Możliwość produkcji wszystkich statków przez wszystkie klasy

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Możliwość produkcji wszystkich statków przez wszystkie klasy

      Jak w temacie, w związku z wyłączeniem rynku, wnoszę o umożliwienie produkcji wszystkich statków klasowych niezależnie od posiadanej klasy.

      Wprowadzenie statków przypisanych do klas było ściśle powiązane z wprowadzeniem rynku. i tak też projektowane, więc ktoś powinien o tym pomyśleć, gdy zabrał się za likwidację rynku.
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • +1 dla poprzednika.

      Za jakiś czas pełzacze będą posiadali tylko Zbieracze i jeszcze do tego będą mogli je przeciążyć, co sprawia, że bonus do wydobycia będą mieli jedynie oni i to jeszcze większy niż na początku.
      Zakładam się o 100k ciężkich myśliwców, że jak zmienię klasę na Zbieracza, to GF coś znowu zrobi, że będę pluł sobie w brodę.
      nie
    • Danek napisał(a):

      Wprowadzenie statków przypisanych do klas było ściśle powiązane z wprowadzeniem rynku.
      Nieprawda. Mogli zrobić rynek bez tego, bo po prostu mogli. Uzasadnij swój argument jeśli się mylę.

      Co do głównej kwestii, zdanie wyraziłem w ogólnym wątku dyskusji o rynku.

      Aurora Borealis napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Teraz nie można statków budować
      Na proste rozumkowanie, można jeśli zmienia się klasę. Nie krytykuję ani nie pochwalam decyzję GF, ale z punktu widzenia marketingowego ma to sens, gdy chcemy zbudować sporą ilość danego statku. Gracz nie będzie wydawał około miliona anty, żeby zbudować kilka statków, więc nie będzie z tego nawet średniego zysku. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że można kupić statki na rynku. Teraz brak takiej możliwości bez wydania anty czyni klasy bardziej osobliwymi i mylę się czy nie, z tego powodu zostawią to jak jest.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Aurora Borealis ().

    • Aurora Borealis napisał(a):

      Danek napisał(a):

      Wprowadzenie statków przypisanych do klas było ściśle powiązane z wprowadzeniem rynku.
      Nieprawda. Mogli zrobić rynek bez tego, bo po prostu mogli. Uzasadnij swój argument jeśli się mylę.
      Co do głównej kwestii, zdanie wyraziłem w ogólnym wątku dyskusji o rynku.

      Aurora Borealis napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Teraz nie można statków budować
      Na proste rozumkowanie, można jeśli zmienia się klasę. Nie krytykuję ani nie pochwalam decyzję GF, ale z punktu widzenia marketingowego ma to sens, gdy chcemy zbudować sporą ilość danego statku. Gracz nie będzie wydawał około miliona anty, żeby zbudować kilka statków, więc nie będzie z tego nawet średniego zysku. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że można kupić statki na rynku. Teraz brak takiej możliwości bez wydania anty czyni klasy bardziej osobliwymi i mylę się czy nie, z tego powodu zostawią to jak jest.

      Mogli, ale tego nie zrobili i od samego początku istnienie rynku, który OD POCZĄTKU był krytykowany (już od PTS), było argumentowane min. tym, że będzie można handlować nowymi statkami między klasami. Dokładnie pamiętam jak to było, bo sam testowałem to na PTS, wysyłałem uwagi i śledziłem temat, od samego początku toczyła się też dyskusja na forum.
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • Aurora Borealis napisał(a):

      Piszę o tym, że w ogóle mogli pominąć ten pomysł, zanim go testowałeś. Klasy to nie tylko rynek.
      Ale piszesz, że mogli. Piszmy co zrobili a nie co mogli. No właśnie klasy to nie tylko rynek to przede wszystkim statki.


      Jestem za tym, również aby każdy mógł budować wszystkie statki. :brawo: :cisza:

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • A co jeśli był to celowy zabieg? XD
      Dajmy ludzia wszystko niech zobaczą jak jest fajnie mieć pelzacze na odkrywcy/generale
      Czy mieć rozpruwacze i pionki
      Moim zdaniem pioniery dla generała to istna bajka, nie dość że szybkie, pojemne to mają jeszcze siłę bojowa, pięknie zastąpiły mtki
      Teraz zabierają możliwość ich kupienia, ok
      Moim zdaniem to zachętą do zbierania surki, podczas promocji zmiany klasy, kliknięcia np 1kk pionierów i ponownego wydania anty na klasę generała

      Dostaliśmy zajawkę, każdy się przyzwyczaił do,, dobrobytu,, za którego odbudowę czy dobudowanie trzeba będzie zapłacić

      Edit.
      Z drugiej strony klasy są po to by się od siebie różnić skillami czy w przypadku ogame statkami, tylko jak już to powinno być tak od początku
      Co do rynku o ile można w tym temacie było do dobre narzędzie bo handlu i dtkow nie trzeba było pilnować, mogli dać jeden stały przelicznik i myślę że każdy byłby zadowolony
    • Tylko że niedawno doładowali Zbieraczy, dając im możliwość przeciążenia pełzaczy, czego nie mogą zrobić inne klasy. Teraz dodatkowo pozbawiają Generała i Odkrywcę pełzaczy, co sprawia, że bonus Zbieracza do wydobycia staje się jeszcze większy. Do tego na ekspedycjach można znaleźć pioniery i rozpruwacze, na pełzacza nie ma szans.
      Gdyby chociaż była możliwość trafienia pełzacza na ekspedycji i przesyłania go między planetami...
      nie
    • bobro napisał(a):

      Do tego na ekspedycjach można znaleźć pioniery i rozpruwacze, na pełzacza nie ma szans.
      Gdyby chociaż była możliwość trafienia pełzacza na ekspedycji i przesyłania go między planetami...
      Tak i co jeszcze Święty Mikołaj ci pełzacza przyniesie i trochę satelit. :D pewnie tak to nie. Z tym przeładowaniem pełzaczy to bez przesady to nie jest jakiś mega zysk, raczej kpina, zabieg kosmetyczny. W ekspedycji dużo nie znajdziesz. Więc zostaje zmiana klasy jak na razie.


      Antharas napisał(a):

      A co jeśli był to celowy zabieg?
      Raczej. :D Tak jak pisałem chwyt marketingowy, przyzwyczaili do stateczków a teraz płatne, co nie powinno być uważam, bo statki akurat od początku mógł budować każdy. Ale pisałem już o tym wcześniej.

      strajkujemy chcemy statków budowania, w każdej klasie budowania. :lool: