Event z nagrodami - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Art napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      @Art czy event z nagrodami to jednorazowa sprawa czy będzie on cyklicznie powtarzany ?
      Będzie powtarzany :)
      Tylko lepiej niech nie daja astro za frajer, tak jak MSBN bo to juz bedzie istny cyrk na kolkach kiedy ktos zdobedzie nagrode warta setki miliardow w surowcach a wykona zadania typu zbuduj cos w obronie, pospawaj kilkaset statkow lub napisz wiadomosc do innego gracza :D
    • skorek napisał(a):

      Zazdrość cie już zżera.
      Czytasz ze zrozumieniem? Odlozyc kilkaset miliardow na badanie to jest nie lada wyczyn. Zbudowac cos w obronie czy w stoczni lub napisac wiadomosc dla tak zaawansowanego konta, ktore ma astro na conajmniej 27 poziomie, tego typu zadania to jest smiechu warte. Sam sie smialem z MSBN za free ale mimo tego zainwestowalem ponad 6kkk sury by podniesc owe badanie z 13 na 14 lvl a 15 lvl odebrac z nagrod. Z tym, ze to badanie nie jest warte miesiecy odkladania surowcow. Tym bardziej, ze malo kto ma wysoko rozwiniete MSBN.
    • Muniek napisał(a):

      Jak w nastepnej edycji były te same byłoby idealnie
      Rozumiem Twoj tok myslenia poniewaz grasz na slabo rozwinietym koncie. Moim skromnym zdaniem, zadania i nagrody powinny byc adekwatne do poziomu rozwoju konta. Niby szanse sa teraz rowne ale nie do konca. Kogo stac na odpalenie w kazdej chwili badania tech. komputerowej z 20-21 lvl w gore? Na wykonanie zadania masz 24h. Odloz teraz grubo ponad miliard dexu i przeszlo 800kk krisu w jeden dzien na 22 lvl komputerowej (mialem takie zadanie, ktore oczywiscie musialem pominac), kiedy sure przetopiles na cos, czego juz nie mozesz cofnac.
    • I am back napisał(a):

      Rozumiem Twoj tok myslenia poniewaz grasz na slabo rozwinietym koncie. Moim skromnym zdaniem, zadania i nagrody powinny byc adekwatne do poziomu rozwoju konta.
      Dokładnie tak i pisałem o tym przed wprowadzeniem już. Dla graczy do 500 tyś. pkt inne zadanie i nagrody oraz powyżej tej pkt inne trudniejsze zadania i lepsze nagrody.

      Ponieważ te zdania są trudne dla osób, które dopiero zaczynają grać i nagrody są świetne dla graczy poczatkujących.
    • I am back napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Jak w nastepnej edycji były te same byłoby idealnie
      Rozumiem Twoj tok myslenia poniewaz grasz na slabo rozwinietym koncie. Moim skromnym zdaniem, zadania i nagrody powinny byc adekwatne do poziomu rozwoju konta. Niby szanse sa teraz rowne ale nie do konca. Kogo stac na odpalenie w kazdej chwili badania tech. komputerowej z 20-21 lvl w gore? Na wykonanie zadania masz 24h. Odloz teraz grubo ponad miliard dexu i przeszlo 800kk krisu w jeden dzien na 22 lvl komputerowej (mialem takie zadanie, ktore oczywiscie musialem pominac), kiedy sure przetopiles na cos, czego juz nie mozesz cofnac.


      zapominacie że nie trzeba wykonać wszystkich zadań zwłaszcza mając sztab, niektórzy już dzisiaj/jutro kończą a event trwa jeszcze 3 dni, choć fakt trzeba mieć sztab

    • Ja właśnie skończyłem zadania tak jak pisałeś
      Co do nagród powiem tak, moim zdaniem są spoko, 1 poziom MSBN mi osobiście dał up z 11 na 12 poziom, śmieszna ilość punktów
      @zefir dostał dużo no i co z tego?
      Zasłużył, ma taką taktykę gry a nie inna
      MSBN to dalej puste punkty bo cena poziomow + lv laba dają bardzo mały bonus do czasu badania który i tak trwa tygodnie, miesiące czy lata :)
      Patrząc na to jak typowy Janusz, zefir zaliczył super przyrost za mały nakład pracy (zadania)
      A teraz odpowiedź, czy ktoś broni rozwijania się w danym kierunku? Każdy wkłada w konto czas czasem też pieniądze
      I myślę że nie ma co psioczyć ze ten gość dostaje duży bonus, w 1 dzień konta nie zbudował :)
      Powinniśmy się cieszyć że coś dostajemy bez nakładu surowca, a to że gość który gra 5 lat dostanie droższa nagrodę niż gość który gra 3 miesiące to hipokryzja
    • Antharas napisał(a):

      Powinniśmy się cieszyć że coś dostajemy bez nakładu surowca, a to że gość który gra 5 lat dostanie droższa nagrodę niż gość który gra 3 miesiące to hipokryzja
      Hipokryzja konczy sie tam, gdzie Ty ostro olales badania i poszedles w innym kierunku a ktos inny z uporem maniaka szedl w badania i olal cala reszte. Te nagrody faworyzuja badaczy poki co. Jedyny @Muniek sie wylamal i poszedl w dok kosmiczny dla pustych punktow w tabeli. Nie nadrobisz zadnymi cywilnymi ekspami czy dodatkowa fabryka robotow tego, co zyskali za darmo Ci, ktorzy mieli wysoko rozwiniete MSBN. Tak jak pisalem wyzej. Niech nie daja astro jako nagrode bo to juz bedzie calkowity cyrk na kolkach. Albo niech daja, ale w zamian za to jakies arcy trudne zadania do wykonania.
    • I am back napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Jak w nastepnej edycji były te same byłoby idealnie
      Rozumiem Twoj tok myslenia poniewaz grasz na slabo rozwinietym koncie. Moim skromnym zdaniem, zadania i nagrody powinny byc adekwatne do poziomu rozwoju konta. Niby szanse sa teraz rowne ale nie do konca. Kogo stac na odpalenie w kazdej chwili badania tech. komputerowej z 20-21 lvl w gore? Na wykonanie zadania masz 24h. Odloz teraz grubo ponad miliard dexu i przeszlo 800kk krisu w jeden dzien na 22 lvl komputerowej (mialem takie zadanie, ktore oczywiscie musialem pominac), kiedy sure przetopiles na cos, czego juz nie mozesz cofnac.
      Rozumiem Twok to myslenia, jestem nadal za takimi samymi nagrodami by zyskac jak najwiecej.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • I am back napisał(a):

      Antharas napisał(a):

      Powinniśmy się cieszyć że coś dostajemy bez nakładu surowca, a to że gość który gra 5 lat dostanie droższa nagrodę niż gość który gra 3 miesiące to hipokryzja
      Hipokryzja konczy sie tam, gdzie Ty ostro olales badania i poszedles w innym kierunku a ktos inny z uporem maniaka szedl w badania i olal cala reszte. Te nagrody faworyzuja badaczy poki co. Jedyny @Muniek sie wylamal i poszedl w dok kosmiczny dla pustych punktow w tabeli. Nie nadrobisz zadnymi cywilnymi ekspami czy dodatkowa fabryka robotow tego, co zyskali za darmo Ci, ktorzy mieli wysoko rozwiniete MSBN. Tak jak pisalem wyzej. Niech nie daja astro jako nagrode bo to juz bedzie calkowity cyrk na kolkach. Albo niech daja, ale w zamian za to jakies arcy trudne zadania do wykonania.
      chłopie majaczysz!!!
      Zefir inwestuje w badania i dostal teraz miliony pkt za freee co nie zmienia faktu ze wczesniej wsadzil miliardy surki w cos w co nie wiedzial ze da mu teraz pkt.
      Sa klasy ostatnio faworyzowaly odkrywcow no i co ? Teraz powiesz ze kto gral flota mial lzej ? To trzeba bylo robic fsy latac farmic itp itd od początku gry to też byś miał. Ale wiem ze to nie twoj lvl...
      Jestes noobem nic wiecej, kazdemu wytkniesz ze zarobil za nic, zazdrosc hipokryzja i debilizm, szkoda słow...
      Tak durnej wypowiedzi nie słyszałem od lat
    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      chłopie majaczysz!!!
      Majacze? Ok, juz wyjasniam. Znajomy ma lepsze eko i badania w tabeli niz ja. Mimo tego, ja mam duzo lepsze MSBN niz on. A wlasciwie mialem, zanim odebralem nagrode. Znajomy olal MSBN bo jak twierdzil, jemu to zbedne. Nie skorzystal wiec z nagrody w takim samym lub lepszym stopniu niz ja, mimo tego, ze jest wyzej ode mnie i w eko i w badaniach. Kto wiecej zyskal a kto wiecej stracil w takim zestawieniu?
    • a co to za zysk jak z tego nie korzystasz?
      Jak ekowiec dostanie 1k panckow w nagrode to skorzysta? Czy straci?
      Myslisz ze bedzie nimi latal na cos wiecej niz fs?
      Co z pustych pkt?
      Co daje top jak nie umiesz grac? , jestes farma, lub kupiles konto w top np 10? Myslisz ze kupiles tez respekt? Ktos cie wtedy szanuje czy dalej cie farmi?

      Jestes smieszny i ten twoj tok myslenia.. konpromitujesz sie
    • I am back napisał(a):

      CzarnyPan napisał(a):

      niektórzy już dzisiaj/jutro kończą
      Zastanowiles sie wlasnie, dlaczego koncza? Moze mieli inne zadania niz reszta i bez trudu je zaliczyli?
      żeby nie ukończyć 5 poziomu w ogóle, musiałbyś codziennie mieć zadanie z badaniem, więc juz nie przesadzaj

      msbn bez sensu, astro to przesada, szkoda ze nie dali komputerowej/szpiegowskiej, jak na testowym, albo któryś napęd czy bojowa
      z budynków to po prostu kopalnia, no nawet nanity nie mają sensu od pewnego poziomu gdzie wszystko poza gs robi się sekundę

      ale najbardziej cieszyłyby mnie takie hmm kreatywne nagrody, jak np. kupon na lot flotą za darmo 3x, albo zwiększenie średnicy moona o 500, po prostu coś czego nie można zdobyć w żaden inny sposób.
      Albo możliwość postawienia tzw planety lotki - 1 dodatkowej planety ponad poziom astro, na której jednak nie będzie można nic wybudować (moze oprócz doku) - żeby mogła służyć wyłącznie jako lotka.
      Możliwośc jest mnóstwo.


      Btw, spoko nagrodą są też te sloty ekspedycji - przy częstym wysyłaniu, powinny dać ok 3kkk surki (łącznie z wartością statków licząc)

    • ^BrzydaI^ napisał(a):

      Chodzilo mi o to ze top niema znaczenia znaczenia wiec nawet jesli odbierzesz nagrode za xxx milionow pkt i wskoczysz do top to to nic ci nie da bo top to nie skill w tych czasach.
      Zgoda ale ja pisalem i pisze nadal o wartosciowym badaniu, jakim jest msbn. Co do top to faktycznie, duzego wplywu to nie ma ale jesli chodzi o przyspieszenie badan to roznica jest adekwatna do ilosci planet i rozwoju labolatoriow a temu juz chyba nie zaprzeczysz :P biorac pod uwage obecne klasy, odkrywca i tak juz ma przewage nad innymi klasami co do badan. Doloz do tego jeszcze duza ilosc planet w polaczeniu z wysoko rozwinietymi labkami i msbn i masz przyzwoitego mixa do badan ;)

      Ja rozumiem, ze mozna mnie nie ogarniac bo pisze skrotami myslowymi, co czesto prowadzi do nieporozumien. Teraz postaralem sie wyjasnic wszystko jak dziecku w szkole krok po kroku, bez chodzenia na skroty i liczenia na to, ze wszyscy sie domysla co mam na mysli. Mam nadzieje, ze wystarczajaco objasnilem swoj pkt widzenia.
    • Od kiedy mamy nagrody +1 - czyli 2-3 lata nie uważałam że są to dobre nagrody. Nie chodzi o ten nieszczęsny lvl DOKa czy MSBN. Każdy poziom czegokolwiek ma jakieś 'maksimum'. To jaką nagrodę odbierzesz nie zależy jak świetnie grasz, tylko w jakim monecie rozwoju się znajdujesz. Jeżeli za pół roku dają 2 lvl astro to dostanę nową planetę ja i np. top200. Tylko taki top200 kiedyś by zrobił lvl który odebrał, ja pewnie bym nie zrobiła (jak dla większości byłby nie do przeskoczenia czas zbierania surowców). Podsumowując za to samo zadanie top200 odbiera poziom który jest dla niego osiągalny do zrobienia samodzielnie, topka dostaje poziom którego sama nie zrobi.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Strasznie dziwią mnie te dylematy odnośnie tego, która taktyka gry jest bardziej prawilna, albo na co można wydawać swoje pieniądze, a na co nie. Ogólnie rzecz biorąc nie ma prawd objawionych w dziedzinie gry, która polega na klikaniu obrazków, żeby mieć więcej obrazków (i cyferek). Pewne dylematy pozostaną w grze nierozwiązywalne, a gra ma też pewien zakres losowości (ja np rozwinąłem sobie msbn na 13 level i dostałem... 14 level). Ten ostatni poziom nawet nie rzutuje na badania bo mam za mało planet (14x) :D Bawi mnie to. I cieszy. I chyba właśnie o to chodzi, żeby te obrazki nas bawiły i cieszyły przede wszystkim. Wiem, że są pośród nas maniacy amortyzacji, którzy klikają wszystko zgodnie z magicznymi rozpiskami, bo kopalnia zwróci się za 4 lata, a nie za 6, ale są też ludzie (tacy jak ja), którzy mają totalny fun z robienia w tej grze czasami dziwnych rzeczy. Nie ma się zatem co naśmiewać, że ktoś sobie podbił dok kosmiczny - nie takie fantazje ta gra widziała. ;) Grunt, żeby ten dok sprawił komuś radość. To samo tyczy się pieniędzy. Ktoś chce - ktoś wydaje. Tu również nie ma prawdy objawionej czy to ładnie czy nieładnie wydawać na grę. To pojęcie względne. Jak masz trójkę głodnych dzieci i kupujesz obrazki w grze, źle z Tobą. Jak to rozrywka jakich wiele - baw się dobrze. ;)
    • CzarnyPan napisał(a):

      ale najbardziej cieszyłyby mnie takie hmm kreatywne nagrody, jak np. kupon na lot flotą za darmo 3x, albo zwiększenie średnicy moona o 500, po prostu coś czego nie można zdobyć w żaden inny sposób.
      Albo możliwość postawienia tzw planety lotki - 1 dodatkowej planety ponad poziom astro, na której jednak nie będzie można nic wybudować (moze oprócz doku) - żeby mogła służyć wyłącznie jako lotka.
      Możliwośc jest mnóstwo.
      ciekawe pomysły


      Muniek napisał(a):

      Jeszcze z doki i jestem ustawiony.
      hahah muniek obyś trafił znów ten dok :thumbup: chłopie liczę na to i na sloty flot i jakieś badanie ehhe oraz anty
      jednym słowem dla każdego coś innego. 8o