Ktory statek lepszy

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Mi przykładowo jako zwykłemu górnikowi opłaca się puszczać DT
      raz nie mam 5 razy więcej statków niż powinienem
      nie pale masakrycznej ceny na fsie
      jest mi wygodniej bo to dt i chyba większosc ludzi lata dtkami na idlaków
      załóżmy ze mamy 10 celów z któych możemy zgarnać po 100k sury
      Mt przy pojemnosci 5k potrzebujemy 20
      dt przy pojemnosci 25k potrzebujemy 4
      to mamy 200mt i 40dt różnica 5-krotna w statkach
      splanie mt to 10 a dt to 25
      przy 200mt spalanie to 2k a przy dt to 1k /raz większa
      to teraz dołóżmy do tego miliony trampków co daje nam szybszy lot o 10 minut na idlaka :P
    • Dokladnie tak jak piszesz. Moj dostawca lata dt na idlaki. Ale jemu to rybka, gra na luzie bez spiny. Ja jestem innym typem gracza. Skoro poswiecam czas na gre i widze, ze moge wyciagnac zysk to wyciagam do tego celu najszybszy statek i w miare pojemny. Poki nie wprowadzili klas, latalem mt bo to jedyna sluszna i najszybsza opcja wtedy byla. Od kiedy sa pioniery to korzystam z tych wlasnie pionkow. I wychodze na tym calkiem dobrze. Minusem jest spalanie ale nadrabiam to metalem i krisem jaki wyfarmie. Dodatkowo pionki sa nieporownywalne w ataku na aktywnego gracza.
    • Truck zorganizował ciekawy wątek, którego tytuł zapowiada ciekawe dyskusje, w których każdy ma równe szanse na swoje subiektywne zdanie, ale zaraz okazuje się, że to impreza sportowa, którą zakłada wygrać.

      I am back napisał(a):

      chcialbym poruszyc pewna kwestie odnosnie tego, ktory statek jest lepszy i dlaczego?

      PacSzaman napisał(a):

      dla mnie to powinno się farmić tylko Dużymi Transporterami

      I am back napisał(a):

      I do tego sa mega powolne, nadaja sie co najwyzej do transportu sury badz jako pilot/mieso armatnie w ataku
      @PacSzaman, widzisz? Choćby wpadało Ci na DeTkach średnio 85% wypatrzonych 1kk+, to i tak nie masz racji, bo Truck chciał założyć osobny wątek do wymądrzania się - tylko dlatego, że nie w porę kapnął się, że robił to z Muńkiem w dziale zadawania pytań. I nie ważne czy ktoś jest szczęśliwy latając Dt - Truck nie wpadnie na pomysł napisania poradnika, tylko robi to krucjatą postów.

      W skrócie mówiąc - nic się człowiek nie zmienił i dalej będziemy mieć tematy, w których już nie będzie spokojnych spięć, tylko jazda po bandzie "bo ty nie masz racji", "och, wyzywają mnie", itp.

      @I am back bez urazy, ale założyłeś ten wątek, żeby przechwalać się geniuszem rypania wszystkich slotów 24/7. Po nic innego.

      A jak już w temacie - u68, Quasar - latane Dt i wpadało 85%. Zadowolony.
    • @Damaon dzial PoO sluzy do luznych dyskusji. Napisalem swoje, Wy napisaliscie swoje i tyle. Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywac bo ilu graczy, tyle sposobow na gre. Oczywistym jest, ze @PacSzaman dal przyklad DT aby tylko sparodiowac temat. Reszty nie bede komentowac. Wiecie lepiej i juz wyjasniliscie po co temat zalozylem. Nikogo nie prosze by komentowac ten dzial. Wy to juz zrobiliscie z prostego i jednego powodu - z mojego powodu. Bo nie jestem jak reszta i nie pasuje do spolecznosci Ogame :)

      Damaon napisał(a):

      W skrócie mówiąc - nic się człowiek nie zmienił
      Sam jestes od niedawna na tym koncie. Kim byles skoro tak dobrze mnie znasz by oceniac?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez I am back ().

    • Tutaj mylone jest farmienie transporterami stricte idlaków przy zerowej obronie i flocie, z atakowaniem idlaków w szarej strefie, które mają więcej w magazynach + pz surki z atakowania, pionierami. Wszystko jest kwestią nazewnictwa, aczkolwiek ogólnie pojmowane farmienie dotyczy tych pierwszych. Gdyby Truck zastanowił się głębiej co dokładnie chce poruszyć, nie byłoby nieporozumień.
    • Każdy ma swoje plusy i minusy. Jest to wszystko w miare zbalansowane
      DT pewnie jest dobry w duzych starciach i moze jak są miliardy sury do zebrania, dobry na początku gry jak MT nie ma jeszcze impulsowego
      MT jest ogólnie dobry do ekspo jak i farming
      Pionek jest oki, dostaje sie je za free z ekspo, wiec koszty budowy mozna pominac, najszybszy, ale troche pali. Jak idlaki maja dziesiątki milionow sury no to pewnie trzeba fsowac pionki, bo ich za duzo bedzie stacjonowac. Jak sie farmi po 500-1kk to mozna pionkami farmic, bo 500 wystarczy na farming i nikt ich raczej nie ruszy szczegolnosci jak się nie dostaje skanów. Takze to zależy od sytuacji myśle. Jak nikt nie zniszczy pionków to wybrałbym tą opcje jako najlepszą, ale to też zależy od poziomów napędu jak dużo szybszy jest, bo może być tylko 1,2x szybszy ale może być też 1,5x. Wszystko można na bieżąco grając wykalkulować w głowie tak mniej więcej
    • Dużo zależy też od prędkości uni. Na uni x6, czyli Virgo/Himalii lot DT jest nieznacznie dłuższy od lotu MT, na uni x1 różnica czasu lotu przez galę przy moich napędach wynosi około 38 minut (sprawdzałem na zbieraczu). Generalnie do zwykłego farmienia (tzn. obrona 0 i flota 0) najlepsze są DT, które palą znacznie mniej.

      Nie zgodzę się, że istnieje wyścig o idlaków. Gdy widzę aktywność na idlaku, to go najzwyczajniej w świecie pomijam i idę do następnego, żeby nie tracić czasu. Z jednej strony piszesz @I am back że bot to nie problem, bo zawsze można przejść do innej galaktyki - i poniekąd masz rację, chyba że są sondy i bot jest w stanie ogarnąć sobie całe uni (jak było to do niedawna na Bellatrix). Z drugiej strony piszesz, że różnica kilkunastu minut między DT a MT ma jakieś większe znaczenie - i tu się nie zgodzę. W pojedynczych przypadkach może mieć znaczenie, ale farmienie to nie ST, gdzie jest jedna bitwa. Raz nie zdążysz, 9 następnych razy zdążysz. A spalanie MT będzie miało większe za każdym razem, gdy wyślesz statki.

      Co do pionierów - nadają się do szybkich wlotów we floty transportowe górników oraz do farmingów idlaków z obroną, chociaż częściej robię wloty za pomocą składu LM + OW + DT w momencie, w którym się to opłaca.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Dużo zależy też od prędkości uni. Na uni x6, czyli Virgo/Himalii lot DT jest nieznacznie dłuższy od lotu MT, na uni x1 różnica czasu lotu przez galę przy moich napędach wynosi około 38 minut (sprawdzałem na zbieraczu). Generalnie do zwykłego farmienia (tzn. obrona 0 i flota 0) najlepsze są DT, które palą znacznie mniej.

      Nie zgodzę się, że istnieje wyścig o idlaków. Gdy widzę aktywność na idlaku, to go najzwyczajniej w świecie pomijam i idę do następnego, żeby nie tracić czasu.
      Bez przesady nie palą aż tyle można pominąć spalanie mt a czasami nie patrzysz na świecenie idlaka zależy jak kto gra taka strategia. Każdy ma swoją :D
    • Apofis napisał(a):

      buleon napisał(a):

      Dużo zależy też od prędkości uni. Na uni x6, czyli Virgo/Himalii lot DT jest nieznacznie dłuższy od lotu MT, na uni x1 różnica czasu lotu przez galę przy moich napędach wynosi około 38 minut (sprawdzałem na zbieraczu). Generalnie do zwykłego farmienia (tzn. obrona 0 i flota 0) najlepsze są DT, które palą znacznie mniej.

      Nie zgodzę się, że istnieje wyścig o idlaków. Gdy widzę aktywność na idlaku, to go najzwyczajniej w świecie pomijam i idę do następnego, żeby nie tracić czasu.
      Bez przesady nie palą aż tyle można pominąć spalanie mt a czasami nie patrzysz na świecenie idlaka zależy jak kto gra taka strategia. Każdy ma swoją :D
      Do tego jeszcze dodac moge, ze ja celowo sprawdzam falanga co sie dzieje na takim idlaku. I jesli ktos leci jeszcze pol godziny a na idlaku lezy sporo a moge sam podleciec duzo szybciej to nie zastanawiam sie ani chwili. Tak wiec to omijanie zapalonych idlakow nie zawsze wychodzi na dobre ;)
    • Ja zatrudnię sobie jakiegoś Chińczyka, żeby mieć lepszy profit z farm.

      Takie farmienie to nie farmienie, tylko no life. No ale niech każdy gra jak chce.

      Póki co, założę się, że zdecydowana większość górników farmi do momentu, w którym procent przyrostów z samych farm osiąga topniejący pułap 20, może 15% całości - bo dalej szkoda czasu. Sam farmię póki co 5-9 razy dziennie, ale wypowiadając się za siebie, latać po 1/5 tego co mam z eko, raczej mnie się nie będzie chciało, bo bez względu na to czym miałbym latać, serio szkoda fatygi, spędzać pół dnia na telefonie.

      I to co powiedział buleon - jak i ja we wspomnianym poprzednio wątku, - na każdym speedzie sprawy wyglądają inaczej. Co innego speed x6x6 i wyżej, co innego x7x3, co innego x5x2 itd.
    • Dokładnie zależy od strategii od tego jak się gra, można wysłać w przerwie na kawę czy cos kilka ataków na idlaki, tak jak powiedział ktoś wyżej takie farmienie musi mieć ze 20 % przychodów z eko albo więcej

      Zależy jak kto gra jaką ma strategię na grę. Dla jednego tak będzie dobrze dla drugiego nie.