Ogłoszenie OKA - Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • john malkowitz007 napisał(a):

    Szanowna Pani Kasai
    Dlaczego moja odpowiedz na wczorajsze pytanie zostala usunieta ?
    Odpowiedz wyslalem o godz 19:59
    Odpowiedz byla prawidlowa

    Pani podala prawidlowa odpowiedz okolo 2 ..3 min przed godz 20:00 i zamknela temat

    Bardzo prosze o zaliczenie mojej odpowiedzi
    Czekam na Odpowiedz
    Szanowny Panie @john malkowitz007 niestety ale spóźnił się Pan z publikacją Swojego posta. Nie wiem kiedy go Pan wysłał, ale dotarł on na forum PO moim poście. Odpowiedzi do pytań podawane są z reguły o 19:59, po upublicznieniu odpowiedzi nie są przyjmowane żadne inne odpowiedzi. Jak najedzie się kursorem na date posta, to można zobaczyć także godzinę jego wstawienia.
    Jak dowód załączam screenshot zaistniałej sytuacji:
    Jestem i mnie nie ma ^^
    1. Każdego dnia, o godz. 20 będzie założony temat z nowym pytaniem/zadaniem, w którym użytkownicy będą na nie odpowiadać.
    2. Odpowiedzi udzielamy tylko do momentu ogłoszenia prawidłowej odpowiedzi przez organizatora konkursu.
    Wysylajac odpowiedz nie bylo jeszcze Pani odpowiedzi na pytanie ,a temat nie byl zamkniety , bo inaczej nie mogl bym wyslac odpowiedzi
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
  • john malkowitz007 napisał(a):

    1. Każdego dnia, o godz. 20 będzie założony temat z nowym pytaniem/zadaniem, w którym użytkownicy będą na nie odpowiadać.
    2. Odpowiedzi udzielamy tylko do momentu ogłoszenia prawidłowej odpowiedzi przez organizatora konkursu.
    Wysylajac odpowiedz nie bylo jeszcze Pani odpowiedzi na pytanie ,a temat nie byl zamkniety , bo inaczej nie mogl bym wyslac odpowiedzi
    Ad1. No tak, codziennie o godzinie 20 jest zakładany nowy temat z pytaniem. Forum umożliwia nam automatyczne wstawianie postów o danej godzinie, więc automatycznie o 20 pojawia się nowy post.
    Ad2. Temat nie musiał być zamknięty, ważny był moment podania odpowiedzi. Przykro mi, ale Twoja odpowiedź padła po podaniu prawidłowej odpowiedzi i nie możemy jej zaliczyć.
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • Zasady konkursu OGame'owy Kalendarz Adwentowy


    kasai napisał(a):

    Odpowiedzi udzielamy tylko do momentu ogłoszenia prawidłowej odpowiedzi przez organizatora konkursu. Odpowiedzi innych użytkowników nie będą widoczne do momentu zatwierdzenia ich przez moderatora.
    @john malkowitz007 nie ma w regulaminie godziny podania odpowiedzi przez moderatora. Odpowiadanie na ostatnią chwilę może się tak skończyć, liczy się kolejność postów.
  • @ kasi

    Bardzo prosze o powiadomienie Arta , by przeprowadzil wnikliwa kontrole Konkursu Adwentowego
    Za duzo tu machlojek przekretow ibardzo dziwnych dzialan i kolesiostwa

    Z powazaniem john malkowitz007
    Czekam na info o przekazaniu tej sprawy do Art.a
    Od Arta tez oczekuje info jakie podjal decyzje

    Ps
    Mam nadzieje ze Art zostanie o tym powiadomiony , a post nie zostanie usuniety i nie dostane blokady do tego dzialu ani na Forum
    O banie za nic na koncie nawet nie wspominam

    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
  • Naprawdę jakim trzeba być człowiekiem żeby nie rozumieć kilku punktów regulaminu. Podziwiam adminów, że mają jeszcze siłę dyskutować i udowadniać, że czarne jest czarne a białe jest białe. Ale nie, przyznać się do swojego błędu, gdzie tam! Trzeba powołać komisje śledczą, tylko Arta?? od razu ściągnąć międzynarodowe konsylium, wiadomo że w teamie PL są układy.

    Btw. john podał prawidłową odpowiedź?? przecież on ma problem z najprostszym pytaniem (bez obrazy to fakt z poprzednich pytań) a tu nagle obliczył ładowność mt. Łatwiej uwierzyć, że widział odpowiedź już na forum i przepisał po czasie, co zresztą widać na screenach. Za próbę oszustwa dać bana na forum.
  • Prosze Cie myslisz że Janek probował cos oszukac lub nie rozumie zasad ? Że niby przypadkiem dał odpowiedz o 20 00 ?

    Specjalnie dał o 20 00 żeby teraz drzec ryja, cytować zasady, robic awantury, psuc wszystkim zabawe i oczekiwać reakcji. Oczekiwac to moze że mama mu pranie zrobi. Idz Janek juz na święta.
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Przecież to wszystko to wielki niemiecko-polski spisek wymierzony w Johnego! Najpierw odebrano mu tytuł najlepszego gracza, a teraz odbierana jest mu szansa na zwycięstwo w konkursie! Co będzie dalej???

    Skandal! Hańba!
    "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

    COMA
  • Odpowiedzi na dzisiejsze pytanie lekko się spóźni, spodziewajcie się jej około godziny 21. Nadal jednak odpowiedzi przyjmujemy tylko do 19:59.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Odpowiedz sie lekko opozni , bedzie okolo 21

    Dlaczego ?

    Bo ci co maja wygrac jeszcze nie udzielili prawidlowych odpowiedzi

    A Art nadal Milczy , chyba nie przegazano Mu info ,o co prosilem ,a info o tym czy Mu przekazano tez nie ma
    Jutro konkurs sie skonczy nagrody zostana przyznane zwyciezca ,a potem zgodnie z Regulaminem zostana przekazane na dowolne konta ( czyje ???) i sprawa zakonczona

    Koniec i kropka

    Pozdrawiam
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
  • Śmieszny jest John ... ja rozumiem, jakby gość miał maxa - wtedy jedno pytanie dobrze / źle u niego / przeciwników - decyduje o wygranej. I liczą się detale.
    Ale nie - gość na większość pytań odpowiadał źle (z tego co przeglądałem - w każdym razie ma mało pktów). Na tyle mało, że chyba już nawet nie ma matematycznych szans na wygraną. Ale nie - to jest SPISEG ... Piędziesiąt osób dostawało tajemne info, tylko po to, aby odpowiadać lepiej niż John. Nawet w pytaniach typu zasięg rakiet :D

    Ale nie ma co - tylko i wyłącznie SPISEG wrogich sił pozbawił Johna szansy na zwycięstwo ...

    PS. Chyba jakaś nagroda będzie losowana - może ją wygrasz? I będzie wtedy szok ...
  • Opóźnienie w ogłoszeniu odpowiedzi wynikało stąd, że na pytanie 22 poprawnie nie odpowiedział nikt, stąd wolę napisać dokładniejszy post.

    W pytaniu siła powłoki wynosiła 300000. Mechanika walki w OGame wygląda tak, że tarcza podczas walki dzielona jest na 100 mniejszych tarcz. W tym wypadku, każda ma wartość 3000. Dlatego właśnie OW mający siłę ataku 2900 nie da rady jej tknąć. Co do Niszczyciela i Rozpruwacza, to tu już jest trudniej.

    Przykładowo Rozpruwacz ma siłę ataku 8400, trafi dwie tarcze po 3000, zostaje 2400 ataku. To nie wystarczy do zniszczenia trzeciej tarczki, a pozostała siła ataku nie kumuluje się z atakami pozostałych statków. Zatem czy statek ma atak 6200 jak niszczyciel, czy 8400 jak rozpruwacz, to zdoła zniszczyć tylko dwie tarczki mające siłę 3000, dlatego w obu przypadkach do zniszczenia powłoki potrzeba 50 sztuk tych statków.

    Wiem, że Trashsim liczy inaczej, ale to jest akurat błąd Trashsima. Jeśli ktoś mi nie wierzy, proszę sprawdzić w WebSimie albo OSimulate - te dwa simy dobrze symulują system walki OGame. Dodam też, że przeprowadziliśmy 6 testów w grze aby potwierdzić, że mechanika z tarczami działa właśnie w ten sposób.

    Ponieważ nie spodziewaliśmy się, że pytanie okaże się tak trudne, stąd zdecydowaliśmy o przyznaniu jednego punktu dla osób, które miały dwie poprawne odpowiedzi czyli wpisały poprawną ilość pancerników oraz wiedziały, że w przypadku OW wystąpi efekt odbicia i się nie przebiją.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.