Najlepszy gracz uniwersum - manipulacje/ ewentualne zmiany?

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • dobrze podsumowując:
      na franka głosowali ludzie spoza uni, albo tacy którzy z nim grali w sojuszu. Albo nieświadomi kto to jest głosujący losowo, bo mają takie prawo i chcieli z niego skorzystać
      Wszystkie głosy radzące mi olać ewidentną manipulację bo inaczej nie będę prawdziwym facetem/jestem płaczliwym cos tam/nikt mnie nie lubi - pochodzą od jego kolegów puszerów.
      Sam frank głosując na siebie jest ostoją wszystkich cnót, a ten ban i znikająca flota to tak tylko.
      Na pewno pokazałby na co go stać, gdyby tylko jego sojusznicy nie łapali dzwonów na przemian z banami i nie musieli oddawać połowy swoich punktów. On sam wprawdzie złoma nie dostał, ale głównie dlatego że nikomu się nie chciało klikać kilka godzin dla floty 5kk zwłaszcza w dobie piratów.

      Oczywiście sam konkurs jest nic nie warty i nie warto zabiegać o tytuł dlatego frank zmobilizował wszystkich swoich kumpli, którzy choć w ten sposób mogą zaznaczyć swoją obecność na janice

    • CzarnyPan napisał(a):

      dobrze podsumowując:
      na franka głosowali ludzie spoza uni, albo tacy którzy z nim grali w sojuszu. Albo nieświadomi kto to jest głosujący losowo, bo mają takie prawo i chcieli z niego skorzystać
      Wszystkie głosy radzące mi olać ewidentną manipulację bo inaczej nie będę prawdziwym facetem/jestem płaczliwym cos tam/nikt mnie nie lubi - pochodzą od jego kolegów puszerów.
      Sam frank głosując na siebie jest ostoją wszystkich cnót, a ten ban i znikająca flota to tak tylko.
      Na pewno pokazałby na co go stać, gdyby tylko jego sojusznicy nie łapali dzwonów na przemian z banami i nie musieli oddawać połowy swoich punktów. On sam wprawdzie złoma nie dostał, ale głównie dlatego że nikomu się nie chciało klikać kilka godzin dla floty 5kk zwłaszcza w dobie piratów.

      Oczywiście sam konkurs jest nic nie warty i nie warto zabiegać o tytuł dlatego frank zmobilizował wszystkich swoich kumpli, którzy choć w ten sposób mogą zaznaczyć swoją obecność na janice
      masakra sam siebie podsumowales . Nie masz kolegów nikt cię nie lubi . Konkurs nic nie wart ale ty tylko tu płaczesz i starasz wcisnąć nam swój punkt widzenia. Wybacz że się nie dajemy .
      Może zakładaj takie tematy tam gdzie ci przytakują i gdzie ci pokazują że tylko twoja racja jest. tylko twoja racja jest bardziej mojsza niż twojasz

      Nie zmienia to faktu że nikt cię nie lubi
    • Prawie wszystkie odpowiedzi opierają się na tym, że według Was noyza nikt nie lubi. Ale nie, tu nie chodzi o pojedyncze zastosowanie argumentu ad personam, nie - Wy musicie to pisać w każdym z Waszych postów. Nie tylko argumentacja, ale też sposób wypowiedzi na poziomie podstawówki. I to początkowych lat. Może jeszcze zacznijcie stosować kij z kupą?

      Fajnie, że niektóre osoby potrafiły kulturalnie i bez spiny przyznać, że zagłosowali kierując się wyłącznie sympatią. Proszę bardzo - Wasz wybór, skoro organizatorzy dopuścili coś takiego. To jednak pokazuje problem w nazywaniu plebiscytu konkursem na NAJLEPSZEGO gracza. Może po prostu wystarczyłoby zmienić nazwę na najpopularniejszego gracza danego uni albo zrobić konkurs na najlepszego/najpopularniejszego, zwał jak zwał, gracza ogame.pl. Można oczywiście zwiększyć liczbę zwycięzców, czemu nie.


      Albo po prostu z tego zrezygnować, litości. Po co to komu?

      Sygna by Madzia

      Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

      Speed x1: 124 ST - 143847%
      Speed x2: 42 ST - 155826%
      uJupiter - top1 (off)
      uXalynth - top20 (off)
      uJanice - top5 (on)
    • Marvin napisał(a):

      Prawie wszystkie odpowiedzi opierają się na tym, że według Was noyza nikt nie lubi. Ale nie, tu nie chodzi o pojedyncze zastosowanie argumentu ad personam, nie - Wy musicie to pisać w każdym z Waszych postów. Nie tylko argumentacja, ale też sposób wypowiedzi na poziomie podstawówki. I to początkowych lat. Może jeszcze zacznijcie stosować kij z kupą?

      Fajnie, że niektóre osoby potrafiły kulturalnie i bez spiny przyznać, że zagłosowali kierując się wyłącznie sympatią. Proszę bardzo - Wasz wybór, skoro organizatorzy dopuścili coś takiego. To jednak pokazuje problem w nazywaniu plebiscytu konkursem na NAJLEPSZEGO gracza. Może po prostu wystarczyłoby zmienić nazwę na najpopularniejszego gracza danego uni albo zrobić konkurs na najlepszego/najpopularniejszego, zwał jak zwał, gracza ogame.pl. Można oczywiście zwiększyć liczbę zwycięzców, czemu nie.


      Albo po prostu z tego zrezygnować, litości. Po co to komu?
      rozumiem to co piszesz i po części mogę się zgodzić . Cała zabawa polega na tym że pan noyzt wzywa ludzi do tłumaczenia się itp . Tu jest problem . Inaczej brzmi prośba o wypowiedź i wypowiedzenie swojego zdania a co innego co tu mamy. Każdy widzi żal przegranej i żądanie wytłumaczenia przez innych by można było ulżyć swemu ego . Przy jednoczesnym poniżaniu ludzi wytykaniu błędów i pokazywaniu czego to się nie zrobilo by podnieść swoje ego .

      Pan dmuchane ego zawsze mógł zrezygnować z brania udziału jako osoba którą można wybierać. Jednak liczył na wygraną bo go to obchodzi a teraz serce mu pęka z przegranej co dowodzi forma tego tematu
    • KRAKEN WTB napisał(a):

      rozumiem to co piszesz i po części mogę się zgodzić . Cała zabawa polega na tym że pan noyzt wzywa ludzi do tłumaczenia się itp . Tu jest problem . Inaczej brzmi prośba o wypowiedź i wypowiedzenie swojego zdania a co innego co tu mamy. Każdy widzi żal przegranej i żądanie wytłumaczenia przez innych by można było ulżyć swemu ego . Przy jednoczesnym poniżaniu ludzi wytykaniu błędów i pokazywaniu czego to się nie zrobilo by podnieść swoje ego .
      Pan dmuchane ego zawsze mógł zrezygnować z brania udziału jako osoba którą można wybierać. Jednak liczył na wygraną bo go to obchodzi a teraz serce mu pęka z przegranej co dowodzi forma tego tematu
      4 raz odwracasz kota ogonem, i dopowiadasz coś o ego itp - pajacu jeden rozumiesz że przez ponad tydzień temat wisiał pusty i nikt nie miał zamiaru się zgłaszać, aż moderatorka nie zawołała ludzi?
      I tak serce mi pęka, że próbujecie forsować oszusta i puszera, z takiego samego sojuszu, który nawet tu nie gra, który chce wymienić na konto na uni gdzie aktywnie lata (pewnie po to żeby się spuszować - a nie, przepraszam - na pewno ma kolegę któy by tam chętnie zagrał), i którego wygranej nie chce nikt na janice i wszyscy się z tego śmieją. I który nie ma ani jednego głosu od gracza grającego aktywnie na janice - tylko z 5 głosów od ludzi którzy grali tam dawno temu i skonczyli jako wkład w konto jednego z jego sojuszników. A czas uzyskania przez niego głosów - wygląda na celowy układ bo 16 z 22 dostał niemal od razu po założeniu tematu. Czyli jest jakieś 99% szans że po założeniu ankiiety (a moze nawet wcześniej) - pisał do ludzi i prosił o głosy

    • Jako współorganizatorka chciałabym się odnieść do kilku rzeczy.

      CzarnyPan napisał(a):

      Obecna formuła konkursu pozwala każdemu użytkownikowi forum i zgłosić kandydata i na niego głosować. Natomiast wg mnie prawo głosu powinny mieć tylko osoby które grają na danym uniwersum. Można by to rozwiązać za pomocą ankiety w grze zamiast na forum. Inną opcją, moim zdaniem lepszą byłby wybór takiego gracza przez Team, a zgłoszenia i argumentacji dokonywaliby sami zainteresowani tytułem. Tak byłoby wg mnie najlepiej gdyż np sporo osób prędzej zagłosuje na swojego sojusznika niż na kogoś kto mu paru sojuszników wybił.
      Konkurs ten miał za zadanie zachęcić ludzi do większej aktywności na forum. Nie ma możliwości aby wydzielić głosy tylko tych ludzi, którzy grają na danym uniwersum. Sprawdzić tego też nie jesteśmy w stanie. Gdyby to Team wybierał to także byłyby niesmaski. Jest tak za każdym razem gdy wybiera team, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś kto "gra z tym człowiekiem na jednym uniwersum/w sojuszu i na pewno przekupił reszte teamu aby na niego głosowali". Druga sprawa, jest bardzo niewielu teamowców, ba i nawet między nami są osoby które niechętnie uczestniczą w życiu forum. Taki wybór byłby wg mnie mało reprezentatywny. Na kogo głosują gracze team nie ma wpływu. To dana społeczność unijna wyznacza poziom konkursu. My organizujemy jedynie zabawę, a jak ona się skończy to zależy jedynie od Was. Nagrodą w konkursie jest jedynie tytuł, z tego właśnie względu. Jest możliwa zbyt duża manipulacja konkursem, więc im lepsza nagroda, tym większe starania i oszustwa.

      CzarnyPan napisał(a):

      Zobaczmy na ten przykład co ma miejsce na janice (przejrzałem inne uni i nigdzie czegoś podobnego nie widziałem).

      Uni jest dość martwe, więc temat o zgłoszeniach wisiał sobie pusty ale na 4 dni przed końcem Ruda zawołała nicki ze ST i parę osób się odezwało w tym parę osób które tu w ogóle nie grały, a posłały nominację w stronę Franka Blacka.
      Natomiast w dzień powstania ankiety ów franek dostał od razu 16 głosów, z czego moze 3-4 od ludzi grali kiedykolwiek na janice. W tym głos od siebie, innnego puszera i uwaga super moderatorki Rudej (która nie grała na janice a na pewo nie w 2020, w temacie i na PW nie uzasadniła w jakikolwiek sposób swojego wyboru). Reszta to zapewne jego znajomi z forum lub innych uni. Do tego frank ma przynajmniej nick z gry w ankiecie (który jest taki sam jak na forum), ale w przypadku niektórych graczy jest podany nick z forum co jest bez sensu bo niewiadomo w ogóle kto to

      Team może brać udział w ankietach. Wybór ten jest tak samo fair, jak innych graczy. Nikt nie jest zobowiązany do tłumaczenia się ze swojego wyboru. Widzisz, nawet w takich sytuacjach insynuujesz oszustwa itd. ( a jest to tylko 1 głos) to jakbyś zareagował jakby to team wybrał kogoś, kto Tobie by nie pasował? ;) My nie weryfikujemy osób które są zgłaszane. My dodajemy jedynie kandydatury do głosowania. My także nie weryfikujemy czy te osoby zasługują na ten tytuł. To, ze ktoś widnieje pod takim nickiem, a brakuje nicka z gry to jest to wina osób które tę osobę zgłosiły. Miałam identyczną sytuację na jednym z uniwersów. Ktoś się zapytał dlaczego wszyscy mają dwa nicki, a jedna osoba nie ma. Poproszony przeze mnie o podanie drugiego nicka z gry, nie potrafił go podać jednoznacznie. My nie jesteśmy w stanie wyszukiwać na wszystkich uniwersach pod jakimi nickami się teraz gracze ukrywają.

      Pamiętaj, że po zakończeniu konkursu głosy będą weryfikowane i niektóre anulowane. Już zdarzały się przypadki, gdy zmieniło to wygląd podium.

      Starrk napisał(a):

      A tak na serio skoro wszyscy na forum mogą wszędzie głosować to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby plebiscyt na Najlepszego Gracza Ogame PL 2020 - i powiedzmy kilka etapów w tym nominacje, eliminacje i finałowa trójka otrzymująca ten właśnie tytuł.
      A co by to zmieniło? Przecież zasady są te same. Równie dobrze można powiedzieć, że teraz są przeprowadzane unijne eliminacje i z tych osób zostanie wyłoniona ta jedna. Zamysł ten sam. Nie widzę różnicy. Takie samo pole do oszustw.
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • kasai napisał(a):

      Team może brać udział w ankietach. Wybór ten jest tak samo fair, jak innych graczy. Nikt nie jest zobowiązany do tłumaczenia się ze swojego wyboru. Widzisz, nawet w takich sytuacjach insynuujesz oszustwa itd. ( a jest to tylko 1 głos) to jakbyś zareagował jakby to team wybrał kogoś, kto Tobie by nie pasował? ;) My nie weryfikujemy osób które są zgłaszane. My dodajemy jedynie kandydatury do głosowania. My także nie weryfikujemy czy te osoby zasługują na ten tytuł. To, ze ktoś widnieje pod takim nickiem, a brakuje nicka z gry to jest to wina osób które tę osobę zgłosiły. Miałam identyczną sytuację na jednym z uniwersów. Ktoś się zapytał dlaczego wszyscy mają dwa nicki, a jedna osoba nie ma. Poproszony przeze mnie o podanie drugiego nicka z gry, nie potrafił go podać jednoznacznie. My nie jesteśmy w stanie wyszukiwać na wszystkich uniwersach pod jakimi nickami się teraz gracze ukrywają.

      Pamiętaj, że po zakończeniu konkursu głosy będą weryfikowane i niektóre anulowane. Już zdarzały się przypadki, gdy zmieniło to wygląd podium.

      Otóż trochę weryfikujecie, bo Ruda nie dodała osoby którą sam zgłosiłem ("Nie nominujemy gracza za oszukiwanie."). Ale po wyjaśnieniu że frank tak samo oszukiwał (tylko mniej), ani nie dodano mojego kandydata, ani nie zdjęto franka.
      W każdym razie temat dotyczy zmiany zasad, więc uważam że od następnego razu (jeśli się nie da od teraz), właśnie powinni głosować albo gracze z uni (i to już sami gracze zweryfikują czy głosujący tam grają), albo Team. Dodatkowo wystarczy obostrzenie że zbanowani, czy puszerzy nie mogą brać udziału (i tu sam bym wyleciał bo za bash dostałem xD), oraz może takie że przynajmniej 2/3 czy tam 3/4 czasu musi grać aktywnie bez urlopu. Nie uważasz że śmieszna będzie sytuacja gdzie wygra gracz na którego nie głosował nikt z ludzi którzy grają na tym uniwersum?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez CzarnyPan ().

    • Tylko ze frank wg innych ma inne zaslugi niz Twoj typ. Wg Ciebie i Twojego zgloszenia ktos powinien wygrac "bo mial wiele banow". No sorry ale chyba pomylilismy konkursy.

      Nie wiem kto gra na uni, a kto nie. Nie uwazam, ze potrzeba grac na uni aby moc w pelni stwierdzic czy ktos wg nas zasluguje na tytul. Uwierz, ale na niektorych uniwersach gracze potrafili sie bardzi wysilic w opisie. Czlowiek czytal i sobie myslal "wow". Wiec da rade wszystko. Wszystko jest ocena subjektywna.

      Prosze tez wziac pod uwage, ze zasoby ludzkie tez sa ograniczone. Chociazbysmy chcialy to czas nie jedt z gumy. Im wiecej zmiennych, tym wiecej komplikacji i czasu ktory trzeba poswiecic na dany konkurs.
      A jakbysmy weryfikowali czy ktos mial bana? Niestety nierealnym jest latanie z kazdym przypadkiem do GO. Skad mamy wiedziec na ilu kontach gral dany gracz? Wszystkie te konta mamy przeswietlic? Niestety nie jest to realne zyczenie.
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • No właśnie chodzi o to że Frank nie ma żadnych zasług. Nic nie zezłomował, politycznie też nic nie wywalczył, był tylko tłem.

      To już Leonidas chociaż zezłomował mi sojusznika (fakt że za flotę z puszu) i ogólnie trzeba się było przed nim pilnować, dostarczył jakichś emocji (fakt że negatywnych). Jak kupił konto top1 za 1000zł żeby się obronić przez naszym atakiem na wyliczoną stację, jak tak zrobił fsa że na godzinę przed powrotem z zawr stacji jego sojusznik zszedł z bana i mógł mu pomoc, jak użył całej floty top1 żeby podstawić pod moona żeby zniszczyła naszą... Jak siedziałem godziny żeby wyciągnąć info od gości od których kupił konta żeby móc wysłać go na bana. On przynajmniej powodował trudności.

      + Nie odpowiedziałaś na pozostałe zarzuty tylko na ten 1 który mogłaś zbić :)


      kasai napisał(a):

      A jakbysmy weryfikowali czy ktos mial bana?
      No to już chyba żart ale podpowiem - mmorpg jeśli nie macie swojego wewnętrznego pręgierza. Zresztą sami gracze by na takie coś zwrócili uwagę

    • CzarnyPan napisał(a):

      + Nie odpowiedziałaś na pozostałe zarzuty tylko na ten 1 który mogłaś zbić :)



      kasai napisał(a):

      A jakbysmy weryfikowali czy ktos mial bana?
      No to już chyba żart ale podpowiem - mmorpg jeśli nie macie swojego wewnętrznego pręgierza. Zresztą sami gracze by na takie coś zwrócili uwagę
      A co bys chcial jeszcze wiedziec?

      Co do sprawdzania kont to uwierz sa uniwersa z mala aktywnoscia i nie jest powiedziane, ze ktos zglosi, ze ktos mial bana. Wyobraz sobie takze, ze ktos mial wiele kont, ale zaslugi jedne. Mamy sprawdzac kazde jego konto? A czy push mamy traktowac tak samo jak bash? Komus sie zle spojrzalo i cyk, ban za bash chwila moment. A czy to od razu dyskwalifikuje go jako najlepszego gracza? Sa to bardzo zlozone kwestie, ktorych nie da sie jednoznacznie okreslic. Mmorpg niestety nie dostarcza takich informacji. Do tego dochodzi ilosc uniwersow. Wyobraz sobie, ze ktos musi sprawdzic na 20 uniwersach po 10-20 kont. Bylaby to tak czasochlonna rzecz, ze nikt by sie jej nie podjal i skonczyloby sie na tym, ze taki konkurs po prostu by nie byl organizowany. Pracy duzo, a wdziecznosci zero. Gra nie warta swieczki. Zeby nie bylo, to nie oczekuje teraz zadnej wdziecznosci za ten konkurs. Zrobilismy go dla Was, dla forum, dla nas, aby cos sie dzialo z czystej, nieprzymuszonej woli.
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • Ok ostatni post i zamykaj temat bo to nie ma sensu, odpowiedz tylko (nawet nie koniecznie tutaj, ale samej sobie)

      Czy uważasz że to ok że gracze spoza uni nominują nam gracza którego nikt z uni nie nominował?
      i czy to ok że gracz wygra mimo że nie ma ani jednego głosu od kogokolwiek kto gra obecnie na janice? (a nie, ma - od siebie)

      To jaki ban dyskwalifikuje jes do dyskusji, ale po prostu następnym razem zróbcie to jakoś inaczej

      PS. właśnie doszły mnie słuchy że kraken to yara. Jeśli to prawda to wiele wyjaśnia, dlaczego co 2 post tutaj jest jego i dlaczego pluje jadem :D
      Hej yara jak to jest mieć flotę która nie musi robić fsa a i tak musieć zawijać się z uni, po kupnie tylu kont i wydaniu paru tysięcy złotych :E

    • Ewentualne zmiany? Gdybym mógł o tym decydować, to zorganizowałbym turniej na najlepszego gracza. Turniej składałby się z pojedynków między nominowanymi przez społeczność graczami. Zwycięzca pojedynku przechodziłby dalej, a przegrany odpadał (system play-off). Sam pojedynek polegałby na tym, że dwóch walczących ze sobą graczy ma za zadanie skomponować swoją flotę, w taki sposób aby nie przekroczyć ustalonego w regułach budżetu. Następnie gracze przesyłają składy tych flot arbitrowi. Arbiter sprawdza, czy wartość flot nie przekroczyła budżetu i przeprowadza symulację walki między tymi flotami. Flota, która zwycięży według symulatora daje awans do kolejnej fazy odpowiedniemu graczowi. Jeśli walka zakończy się remisem, to o awansie decyduje to, kto poniósł mniejsze straty.
    • CzarnyPan napisał(a):




      Czy uważasz że to ok że gracze spoza uni nominują nam gracza którego nikt z uni nie nominował?
      i czy to ok że gracz wygra mimo że nie ma ani jednego głosu od kogokolwiek kto gra obecnie na janice? (a nie, ma - od siebie)
      Uwazam, ze jakby moja dobra kolezanka @Ruda trzaskala ST na lewo i prawo, to pomimo, ze nie gram na Librze to bym ją tam nominowala. Bo moj najlepszy gracz jest flociarzem ;) Analogicznie bym tam na nią zaglosowala. Nie mniej jednak nie wiem kto zglosil tego gracza na janice, ani kto na niego glosuje oraz jakie maja stosunki ;)


      @Forumowy As uwazam, ze to fajny pomysl. Ale nie na najlepszego gracza (bo ten moze byc takze gornikiem lub badaczem), a na najlepszego flociarza ;)
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • Forumowy As napisał(a):

      Ewentualne zmiany? Gdybym mógł o tym decydować, to zorganizowałbym turniej na najlepszego gracza. Turniej składałby się z pojedynków między nominowanymi przez społeczność graczami. Zwycięzca pojedynku przechodziłby dalej, a przegrany odpadał (system play-off). Sam pojedynek polegałby na tym, że dwóch walczących ze sobą graczy ma za zadanie skomponować swoją flotę, w taki sposób aby nie przekroczyć ustalonego w regułach budżetu. Następnie gracze przesyłają składy tych flot arbitrowi. Arbiter sprawdza, czy wartość flot nie przekroczyła budżetu i przeprowadza symulację walki między tymi flotami. Flota, która zwycięży według symulatora daje awans do kolejnej fazy odpowiedniemu graczowi. Jeśli walka zakończy się remisem, to o awansie decyduje to, kto poniósł mniejsze straty.
      wystawiam same GSy. Gdzie mam się zgłosić po odbiór nagrody? :E
    • Ja nie zaczynam od nowa co 3 miesiące, jak mi nie poszło na kolejnym z kolei uni i nie bawi mnie budowanie nim stop tego samego, poprzednie konto zdobyło 100kk pkt , tym razem mam zamiar wbić 1 KKK, podczas gdy wy będziecie zaczynać na każdym kolejnym z kolei uni z odpowiadającymi wam parametrami

      I w momencie gdy znowu was przycisną to posprzedawacie konta i znów wszystko od 0