Budynki eko na księżycu

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Budynki eko na księżycu

      Pomysł na 1 rzut oka irracjonalny, ale "why not"?

      Po 1 - i tak nikt nie rozbuduje księżyca do monstrualnych rozmiarów, więc nikt się na tym nie dorobi (ekektrownia, magazyny, kopalnia)
      Po 2 - frajda dla eko-świrów + przydałby się taki 1 poziom ekstraktora, żeby zawsze na moonie było te parę tysi paliwa pod ręką + flociarze-świry mogliby pisać "zrujnowałem Ci wydobycie" po zdjęciu kulki :D
      Po 3 - dla GAMEFORGE korzyść, bo paru łośków od razu dzięki temu kupiłoby pola księżycowe (ktoś to kiedykolwiek w ogóle kupił?)
      Po 4 - nie jestę ekspertę, ale chyba proste do zrobienia by było, pewnie wystarczy odblokowanie tej zmiennej, która obecnie blokuje możliwość budowy i gotowe

      To propozycja bardziej dla funu, nie wyskakujcie mnie tu z "amortyzacjami" :D
    • @Hahohe większości górników nie interesuje falanga, a czasami nawet teleport :)
      @Nonick ale każde zakończenie rozbudowy kopalni mety i krisu powinien mieć kilka procent szans na zniszczenie księżyca :E Nie zapominajmy, że księżyce powstają właśnie z Pola Zniszczeń, tzn luzem latającego metalu i kryształu - kiedyś ich wydobycie powinno naruszyć stabilność księżyca :P
    • Jakos eko na moonie mnie nie przekonuje. wrocilem do gry choć wracać nie mialem jak pewnie wielu z nas. ale co do moona to moze po wybudowaniu stoczni np. na 8 lvl jakis dodatkowy statek lub forma obrony? osobiscie bylbym za jakims ciekawym statkiem. moze jakis statek w stylu mt z malymi mozliwosciami ataku szybki i z zasiegiem ktory bylby ograniczony np. do 100 us?
      Hroskar.
      URSA ON - top249
      Jedi s.w. HYDRA - OFF
      JUPITER -OFF

    • Szybciej byłbym skłonny do stworzenia budynku CPN na planetach i księżycach, które pobierają wahę z planet, podobnie jak fuzyjna. Połączyłbym kilka zaistniałych mechanizmów: 1) zastąpienie transportu trampkami slotem widmowym jak miało to miejsce z rynkiem dopóki się nie zapełnią, 2) Rozbudowa pojemności zbiorników tak jak to miało miejsce z ukrytymi zbiornikami jakiś czas temu. Dodatkowo a) niemożliwość użycia dexu do czegokolwiek innego niż ruchy flot, b) w zakładce ustawień surowców warto byłoby dodać procent (5%, 10%, ... 95%, 100%) ile dexu ma być wysyłanych takim slotem co godzinę (slot niewidoczny w aktywności między planetami - statki nieliczone do floty), c) koszty budowy bez przesady, pojemność też.

      Ułatwiłoby to nie tyle latanie, co w ogóle zwolniłoby pilnowania ilości dexu przy różnych operacjach, w których dzielimy dex na floty (typu "ups, wymieniłem wszystko na krychę, a miało zostać jeszcze na farmy i wysyłkę pod handel") i nie tylko floty.

      Samą ideę rozumiem i uznaję.
      "Istnieją tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we Wszechświecie, albo nie. Obie są równie przerażające."
    • Lepiej zostawic te moony tak jak jest teraz i nie kombinowac. Znajac mentalnosc polskich cebulakow to zaraz cos wymysla przy okazji by dodatkowe korzysci czerpac z wprowadzonych nowosci i byc o krok przed innymi graczami. Albo dojdzie do tego, ze zamiast tej zakladki surowcow na moonie dodadza mozliwosc falangowania moonow a wtedy juz bedzie calkiem kaplica. Z tego co wyczytalem na forum, kiedys nie bylo aktywek na moonach. Ja tych czasow nie pamietam, za pozno zaczalem grac wiec i tak te aktywki to juz duze ulatwienie. Ulatwiona gra juz sama w sobie jest w bardzo znacznym stopniu dzieki p2w.
    • a moze tak: dla klasy zbieracza dodatkowy budynek na moonie ktory powodowalby np. zaraz po wybudowaniu jakies 10% przyrostow wydobycia tego co na planecie. kolejny lvl to podniesienie % .
      dla klasy odkrywcy : budynek produkujacy male ilosci antymaterii
      a dla generala : mozliwosc budowania nanitów a co za tym idzie floty na monie?
      Hroskar.
      URSA ON - top249
      Jedi s.w. HYDRA - OFF
      JUPITER -OFF

    • CzarnyPan napisał(a):

      ja raczej postulowałbym fabrykę nanitów na moonie dla generała w celu podniesienia atrakcyjności tej klasy
      Raczej umożliwieie boudowy doku kosmicznego na moonie - skoro chcecie dawać bonusy generałowi. A przy okazji rozwiązanie jednego błędu istniejącego od 13.12.2019.

      Ale ja tam się nie znam, może i wasze nanity ważniejsze. Nie wiem po co, ale wy wiecie.
    • cokolwiek napisał(a):

      CzarnyPan napisał(a):

      ja raczej postulowałbym fabrykę nanitów na moonie dla generała w celu podniesienia atrakcyjności tej klasy
      Raczej umożliwieie boudowy doku kosmicznego na moonie - skoro chcecie dawać bonusy generałowi. A przy okazji rozwiązanie jednego błędu istniejącego od 13.12.2019.
      Ale ja tam się nie znam, może i wasze nanity ważniejsze. Nie wiem po co, ale wy wiecie.

      Może dla ciebie dok ważniejszy, ale mi nigdy nie byl potrzebny ;)
      Mógłby być, co za różnica skoro i tak pól nie zabiera.

      Np po to nanity żeby nie czekać 6 tygodni na stację na 12, albo żeby móc zbudować zadowalającą obronę jeśli ktoś ma takie życzenie.
      Albo po to żeby takie LMy budować na 24 zamiast 12 lokalizacjach, co zwiększy ich liczbę 2x skoro można zbudować max 1 na sekundę

    • Starrk napisał(a):

      a w jakim celu dok na księżycu, skoro dok na planecie liczy się i dla planety i dla księżyca właśnie?
      Dok wtedy działałby także przy ataku generała i zwiększałby pole wrakowe - tak jak to pierwotnie planowano. Obecnie nie działa (tzn jak ostatnio sprawdzałem). Tzn pole działa - ale liczy jak dla lvl 1. Jak lecisz z planety - to uwzględnia dok kosmiczny.
    • I am back napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      Obecnie nie działa (tzn jak ostatnio sprawdzałem).
      Gdzie sprawadzales? Tzn. na jakim uni skoro ponoc nigdzie nie masz konta w grze?

      cokolwiek napisał(a):

      Jak lecisz z planety - to uwzględnia dok kosmiczny.
      Ktos lata z planety?
      1. Gdzie napisałem, że działa dzis? Napisałem, że jak ostatnio sprawdzałem. Wtedy jeszcze miałem konto i to nawet generał - właśnie do testów.
      2. Lecisz z planety - będzie większe pole wrakowe (czyli to przy ataku generałem). I jasne, że nikt tak nie poleci - każdy lata z księżyca. I dostaje mniejsze pole wrakowe. I właśnie dorzucenie możliwości budowy doku na moonie - by ten problem rozwiązało.
      3. Znaczenia to dużego nie ma - bo GF i tak ma gdzieś graczy. Plus obecnie cała topka to woli zbieracza - daje większe przyrosty z pakietów niż złomowanie największych flot na uni :D taka to odmiana - z latania na piratów do klikania pakietów. I nawet nie ma kiedy skanować :D
    • Ja mam takie pytanie odnośnie całego tematu

      O co tu do luja chodzi? Nadal o budynki eko na księżycu, o to czy ktoś się pushuje na multi, czy o babskie fochy, zawiści i całe za przeproszeniem gówno emocjonalne z którym co niektórzy sobie nie radzą?

      To tylko gra. Te wasze skille, pokazywanie sobie kto jest top 189 a kto 28, itp, itd, to istny Monty Python jest.

      Nie dziwi mnie to, bo wszędzie się znajdują człowieki, które zachowują się jak smarki i każą wypierdaczać sześciolatkom z piaskownicy, bo oni mają osiem. Inaczej tego skomentować nie można. Dziwi mnie natomiast to, że cały zespół moderujących za bardzo trzyma się rzekomej wolności słowa i nawet kasując niemerytoryczne posty, pozwala na recydywę kilku osób, które te problemy ze sobą mają. Cierpią na tym wszyscy ci, którzy śledzą forum na bieżąco, chcąc wymieniać się konkretnymi informacjami, czasem okraszonymi nawet żartem - nie wiem, po prostu lekko, na czilu; a tu zjawia się siedmiu krasnoludków, którzy sprzeczają się o to, kto ma większą dziurę w skarpetce. I tak non stop, od dni, tygodni i miesięcy.

      @Ruda, @Art, nikt nie oczekuje od Was cudów, ale skoro macie często związane ręce ze strony GF z informacjami, to w wolnym czasie znajdźcie proszę chwilę rozwiązanie na to jak przysposobić się do bełkotu na forum. I tu nie chodzi o posty offtop, tylko o zwykłą złośliwość. Klikam codziennie opcję "nieprzeczytane posty" i tak: jeden lub dwa wątki o eventach, 7.x, bugach itp, jeden wątek poza spinami w szarej strefie i dwa lub trzy wątki, w których czytam "a ty ukradłeś moją łopatkę". Litości...

      Nie atakując nikogo personalnie (każdy wie o kogo chodzi - a wśród tych, o których chodzi, są tacy, którzy nie wiedzą, że o nich również) przytoczę tylko taką jedną, dawno przeczytaną gdzieś mądrą sentencję: "Nie ma większej radości dla głupiego, jak znaleźć głupszego od siebie". I tym podsumowaniem niech wybrzmi to, jak przykro jest patrzeć na wzajemną obojętność - zarówno moderujących, jak i przede wszystkim wspomnianych "głupców", bo każdy swój rozum ma.

      Musiałem to napisać. Jakoś tak mi lżej.

      P.s. Nie byłem nigdy nawet top 10, cieszę się, że niedługo wbiję do top 100, wydałem kilka tysięcy na konto i nie mam skilla - ale to nie powód żebym moralizował innych.