Ogłoszenie OKA - Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • powyginany drucik napisał(a):

    Test na GO nie na 100%
    Ja nawet nie wiedziałem że Kasia321 jest GA, napisałem że FA :E
    Co do konkursu to bardzo fajny, ale na konkretne pytania faktycznie trzeba wyszukiwać informacji bądź u wujka google bądź w FAQ bo wiedza "z głowy| nie za bardzo się sprawdza. Po wpadce z ilością pełzaczy pojemność MT u generała wolałem już sprawdzić w FAQ czy nie ma jakiś nowych preferencji. Pytania "strzelanki" bardzo mocno chybione (z dzisiejszym pewnie też tak będzie) więc pozycja będzie daleka. Na wylosowanie nagrody też nie liczę. Gratuluję wszystkim którym chciało się szukać na wszystkie pytania odpowiedzi(szczególnie na forum z ilością postów) i oczywiście osobom które zajmą miejsce na podium.
    Oby takie akcje były powtarzane mimo hejtu od paru graczy.
  • Muniek napisał(a):

    faq do edycji
    Postaram się dodać to do FAQ w wolnym czasie. Powiem szczerze, nie myślałem, że ta mechanika jest tak mało znana, sam dowiedziałem się o niej jako gracz, na długo przed przystąpieniem do teamu. To, że TrashSim źle liczy zauważyłem dopiero wczoraj szlifując pytanie.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Na początku ja nie miałem pojęcia jak to policzyc bo nic z floty nie wiem....nawet jak acs puscic, po przeczytaniu pytania wiedzialem tylko ze znajde odpowiedz na forum.
    Dzisiaj szukałem i w połowie zorientowalem sie że w pytanie nie jest o zniszczenie gsia.

    Po znalezieniu info jak to obliczyc czułem sie juz pewnie.
    Po znalezieniu info o minimum 3000 sile ataku (OW odpada) czułem że będą punkty.
    Po przeczytaniu odpowiedzi już punktów nie czuje.
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Osobiście, nie trashowalem tego, sugerowałem się wzorami i kalkulatorem
    Nie chce by ten post był uznany za atak w stronę teamu ale myślę że skoro jest to mechanika gry to powinna się faktycznie znajdować w FAQ, tak by każdy gracz miał dostęp do tej wiedzy tajemnej :) bo widać że nawet ludzie od trasha tego nie wiedzą :P
    Druga sprawa jest taka że rozumiem że grasz od x lat i jakoś wiedzę owa posiadłeś
    Inni gracze jak widać po odpowiedziach owej wiedzy nie mieli szansy przyswoić :)

    Zdrowych i wesołych świąt
  • Brawa za pytanie. I tylko jedna uwaga - pięknie rozwiązane przyznanie 1 pktów. I dokładnie tak samo można było zrobić przy pytaniu o liczbie obrońców :) czyli jednak się dało ... a nie, nie dało ... bo wtedy nikt nie pomyślał

    Ja ze swojej strony dziś gratuluje zwycięzcom - za frajer nie dało się tu wygrać - potrzebna była wiedza i szczęście (szacowanie) - czyli to co było cenne także w ogame (bo teraz liczy się tylko kasa :D ). A wszystkim (poza jedną jednostką, która nie zasługuje nawet na odrobinę dobra) życzę wesołego nowego roku, także w ogame.

    I to będzie mój ostatni post i pożegnanie z ogame.
  • Za mało wyjaśnień mechaniki gry jest w tych poradnikach. Jak ktoś nie atakuje to nie jest w stanie tej mechaniki poznać. Mnie i innych (sądząc po niektórych odpowiedziach) zmyliło FAQ i podałem ilość OW, których łączny atak przebije osłonę. W FAQ nie ma informacji, że zasada odbicia tyczy się jednego statku. Można to zrozumieć tak, że już dwa OW przebijają.. i znowu bez pkt :(
  • Danek napisał(a):

    Tak czy siak, najbardziej ciekawią mnie wyliczenia Johna :P .
    Tym razem nie wiem. :x


    [ciach]

    cichah2o napisał(a):

    Za mało wyjaśnień mechaniki gry jest w tych poradnikach. Jak ktoś nie atakuje to nie jest w stanie tej mechaniki poznać. Mnie i innych (sądząc po niektórych odpowiedziach) zmyliło FAQ i podałem ilość OW, których łączny atak przebije osłonę. W FAQ nie ma informacji, że zasada odbicia tyczy się jednego statku. Można to zrozumieć tak, że już dwa OW przebijają.. i znowu bez pkt :(
    Może za mało latasz na GS :P


    (Mówiłam że od sojuszników latających też się idzie nauczyć! Coś... bo widać nie do końca
    Tak sobie teraz myślę czy te wszystkie osoby co mówią "przeczytała ZW i została GO" wiedziałby o tym. Hmm.)


    Super Moderator Ruda:
    Komentarz do usuniętych postów ciach
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Pytanie o minimalną ilość statków do zbicia powłoki gwiazdki było świetne. Nie ukrywam, że odpowiedź mnie zaskoczyła, ale to dobrze, że po tylu latach człowiek wciąż może się nauczyć czegoś nowego o tej grze :)

    Nie kojarzę, by jakiś aktualny symulator pozwalał wygenerować raport z walki. Dlatego wygrzebałem ze swojego archiwum stary Speedsim w wersji .exe, czyli takiej do pobrania na komputer.
    Program jest z 2008 roku, jego rozwój zatrzymał się na wprowadzeniu pancerników i z roku na rok, wraz z rozwojem gry, coraz więcej jego funkcji pokazywało złe dane (szybkość lotu i spalanie recków, wymaganą do rabunku ilość transporterów itd.) Ostatecznie przestał być użyteczny od momentu wprowadzenia nowych statków w wersji 7.0.

    Jednak pomimo upływu tylu lat, sam mechanizm przeprowadzania starć nie uległ zmianie. Program nadal potrafi prawidłowo zasymulować przebieg walki i co najważniejsze - wygenerować RW z takiej bitwy, z opisem jego przebiegu tura po turze :)
    images92.fotosik.pl/456/8d651bc56dfea92d.png

    49 owiec -> images92.fotosik.pl/456/27feb0320204e834.png
    50 owiec -> images91.fotosik.pl/455/c2b15a8d422a183c.png

    Przy 49 OW w pierwszej rundzie walki powłoka gwiazdki zaabsorbowała cały ich atak.
    "Flota agresora strzeliła w sumie 49 razy z całkowitą siłą 303800 w obrońce.
    Tarcza ochronna obrońcy pochłonęła 303800 punktów strat."

    Rzeczywiście dopiero przy 50 owcach program pokazuje:
    "Flota agresora strzeliła w sumie 50 razy z całkowitą siłą 310000 w obrońce.
    Tarcza ochronna obrońcy pochłonęła 309800 punktów strat."

    Zgodnie z wyjaśnieniem udzielonym przez Toadie, pierwsze 49 sztuk zbiło po 2 "tarczki" o wartości 3000 jednostek, tracąc w próżni jednocześnie pozostałe 200 jednostek swojego ataku (49 * 200 = 9800, czyli to ta końcówka z wyniku "Tarcza ochronna obrońcy pochłonęła 309800 punktów strat"). Ostatni okręt zniszczył pozostałe 2 "tarczki" i oddając swój strzał zadaje gwiazdce 200 jednostek obrażeń.





    Czy ta wiedza przyda się w praktyce - pewnie nie. Tym niemniej fascynujące jest zajrzeć za kurtynę mechanizmów zaprogramowanych w Ogame i poznać choć rąbek rządzących grą mechanik.

    8-)


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • :)

    Chciałbym jeszcze przeprosić za użycie w poście powyżej błędnie słów OW i owce. Po screenach widać, że oczywiście wszędzie chodziło mi o niszczyciele a nie okręty wojenne -_-

    W ramach zadośćuczynienia dopiszę taką ciekawostkę, która jest nawet błędnie podana w temacie ze Wzorami w naszym forumowym FAQ.
    Jeżeli siła ataku jednostki jest równa dokładnie 1% wartości powłoki to atak nadal jest absorbowany. Taka sytuacja będzie zachodzić, gdy krążowniki z bojową na 25 spotkają się z GS'em z ochronną na 18. W takim przypadku krążki mają 1400 jednostek ataku vs GS z 140.000 tarczy. Jak łatwo policzyć 1% tarczy to również 1400. Mamy więc bitwę 1400 obrażeń vs 1400 tarczki. Praktyka pokazała, że taka walka kończy się remisem. OSimulate i Websim twierdzą inaczej. Trashsim poprawił już ten błąd jakiś czas temu i prawidłowo wskazuje remis :)

    :)


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • Haha pytanie 22 od Tołdiego świetnie pokazało jaką mamy elitę na Polskim Ogejmie xD polegli wszyscy.
    Tołdi Tołdi - miszcz drugiego planu :D
    Ahahahaa
    "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
    Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
    Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

    Brytyjski lingwista David Crystal
  • TaurekGary napisał(a):

    Haha pytanie 22 od Tołdiego świetnie pokazało jaką mamy elitę na Polskim Ogejmie XD polegli wszyscy.
    Tołdi Tołdi - miszcz drugiego planu :D
    Ahahahaa
    Oj tak, byczq, przecież w dobie walk na dziesiątki milionów statków wiedza, jak działa archaiczny i przestarzały system walki jest czymś, bez czego gracz ogame nie ma prawa się nazywać prawdziwym graczem ogame.

    Zastanawiam się tylko, gdzie ty byłeś, jak trzeba było udzielić odpowiedzi.
  • Mechanika walki zasługuje na specjalny temat do dyskusji.

    zefir napisał(a):

    Ostatecznie przestał być użyteczny od momentu wprowadzenia nowych statków w wersji 7.0.
    Moim zdaniem speedsim wciąż jest przydatny. Nie uwzględnia manewru Hamilla, ale to bez znaczenia. Nowe statki, takie jak żniwiarze i pioniery można zasymulować w chytry sposób. Trzeba poświęcić jakiś statek na przykład statek kolonizacyjny. W pliku konfiguracyjnym zmienić parametry kolonizatora na takie, jak ma żniwiarz.
    Tymczasem gratuluję Rudej i Kasai pomysłu na OKA. Świetny dobór pytań. Wsparcie merytoryczne Toadiego nieocenione.
    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę zdrowia, radości i nadziei!
  • To już się ten głupi konkurs skończył? To dobrze. Iksde

    Never ever again
    "Znak interpunkcyjny wielokropek [...] zawsze miał wielorakie interpretacje. Może służyć jako pauza, ale też implikować niepotrzebne rzeczy.
    Postawienie kropki jest jak dla mnie zbyt obcesowe. Wielokropek to coś jakby niedopowiedzenie, stawianie go w zdaniu może faktycznie stworzyć problem.
    Cecha ludzi po 40-roku życia, którzy niosą ze sobą pewien ciężar komunikacyjny w internecie"

    Brytyjski lingwista David Crystal