Dodanie polskich znaków do nazywania planet

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Dodanie polskich znaków do nazywania planet

      Mamy rok 2020, a w Ogame nadal nie można używać polskich znaków przy nazywaniu planet i księżyców. I chciałbym tutaj przytoczyć najbardziej ironiczną rzecz w tej kwestii, czyli księżyc. Każdy nowy księżyc nazywa się Księżyc, można zmienić jego nazwę na inną. Ale ponownie nazwać księżycem już nie można, bo zawiera niedozwolone znaki.
    • Bys chcial polskie znaki kiedy w 21 wieku, w dobie cywilizacji ludzie nie potrafia napisac bez bledu i zwalaja wine na slownik w smartfonie? Ludziom nie ma co dogadzac bo i tak co niektorzy jakby cofali sie do epoki sredniowiecza.

      I zaloze sie, ze znalazlo by sie kilku asow ortografii, ktorzy zaraz by mnie chcieli poprawiac bo napisalem "ludziom" a nie "ludzią". W tym miejscu odsylam do zapoznania sie ze slownikiem.

      Tak wiec po co komu polskie znaki skoro nie potrafimy ich uzywac jak nalezy :)
    • Nie należy dostosowywać się do debili, tylko ułatwiać sobie życie. Niektórzy jednak potrafią się wysłowić i poprawnie pisać, a Ogame to nie jest gra dla skończonych idiotów. Tutaj większość ludzi reprezentuje jakiś poziom inteligencji i myślę, że nie będzie problemów z pisownią. A jednostkowe przypadki można farmić, zgłaszać, albo po prostu ignorować.
    • Damaon napisał(a):

      Skrypt jest uniwersalny dla wszystkich języków i tego wymaga. Niemcy też nie mogą wpisywać umlautów. A poza tym pisownia przeciętnego Polaka woła o pomstE do nieba, więc zapotrzebowanie i tak byłoby znikome. Ogólnie jestem za, ale nie umrę bez tego.
      Skoro skrypt ma być uniwersalny to wystarczy zmienić kodowanie na właśnie takie "uniwersalne", które to już wszystkie znaki specjalne z danych języków zawiera (tak, istnieją takie kodowania, a nawet są znacznie powszechniejsze niż może Ci się wydawać). Strona już w takim kodowaniu jest ładowania (utf-8... zresztą jak zauważył Void bazowo mamy już "księżyc", a nie "ksiezyc") wystarczy więc tylko zmodyfikować lekko skrypt.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • I am back napisał(a):

      I zaloze sie, ze znalazlo by sie kilku asow ortografii, ktorzy zaraz by mnie chcieli poprawiac bo napisalem "ludziom" a nie "ludzią".
      Liczebniki porządkowe kończymy kropką. A poza tym, XXI wieku :E :piwko:

      wampek napisał(a):

      Skoro skrypt ma być uniwersalny to wystarczy zmienić kodowanie na właśnie takie "uniwersalne", które to już wszystkie znaki specjalne z danych języków zawiera (tak, istnieją takie kodowania, a nawet są znacznie powszechniejsze niż może Ci się wydawać). Strona już w takim kodowaniu jest ładowania (utf-8... zresztą jak zauważył Void bazowo mamy już "księżyc", a nie "ksiezyc") wystarczy więc tylko zmodyfikować lekko skrypt.
      Nie jestem programistą, ale wiedząc, że pisanie kodów dla takiego zdolnego nie powinno być problemem w tej kwestii. Może walnąłem gafę używając słowa "uniwersalny", ale i tak widzę, że wiesz o co mi chodzi. Z resztą, choć pomysł nie jest zły, to i tak obaj wiemy, że są inne, bardziej palące bugi do naprawienia, a w pomysłach, które wchodzą i miałyby dalej wchodzić, bardziej liczy się grywalność i zapotrzebowanie na nie wśród graczy wszystkich społeczności (co niedawno zaznaczył Art), niż estetyka.
    • Damaon napisał(a):

      to i tak obaj wiemy, że są inne, bardziej palące bugi do naprawienia
      Dla mnie to jest właśnie jeden z tych bardziej "palących" bugów do naprawienia... zwłaszcza, że istnieje praktycznie od samego początku pojawienia się gry (choć nie jestem pewny, czy czasem przez moment kiedyś nie było możliwe korzystanie z polskich znaków).


      Damaon napisał(a):

      Może walnąłem gafę używając słowa "uniwersalny", ale i tak widzę, że wiesz o co mi chodzi
      Nie jestem pewny, czy wiem, bo z Twojej wypowiedzi wynika, jakby napisanie kodu wspólnego dla wszystkich społeczności miało stanowić problem... a prawda jest taka, że nie stanowi to żadnego problemu. Wręcz przeciwnie... obecnie ciężej napisać taki, który by obcych znaków nie respektował.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez wampek ().