tam będzie chciał.
      \Eventy górą hehe
    • Qwant-holon napisał(a):

      ^BrzydaI^ napisał(a):

      tak kazdy liczy maxa a kto ma czas zeby siedziec 24h na dobe i farmic
      Wycena u mnie i na moje możliwości. 100 farm dziennie to faktycznie wysiłek... a można ze 2 paczki darmo za to mieć. Jak kto woli. W kalkulatorze lukratywności w poradnikach jest wyceniony przedmiot sloty floty brąz, na tym oparłem swoje wyliczenia dotyczące sztabu, więc kto tam chce sprawdzać w swoich realiach to może pobrać i wpisać dane pod siebie.
      no niestety pracuje 9 godzin dziennie , co prawda jestem mobilny i mam dostep do 2 innych routerow + kom ale nie chce mi sie skanowac , farmic bo chce miec cos z zycia, wole pojechac gdzies rowerem , porozmawiac z rodzina niz siedziec i pilnowac atakow, zwlaszcza ze za sasiada mam @zefir i topke flotowo w okolicy to o idlakach czy innych faremkach zapomnij...

      I tak jak pisalem wczesniej w zalozeniach przyjeliscie bardzo optymistyczne liczby -zyski z farm dlatego tez wam wyszlo to co wyszlo. Jakbym mial czym latac to nie trzeba dodatkowych slotow bo zezlonowac jedna osobe i mozna wiecej wyciagnac , wszystko zalezy od naszych zalozen (marzen)...


      I am back napisał(a):

      imgur.com/GiDHKML
      Policzylem. Wyszlo mi:

      bez sztabu 44,366,249,120 metalu przez 3 miesiace
      ze sztabem 48,648,422,560 metalu na 3 miesiace.

      Roznica, 3,717,826,560 metalu. Liczone bez dopalaczy. 563,486,000 metalu mam dzienne z doliczonymi 10% dopalkami. 7 pakiety metalu bym musial kupic by pokryc roznice kiedy bym gral bez aktywnego pelnego sztabu co daje koszt 420k anty. Nie biorac w ogole pod uwage wydobycia krisu i dexu :D tak wiec, blaznil sie bede dalej :)


      Edytowane :E bym nie byl soba gdybym nie machnal sie w obliczeniach ;P
      7x 49k (paczka, po tyle kupilem 2dni temu)=343k anty
      Sztab 425k antya w promocji 15% 361k anty

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Turysta^ ().

    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      7x 49k (paczka, po tyle kupilem 2dni temu)=343k anty
      Wiem, ze liczyles po cenie promocyjnej. Ale promocje masz raz na jakis czas. I nie zawsze musza sie one zgadzac z planem Twoich miesiecznych wydatkow. Nie biore pod uwage oszczednosci na czarna godzine. Zaskorniaki ma kazdy, ktorych z zasady "sie nie rusza" ale moze ja nieco inaczej rzadze swoja kasa.

      Nadal nie uwzgledniasz, ze za 343k anty kupiles jedynie metal. Z krisem i dexem jestes w plecy a ja to juz mam w zestawie z calym sztabem. Wiec wypadalo by policzyc to tak samo jak policzylem dla metalu i wtedy Twoje koszta wzrastaja znacznie ponad moj koszt zakupu sztabu na 3 miesiace. Reasumujac, by miec tyle samo conajmniej co ja mam ze sztabu, musisz zaplacic duzo wiecej anty. Wiec masz jasny podglad ile warte sa paczki surowcow kiedy masz w miare mocne eko.
    • I am back napisał(a):

      ^BrzydaI^ napisał(a):

      7x 49k (paczka, po tyle kupilem 2dni temu)=343k anty
      Wiem, ze liczyles po cenie promocyjnej. Ale promocje masz raz na jakis czas. I nie zawsze musza sie one zgadzac z planem Twoich miesiecznych wydatkow. Nie biore pod uwage oszczednosci na czarna godzine. Zaskorniaki ma kazdy, ktorych z zasady "sie nie rusza" ale moze ja nieco inaczej rzadze swoja kasa.
      Nadal nie uwzgledniasz, ze za 343k anty kupiles jedynie metal. Z krisem i dexem jestes w plecy a ja to juz mam w zestawie z calym sztabem. Wiec wypadalo by policzyc to tak samo jak policzylem dla metalu i wtedy Twoje koszta wzrastaja znacznie ponad moj koszt zakupu sztabu na 3 miesiace. Reasumujac, by miec tyle samo conajmniej co ja mam ze sztabu, musisz zaplacic duzo wiecej anty. Wiec masz jasny podglad ile warte sa paczki surowcow kiedy masz w miare mocne eko.
      bedac optymusta jak wy moge zalozyc ze znajde handlarza na ekspedycji i wtedy mam wszystkie surowce...

      Co z tego ze masz caly sztab? Po co technokrata? Skroci badanie o te 25% a i tak musze czekac kilka miesiecy, z reszta co da gdy badamy np techy? Co z tego ze skroci czas oczekiwania? Nic jedynie ma wplyw przy plazmowej lub astro reszta..

      Po co mechanik? Ze da wiecej energi i straty mniejsze ? Ja nie jestem farma nikt do mnie nie przyleciał po surke od prawie kilkunastu lat.. mam wysoko wnergetyczna fuzyjne pracuja na 50% wiec zapas energii mam.

      A ze mam klase zbieracz to zaden general na dodatkowe sloty czy ekspy mi nie potrzebny bo zyski jak z idlakow ...szkoda czasu marnowac.
    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      bedac optymusta jak wy moge zalozyc ze znajde handlarza na ekspedycji i wtedy mam wszystkie surowce...

      Co z tego ze masz caly sztab? Po co technokrata? Skroci badanie o te 25% a i tak musze czekac kilka miesiecy, z reszta co da gdy badamy np techy? Co z tego ze skroci czas oczekiwania? Nic jedynie ma wplyw przy plazmowej lub astro reszta..

      Po co mechanik? Ze da wiecej energi i straty mniejsze ? Ja nie jestem farma nikt do mnie nie przyleciał po surke od prawie kilkunastu lat.. mam wysoko wnergetyczna fuzyjne pracuja na 50% wiec zapas energii mam.

      A ze mam klase zbieracz to zaden general na dodatkowe sloty czy ekspy mi nie potrzebny bo zyski jak z idlakow ...szkoda czasu marnowac.
      Widzisz, ja Ci tylko wypunktowalem profity i podliczylem zaleznosc zyskow od inwestycji. Zrobilem to bo sie prosiles, piszac, ze robie z siebie blazna. Teraz sie usprawiedliwiasz, ze Tobie sztab niepotrzebny bo to i tamto. Mi sie sztab przydaje i tyle. Mam z tego korzysci nie pakujac znacznych ilosci anty.
    • Dzień dyskusji, w której miesza się tyle wątków dał mi do zrozumienia jeden wniosek - chaos. Optymalizacja wymaga czegoś więcej niż kantyna, dopałki, czy kilka pakietów. Mieszanie w to wyliczeń flotowych, które nie są stałe dla wszystkich uni i stylów gry, jest równie naiwne, co zakładanie, że doraźne i kupno kilkuset kilo anty zdeterminuje dalszy plan gry. Są też wydatki nieplanowane, ale co ja tam wiem :D Wiem tylko, że plany są bezużyteczne, ale planowanie jest nieodzowne. I to, że po kilku ładnych tygodniach padają pytania, na które można poznać odpowiedź za darmo (jeśli ktoś pisze, że anty nie wymaga skila, niech nie wymaga na nie odpowiedzi).

      @Qwant-holon, @^BrzydaI^, nie oczekuję przyznawania mi racji. Wszyscy wiemy, że granie jednym kontem na dłuższą metę wymaga od gracza popełniania błędów, na których się uczy. Oczekuję tylko jednego - olejmy tego gościa. I tak go nie przegadamy - za cholerę nie. Sam już kompletnie nie wiem o czym jest ta dyskusja, ale wiem tylko tyle, że "co wy wiecie o ogejm".
    • Aurora Borealis napisał(a):

      Oczekuję tylko jednego - olejmy tego gościa. I tak go nie przegadamy - za cholerę nie. Sam już kompletnie nie wiem o czym jest ta dyskusja, ale wiem tylko tyle, że "co wy wiecie o ogejm".
      To, ze z Toba nie potrafie sie dogadac to nie znaczy, ze mam sie zamknac i nic nie pisac kiedy ktos mnie od blaznow wyzywa bo glupi jestem, ze sztab mi sie bardziej oplaca niz pakiety metalu, na temat ktorych sam wszedles kiedy pisalismy o pelnych pakietach surowcow. Sam zes wiec wskoczyl w temat jak Filip z konopi a teraz na mnie probujesz wszystko obrocic kiedy przedstawiam w miare wydawac by sie moglo logiczne argumenty.

      ^BrzydaI^ napisał(a):

      sam zes profit
      Za 50k mam 400kk mety . Wytlumacz mi bo nie widze zeby oficerowie razem wzieci kosztuja 42.5k a oni nie dadza mi 400kk mety wiec o jakim ty proficie mowisz , smieszny jestes blaźnisz sie a potem zalisz ze ludzie biora cie za błazna
    • Ano uczy się na błędach... Ja na podstawie samych farm mogę rzec, że sztab jest 2x bardziej opłacalny od paczek mety u mnie (+3 sloty). Przynajmniej admirał jest korzystny. Technokrata to kpina w późniejszym etapie gry ale bywa przydatny tak czy owak. W zasadzie gdyby dawał więcej, co proponowałem, sztab byłby bezkonkurencyjny. Co do obliczania farm, to bywa ważniejsze od wydobycia, w szczególności gdy ma się słabe eko.

      Chyba łatwo dopracować prostą by z dobrym oszacowaniem doliczać farmy do średniego dziennego wydobycia?
    • Qwant-holon napisał(a):

      Ano uczy się na błędach... Ja na podstawie samych farm mogę rzec, że sztab jest 2x bardziej opłacalny od paczek mety u mnie (+3 sloty). Przynajmniej admirał jest korzystny. Technokrata to kpina w późniejszym etapie gry ale bywa przydatny tak czy owak.
      Cieszę się, że ktoś jednak zwraca uwagę na słowa. Bądźmy szczerzy - nie ma sensu się porównywać, żeby cokolwiek generalizować. Każdy gra na innym uni i ma inaczej rozwinięte konto - choć tyle mamy konkluzji ;)
    • I am back napisał(a):

      Qwant-holon napisał(a):

      +2% na każdej koloni, można sobie policzyć.
      imgur.com/GiDHKML
      Policzylem. Wyszlo mi:

      bez sztabu 44,366,249,120 metalu przez 3 miesiace
      ze sztabem 48,648,422,560 metalu na 3 miesiace.

      Roznica, 3,717,826,560 metalu. Liczone bez dopalaczy. 563,486,000 metalu mam dzienne z doliczonymi 10% dopalkami. 7 pakiety metalu bym musial kupic by pokryc roznice kiedy bym gral bez aktywnego pelnego sztabu co daje koszt 420k anty. Nie biorac w ogole pod uwage wydobycia krisu i dexu :D tak wiec, blaznil sie bede dalej :)


      Edytowane :E bym nie byl soba gdybym nie machnal sie w obliczeniach ;P
      jakim cudem Ci takie cyfry wyszly? Sam sztab dowodzenia daje Ci 15.491 mety na godzine na dobe daje to 371.784 x 14 planet wychodzi na dobe 5.204.976 x 91 dni daje ledwo 473.652.816
      Znajac zycie policzyles z geologiem a kolega pytal o te 2% bo geoloda ma
    • otóż to, dodajac nawet mechanika i dex ktory mozna zaoszczedzic na obnizeniu spalania fuzyjnej daleko jeszcze zeby porownywac zysk ze sztabu do samego geologa
      A zatem reasumujac,
      Aktywujac samego geologa i dokupujac paczki za cene za ktora mozemy kupic sztab i opcje z ktorych nie korzystamy lub nic na. Nie daja- realnego zysku, jestesmy sporo do przodu- takie jest moje zdanie i tym koncze dyskusje
    • starcraft napisał(a):

      I am back napisał(a):

      Qwant-holon napisał(a):

      +2% na każdej koloni, można sobie policzyć.
      imgur.com/GiDHKMLPoliczylem. Wyszlo mi:

      bez sztabu 44,366,249,120 metalu przez 3 miesiace
      ze sztabem 48,648,422,560 metalu na 3 miesiace.

      Roznica, 3,717,826,560 metalu. Liczone bez dopalaczy. 563,486,000 metalu mam dzienne z doliczonymi 10% dopalkami. 7 pakiety metalu bym musial kupic by pokryc roznice kiedy bym gral bez aktywnego pelnego sztabu co daje koszt 420k anty. Nie biorac w ogole pod uwage wydobycia krisu i dexu :D tak wiec, blaznil sie bede dalej :)


      Edytowane :E bym nie byl soba gdybym nie machnal sie w obliczeniach ;P
      jakim cudem Ci takie cyfry wyszly? Sam sztab dowodzenia daje Ci 15.491 mety na godzine na dobe daje to 371.784 x 14 planet wychodzi na dobe 5.204.976 x 91 dni daje ledwo 473.652.816Znajac zycie policzyles z geologiem a kolega pytal o te 2% bo geoloda ma
      Może i racja. Musiał bym dokładnie wszystko przeanalizować jeszcze raz od nowa. W pracy przy ograniczonej ilości wolnego czasu nie trudno o pomyłkę. Co nie zmienia oczywiście faktu, że nie tylko mi wyszło z obliczeń, że bardziej się opłaca pełny sztab niż paczki surowców.
    • I am back napisał(a):

      starcraft napisał(a):

      I am back napisał(a):

      Qwant-holon napisał(a):

      +2% na każdej koloni, można sobie policzyć.
      imgur.com/GiDHKMLPoliczylem. Wyszlo mi:
      bez sztabu 44,366,249,120 metalu przez 3 miesiace
      ze sztabem 48,648,422,560 metalu na 3 miesiace.

      Roznica, 3,717,826,560 metalu. Liczone bez dopalaczy. 563,486,000 metalu mam dzienne z doliczonymi 10% dopalkami. 7 pakiety metalu bym musial kupic by pokryc roznice kiedy bym gral bez aktywnego pelnego sztabu co daje koszt 420k anty. Nie biorac w ogole pod uwage wydobycia krisu i dexu :D tak wiec, blaznil sie bede dalej :)


      Edytowane :E bym nie byl soba gdybym nie machnal sie w obliczeniach ;P
      jakim cudem Ci takie cyfry wyszly? Sam sztab dowodzenia daje Ci 15.491 mety na godzine na dobe daje to 371.784 x 14 planet wychodzi na dobe 5.204.976 x 91 dni daje ledwo 473.652.816Znajac zycie policzyles z geologiem a kolega pytal o te 2% bo geoloda ma
      Może i racja. Musiał bym dokładnie wszystko przeanalizować jeszcze raz od nowa. W pracy przy ograniczonej ilości wolnego czasu nie trudno o pomyłkę. Co nie zmienia oczywiście faktu, że nie tylko mi wyszło z obliczeń, że bardziej się opłaca pełny sztab niż paczki surowców.
      mam wydobycie z geologiem 800mln mety 150mln krysi 125mln deu wydalem na geologa 125000 anty zostaje 300000 za to kupuje 6 paczek mety ktore daja mi 4.800.000.000 mety a sam sztab (91dni) (2%wydobycie) daje mi mety 697.071.648 krysi 131.040.000 a deu 121.212.000 wychodzi na to ze 6 paczek mety da wiecej niz 2% wydobycia przez 91dni
    • A tak nawiasem zgoła nieopłacalnego mechanika - jeśli oszacujemy prawdopodobieństwo wlotu na planetę (satki + obrona) to można amortyzować mechanika także ze względu na dodatkowe 15% obrony do obudowy, nie tylko ograniczenie ilości satek, które znacząco może wpłynąć na prawdopodobieństwo, analogicznie może dojść redukcja fuzyjnej. Ale to czysto subiektywna kalkulacja. I przysłowiowe drewno w powiedzeniu einsteina o drewnie i marmurze - niedeterministyczny zysk.
    • Jeśli kupowałbym przez 10 lat mechanika tylko ze strachu ze ktos we mnie wleci to :ocb: :P ...

      Policz ilosc i koszt anty bo mi sie nie chce :quasi: :E

      Einstein mądry chłop, ale bądzmy troche realistami ;)

      A wracając do pytań.

      Mam geologa ważnego jeszcze miesiac , dzis jest promocja 15%, to jak kupie na 3 miechy to bedzie on aktywny 4? Czy 3 od dzis?
    • 800mln mety - mam 14 planet 46lvl mety 1 planeta 48lvl mety zero dopalek z dopalkami mam prawie miliard oto foto - eko bez dopalek imgur.com/a/NHsLXRs
      wszystkie 15 planet 8 pozycja
      co do sztabu(2% wydobycia) 14 x 20.912 x 24h daje dziennie 7.026.432 + 1planeta 26.404 x24h (633.696dzien) = 7.660.128 x 91 dni = 697.071.648

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez starcraft ().

    • starcraft napisał(a):

      800mln mety - mam 14 planet 46lvl mety 1 planeta 48lvl mety zero dopalek z dopalkami mam prawie miliard oto foto - eko bez dopalek imgur.com/a/NHsLXRs
      wszystkie 15 planet 8 pozycja
      co do sztabu(2% wydobycia) 14 x 20.912 x 24h daje dziennie 7.026.432 + 1planeta 26.404 x24h (633.696dzien) = 7.660.128 x 91 dni = 697.071.648
      Zdajesz sobie sprawę z tego, że przy moich planetach na 15-tkach i wydobyciu dexu w granicach 200kk na dobę, kupno pakietów u Ciebie wychodzi w przeliczeniu na to samo co u mnie wymiany dexu i konto z aktywnym sztabem? Jak już się czepiamy wyliczeń to bierzmy pod uwagę wszystkie opcje a nie tylko te pasujące do poparcia własnych racji ;)