Top 10 władowanej kasy w gierke

    • ja miło wspominam czasy jak nie było żadnej antmaterii... ostatnio wróciłem do gry ale to co się wyprawia to jest nieporozumienie... grube tysiące pakowane w antymaterie... skupowanie kont...
      Ciężko mi to obliczyć ale myśle ze topka po kilka tys władowała na ten moment ?
    • Zauważamy na Sombrero podobną tendencję. I to idzie ta kasa non stop, my się cieszymy - szybciej nowe progi exp wchodzą. Czy to pay2win - zależy z której strony patrzeć. Kto jest wygranym, a kto przegranym ? Ciężko odpowiedzieć, zależy kto do czego dąży. Jeżeli kogoś zadowala ładowanie kasy i nabijanie pkt oraz jest spełnionym w tym co robi/gra przynosi mu satysfakcję - proszę bardzo :) Innych zadowalają jakieś ST od czasu do czasu, innych stawianie kopalni, discord, znajomi. Jednego satysfakcjonuje top1, innemu top 100 maluje uśmiech na twarzy. Gra jest do wyboru, do koloru. Taka jest rzeczywistość i należy się z nią pogodzić, niezależnie od tego, że osobiście(i nie tylko) zagrałbym na serwerze bez anty - to przeszłość.
      P.S. Nie "zaglądajmy ludziom do portfeli" - ani im nikt nie każe ładować anty w grę ani Nam nie broni.
      Miłej zabawy :P
      Gracz : cześć , mam prośbe abys przestała skanowac moje gospodarstwo :) , z góry dzieki

      Gracz : lub przestał ,
      sorki

      Ostatnio nic bardziej mnie nie rozbawiło :D
    • nowaczek1986 napisał(a):

      ja miło wspominam czasy jak nie było żadnej antmaterii... ostatnio wróciłem do gry ale to co się wyprawia to jest nieporozumienie... grube tysiące pakowane w antymaterie... skupowanie kont...
      Ciężko mi to obliczyć ale myśle ze topka po kilka tys władowała na ten moment ?
      Mniej niż myślisz. Serio. Podobno ledwo kilkaset pln. Wystarczy podpakować mocno na początku - a potem z samych expów co 2h zyskujesz więcej, niż warte jest konto top20 ... niestety, taki urok pierwszych trzech dni.
    • cokolwiek napisał(a):

      nowaczek1986 napisał(a):

      ja miło wspominam czasy jak nie było żadnej antmaterii... ostatnio wróciłem do gry ale to co się wyprawia to jest nieporozumienie... grube tysiące pakowane w antymaterie... skupowanie kont...
      Ciężko mi to obliczyć ale myśle ze topka po kilka tys władowała na ten moment ?
      Mniej niż myślisz. Serio. Podobno ledwo kilkaset pln. Wystarczy podpakować mocno na początku - a potem z samych expów co 2h zyskujesz więcej, niż warte jest konto top20 ... niestety, taki urok pierwszych trzech dni.
      jak zwykle @cokolwiekdex teoretyk pisze bzdury. ponoc jestes bystrzakiem to odrob matematyke.1. ile top1 i tam top2 czy 3 ma zniszczonych?podpowiem 5.596.763
      to teraz tak z ekspedycji powiadasz wyciagnal 135 baniek?:D
      pomoge CI z matematyka 20% z liczby 5.596.763 to ile jest?
      a) niewiem
      b) milion piecset 100 dziewiecset
      c) napewno nie 143.086.738 czyli tyle ile obecnie ma ten typo.

      a teraz policz sobie jaki jest koszt anty uzyskania takiej ilosci surowca , np na topowym koncie ciosa bo to chyba top eko jest. albo na eko porownywalnym do jego.

      w mojej opini sa to albo konta gfu , albo konta jakis klonowaczy sury .
    • el bosso siklent napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      nowaczek1986 napisał(a):

      ja miło wspominam czasy jak nie było żadnej antmaterii... ostatnio wróciłem do gry ale to co się wyprawia to jest nieporozumienie... grube tysiące pakowane w antymaterie... skupowanie kont...
      Ciężko mi to obliczyć ale myśle ze topka po kilka tys władowała na ten moment ?
      Mniej niż myślisz. Serio. Podobno ledwo kilkaset pln. Wystarczy podpakować mocno na początku - a potem z samych expów co 2h zyskujesz więcej, niż warte jest konto top20 ... niestety, taki urok pierwszych trzech dni.
      jak zwykle @cokolwiekdex teoretyk pisze bzdury. ponoc jestes bystrzakiem to odrob matematyke.1. ile top1 i tam top2 czy 3 ma zniszczonych?podpowiem 5.596.763to teraz tak z ekspedycji powiadasz wyciagnal 135 baniek?:D
      pomoge CI z matematyka 20% z liczby 5.596.763 to ile jest?
      a) niewiem
      b) milion piecset 100 dziewiecset
      c) napewno nie 143.086.738 czyli tyle ile obecnie ma ten typo.

      a teraz policz sobie jaki jest koszt anty uzyskania takiej ilosci surowca , np na topowym koncie ciosa bo to chyba top eko jest. albo na eko porownywalnym do jego.

      w mojej opini sa to albo konta gfu , albo konta jakis klonowaczy sury .
      Miałem już nie pisać w ogóle - ale dla takich głupot zrobię wyjątek:
      1. Po co piszesz o ale cios - czyli koncie budowanym przez lata. Nie na temat.
      2. Popatrz na daty - czyli a) początek uni Tukana b) pierwszy post w tym temacie c) mój post.
      3. Ponieważ jesteś tępy jak ryba młot (a nie delfin) - to podpowiem - posty pisane w pierwszych dnia uni. I opis sytuacji dotyczy pierwszych TRZECH DNI uni. Nie pierwszych trzech lat - tylko dni.
      4. Wyobraź sobie, że byłem w sojuszu z top1 i top3 w momencie pisania posta - i top1 pisał na sojuszu, że wydał 500 pln (a jeszcze mu 1kk anty zostało), a drugi 200 albo 300 (ale wykorzystał całość). Więc chyba oni lepiej wiedzą ile wydali na anty, niż ty
      5. Widziałem także jakie uzyskiwali expy. I wyobraź sobie, że umiem policzyć wartość zyskanej floty. Czy zasobów. I wyobraź sobie, że umiem spojrzeć na ranking kont i popatrzeć ile pktów ma top20. I tak, jedna fala expów wynosiła tyle, co wartość konta top20 (w tamtym momencie). A nawet więcej - skoro dostawał np 2kk metalu - a top20 miało poniże 1000 pktów. Taki cud matematyki, że 2kk > 1kk (1kk zasobów = 1000 pktów w rankingu).
      6. Robisz z siebie debila albo trolla - bo zakładasz, że ktoś z topki latał na piratów (bo myślisz, że ich zniszczone są z piratów). Odpowiem - w odróżnieniu od ciebie to są ludzie inteligentni - i latali na expy składem cywilnym. I o tym był także mój post - cyt: "z samych expów co 2h zyskujesz więcej, niż warte jest konto top20 ... niestety, taki urok pierwszych trzech dni"
      7. Co do kupowania zasobów - policz sobie sam, ile anty potrzeba. Bo ja wiem ile. I wiem, że dzięki nowej promo (czyli tanszemu metalowi) w pierwszym miesiącu to jest jedyny skuteczny sposób gry - p2win na metalu.
      8. Ale ty nie umiesz w matematykę - więc może trochę ćwiczen praktycznych - czyli poskanuj planety topki i zobacz jakie mają poziomy kopalni. (i na przyszłym nowym uni, aby bardziej odzwierciedlać pierwsze trzy dni uni) I dlaczego metal jest bardzo wysoko, a pozostałe kopalnie < 10 lvl - a często nawet 0 lvl. :D

      Na koniec - tak, wiem, że jesteś trollem - ale chociaż trolluj inteligentnie. Bo teraz robisz z siebie debila. A chyba jednak nim nie jesteś. Chyba.

      Super Moderator Ruda:
      Pseudocenzura
    • zapieklo widze bo az obrazac musisz, widocznie trafioine w pkt.
      znizac do twojogo poziomu sie nie zamierzam jednak wytlumacze ci bo widze ze jest problem.
      w momencie pisania mojego posta
      top1 posiadal 5.5 banki zniszczonych pktow flot. i 135 baniek pktow ogolnie
      zatem przyjmujac ze na tym uni jest 50% z pz realnie powinein miec 2.75 banki (z pz)+ sura ktora powiedzmy tam byla.

      wiec nie pisz mi bzdur ze tak wspaniale ogarniaja gre ze dzieki zlomowaniu maja to co maja.
      o koncie ciosa pisze [ciach] dlatego zebys sobie porownal - ile anty kosztuje
      u takiego ciosa napelnienie magazynow zeby miec wartosc 145 baniek. skoro u ciosa idzie to w tysiacach jak nie wiecej . to u jakieigos leszczyka z XXX mniejszym eko znacznie wiecej.
      lapiesz juz czy ci to rozrysowac.

      a tu masz obrazek ile kosztuje uzupelnienie magazynow na eko lepszym niz teraz ma obecnie top1 tutaj. wiec swoje bajki o paru stowkach wciskaj nowym graczom.

      prnt.sc/vm9uk2


      [ciach]


      Super Moderator Ruda:
      Obraza i prowokacja

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez el bosso siklent ().

    • jak to jest że na całym forum co 2 post to muniek albo cokolwiek i zwykle to jakieś bzdury

      konto z 14 planetami zbieraczem, dopałkami i planetami na 8 pozycji mające ok 200kk pkt z eko (tyle co u nas na uni) ma około 500-600kk mety za te 60k anty

      więc za anty kupioną na promocji za 300 zł (ok 3kk) mozna kupić 50 takich paczek i mieć 25kkk metalu po kupnie kryształu i dexu będzie to około 18-20kkk surki - za 300zł
      tutaj top1 jest generałem i na mniejsze eko mniej planet więc realnie ma moze 300-350kk mety z paczki więc około 12/14kkk surki i więc jego konto to około 3000 zł - ale to gdyby kupował teraz

      na początku miałsporo mniej więc realnie myślę że wydał 6-10k pln
      a gdzie jeszcze anty za pokończone badania itp

    • @el bosso siklent

      Moment pisania mojego posta i początku tematu: 6.11
      Moment pisania twojego posta 19.11

      1. Masz refleks, kolego.
      2. Widocznie nie ogarniasz, że w dniu 6.11 to uni mogło wyglądać inaczej. Trochę, ale tylko trochę mniej punktów miał ten top1. Ale tylko minimalnie mniej. Bo twój refleks jest taki niesamowity.
      3. Już pomiajając ironię - sprawdź ile miał top1 i top20 pktów w dniu pisania posta - czyli 6.11. I do tego odnoś swoje obliczenia. Nie dwa tygodnie później (czyli uni 2 dni vs 14 dni - sorki - to jest przepaść - i tylko debil myśli, że to jest to samo), nie miesiące później, nie lata - tylko konkretnie wtedy.
      [ciach]

      @Czarny Pan Kolejny, co nie widzi różnicy między 6.11 a 19.11. Podpowiem, że top1 wtedy miał mniej niż 1kk pktów. Ale dla was to różnicy nie robi, czy uni ma 1 dzien, czy kilka lat - przecież to jest to samo :D

      I cóż, więcej nie mam zamiaru komentować - to i tak dwa posty napisałem, a miałem nie pisać nic. Ale luz - mam nadzieję, że oba polecą do kosza, jak mod @Ruda wpadnie - i usunie głupoty


      Super Moderator Ruda:
      Niepotrzebne nam takie porównania
    • cokolwiek napisał(a):



      @Czarny Pan Kolejny, co nie widzi różnicy między 6.11 a 19.11. Podpowiem, że top1 wtedy miał mniej niż 1kk pktów. Ale dla was to różnicy nie robi, czy uni ma 1 dzien, czy kilka lat - przecież to jest to samo :D

      I cóż, więcej nie mam zamiaru komentować - to i tak dwa posty napisałem, a miałem nie pisać nic. Ale luz - mam nadzieję, że oba polecą do kosza, jak mod @Ruda wpadnie - i usunie głupoty


      no to skoro miał mniej punktów to za te 60k anty mógł kupić znacznie mniej metalu więc wydał jej więcej
      a ekpsy dają ok 400kk na dzień co daje nam max 6k pkt z jego 175 - a realnie pewnie z 3 bo znowu - wcześniej były mniejsze progi

    • Pomijajac wasze kłótnie, wyzwiska itp itd można jedynie stwierdzić że tamten gość zapewne ma hajsu w brud i już nie ma co z nim robić , że wydaje tyle na anty. I czy wydal 300 zl czy 30 tys zl. jakie to ma znaczenie? Jego kasa jego wydatki. Pewne jest tylko to, że większość z graczy miala by lepszy pomysl na wydanie tej kasy w realu.
    • Zlomek_Mistrz napisał(a):

      Pomijajac wasze kłótnie, wyzwiska itp itd można jedynie stwierdzić że tamten gość zapewne ma hajsu w brud i już nie ma co z nim robić , że wydaje tyle na anty. I czy wydal 300 zl czy 30 tys zl. jakie to ma znaczenie? Jego kasa jego wydatki. Pewne jest tylko to, że większość z graczy miala by lepszy pomysl na wydanie tej kasy w realu.
      I w dodatku sie nie chwali na forum, ze wydal ile wydal. Jego hajs, jego sprawa. A teoretycy zawsze znajda powod do spekulacji. Jak kogos boli, ze ktos laduje po cichu hajs w gre to moze by tak dac sobie spokoj z tym wirtualnym swiatem?
    • el bosso siklent napisał(a):

      @cokolwiek - czekamy na reszte twoich burych ziomkow z tego soja

      Nie mam pojęcia nawet kto to, które uni i jakis to sojusz - więc proszę mnie nie mieszkać w jakieś wasze czekania :D
      Szczególnie, że obecnie nie mam konta w ogame - nawet takiego z 0 pktów. Więc ciężko aby jakieś moje konto w grze zostało zbanowane - wręcz uznałbym to za niewykonalne.
    • cokolwiek napisał(a):

      el bosso siklent napisał(a):

      @cokolwiek - czekamy na reszte twoich burych ziomkow z tego soja
      Nie mam pojęcia nawet kto to, które uni i jakis to sojusz - więc proszę mnie nie mieszkać w jakieś wasze czekania :D Szczególnie, że obecnie nie mam konta w ogame - nawet takiego z 0 pktów. Więc ciężko aby jakieś moje konto w grze zostało zbanowane - wręcz uznałbym to za niewykonalne.

      OOOOoooo Dr. Zgon na banie widzę, a cóż się tam odwaliło? Turysta brazylijski? :E
      Kassiopeia
    • bobro napisał(a):

      Czy można to jakoś inaczej wytłumaczyć niż miliardami władowanej antymaterii?
      Można - wykorzystaniem jakiegoś bugu. GF co chwila daje takie możliwości :D ale przecież nad uni czuwają GO i SGO - więc to jest także zakładanie, że oni nie wiedzą, co się dzieje ...

      W tym przypadku jednak jest to zwykłe korzystanie z legalnego anty (ew. wspomagane wizytą w brazylijskim kurorcie - obecnie są lepsze niż tureckie) - co widać choćby po mega rozwiniętych kopalniach metalu. Samonapędzający się mechanizm - budujesz kopalnie mety, aby dostawać coraz więcej metalu - a to wymieniasz w magazynach na inne zasoby.
    • BlackLatteCoffee napisał(a):

      Gościu już na banie
      ale top 2 urósł do 500mln
      Ja bym powiedział, że to pewnie wkalkulowane w sposób gry. Szybki wypad do Brazylii po anty, kupujesz jej dużo - potem za to paczki metalu. I tak zyskasz dużo więcej niż te 3 dni bana za VPN.

      Oczywiście ban może być za coś innego - np 6 sec, bash. W każdym razie patrząc na dzisiejsze p2win - jak dużo inwestujesz kasy w anty to nie ma kompletnie sensu ryzykować banem konta za jakieś nędzne pushe. Przecież u niego jedna paczka metalu jest więcej warta niż push na koncie top10 floty (tu może lekko przesadzam - ale to jest porównywalna wartość).
    • Freon napisał(a):

      Tak się napinacie jakby to Wasze ciężko zarobione pieniądze ktoś wydawał .
      Moze wyjaśnię bez obrażania Cie na początku mimo ze mam wielką ochotę (nie lubię głupków).

      To na co wydaję koles kase mnie nie interesuje, moze sobie zamówić 3 blondyneczki z roksy albo przelać na biedne pieski w schroniskach- jego sprawa, od zawsze byłem zwolennikiem pilnowania własnego portfela. Problemem nie jest jakis typek pakujący grube tysiace czy dziesiątki czy setki tysięcy w gre tylko GF ktore daja taka legalna możliwość. Ludzie sa sfrustrowani faktem ze ich czas, drobne na anty i szansa pogrania na długo wyczekiwanym x5 poszlo sie.... I to jest główny zapalnik do dyskusji. Dla farm nie ma to znaczenia- beda klepać kopalnie za kopalnia niezależnie od otoczenia ktore na nich zbytnio nie wpływa. Dla flociarza to duzy problem ze kiedy uzbiera ledwo 2kk pkt top1 ma w tym czasie 350kk i zamiata go samymi ss. Sa ludzie którzy graja żeby wygrać, do tej pory anty dawalo przewagę na max miesiąc, w tym momencie? W ile czasu zdobedziesz 1kkk pkt? Quosar np. po 5 mieisacah top1 ma 200kk z tym ze sam zrobił ze 100 na paczkach i dlatego tyle ma, wiec to z rok gry od teraz (optymistycznie) zakaldajac ze top1 z tucana wlaczy teraz na rok u.


      Ps. I wcale nie wydal tyle ile sie spekuluje, szkoda jedynie ze za vpn nie daja permow- wtedy taka sytuacja moze nie mialaby miejsca i moze nie byłoby śmiałków zeby robix takie przelewy do GF w pln
    • Dokładnie
      Mnie to nie interesuje ile kto wydaję , nie o to chodzi w dyskusji
      raczej o ciekawość, jak daleko to zajdzie
      ban nie wiadomo ,może faktycznie vpn ,może coś innego , push raczej nie bo jedna paczka mety u niego jest wiecej watra niż top 6 ma punktów :D
      Zobaczymy za kilka dni
      Może gość zainwestował w konto i będzie sprzedawał surowce przez allegro
      coś mógłby nawet na tym zarobić po pewnym czasie
    • I am back napisał(a):

      Ale naiwni jestescie. Jak na ekspach napuchly konta to spoko a kto nie skorzystal na tym ten frajer i do GF nikt sie nie czepia. Ale jak ktos pakuje hajs w konto to juz placz bo GF na to pozwala :D
      [ciach]
      Na ekspach kazdy mogl to zrobic i rósł liniowo, proporcjonalnie do floty ZA DARMO, tutaj jak nie wpakujesz odpowiedniej sumki to mozesz pomarzyć- a to spora różnica.

      Ekspy do zysków wymagaly/ wymagają posiadania floty a tu wymagane jest konto na paypalu. Kto nie widzi różnicy niech idzie spróbować zabłysnąć w "kto nabije 2 posty pod rząd ten wygrywa" a nie pierdzieli głupoty pokoju tego trolla wyżej


      Super Moderator Ruda:
      Obraza
    • One Soldier Army napisał(a):

      I am back napisał(a):

      Ale naiwni jestescie. Jak na ekspach napuchly konta to spoko a kto nie skorzystal na tym ten frajer i do GF nikt sie nie czepia. Ale jak ktos pakuje hajs w konto to juz placz bo GF na to pozwala :D
      idź stąd bo śmierdzi kretynem.
      Na ekspach kazdy mogl to zrobic i rósł liniowo, proporcjonalnie do floty ZA DARMO, tutaj jak nie wpakujesz odpowiedniej sumki to mozesz pomarzyć- a to spora różnica.

      Ekspy do zysków wymagaly/ wymagają posiadania floty a tu wymagane jest konto na paypalu. Kto nie widzi różnicy niech idzie spróbować zabłysnąć w "kto nabije 2 posty pod rząd ten wygrywa" a nie pierdzieli głupoty pokoju tego trolla wyżej


      Czy aby na pewno, na expach za darmo cała topka topiła surę z piratów ?
      Gdyby nie miliony anty wbite w skracanie budowy floty, suma sumarum nie byłoby na polskim ogame wielu kont +1kkk pkt :) a ich stocznie do teraz byłyby zapchane.

      Co do paczek, kto kupuje, niech kupuje. Trzeba sie dostosować do warunków jakie gra daje.
      Teraz TOP jest ten kto ma więcej kasy, wcześniej osoba która kombinowała jak tylko mogła, oczywiście nie grając z jednego konta.
      Lepiej patrzeć już na osoby które się boostują paczkami, niż pseudo flociarzy co nie potrafią mądrze grać flotą, a do działu ST często trafiają lewe starcia i uważają się za wielkich flociarzy.

      Wracając już do grania na anty, to jak skomentujesz osoby poszkodowane w sposób taki, że w ciągu godziny osoba u siebie w układzie ma flociarza z lotką, moonem i tp ?


      prawdziwe ogame, skończyło się w momencie kiedy wprowadzili oficerów, i ten obecny ,,nowy design'' jakieś rynki i inne udogodnienia to gwóźdź do trumny prawdziwych graczy, tych z poczatku ogame, gdzie się liczył skill, nie wazne czy u ekonoma czy flociarza.
    • truck ty rozumiesz slowo pisane? Zaczynam rozumieć libre i to co z toba przechodzi... Nie pisze do dziecka tylko do ograniczonego doroslego w takim razie... Obrażam Cie bo próbujesz zabłysnąć oczywista oczywistością tzn "nie podoba sie to wypad grać w cos innego" ale forum i dział dyskusji służy wlasnie do dyskusji

      Napisalem- nie interesuje mnie jego kasa a ty dalej o tym ze niby boli mnie to że gość wydaje... Gdzie go oceniłem? Nie bede dalej dyskutował jeżeli nie rozumiesz to przeczytaj jeszcze z 5x


      Ciekawe jest to co pisze memento natomiast bo mialem topowe konta na kilku uni za czasów ekspow i NIC nie topilem za anty- inni topili nie wykluczam ale tu wlasnie o tym pisze- mam wybór czy chce topic powoli w ok 12h i rozbudowywac nanity czy wolę zapłacić 50zl i nie miec problemu z rozwożeniem sury- MIALEM WYBÓR CZY CHCE GRAC Z KASA CZY BEZ A TERAZ GO NIE MAM, wiadomo ze gra z kasą byla prostsza- ale nie bylo niemożliwym byc w top bez nakładów finansowych (nie mowie o pierwszym tygodniu rzecz jasna). Oczywiście nie jestem przeciwnikiem anty, ale chce miec jako gracz możliwość bycia top1 bo tylko po to gram w ta gre- żeby wygrać, a teraz to jest niemalże niemożliwe i dlatego ludzie płaczą, stękają i zgrzytają zębami, uprzedzając- mam kompleksy i wyżywam sie w grze, tylko top1 gwarantuje mi wzwód ale mama nie chce dawac na anty dlatego gram bez. Raczej Panowie nie rozumieją różnicy w tym co bylo a tym co jest wiec z mojej strony bez odbioru.