Event z nagrodami - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • No ale dostać +1 do spalinówki za napisanie kilku wiadomości w grze, to na wyższym poziomie i tak sporo.



      Wartości nagród podstawowych: tysiąc metalu albo 2 miliony metalu + 2 miliony kryształu albo np. 204 miliony kryształu + 408 milionów deuteru. Ciekawe co wybiorę, prawda?

      Lwica jest boska :)
    • Apofis napisał(a):

      Nagroda jest w pierwszym zadaniu napęd spalinowy - 1 -? to znaczy podniesienie o jeden poziom spalinowego i mogę to wykorzystać kiedy chcę? Czyli mogę poczekać aż zrobię na 20 i wtedy użyć nagrody i podnieść na 21? Mając sztab oczywiście z tego co widzę.
      w momencie wybrania jednej z trzech nagród z pierwszego rzędu, automatycznie dostajesz WSZYSTKIE nagrody z drugiego rzędu, oczywiście mając kupiony cały sztab dowodzenia :)
      oczywiście zobaczymy jakie nagrody będą w rzeczywistości, bo wiecie GF.... w każdym razie sztab na tydzień (a na tyle wystarczy) kosztuje 42k anty a w 4 dniu dostajesz 100k anty (wiadomo przynajmniej na testowej uni tak jest)

      Apofis napisał(a):

      Zna ktoś wszystkie te zadania przechodził ktoś już? Można je zobaczyć?
      zapodaj.net/c4571aad47fba.jpg.html
      zapodaj.net/61a31c60e92d2.jpg.html
      zapodaj.net/406ff460172ff.jpg.html
      zapodaj.net/1adfe2f1929f5.jpg.html
      zapodaj.net/015742dd53e33.jpg.html


      Edit: zapomnialam dodac, że dopóki nie odbierzesz nagrody z 1 rzędu to nagród premium też nie dodaje do konta


      buleon napisał(a):

      No ale dostać +1 do spalinówki za napisanie kilku wiadomości w grze, to na wyższym poziomie i tak sporo.
      zapodaj.net/eda7967209fdc.jpg.html
      wczoraj miałam 99% takich samych zadań co dziś :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Avinashi ().

    • Apofis napisał(a):

      buleon napisał(a):

      Wartości nagród podstawowych: tysiąc metalu albo 2 miliony metalu + 2 miliony kryształu albo np. 204 miliony kryształu + 408 milionów deuteru. Ciekawe co wybiorę, prawda?
      O czym Ty mówisz? jakie miliony ?
      terraformer na 13 lvl tyle kosztuje ;P
      bo badania/budynki dodaje +1poziom do aktualnego który masz w momencie odbierania nagrody
      czyli jak @buleon ma na planecie 12lvl terraformera to +1 daje mu 13 lvl ^^
      pamiętajcie tylko, że nagrody w postaci surowców/floty/obrony/budynków dodaje na PLANECIE na której się obecnie znajdujecie :P

      @Apofis tam w poście wyżej masz linki do nagród jakie są na każdym z 5 poziomów :)


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      w momencie wybrania jednej z trzech nagród z pierwszego rzędu, automatycznie dostajesz WSZYSTKIE nagrody z drugiego rzędu, oczywiście mając kupiony cały sztab dowodzenia
      automatycznie dostajesz WSZYSTKIE nagrody

      tymczasem z postu smoki
      Wersja 7.6.0
      • Można wybrać tylko jedną nagrodę na każdym poziomie
      • Podczas wyboru nagrody, posiadając WSZYSTKICH oficerów, oferowana jest dodatkowa nagroda na stronie
      z forum board eng
      board.en.ogame.gameforge.com/i…2299-30-11-version-7-6-0/
      • Możesz wybrać tylko jedną nagrodę na poziom
      • Jeśli masz pełny sztab dowodzący podczas zbierania nagrody za dany poziom, otrzymasz dodatkowe nagrody pokazane na stronie


      Ktoś tu źle przekopiował :P
    • El Baaboollo napisał(a):

      Avinashi napisał(a):

      w momencie wybrania jednej z trzech nagród z pierwszego rzędu, automatycznie dostajesz WSZYSTKIE nagrody z drugiego rzędu, oczywiście mając kupiony cały sztab dowodzenia
      automatycznie dostajesz WSZYSTKIE nagrody
      tymczasem z postu smoki
      Wersja 7.6.0
      • Można wybrać tylko jedną nagrodę na każdym poziomie
      • Podczas wyboru nagrody, posiadając WSZYSTKICH oficerów, oferowana jest dodatkowa nagroda na stronie
      z forum board eng
      board.en.ogame.gameforge.com/i…2299-30-11-version-7-6-0/
      • Możesz wybrać tylko jedną nagrodę na poziom
      • Jeśli masz pełny sztab dowodzący podczas zbierania nagrody za dany poziom, otrzymasz dodatkowe nagrody pokazane na stronie


      Ktoś tu źle przekopiował :P
      nie wiem jak jest w obu postach, ja w każdym razie mówię jak jest w rzeczywistości
      masz 2 rzędy nagród, jeden podstawowy, a drugi premium. I o ile z rzędu nagród podstawowych wybierasz 1 z 3 możliwych do wyboru, o tyle nagrody premium trafiają do Ciebie wszystkie pod warunkiem aktywnego całego sztabu dowodzenia. No więc źle skopiowała smoki :P


      Apofis napisał(a):

      dzięki nagrody widzę na bermudzie testowej ale zadania nie wiem jakie są na kolejnych poziomach
      nie można zobaczyć zadań na następny dzień, ale myślę że są one losowe. Wczoraj zamiast wykonania misji stacjonuj miałam zbudować 1lvl fabryki robotów a za dzisiejsze kupienie skrzynki w import/eksport miałam podbić raz na licytacji. Tam gdzie tryt jest wartosci 200 miałam zakonczyc natychmiastowo budowę budynku zamiast zaatakowania idlaka. Pozostałe były identyczne jak dzisiaj


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Avinashi ().

    • No tak, liczyłem pod swój dwunasty poziom, i to nagrody BEZ premium. Z premium za napisanie paru wiadomości, odebranie nagród z import/export i jeszcze paru rzeczy (na testowym nawet nie chciało mi się wysyłać flot) można dostać na pierwszym poziomie nagrody rzędu detroida w platynie (to jest coś koło 25k antymaterii), sztabu na tydzień (42,5 k antymaterii), 100 plazm (5 kk metalu, 5kk kryształu, 3 kk deuteru), 100 rozpruwaczy (8,5 kk metalu, 5,5 kk kryształu i 2 kk deuteru) oraz napęd spalinowy +1 (u mnie 838 kk metalu i 1258 kk deuteru). Rozbieżności w postaci nagród we flocie, a w budynkach i badaniach są potworne.

      Nagrody w postaci przedmiotów premium/antymaterii też są zacne.
      Poziomy bez sztabu:
      1: 0 antymaterii
      2: 0 antymaterii
      3: 0 antymaterii
      4: 10 000 antymaterii
      5: 300 000 antymaterii

      Poziomy z aktywnym sztabem:
      1: 67 500 antymaterii
      2: 120 000 antymaterii
      3: 872 500 antymaterii
      4: 650 000 antymaterii
      5: ok. 920 000 antymaterii (w ofercie mamy sztab na 7 dni i 3 miesiące, a nagrodą jest 30 dni)

      W nagrodach tylko w tym evencie, przy założeniu osiągnięcia wszystkich celów i optymalnych wyborów, mógłbym zdobyć:
      +1 terraformer (12->13): 204 800 000 kryształu, 409 600 000 deuteru
      +1 napęd spalinowy (21->22): 838 860 800 metalu, 1 258 291 200 deuteru
      +1 technologia szpiegowska (18->19): 52 428 800 metalu, 262 144 000 kryształu, 52 428 800 deuteru
      +1 technologia komputerowa (22->23): 1 677 721 600 kryształu, 2 516 582 400 deuteru
      +1 napęd impulsowy (17->18): 262 144 000 metalu, 524 288 000 kryształu, 78 643 200 deuteru
      +1 fabryka nanitów (9->10): 512 000 000 metalu, 256 000 000 kryształu, 51 200 000 deuteru
      +2 kopalnia metalu (44->46): 8 396 661 730 metalu, 2 099 165 432 kryształu
      +1 napęd nadprzestrzenny (16->17): 655 360 000 metalu, 1 310 720 000 kryształu, 393 216 000 deuteru
      1 100 rozpruwaczy: 93 500 000 metalu, 60 500 000 kryształu, 22 000 000 deuteru
      20 gwiazd śmierci: 100 000 000 metalu, 80 000 000 kryształu, 20 000 000 deuteru
      100 plazm: 5 000 000 metalu, 5 000 000 kryształu, 3 000 000 deuteru
      1 000 krążowników: 20 000 000 metalu, 7 000 000 kryształu, 2 000 000 deuteru
      10 000 wyrzutni rakiet: 20 000 000 metalu
      400 gaussów: 8 000 000 metalu, 6 000 000 kryształu, 800 000 deuteru
      1 000 000 metalu
      100 000 kryształu
      10 000 deuteru

      SUMA:
      10 964 955 330 metalu
      6 493 439 032 kryształu
      4 807 771 600 deuteru
      22 266 166 punktów

      U mnie to jest ok. 6,83 % konta. W sumie... szału nie ma w porównaniu z śniegową kulą odkrywcy. Zależy też jak często będzie taki event. Na pewno jest to możliwość uzyskania sporej ilości punktów przez graczy zazwyczaj mniej aktywnych.

      Lwica jest boska :)
    • Najpierw ten gamoń musiałby mieć 52 poziom kopalni metalu, żeby dostać 53 i 54, także to raczej nie jest gamoń. I o ile nie ma konta przegiętego pod tę jedną kopalnię (co jest z punktu widzenia amortyzacji bezsensowne), to dla niego te 270 kk to też nie będzie więcej niż 10 % wartości konta. Ponadto sama w sobie kopalnia metalu nie zmienia układu sił na uni. To jest dla niego jakieś 10-11 kk metalu więcej z wydobycia (do czego dojdą pewnie jakieś bonusy), nie liczyłem tego, spisałem z AGR. W każdym razie tą różnicę da się nadrobić paroma atakami na idlaka lub cywilnymi ekspedycjami więcej. Z punktu widzenia amortyzacji są to punkty niemal puste.

      Starrk napisał(a):

      to kiedy pierwszy taki event w grze? Bo bym z chęcią konto przetopił na jedną kopalnię mety lvl 56, żeby z eventu odebrać lvl 58 xD
      Trolling? :) Bo coś w to nie wierzę :) Będziesz miał wtedy punkty na koncie, które zwrócą się nie Tobie, a Twoim prawnukom :)

      Lwica jest boska :)
    • Nie wiem czyj to skan, ale koleś ma wyobraźnię do budowy. Chociaż terraformer na 16 poziomie zalatuje fejkiem. Nanity 16, nawet jeśli są prawdziwe, to po co taki wysoki poziom? Poza tym tak wysoko rozwinięta kopalnia metalu da jedynie zapychacze stoczni w postaci WR, on nawet tego nie ładuje w badania wymagające metalu
    • Testował ktoś jak zadziała dodanie lvl do badania albo do kopalni metalu w sytuacji gdy na planecie będzie aktywne badanie albo budowa budynku?

      Np badam spalinowy na 20 lvl, czy jak aktywuję nagrodę co dodaje lvl do spalinowego, to anuluje mi badanie i dostanę zwrot surki i lvl 20 badania? Czy może doda mi lvl badania na 20, a badanie nadal będzie trwało i zbada się 21 lvl? Czy może jeszcze coś innego? TO samo z kopalnią metalu...
    • Starrk napisał(a):

      @Void metal tak wysoko pewnie na każdej planecie - brzmi jak standardowe konto topki na najświeższym uni gdzie chyba na orgu (?) typ ma ponad 11kkk pkt już - a ten metal to po to, żeby za 60k anty kupić dobowe wydobycie metalu i przemielić po 3:2:1
      Przy czym nawet na najnowszych kontach pakiety liczą metkę z całego konta, nie z jednej pozycji. Ogromne punkty w tym przyroście będą, natomiast realnym zyskiem będzie te 10 kk metalu na pakiet więcej. Tutaj proszę mnie sprawdzić, bo pakietów nigdy nie testowałem.

      Innymi słowy zysk będzie, i to będzie spory, nadal natomiast nie równa się z kulą śniegową odkrywcy. Wszystko zależy od częstotliwości eventów i tego czy nagrody pozostaną te same :)

      Lwica jest boska :)
    • Starrk napisał(a):

      @powyginany drucik nie jestem specem - widzę jedynie co najnowsza topka ma zbudowane: sam metal i magazyny dla met/kris/dei

      @buleon ja właśnie mam na myśli 52 poziom na 14-16 planetach. Top1 na nowym uni ma 12kkk pkt...
      12kkk? Mówisz o tym na DE? ma już 16kkk :fsmile:

      Skan jest po polsku a nasz top1 ma tylko 1,4kkk punktów.

      (Jeszcze 2-3 dni i będzie mieć więcej niż ja po 15 latach. :ffreak: )


      I tak opłaca się budować jeden rodzaj surowców równomiernie i potem wymieniać na inne.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Starrk napisał(a):

      @buleon ja właśnie mam na myśli 52 poziom na 14-16 planetach. Top1 na nowym uni ma 12kkk pkt...
      Ok, można w tą grę wrzucić kilkadziesiąt, nawet kilkaset tysięcy złotych i mieć ogromny top. Same +2 do kopalni dadzą jednak niewiele w stosunku do ich punktowej wartości. To pakiety są tu problemem, nie event.

      Lwica jest boska :)
    • @powyginany drucik

      Opłaca się, ale tylko metal. Wszystko dzięki pięknej promo na tanszy pakiet metalu. Dziękujcie GF za to - :)
      I tak, są uni gdzie po trzech tygodniach ktoś ma więcej pktów niż ludzie po 10 latach gry (także topka uni). Wszystko to dzięki wizytom w brazylijskich kurortach i karcie Visa. :)

      @buleon
      Event nie będzie problemem, chyba, że będzie powtarzany co miesiąc. Wtedy się okaże, że i event zaczyna dawać chore przyrosty (w napędach i kopalniach).
    • Rzeczywiście cena wyróżnia pakiet metalu. Jednak w dalszym ciągu trzeba mieć skilla, żeby trafnie wybrać jedną z trzech opcji:
      a) ulepszamy kopalnie metalu
      b) ulepszamy astro
      c) ulepszamy plazmową

      CzarnyPan napisał(a):

      buleon napisał(a):

      Najpierw ten gamoń musiałby mieć 52 poziom kopalni metalu
      zgadnij czyj skan dostałem dzisiajzapodaj.net/5455d0b5c56cc.png.html
      Zawodnik ze skanu skilla nie ma. Powinien mieć jedną planetę więcej i przede wszystkim plazmową nie na 12 a na 23 poziomie.