Announcement OKA - Dyskusje

• Pytanie jest jednoznaczne i powiedzmy szczerze - proste ;)
    Dobrze, ze juz tylko z forum korzystam, choc widac, ze i tutaj ludzie robia syf. Nie chodzi tutaj teraz o odp. na 4-te pytanie, tylko ogol zachowan niektorych forumowiczow. Z takim postepem to daleko nie zajedziemy.
    Lecimy dalej, dawac piate pytanie :P
    Gracz : cześć , mam prośbe abys przestała skanowac moje gospodarstwo :) , z góry dzieki

Gracz : lub przestał ,
    sorki

Ostatnio nic bardziej mnie nie rozbawiło :D
  • Niestety zauważyliśmy, że pytanie na 4 dzień zostało sformułowane tak, że właściwie prawidłowych odpowiedzi albo jest kilka, albo nie ma jej wcale. Pytanie zatem zostało zmienione, wszystkie osoby które już odpowiedziały muszą niestety odpowiedzieć ponownie.

Za błąd przepraszamy.

OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Toadie wrote:

Niestety zauważyliśmy, że pytanie na 4 dzień zostało sformułowane tak, że właściwie prawidłowych odpowiedzi albo jest kilka, albo nie ma jej wcale. Pytanie zatem zostało zmienione, wszystkie osoby które już odpowiedziały muszą niestety odpowiedzieć ponownie.
    oszustwo! :E :E
    ej no ale przecież GF podobno naprawił ten błąd i nie ma już obrony w 9 :>

'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

S. King
  • pytanie było za 2 punkty
    myślę że osoby które odpowiedziały 5 albo 9 powinny dostać po 1 punkcie
    poprawna odpowiedz znajduje się w faqu , dla chcącego 1 min szukania

Maksymalnie 4 graczy może przetrzymywać swoje floty na planecie innego gracza (razem z właścicielem - maksymalnie 5 osób).
    UWAGA: w przypadku zniszczenia księżyca, floty lecące na niego zostając przekierowane na planetę, co może doprowadzić do sytuacji, w której planetę będzie broniło nawet 9 obrońców.
  • Dawanie za to punktów byłoby ie fair wobec osób, które nie zdążyły odpowiedzieć na tamto pytanie lub odłożyły to na później. W końcu planowany czas na odpowiedź to 24godziny, więc nie każdy musiał odpowiadać od razu.

Zresztą, ani 5 ani 9 to nie są poprawne odpowiedzi.

OGame.pl
    Z Życia Uniwersów

• Toadie wrote:

Zresztą, ani 5 ani 9 to nie są poprawne odpowiedzi.
    a dlaczego 5 nie jest poprawną? pytanie było o max liczbę osób broniących
    główny obrońca się nie liczy?? :quasi:

'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

S. King
  • Avinashi wrote:

a dlaczego 5 nie jest poprawną? pytanie było o max liczbę osób broniących
    Pytanie było ilu graczy może brać udział w obronie, obrońca i jego flota też bierze udział więc dlaczego ma się nie liczyć? Jego flota się nie wycofuje.
    Floty lecące na księżyc z misją zatrzymaj po jego zniszczeniu lądują na planecie. Maksymalnie 4 floty na planetę plus 4 floty na księżyc + obrońca to razem 9. Nie ma innej odpowiedzi.
    @Toadie ustalcie prawidłowe odpowiedzi przed wsatwianie pytania, bo bałagan się robi.
  • @buleon
    Wersja 7.2
    a tam zapis:
    Usunięto błąd pozwalający na udział 6 graczy w łączonej obronie.

ja to rozumiem tak, że nie można bronić w więcej niż 5! osób z głównym obrońcą, u którego jest starcie

@ackra
    ja to rozumiem, jednak uważam że bardziej poprawną jest 5 niż 9 bo 9 to wykorzystywanie błędu w kodzie gry, który jednak nie był karany, a wręcz dozwolony :E
    w każdym razie, nie ja twierdzę, że 5 jest błędą odpowiedzią, a Toadie i nie wiem dlaczego :popcorn:

S. King
  • Avinashi wrote:

@buleon
    Wersja 7.2
    a tam zapis:

ja to rozumiem tak, że nie można bronić w więcej niż 5! osób z głównym obrońcą, u którego jest starcie
    Chyba był błąd że 5 flot mogło lecieć na zatrzymaj bo tak nie powinno być. Floty lecące na księżyc spadały na planetę zawsze po jego zniszczeniu , to nie był błąd.
  • Kwestia jest tego typu, że da się w teorii zrobić więcej niż raz spadającego moona przy odpowiednio długo stacjonujących flotach. Wiadomo, że takie coś byłoby raczej możliwe tylko przy ustawkach, ale jednak teoretycznie się powinno dać. Uznaliśmy, że to wszystko jest po prostu zbyt niejednoznaczne, więc żeby nie było niedomówień, zdecydowaliśmy o zamianie pytania.

OGame.pl
    Z Życia Uniwersów

• Avinashi wrote:

@buleon
    Wersja 7.2
    a tam zapis:

To co się dzieje z flotami gdy niszczony jest moon to jest mechanika gry. Nie błąd.

Poprawną odpowiedzią jest nieskończoność.
    Można robić 1 + 4 + 4 + 4.... jak tylko czas pozwoli. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Toadie wrote:

Kwestia jest tego typu, że da się w teorii zrobić więcej niż raz spadającego moona przy odpowiednio długo stacjonujących flotach. Wiadomo, że takie coś byłoby raczej możliwe tylko przy ustawkach,
    W teorii może 2 graczy lecieć ośmioma flotami a pytanie było ilu graczy a nie ile flot, więc ustawki wiadomo że nikt zdrowo myślący nie będzie brał pod uwagę. W normalnej walce według Zasad gry lot na drugiego moona jest abstrakcją.

powyginany drucik wrote:

Można robić 1 + 4 + 4 + 4.... jak tylko czas pozwoli.
    Pieprzysz jak powyginana :E
  • Właśnie dlatego, że w realnej grze maxem jest 9, ale w teorii więcej to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Stąd jego zamiana, żeby nie było niedomówień.

OGame.pl
    Z Życia Uniwersów

• ackra wrote:

powyginany drucik wrote:

Można robić 1 + 4 + 4 + 4.... jak tylko czas pozwoli.
    .... jak powyginana :E
    Możesz mnie nie obrażać? :fsmile:

Możesz robić tyle niszczeń i tyle moonów nowych ile chcesz. Możesz sobie wybudować Depozyt i zrobić mega ST na zakończenie gry z sojusznikami. Wszystkimi, bez znaczenia jak liczny masz sojusz.
  • Toadie wrote:

Kwestia jest tego typu, że da się w teorii zrobić więcej niż raz spadającego moona przy odpowiednio długo stacjonujących flotach. Wiadomo, że takie coś byłoby raczej możliwe tylko przy ustawkach, ale jednak teoretycznie się powinno dać. Uznaliśmy, że to wszystko jest po prostu zbyt niejednoznaczne, więc żeby nie było niedomówień, zdecydowaliśmy o zamianie pytania.
    Ale wiecie, że patrząc w ten sposób można wiele pytań odrzucić. Np wykorzystując błędy gry. Albo wykorzystując czynności zabronione. I wynik wyjdzie inny.
    Jak już chcecie się przyznawać do nieprecyzyjnego pytania - to jutro, o 20:00 wystarczyło napisać w odpowiedzi:
    "Z uwagi na nieprecyzyjność pytania, uwzględniając możliwości ustawki uwzględniamy jako prawidłowe odpowiedzi:
    - 9 flot - jako standardową odpowiedź - zgodnie z regulaminem i realnymi przykładami z gry
    - odp 9 + 4 + 4 + .... - jako teoretycznie możliwą - a jednocześnie rozwiązanie prawidłowe - ale w szczególnych wypadkach."

I tyle. Efekt zupełnie inny - bierzecie winę za nieprecyzyjne pytanie na siebie, gracze nie są poszkodowani (każdy dostaje punkty za prawidłową odpowiedź).

Ja traktowałem ten "konkurs" jako fajną zabawę na koniec mojej przygody z ogame. Ale podziękuję właśnie za taką zabawę - :)

Na koniec - w ramach kontry - Jaki jest wynik:
    a + a

Pytanie jeszcze mniej precyzyjne - prawidłowych odpowiedzi jest dużo (moim zdaniem nieskończenie wiele - ale nie wiem ile, bo nie chce mi się przypominać algebry.
  • ackra wrote:

powyginany drucik wrote:

Możesz mnie nie obrażać?
    Nie, sama sobie taki nick sprawiłaś.

powyginany drucik wrote:

Możesz robić tyle niszczeń i tyle moonów nowych ile chcesz. Możesz sobie wybudować Depozyt i zrobić mega ST na zakończenie gry z sojusznikami. Wszystkimi, bez znaczenia jak liczny masz sojusz.
    Ale to jest ustawka a nie normalna bitwa.
    Tylko widzisz kolego... co to zmienia? :)

Mechanika gry - ile osób może być w ACS obrona - jest oderwana od ustawki / bitwy.
    Pytania są o fakty z gry. Fakt jest taki że gra pozwala robić ACS obronę bez ograniczeń w osobach.

Zmienili pytanie więc dyskusja chyba zbędna.

cokolwiek wrote:

Ale wiecie, że patrząc w ten sposób można wiele pytań odrzucić. Np wykorzystując błędy gry. Albo wykorzystując czynności zabronione. I wynik wyjdzie inny.
    Taka obrona nie jest błędem gry ani czynnością zabronioną - to co dzieje się z flotami po niszczeniu to element gry. Bo coś dziać się musi.
  • Zgodnie z regulaminem Konkursu , podpowiedzi , lub wskazywanie gdzie mozna znalesc odpowiedz na pytanie sa zabronione

Wobec tego prosze prowadzacych ten Konkurs o wykluczenie tych graczy ,ktorzy lamia regulamin z konkursu i zablokowanie im dostepu do tego tematu
    Chyba ze konkurs ma przyjac taka sama forme jak wybor'" Najlepszego " Gracza Unii 68

Pozdrawiam

Ps
    Nie wiem dlaczego ,ale po resecie serwera nie widze pytania i nie moge udzielic/zmienic odpowiedzi
    Czy to blad w grze czy cos u mnie nie tak ?
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
  • john malkowitz007 wrote:

Zgodnie z regulaminem Konkursu , podpowiedzi , lub wskazywanie gdzie mozna znalesc odpowiedz na pytanie sa zabronione

Wobec tego prosze prowadzacych ten Konkurs o wykluczenie tych graczy ,ktorzy lamia regulamin z konkursu i zablokowanie im dostepu do tego tematu
    Chyba ze konkurs ma przyjac taka sama forme co wybor'" Najlepszego " Gracza Unii 68

Pozdrawiam
    Pytania już ni ma i bydzie wiec odpowiedzi mogły się pojawić, przed zmianą pytania nikt nie sugerował.