Budynki eko na księżycu

• Budynki eko na księżycu

Pomysł na 1 rzut oka irracjonalny, ale "why not"?

Po 1 - i tak nikt nie rozbuduje księżyca do monstrualnych rozmiarów, więc nikt się na tym nie dorobi (ekektrownia, magazyny, kopalnia)
      Po 2 - frajda dla eko-świrów + przydałby się taki 1 poziom ekstraktora, żeby zawsze na moonie było te parę tysi paliwa pod ręką + flociarze-świry mogliby pisać "zrujnowałem Ci wydobycie" po zdjęciu kulki :D
      Po 3 - dla GAMEFORGE korzyść, bo paru łośków od razu dzięki temu kupiłoby pola księżycowe (ktoś to kiedykolwiek w ogóle kupił?)
      Po 4 - nie jestę ekspertę, ale chyba proste do zrobienia by było, pewnie wystarczy odblokowanie tej zmiennej, która obecnie blokuje możliwość budowy i gotowe

To propozycja bardziej dla funu, nie wyskakujcie mnie tu z "amortyzacjami" :D
    • To już raczej powinno się usunąć zakładkę "eko" z księżyców, bo nie ma to żadnego sensu. Wydobycie byłoby śmiesznie małe przy koszcie rozbudowy stacji księżycowej (a trzeba jeszcze zmieścić falangę i teleport, o braku nanitów tam nie wspominam nawet).
    • @Hahohe większości górników nie interesuje falanga, a czasami nawet teleport :)
      @Nonick ale każde zakończenie rozbudowy kopalni mety i krisu powinien mieć kilka procent szans na zniszczenie księżyca :E Nie zapominajmy, że księżyce powstają właśnie z Pola Zniszczeń, tzn luzem latającego metalu i kryształu - kiedyś ich wydobycie powinno naruszyć stabilność księżyca :P
    • Jakos eko na moonie mnie nie przekonuje. wrocilem do gry choć wracać nie mialem jak pewnie wielu z nas. ale co do moona to moze po wybudowaniu stoczni np. na 8 lvl jakis dodatkowy statek lub forma obrony? osobiscie bylbym za jakims ciekawym statkiem. moze jakis statek w stylu mt z malymi mozliwosciami ataku szybki i z zasiegiem ktory bylby ograniczony np. do 100 us?
      Hroskar.
      URSA ON - top249
      Jedi s.w. HYDRA - OFF
      JUPITER -OFF

• Szybciej byłbym skłonny do stworzenia budynku CPN na planetach i księżycach, które pobierają wahę z planet, podobnie jak fuzyjna. Połączyłbym kilka zaistniałych mechanizmów: 1) zastąpienie transportu trampkami slotem widmowym jak miało to miejsce z rynkiem dopóki się nie zapełnią, 2) Rozbudowa pojemności zbiorników tak jak to miało miejsce z ukrytymi zbiornikami jakiś czas temu. Dodatkowo a) niemożliwość użycia dexu do czegokolwiek innego niż ruchy flot, b) w zakładce ustawień surowców warto byłoby dodać procent (5%, 10%, ... 95%, 100%) ile dexu ma być wysyłanych takim slotem co godzinę (slot niewidoczny w aktywności między planetami - statki nieliczone do floty), c) koszty budowy bez przesady, pojemność też.

Ułatwiłoby to nie tyle latanie, co w ogóle zwolniłoby pilnowania ilości dexu przy różnych operacjach, w których dzielimy dex na floty (typu "ups, wymieniłem wszystko na krychę, a miało zostać jeszcze na farmy i wysyłkę pod handel") i nie tylko floty.

Samą ideę rozumiem i uznaję.
      "Istnieją tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we Wszechświecie, albo nie. Obie są równie przerażające."
    • Lepiej zostawic te moony tak jak jest teraz i nie kombinowac. Znajac mentalnosc polskich cebulakow to zaraz cos wymysla przy okazji by dodatkowe korzysci czerpac z wprowadzonych nowosci i byc o krok przed innymi graczami. Albo dojdzie do tego, ze zamiast tej zakladki surowcow na moonie dodadza mozliwosc falangowania moonow a wtedy juz bedzie calkiem kaplica. Z tego co wyczytalem na forum, kiedys nie bylo aktywek na moonach. Ja tych czasow nie pamietam, za pozno zaczalem grac wiec i tak te aktywki to juz duze ulatwienie. Ulatwiona gra juz sama w sobie jest w bardzo znacznym stopniu dzieki p2w.