Czym farmić idlaków?

  • Rozwiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • I am back napisał(a):

    muniek twierdzi, że pionki nie są lepsze od mt do farmienia
    Dokładnie tak twierdze.
    Różnica miedzy nami jest taka że ja to robie, farmiłem tym i tym znam plusy i minusy i świadomie dokonuje decyzji w oparciu o styl gry, specyfike uni, sąsiadów i mój układ dnia

    Ty puszczasz fale, widzisz że ktos farmi pionierami i na tym kończy sie twoja wieeeelka wiedza, wchodzisz na forum i jest to co jest...
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • hahaha Ty się chyba z kuciapa dogadales by mnie wymyślać :D od zawsze farmilem mt, na idlakach swoje konto zbudowałem ale od kiedy są dostępne pioniery to wolę nimi latać bo są szybsze i wytrzymalsze w starciu z wroga flota czy obrona. Mt czy dt w starciu traca do pioniera tym, że spowalniaja dofarmy i są mniej wytrzymałe. Fakt, spalanie mają większe ale to jest cena za to, że są wytrzymalsze i szybsze. Puść mt na dt wypchane surowcami. Nie przebijesz się więc musisz dodać statki bojowe w efekcie czego rośnie spalanie. A zaatakuj dt samymi pionierami to nie dość, że się przebijesz to jeszcze dzięki ich dużej ładowności zabierzesz spory łup przy strzale bez konieczności dofarmiania statkami cywilnym+flota bojową.

    @Muniek oto przykladowe starcie z wykorzystaniem pionierow ;) wrzuc sobie w kalkulator jaki bylby wynik starcia gdyby zamiast pionkow byly mt :)

    SharpShadowOfTheFog [WINTER] vs. Wilk [LEG-XX] ~ 142831.16%

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez I am back ().

  • I am back napisał(a):

    hahaha Ty się chyba z kuciapa dogadales by mnie wymyślać :D od zawsze farmilem mt, na idlakach swoje konto zbudowałem ale od kiedy są dostępne pioniery to wolę nimi latać bo są szybsze i wytrzymalsze w starciu z wroga flota czy obrona. Mt czy dt w starciu traca do pioniera tym, że spowalniaja dofarmy i są mniej wytrzymałe. Fakt, spalanie mają większe ale to jest cena za to, że są wytrzymalsze i szybsze. Puść mt na dt wypchane surowcami. Nie przebijesz się więc musisz dodać statki bojowe w efekcie czego rośnie spalanie. A zaatakuj dt samymi pionierami to nie dość, że się przebijesz to jeszcze dzięki ich dużej ładowności zabierzesz spory łup przy strzale bez konieczności dofarmiania statkami cywilnym+flota bojową.

    @Muniek oto przykladowe starcie z wykorzystaniem pionierow ;) wrzuc sobie w kalkulator jaki bylby wynik starcia gdyby zamiast pionkow byly mt :)

    SharpShadowOfTheFog [WINTER] vs. Wilk [LEG-XX] ~ 142831.16%

    Spoko ale dyskutujemy o idlakach.
    Autor równiez pyta o farmienie idlaków.

    Nagle wyskakujesz z wklejaniem stków na 140 tys % :E

    orientuj sie stary ;)
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Muniek napisał(a):

    Spoko ale dyskutujemy o idlakach.
    Autor równiez pyta o farmienie idlaków.

    Nagle wyskakujesz z wklejaniem stków na 140 tys %

    orientuj sie stary
    Farmienie idlakow z farmieniem po gornikach jest dokladnie tym samym aspektem gry. Z ta roznica, ze farmiac "zywy cel" musisz wziac poprawke na kilka innych kwestii, ktorych oczywiscie nie bede Ci wykladal (powinienes je znac skoro jestes tak doswiadczonym graczem za jakiego sie uwazasz). Farmiac idlaki latasz na pale brzydko mowiac. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobic sobie farme z "zywego" gracza.
  • Ponownie bo nie rozumiesz:

    Ten temat jest o farmieniu idlaków. Ze swoimi teoriami i stkami na NIE idlakach musisz znalezc inny temat. Ten temat jest o idlakach. Zywe cele - iak to sobie wymysliles - nikogo tu nie interesują.
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Muniek napisał(a):

    do farmienia idlakow lepsza sa mt bo mało palą, sa i tak szybkie i mało kosztują.
    No wlasnie dzis mialem przyklad, jak konto z niskiego top latalo mt na idlaki. Ja tylko popatrzylem falanga co i jak i kilka faremek mu podebralem bo dzieki pionierom bylem o 10-20 sekund szybszy mimo tego, ze pozniej ruszylem. I na tym polega roznica. Na idlakach musisz byc najszybszy by wyciagnac najlepszy zysk. Oplacalnosc w odbudowie floty po zlomie nie ma wiekszego znaczenia bo jesli nie popelnisz bledu to nie wtopisz. A Ty z gory zakladasz, ze dostanie sie zloma i bedzie latwiej odbudowac mt bo mniejszy koszt. Nie idz ta droga i nie zrazaj innych. Nie kazdy musi wtapiac co chwila by musiec sie dzien w dzien odbudowywac.
  • Tu sie mylisz niestety.

    Czasem zloma sie dostanie, przez biuwage, zapomnisz itp, ja wiem ze ty jestes top 1 world i zlom ty nigdy bys zloma nie dostał ale realia są inne.

    pionki duzo palą, to czy dolecisz pierwszy zalezy od twojej pozycji a nie 2 minut roznicy dolotu.
    dodatkowo spalanie jest spoooro wieksze pionkami, tracisz na kazdej fali idlów

    polecam m, bedziesz szybki, bedzie tanio
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • mmorpg-stat.eu/0_fiche_joueur.…r=119186.dat&univers=_138


    do top jakiegokolwiek duzo mi brakuje. A jesli farmie to 200 ukladow wiec kolejny raz nie wiesz, a opierasz sie jedynie o swoje toerie. Polemizuje z Toba dlatego, ze bylo pytanie czym farmic idlaki a Ty wprowadzasz w blad upierajac sie, ze mt sa najlepsze. Nie sa i przyjmij to do wiadomosci. Kazdy doswiadczony gracz Ci powie, ze pioniery klada mt na leb na szyje.

    I zeby nie bylo, ze jestem nieomylny. Moja wtopa AmstelL [WINTER] & SharpShadowOfTheFog [WINTER] vs. Kamil ~ 82 877.52%
  • I am back napisał(a):

    A jesli farmie to 200 ukladow wiec kolejny raz nie wiesz, a opierasz sie jedynie o swoje toerie. Polemizuje z Toba dlatego, ze bylo pytanie czym farmic idlaki a Ty wprowadzasz w blad upierajac sie, ze mt sa najlepsze. Nie sa i przyjmij to do wiadomosci. Kazdy doswiadczony gracz Ci powie, ze pioniery klada mt na leb na szyje.
    A jesli ja farmie to po 50 us lewo / prawo. Opieram sie o swoje doswiadczenie w zarówno mt jak i piionierach. Idlaki farmie na kilku kontach i wiem co mowie. Pioniery nie są najlepsze mimo ze są szybsze. Tutaj nie tylko speed sie liczy mimo ze jest wazny, przyjmij to proszę do wiadomosci. MT w kosztach biją pioniery na łeb, na szyje.
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Gram na angielskim Sombrero, na razie mam 1,6kk pkt, mojej głównej planety nikt nie skanował od jakiś dwóch tygodni, także jest spokój. Nie wiem jak będzie w dalszej części gry i czy ludzie będą agresywni, na razie to i tak stoi 500 pionków i małe także wysyłam to i to, ale mam jedynie 6 nadprzestrzenny, więc niewiele szybszy jest. 95% zysków to i tak ekspedycje w porównaniu do idlaków, równie dobrze moglbym tego nie robić. Wątpie, że ktoś mnie będzie chciał atakować jak zbuduję konkretną obronę. Raczej ktoś by się musiał uwziąć, a jakby komuś się chciało rozbić 50k transporterów i 1000 pionków to trochę słabo, bo każdy aktywny gracz ma co najmniej taką flotę, a przy porządnej obronie odniósłby na 100% straty, a odbudowanie tego jest szybkie, bo te wszystkie statki to sie dostaje na ekspedycjach za free. Pole wrakowe działa tak, że 37% statków się odbudowuje czy jak? Czyli ze 100k transporterów bym miałbym zwrot 37k czy o co chodzi?
  • Czyli na ekspedycje dalej bym latał tak jak latałem bez żadnej obsuwy, bo z 6700 spadłbym na 2500 czyli praktycznie 90% surowców bym dostał na ekspedycji jak zawsze, a statki by za free dochodziły
    Właśnie dostałem 12h opoznienie na ekspedycji, nie polecam wysyłać na 6h. Może na 2-3h na noc
  • Posty które nic nie wniosły do tematu poleciały do kosza.
    Forum służy do dyskusji, do wymieniania się swoimi poglądami. Nie każdy musi zgadzać się z naszymi, jeżeli są one odmienne.
    Nie oznacza to, że musimy się obrażać i coś sobie udowadniać.
    Widzę że zaczęliście odbiegać od głównego pytania, więc uznaję że uzyskano odpowiedź na nie.

    Zamykam.





    [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

    :xfa: Rekrutacja MOD :xfa: