Puszowanko a bierność teamu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Puszowanko a bierność teamu

    Jak to jest zrobione, że ludzie puszujący się na potęgę są niewidzialni dla mitycznego banhammera??
    Przybliżę wam pewną sytuację z uniwersum Wezn. Otóż pewnego pięknego dnia kolega przeskanował słabe konta, jego oczom ukazało się coś takiego:


    Na koncie: Commander Stingray 136.562 PKT ;)
    Teraz uwaga, skan po 4 dniach pierwszej planety, druga zdążyła się skasować:

    Reasumując, ktoś zwozi sobie zasoby z multikont, dostaje od kolegów surke na konto zielone mające ledwo 100k pkt, porzuca planety i takie planety sobie farmi. Na reakcje supportu czekałem 5 dni. Oczywiście ticketem zajął się mój ulubieniec czyli @Adanio który zasłynął z tego, że nie potrafił policzyć odsyłki ze starcia na jego mentorce czyli maszce zawyżając surę do zwrotu ;) Za co otrzymał awans od przełożonych na SGO :quasi:

    Finał puszowanka jest taki, że zbanowane zostało TYLKO konto które wystawiało surowce natomiast konto które zyskało na takim farmieniu oczywiście jest bezkarne a dlaczego? Gdyż operatorzy nie banują swoich znajomych. Poświęcili tylko śmieciowe konto żeby nie było, że kolejny raz "nic" nie zrobili :E :E :E
    Oczywiście zaraz przyjdzie rudy gestapowicz i mi powie "ojej ty faszysto jak możesz oczerniać moich kolegów, oni wszyscy są tacy czyściutcy niczym najświętsza Panienka, odbij od nich dobre?? co się tak ich uczepiłeś rzepie ty jeden ty??" :quasi: Nie wiem @Art jak ty to widzisz ALE jeżeli w poważnej firmie osoba która nie potrafi wykonywać swoich obowiązków otrzymuje awans (tak chodzi o adanio) gdzie na wyższym stanowisku oczekuje się od niej czegoś więcej to chyba czujesz jak to wygląda? Zaraz będzie "a co ty się tak tego adanio uczepiłeś, co on ci zrobił?" ja bym powiedział czego NIE ZROBIŁ a POWINIEN. Może gdyby rzetelnie wykonywał swoją prace to nikt by nic nie mówił tylko chwalił? Naprawdę, nie ma tutaj ani jednego operatora który jest sumienny i przede wszystkim obiektywny? Wszyscy muszą być stronniczy no bo jak to tak można kolegów banować ?

    Na koniec dodam, że oczywiście skorzystałem z przycisku "skarga" no i nie zaskoczyła mnie reakcja kogoś wyżej, ticket został zamknięty bez odpowiedzi co bardziej umocniło mnie w przekonaniu jakie kolesiostwo panuje w teamie ;)
    Nic tylko puszować się taką "taktyką" bo jak widać na bana wyjdzie tylko konto które wystawia surke więc strata żadna. A jak ktoś dostanie bana mogę podesłać swój ticket i to w jaki sposób taka sprawa powinna zostać rozwiązana :E :E
    Trzymajcie się ciepło :D
  • @Dobrygracz skoro nie wiesz, dlaczego bana dostało tylko konto wystawiające a nie farmiące, tzn że nie bardzo znasz mechanikę OGame. Nawet GA by tu nic więcej nie zrobiło, bo tak po prostu spartaczyli sprawę programiści GF, a nikt o "byle push na jakimś zapyziałym polskim uni" nie będzie zwoływał działu technicznego GF, żeby przeanalizować co tam się stało.
    Niektórzy GO/SGO to kretyni jakich mało, ale... 99% przypadków niebanowania to po prostu skutek korzystania z panelu zaprojektowanego 15 lat temu. Ile można kroić jednym nożem? Pewnie nawet więcej niż 15 lat, jak widziałem cudo u mojej babci. Ale gdyby noża nie ostrzyć to równie dobrze w nosie byś sobie mógł nim grzebać. Tu jest adekwatnie, rozwijają grę a narzędzia dla teamu mają w dupie. Serio poza sprawami banalnymi jak multikonto czy perfidne transporty z pushem, cała reszta to z reguły domysły teamu "co tam się mogło wydarzyć". Dlatego między innymi push złomowy kwitnie i kwitnąć będzie.


    [ciach]


    Super Moderator Ruda:
    Obraza
  • Taki głos sceptyczny wyrażę. Sam miałem dwie podobne sytuacje. Porzucona planeta ponad 200 kk surki na Xanthusie i jakieś 500 kk surki na słabym koncie na Merkurze, dawno dawno temu. Na Merkurze chociaż konto miałem gdzieś tak w top 100, to nawet nie miałem jak tego sfarmić wszystkiego i musiałem poprosić znajomego o pomoc. Na Xanthusie już coś mnie tknęło, bo na mmorpgstat.eu nie mogłem znaleźć właściciela planety i po sfarmieniu wysłałem ticket.

    Obie sfarmiłem, nawet surowców nie musiałem odsyłać w żadnym z wymienionych wypadków. Czy powinienem dostać bana za to? Moim zdaniem nie. Być może gdybym zgłosił Merkur, to słabsze konto dostałoby bana, być może nie - nie wiem.

    Jestem natomiast przekonany, że gdyby były dowody na push, Adanio by to zbanował. Tutaj najprawdopodobniej nie było powiązania pomiędzy agresorem a obrońcą. I gdyby ban za to poszedł, byłby równie wielki krzyk - dlaczego za ten atak poszedł ban?

    Jeszcze jedno pytanko do gracza, który skanował - dlaczego nie poleciałeś na to? Miałeś wywalone na 4,4 kkk surki czy jak? Ja poleciałbym tam po prostu od razu zamiast czekać 5 dni nie wiadomo na co. Sorry, ale wygląda mi to bardziej na to, że ktoś sam robił krzywą akcję, ale gdyby atak szedł bezpośrednio po dolocie surowców na idlaka/słabego gracza, to GO zaczęliby szukać powiązań. Ktoś więc czekał, a w międzyczasie ktoś skanując idlaków do farmigu znalazł bonanzę.

    Lwica jest boska :)
  • ja kiedyś znalazłem na idlaku 100kk surki, którą wyfarmiłem, ale napisałem też ticketa i Adanio kazał mi odesłać, co uznałem za niesprawiedliwe, no ale nie chciałem się kłócić bo ban kosztowałby dużo więcej surki niż te 100kk.

    Być może ci co to wyfarmili tutaj też dostali nakaz odsyłki, bo "nie dało się udowodnić" że to był celowy push.

    W każdym razie słyszałem że farmienie zniszczonej planety a jakiegoś powodu trudniej wychwycić, może to właśnie kwestia tego jak to wygląda w tym ich panelu.

  • buleon napisał(a):

    Jeszcze jedno pytanko do gracza, który skanował - dlaczego nie poleciałeś na to? Miałeś wywalone na 4,4 kkk surki czy jak? Ja poleciałbym tam po prostu od razu zamiast czekać 5 dni nie wiadomo na co. Sorry, ale wygląda mi to bardziej na to, że ktoś sam robił krzywą akcję, ale gdyby atak szedł bezpośrednio po dolocie surowców na idlaka/słabego gracza, to GO zaczęliby szukać powiązań. Ktoś więc czekał, a w międzyczasie ktoś skanując idlaków do farmigu znalazł bonanzę.
    Tego wlasnie nie ogarniam i dobrze, ze poczekalem az to napiszesz (mnie by nie wzieli na powaznie z moja reputacja :E )

    Zamiast korzystac z okazji i farmic to nie, lepiej sie bawic w tickety i szukac kozla ofiarnego...
  • sheaker napisał(a):

    Adanio ma wiele wad, choćby to, że kibicuje dziwnym klubom z Ekstraklasy, ale niezwykle bawi mnie kwik banowanych wielokrotnie Graczy typu Whisky czy Starrk, to chyba jednak znaczy, że ktoś robi dobrą robotę. :popcorn: :E :E :E
    wielokrotnie :E no niezle popłynołeś
  • Bad.Whisky napisał(a):

    sheaker napisał(a):

    Adanio ma wiele wad, choćby to, że kibicuje dziwnym klubom z Ekstraklasy, ale niezwykle bawi mnie kwik banowanych wielokrotnie Graczy typu Whisky czy Starrk, to chyba jednak znaczy, że ktoś robi dobrą robotę. :popcorn: :E :E :E
    wielokrotnie :E no niezle popłynołeś
    Wg EMEMOARPIDŻI wisiałaś trzykrotnie, co jak najbardziej spełnia znamiona słowa wielokrotnie.
  • sheaker napisał(a):

    Bad.Whisky napisał(a):

    sheaker napisał(a):

    Adanio ma wiele wad, choćby to, że kibicuje dziwnym klubom z Ekstraklasy, ale niezwykle bawi mnie kwik banowanych wielokrotnie Graczy typu Whisky czy Starrk, to chyba jednak znaczy, że ktoś robi dobrą robotę. :popcorn: :E :E :E
    wielokrotnie :E no niezle popłynołeś
    Wg EMEMOARPIDŻI wisiałaś trzykrotnie, co jak najbardziej spełnia znamiona słowa wielokrotnie.

    adanio mnie nie banowal to po 1 ,po 2. jeden ban bylo na moje zyczenie :> a dwa bany z spośród trzech sa nie sluszne - zaatakowalam członka z Teamu i nalozono mi blokade :E
  • I am back napisał(a):

    Bad.Whisky napisał(a):

    adanio mnie nie banowal to po 1 ,po 2. jeden ban bylo na moje zyczenie a dwa bany z spośród trzech sa nie sluszne - zaatakowalam członka z Teamu i nalozono mi blokade
    Jest jedno powiedzenie, ktore idealnie pasuje do sytuacji.
    "Winny sie tlumaczy"
    nie mierz wszystkich swoją miarą
    pamietam jak latales po ircach i mowiles ze jestes niewinny :E
    i co teraz napiszesz? ze to nie byles TY :E
  • I am back napisał(a):

    Bad.Whisky napisał(a):

    nie mierz wszystkich swoją miarą
    pamietam jak latales po ircach i mowiles ze jestes niewinny
    i co teraz napiszesz? ze to nie byles TY
    No wlasnie nie bylem to ja bo ani na ircu ani na discordzie nie mam konta :D :E
    No jasne , i co jeszcze powiesz ? ze mama,tata,pies,kot i mysz z toba graja na jednym ip ?:D
  • buleon napisał(a):

    Jeszcze jedno pytanko do gracza, który skanował - dlaczego nie poleciałeś na to? Miałeś wywalone na 4,4 kkk surki czy jak? Ja poleciałbym tam po prostu od razu zamiast czekać 5 dni nie wiadomo na co. Sorry, ale wygląda mi to bardziej na to, że ktoś sam robił krzywą akcję, ale gdyby atak szedł bezpośrednio po dolocie surowców na idlaka/słabego gracza, to GO zaczęliby szukać powiązań. Ktoś więc czekał, a w międzyczasie ktoś skanując idlaków do farmigu znalazł bonanzę.
    Zastanowiłeś się w ogóle nad tym co napisałeś ? Albo przeczytałeś dokładnie cały temat, mam wrażenie że nie. Jak mam polecieć w zielone konto ? :E :E :E :E ile razy musiałby lecieć kolega ??? a moze powinienem założyć nowe, siąść planetą w układzie, wysłać surke, przez rynek kupić DT/MT i latać w jedna i druga strone? :E Rozwiązanie było tylko i wyłącznie jedno, poczekać aż to ktoś wyfarmi, zgłosić i delektować się G u delikwenta. A to że w team są "..." to już nie moja wina. Zresztą nie pierwsza i ostatnia taka akcja na Wezn.
    Dodam jeszcze że mam co robić w realu i nie będę odświeżał gali żeby wysłać ataki po tym jak ktoś porzuci planete bo pewnie i takie teksty zaraz padną :quasi:

    Policz sobie ile kolega by musiał farmić te 4 miliardy tu masz jego flotę :

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dobrygracz ().

  • Bad.Whisky napisał(a):

    No jasne , i co jeszcze powiesz ? ze mama,tata,pies,kot i mysz z toba graja na jednym ip ?:D
    Yyyy gram na jednym koncie wiec zadne dzielone/wspolne/zmienne IP mi nie potrzebne? :)

    Dobrygracz napisał(a):

    Albo przeczytałeś dokładnie cały temat, mam wrażenie że nie. Jak mam polecieć w zielone konto ?
    Hahahah poleciec na zielonego nie mogl ale jakims cudem zielonego zeskanowal? :D widac w rs, ze konto biale bylo :D
  • I am back napisał(a):

    Dobrygracz napisał(a):

    Albo przeczytałeś dokładnie cały temat, mam wrażenie że nie. Jak mam polecieć w zielone konto ?
    Hahahah poleciec na zielonego nie mogl ale jakims cudem zielonego zeskanowal? :D widac w rs, ze konto biale bylo :D

    Dobrygracz napisał(a):

    Otóż pewnego pięknego dnia kolega przeskanował słabe konta, jego oczom ukazało się coś takiego:


    Na koncie: Commander Stingray 136.562 PKT ;)
    Wyżej jest screen jego floty. Coś jeszcze?
  • Whisky po co tlumaczysz motlochowi proste sprawy , oni ni panimaju.
    jedyne co moga to napluc na Was i oczernic , to ta chwila kiedy moga sobie pouzywac za
    wszystkie krzywdy ktore im wyrzadzilas , zlomujac i zabierajac dorobek
    Nie warto sie wyklocac , wisialas kiedys za pusz , za multi ? - z tego co wiem nigdy.
    ale tlum wie i tak lepiej i tak CI to przybija . bo tak i juz! , i beda wyc i sie cieszyc.
    no tak juz maja , poogladaj czasem discovery polecam.
    na banie bylas za to ze art nie ogarnia gry ,co zreszta sam pisal
    za skanowanie , ktore zostalo uznany za bugusing bo trole forumowe popiszczczaly pokrzyczaly i trzeba bylo nalozyc blokade po tygoodniach od starcia,
    nie twojego zreszta , bo dostalas bana za starcie w ktorym udzialu nie bralas :E :E :E
    brawo dla madrych glow z teamu - tutaj akurat dla arta.jak widac mozna dostac bana
    na 2 tydnie za starcie w ktorym sie nie bierze udzialu.
    a wczesniejszy ban tez nalozony przez "bardzo dobrze znajaca zawiolosci ogame" ga smoki chyba z poczatkow jej bycia GA
    z tego co wiem bana mialas za to ze sondy wlecialy w czasie wlotu gsow .
    szkoda tylko ze sa rowni i rowniejsi , jedni skanowac moga (nie zachowujac zasady 6sek) i bana nie dostaja (zreszta slusznie bo ta zasada jest nonsensem) ,a inni dostaja.

    CO do ADANIO.
    moglbym opisac pewna sytuacje , ale po co , kazdy chyba kto mial z nim stycznosc swoje wie.
    mysle ze wystarczy napisac po prostu jak co wyglada i kto sie tym zajmowal a wnioski kazdy myslacy czlowiek powinein wyciagnac sam.
    nie wiem z czego wynika jego podjescie , czy to brak checi , brak wiedzy czy po prostu glupota? podsumowujac
    z wrobla kanarka nie zrobisz.

    i pe es :
    @Whisky zlomuj dalej i niech motloch kwiczy.

    pozdrawiam z delifnadoru
  • I am back napisał(a):

    Dobrygracz napisał(a):

    Wyżej jest screen jego floty. Coś jeszcze?
    Ale wspomniales o "zielonym" gdzie na screenie widac wyraznie raport szpiegowski z bialego dla szpiegujacego gracza. Tak wiec skad Ci sie wzial ten zielony?
    Zamiast farmic mozna bylo puscic legalnie na rynek sure z tego konta i luz. Ale nie, wystawke najlepiej zrobic i szukac jelenia do zbanowania.
    Bo gram na wezn i widzę wpisy osób "dlaczego ty tego nie wyfarmiłeś" "dlaczego ten co skanował nie wyfarmił" Ja nie wyfarmiłem bo mam 400kk pkt i to konto jest dla mnie zielone a ten co wyskanował ma takie statki jak na SS wyżej.