Cmentarz - o co chodzi z tym skryptem

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Cmentarz - o co chodzi z tym skryptem

    Czołem,

    Art napisał(a):

    Skrypt przenoszący konta nieaktywne na tzw. serwer Cmentarzysko czy "Przechowalnia", nie zostało wczoraj aktywowany.
    Dodatkowo nastąpiła zmiana ilości dni, po których konto zostanie tam przeniesione. Obecnie będzie to 60 dni.

    @Art pojawiło się mnóstwo pytań z tym związanych, możemy stworzyć zbiorczy wątek aby na nie odpowiedzieć? przeglądając zagraniczne fora nie znalazłem odpowiedzi na kilka istotnych pytań - mógłyś się proszę do nich odnieść?
    1) Czy to obejmuje wszystkie społeczności, czy tylko te po fuzji? Jeśli wszystkie, to jak wygląda powrót konta z takiego cmentarzyska. Wraca na to samo uni? a w przypadku zajętych pozycji na zbliżone kordy?
    2) Czy jest znana data kiedy skrypt zostanie uruchomiony?
    3) Dla potwierdzenia - mówimy o kontach na urlopie, na które nie logowano się przez ponad 60 dni, prawda?
    4) O co chodzi z tym licznikiem? kwalifikujące się konta znikają 60 dni od odpalenia skryptu? Czy natychmiast po jego uruchomieniu?
    5) W jaki sposób ten skrypt działa? odpalamy go o konkretnej godzinie i konta znikają, czy pojawiają się porzucone planety? Czy może konta są usuwane o 3am kolejnego dnia?

    Dzięki z góry za odpowiedzi.


    [18:44:39] <@diablica> radim :************** krolu moj jedyny :)))))))
  • Na DE gracze stworzyli już FAQ, przeniesiemy go na nasze forum jeszcze dziś.
    Ale na szybko mogę odpisać:

    1)Wszystkie. Powrót wymaga wybrania Uni docelowego. Co do koordów nie jestem pewien, zakładam, że będą zbliżone.
    2) Dziś w nocy.
    3) Tak, z uwgzlędnieniem zbanowanych.
    4) Już dziś w nocy powinniśmy zauważyć znikające konta
    5) Z tego co udało mi się przed momentem ustalić, pojawią się porzucone planety, które znikną po 7 dniach.

    Proces obejmuje konta urlopowane i nieaktywne >60 dni, więc wszelkie wątpliwości postaramy się rozwiewać na bieżąco.
  • Czy gracz zostanie automatycznie przeniesiony z powrotem na swoje uniwersum?
    -> Proces powrotu konta na poprzedni serwer nie jest automatyczny, gracz sam musi wybrać serwer na który chce się przenieść.

    Czy można przenieść się z serwera cmentarnego na każde „możliwe" uniwersum?
    -> Można. Zasady przenosin są w tym przypadku takie same jak podczas migracji za pomocą przedmiotu przenosin. (item merge)


    Czyli będę mógł przeskoczyć po 60 dniach na jakiekolwiek uniwersum? Np uniwersum Tucana które wystartowało 6 listopada? Czy będą jakieś inne ograniczenia poza ograniczeniami itemu "merge"? Bo jeśli nie będzie innych ograniczeń, to będzie to powodować patologiczne sytuacje, w których osoby z np 500 kk pkt będą sobie przeskakiwały na uniwersa na których obecny top 1 ma 10 kk pkt..
  • FAQ od Rudej:
    FAQ: Cmentarzysko (serwer nieaktywnych)

    @Ruda
    Ja bym tylko zmienił:
    1. "(dotyczy to kont z zakupioną Antymaterią i aktywnymi Oficerami)"
    Na pewno "i"?
    2. "
    Kiedy zaczyna się naliczanie czasu braku aktywności do 60 dni?
    -> Czas nieaktywności jest liczony od ostatniego logowania na konto."

    Czy tylko ja widzę tu rozbieżność między pytaniem i odpowiedzią? I brakującą informację co będzie przez najbliższe XX dni (XX = 59) - czyli odpowiedź na pytanie czy konto o czasie nieaktywności 62 dni zostanie jutro przeniesione na Cmentarz.

    Dodatkowo - Dodałbym na początek informację z posta arta - czyli skrypt działa póki co na DE/ENG - a nie w PL. Jasne, potem trzeba to usunąć, ale dzięki temu będzie mniej pytań :D


    @cichah2o

    Poczytaj o ograniczeniu dla itemu i fuzji - np uni starsze niż 3 miesiące jedynie (kwestia jeszcze zaokrąglenia - czy to 90 dni, czy bez trzech ostatnich uni). Plus ograniczenie na bycie w top20 uni. Więc skakania nie będzie - jedynie przy powrocie buntowników (tych, co rzucili granie przy wejściu piratów) - o ile to zadziała (bo to GF - więc zawsze taki warunek trzeba umieszczać) - mogą zmienić uni. Ale to będą pojedyncze sytuacje - i każdy o tym wie.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

  • cokolwiek napisał(a):

    FAQ od Rudej:
    FAQ: Cmentarzysko (serwer nieaktywnych)

    @Ruda
    Ja bym tylko zmienił:
    1. "(dotyczy to kont z zakupioną Antymaterią i aktywnymi Oficerami)"
    Na pewno "i"?



    Dodatkowo - Dodałbym na początek informację z posta arta - czyli skrypt działa póki co na DE/ENG - a nie w PL. Jasne, potem trzeba to usunąć, ale dzięki temu będzie mniej pytań :D
    Dodałam.

    cokolwiek napisał(a):

    Kiedy zaczyna się naliczanie czasu braku aktywności do 60 dni?
    -> Czas nieaktywności jest liczony od ostatniego logowania na konto."

    Czy tylko ja widzę tu rozbieżność między pytaniem i odpowiedzią? I brakującą informację co będzie przez najbliższe XX dni (XX = 59) - czyli czy odpowiedź na pytanie czy konto o czasie nieaktywności 62 dni zostanie jutro przeniesione na Cmentarz
    Chodzi o czas rozpoczęcia odliczania do przeniesienia na serwer. Zaś brakująca informacja przekazana jest przy pytaniu o regularności procesu przenosin.





    [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

    :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
  • cichah2o napisał(a):

    A są gdzieś oficjalne informacje o tym przedmiocie i fuzji?
    W PL nie ma jeszcze oficjalnie fuzji :P więc nie ma - ale szukaj na ENG. Plus przetłumaczone było na PL (tylko nie pamiętam gdzie umieszczone - pewnie w porozmawiajmy o fuzji będzie link / post)

    @Ruda
    Dałbym to na czerwono, bo teraz się wtapia w tytuł :D Ale to twoja szata graficzna, nie moja. Tyle, że takie uwagi na czerwono się czyta, a tekst jednolity w nagłówku - ignoruje.
  • Jeszcze jedno pytanie związane z przenoszeniem i kasowaniem.
    Czy antymateria, która nazywa się "kupiona" musi być faktycznie kupiona, czy ta, która została zdobyta podczas zwrotu 15% wykorzystanej antymaterii i widnieje również jako "kupiona" też się liczy i nie skasują mi konta?
    nie
  • bobro napisał(a):

    Jeszcze jedno pytanie związane z przenoszeniem i kasowaniem.
    Czy antymateria, która nazywa się "kupiona" musi być faktycznie kupiona, czy ta, która została zdobyta podczas zwrotu 15% wykorzystanej antymaterii i widnieje również jako "kupiona" też się liczy i nie skasują mi konta?
    Kupiona i zapłacona twardą walutą. Tylko ona się liczy.

    Ta ze zwrotu jest wyświetlana jako "Kupiona" ale konto się skasuje.
  • cokolwiek napisał(a):

    bobro napisał(a):

    Jeszcze jedno pytanie związane z przenoszeniem i kasowaniem.
    Czy antymateria, która nazywa się "kupiona" musi być faktycznie kupiona, czy ta, która została zdobyta podczas zwrotu 15% wykorzystanej antymaterii i widnieje również jako "kupiona" też się liczy i nie skasują mi konta?
    Kupiona i zapłacona twardą walutą. Tylko ona się liczy.
    Ta ze zwrotu jest wyświetlana jako "Kupiona" ale konto się skasuje.
    Nie masz racji. Mam 2 konta, gdzie sobie urlopuje od kilkunastu miesięcy a nie wydałem tam ani grosza. Anty zwrócona liczy się tak jak kupiona.


    [18:44:39] <@diablica> radim :************** krolu moj jedyny :)))))))