Merchant Deuterium [ISS] & thomaseq [ISS] vs. ZEMSTA [SBU] ~ 255499.68%

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Merchant Deuterium [ISS] & thomaseq [ISS] vs. ZEMSTA [SBU] ~ 255499.68%

    Po upadku Gachy osiągnęliśmy na Bellatrix przewagę w ofensywie na tyle wielką, że mogliśmy w planach pomijać nawet flotę Lemura, jednak... Bellatrix wkrótce (w co wierzymy) zostanie połączone z innymi serwerami, co sprawi, że tą przewagę ponownie utracimy. Szansa na to, że w 2-3 floty będziemy w stanie pokonać 5 czy 9 flot przeciwników jest niewielka, dlatego podjęliśmy decyzję o połączeniu ISS z JWGang i SLU, tworząc sojusz nie na miarę Bellatrix, a na miarę uniwersum, które dopiero powstanie. Okroiło to mocno nasze możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie floty, bo tak naprawdę pozostało może 12 celów do zaatakowania, z których większość to weterani, których wyśledzić niełatwo, a co dopiero pokonać. Z aktywnych flot największa była oczywiście flota ZEMSTY i to nad nią chcieliśmy popracować szczególnie mocno.

    Hasło do ataku rzucił oczywiście Kirczak, po czym... zaległ gdzieś i nie brał udziału w akcji :) Na szczęście sojusz został naprawdę poważnie wzmocniony i nie była to akcja dwójkowa :) Tutaj szczególne podziękowania dla ekipy niszczącej moony: cichego, kabanosa i Star Lorda, którzy wspólnie z Thomasqiem i mną obstawili prawie komplet, bo 9 z 11 księżyców.

    Obserwacje, które prowadziliśmy wspólnie z Thomasqiem nie dały nic. Wykluczyliśmy kilka galaktyk, ale niczego nie mogliśmy być pewni, stąd aż tak duże rozłożenie akcji niszczenia. Około 23 zaczęliśmy wysyłać gęsi do boju, od 1:40 do 5 nad ranem mieliśmy wlatywać w moony, na których była cisza, nawet najmniejszej aktywności. Problemy zaczęły się przy ściąganiu. Najpierw odbił się kabanos, następnie ja, później cichy, później znów ja - w sumie jakieś 100 gwiazd poszło się paść. W końcu udało mi się zestrzelić moona na końcu 3G i pokazała się flota cywilna ZEMSTY - sondy, transportery i trochę śmieci wracające tuż po 9 nad ranem. Niemal jednocześnie zapaliła się lampa na matce ZEMSTY, a później kolejne planety. Ponieważ Skinhead również się świecił, wpuściliśmy jeszcze jedną falę gwiazd cichego, a kiedy zauważyliśmy podstawioną flotę, zaczęliśmy się wycofywać z kolejnych niszczeń. Akcja miała na ten moment przynieść lekki plus, a floty ZEMSTY miała paść innym razem. Od razu jednak naszła mnie pewna myśl - po co ZEMSTA miałby budzić się w środku nocy, skoro FS wracał na 9? Odpowiedzi mogło być kilka, jednak przeczuwałem pułapkę w postaci zawróconej stacjonaty, pułapkę bardzo ryzykowną, bo przecież nie musiał spaść akurat moon na 3G, mogliśmy też polecieć znacznie większymi flotami niż te, które ostatecznie poleciały. Flotę, która leciała, można było zdjąć stosunkowo niewielką flotą szybką, jednak poleciałem all-in, dodatkowo poprosiłem o pomoc Thomasqa, który nad ranem dołączył do ACS. Obrońca nie stwarzał wrażenia przesadnie zainteresowanego obroną floty, z pomocą prawdopodobnie sojusznika postawił sobie nowego moona, ale go nie rozbudowywał. Jego sondy były na falandze, jego recyklery stały na innym moonie, teleportera nie było - zaczynałem wątpić w pułapkę i stwierdziłem, że być może reszta recków leci przez galaktykę po PZ i na tym obrona się skończy. Zsynchronizowałem flotę idealnie w sekundę powrotu FS, natomiast z reckami miałem problem. Z jednej strony nie chciałem dać sobie odebrać PZ, z drugiej bałem się laga i przeskoczenia recyklerów przez pole, które jeszcze nie zdążyłoby się utworzyć. Połowę recków wysłałem na sekundę po starciu, druga miała lecieć w sekundzie starcia. Niestety mój powolny zazwyczaj internet nagle dostał kopa i ze standardowego opóźnienia 1,2-1,6 s, które miał, zrobiło się 0,6 - przestrzeliłem, a recki leciały przed flotą. Stwierdziłem, że cofnę, dowiozę sobie na spokojnie deuter sondami i poczekam na rozwój wydarzeń - spodziewałem się maksymalnie jednej zbiórki po stronie obrońcy. Ta decyzja kosztowała mnie jakieś 3 kkk surowców. Miałem bowiem około 20 minut recyklerami do obrońcy, do którego leciało już ok. 100 k MT z surowcami.

    Starcie było bardzo pomysłowe ze strony obrońcy - rzadko obecnie stosowana pułapka na zawróconą stacjonatę, jednak trochę przeliczył się z możliwościami. Nie leciał Lemur, nie leciał Kirczak, a i tak jest delikatnie mówiąc mocno stratny. Nie docenił też ilości moich recyklerów (mógł wyliczyć choćby ze starcia na marlamerze) i nie dobudował ich sobie więcej, poprzestając na ok. 37 k, którymi wiosłował przez 20 minut (bo drugą połową recków wyleciałem oczywiście od razu, gdy zorientowałem się, co się dzieje). Sz/O ZEMSTA, bo masz z czego - dok wypluł ponad 7 kkk, zebrałeś 13 kkk, więc jesteś w stanie postawić swoją flotę w ponad połowie.

    Co do naszej strony, starcie praktycznie na zero, wliczając spalony deuter i gęsi. Pozostaje satysfakcja i doświadczenie, o którym mam nadzieję, że zaprocentuje.


    Dnia 15-11-2020 09:03:49 następujące floty spotkały się w walce:


    Agresor Merchant Deuterium [ISS]
    ________________________________________________

    Gwiazda Śmierci 600
    _________________________________________

    Agresor Merchant Deuterium [ISS]
    ________________________________________________

    Lekki myśliwiec 1.784.628
    Ciężki myśliwiec 15.019
    Krążownik 536.276
    Okręt wojenny 100.080
    Pancernik 29.841
    Bombowiec 19.508
    Niszczyciel 36.796
    Reaper 1.709
    Pathfinder 20.827
    Duży transporter 56.000
    _________________________________________

    Agresor thomaseq [ISS]
    ________________________________________________

    Sonda szpiegowska 1
    _________________________________________

    Agresor thomaseq [ISS]
    ________________________________________________

    Krążownik 88.103
    Okręt wojenny 91.784
    Pancernik 54.472
    _________________________________________

    Obrońca ZEMSTA [SBU]
    ________________________________________________

    Mały transporter 39.035
    Duży transporter 81.999
    Lekki myśliwiec 243.854
    Ciężki myśliwiec 57.724
    Krążownik 448.843
    Okręt wojenny 121.022
    Statek kolonizacyjny 3
    Recykler 143
    Sonda szpiegowska 1.293.455
    Satelita słoneczny 250
    Niszczyciel 3.929
    Gwiazda Śmierci 1
    Pancernik 114.003
    Crawler 20
    Pathfinder 22.043
    Wyrzutnia rakiet 61.800
    Lekkie działo laserowe 1.592
    Ciężkie działo laserowe 753
    Działo Gaussa 2.155
    Działo jonowe 2.769
    Wyrzutnia plazmy 29
    Mała powłoka ochronna 1
    Duża powłoka ochronna 1
    _________________________________________


    Po bitwie...

    Agresor Merchant Deuterium [ISS]
    ________________________________________________

    Gwiazda Śmierci 600 ( -0 )
    _________________________________________

    Agresor Merchant Deuterium [ISS]
    ________________________________________________

    Lekki myśliwiec 412.046 ( -1.372.582 )
    Ciężki myśliwiec 5.713 ( -9.306 )
    Krążownik 410.836 ( -125.440 )
    Okręt wojenny 98.172 ( -1.908 )
    Pancernik 29.745 ( -96 )
    Bombowiec 19.482 ( -26 )
    Niszczyciel 36.792 ( -4 )
    Reaper 1.709 ( -0 )
    Pathfinder 15.606 ( -5.221 )
    Duży transporter 24.013 ( -31.987 )
    _________________________________________

    Agresor thomaseq [ISS]
    ________________________________________________

    Sonda szpiegowska 0 ( -1 )
    _________________________________________

    Agresor thomaseq [ISS]
    ________________________________________________

    Krążownik 67.170 ( -20.933 )
    Okręt wojenny 90.016 ( -1.768 )
    Pancernik 54.235 ( -237 )
    _________________________________________

    Obrońca ZEMSTA [SBU]
    ________________________________________________

    Zniszczony!
    _________________________________________


    agresor wygrał bitwę!

    Agresor przejął:
    45.937.636 Metalu, 23.885.082 Kryształu i 82.714.400 Deuteru

    Agresor stracił łącznie 10.625.606.000 jednostek.
    Obrońca stracił łącznie 35.380.723.000 jednostek.
    Na polu zniszczeń unosi się 16.432.896.663 metalu i 9.086.329.738 kryształu.
    Agresor przejął łącznie 152.537.118 jednostek.

    Szansa na powstanie księżyca 20%.
    ________________________________________________

    Szczątków zebranych przez agresor(ów):
    19.808.937 Metalu i 10.953.062 Kryształu
    3.780.000.000 Metalu i 3.780.000.000 Kryształu
    4.736.145.001 Metalu i 0 Kryształu

    Szczątków łącznie zebranych przez agresor(ów):
    8.535.953.938 Metalu i 3.790.953.062 Kryształu



    Podsumowanie zysków/strat:



    Podsumowanie agresor

    Metal: 1.070.209.574
    Kryształ: 1.040.873.144
    Deuter: -257.244.600
    agresor zyskał łącznie 1.853.838.118 jednostek.


    Podsumowanie obrońca

    Metal: -20.144.392.636
    Kryształ: -12.456.502.082
    Deuter: -2.932.365.400
    obrońca stracił łącznie 35.533.260.118 jednostek.



    Powered by Konwerter RW OGotcha 4.3.1

    Starcie dedykuję przede wszystkim @thomaseq - bardzo pomogłeś, zarówno flotą, gęsiami, jak i obserwacjami. Mam nadzieję, że rozsmakujesz się w kolejnych akcjach :)

    Pozdrowienia również dla reszty koalicji ISS, graczy Xanthusa, a imiennie dla @Neferet, @Selene i @Ruda oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

    Lwica jest boska :)
  • Cała ta wasza całonocna akcja praktycznie nie przyniosła wam żadnego zysku. Brawa dla Zemsty za podebranie połowy złomu, przez co straty nie są aż takie wielkie :)

    Widzę Buli się rozkręciłeś na belce po tym jak największe floty poszły w piach albo siedzą na wiecznych banach. Ponad dwa lata gram tutaj ale jakoś wcześniej nawet nie słyszałem o tobie
    Jeszcze zostało wam kilka mniejszych flot do ściągnięcia i zostanie was 20 na tym zdechłym uni czekając na fuzje która nigdy nie nadejdzie
  • Gratulacje akcji Sojusznicy, może nie wyszła idealnie, ale tak jak Buli napisał napewno Jest jakimś doświadczeniem, no i nauczka po raz kolejny, że recki to podstawa. Zemście życzę SzO bo masz surke na jakieś ruchy, a nie rozumiem trochę rozumowania gracza Kossa88 - idąc Twoim tokiem rozumowania, na OGame nie powinno być żadnych złomów bo po co żeby ludzie odchodzili po złomie i uni się wyludnialy? Czy ja czegoś tu nie rozumiem?? :thumbdown: :roll: