Merchant Deuterium [ISS] vs. Cichy89 [SLU] ~ 37031,21%

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Merchant Deuterium [ISS] vs. Cichy89 [SLU] ~ 37031,21%

    Akcja, w odróżnieniu od wcześniejszych moich starć, planowana. Plan może nie powstawał długo, ale mimo wszystko nie był to skan -> lot -> bum, do którego przyzwyczaiłem. Zauważyłem flotę Cichego podczas standardowego skanowania uni i zastanowiły mnie dwa fakty. Pierwszy to fakt posiadania w składzie floty pojedynczego statku kolonizacyjnego, drugi to wielkość floty, której efesowanie między galaktykami może nie było jakieś horrendalnie drogie, ale jednak znacząco kosztowne. Poza tym w układzie były cztery moony obrońcy i jeden sojusznika. Poza Kirczakiem ewentualni agresorzy mieli dość daleko, Lemur i ja około 150 układów, Gacha galaktykę. Stwierdziłem więc, że efes idzie najprawdopodobniej w układzie. Popatrzyłem jeszcze chwilę na agresora, świecił się z niewielkimi przerwami, poza tym w układzie świecił się też thomaseq, lot przez te 150 US był bardzo drogi, bardzo długi i nie mogłem dodać gwiazd.

    Zdecydowałem się więc puścić kolona w układ na chwilę po 3 i poprosiłem Kirczaka o pomoc w lepieniu moona. Chwilę po 3 opuściłem lotną planetę, która do tej pory wisiała koło mojego bunkra i zasiedliłem się tuż przy obrońcy. Transport sondami na planetę i pierwsza niespodzianka w postaci możliwości kupienia skracaczy w sklepie. Szybkie postawienie stoczni i LM, moon za drugim podejściem, transport surowców na księżyc, stacje, fabryki, teleporter, falanga, skrócenie. Generalnie koło 100 k antymaterii poszło i nie było odwrotu :D

    Zamierzałem na początku zniszczyć wszystkie cztery moony obrońcy, puściłem więc 4 fale x 5 niszczeń x 10 gwiazd i zastanawiałem się czy ośmiotysięczniki padną. Druga niespodzianka, bo pomimo 17-26 % na zniszczenie moona i około 45-50 % na zniszczenie gwiazd, w ciągu czterech ataków padły trzy moony i dwa razy po 10 gęsi. Prawdopodobieństwo było po mojej stronie tej nocy :)

    Po zniszczeniu trzeciego księżyca zauważyłem na falandze flotę obrońcy wracającą z misji kolonizuj, tuż przed 12. Jako że moony spadły przed 6, obrońcy mieli dość czasu, żeby sprowadzić do układu pół uni z gęsiami włącznie, toteż się trochę zabezpieczyłem, prosząc sojuszników o pozostanie w gotowości możliwie najbliżej akcji. Jak się później okazało, niepotrzebnie liczyłem czarne scenariusze z Gachą, ZEMSTĄ, thomasqiem i Harknessem w składzie, bo obrońcy bronić chciał wyłącznie thomaseq, którego flota spowodowałaby remis, ale jednocześnie znacznie podniosłaby mój zysk, toteż nie poleciał - moim zdaniem bardzo dobry, strategiczny wybór.

    Chciałem tą akcję wykończyć na tip-top z wlotem w tej samej sekundzie, z opóźnieniem i synchronizacją recków, ale albo ręka zadrżała, albo lagi się zdarzyły, bo najpierw przestrzeliłem o sekundę, później reckami przestrzeliłem o sekundę, później opóźnienie przestrzeliłem o dwie sekundy. Szczęście sprzyjało do końca, obrońca nie podjął się wyzwania podniesienia floty z planety w trzy sekundy, lag po starciu wyniósł około dwie sekundy, recki zebrały, co miały zebrać.

    Jest to mój rekord solo i pierwszy udany moonkilling, a zawsze chciałem taką akcję zrobić, stąd dość dokładny opis do ST.

    Przed wlotem zauważyłem zmiany w nazwach planet, mogące świadczyć o zamiarze skończenia gry, chwilę później odezwał się obrońca, gratulując akcji. Bardzo przyjemna rozmowa, mam nadzieję Cichy, że nie skończysz, tylko zmienisz nieco strategię. W razie czego pisz, chętnie doradzę/pomogę.

    Pod (a właściwie nad) starciem chciałbym podziękować @Kirczak za moona, obietnicę pomocy w przypadku obrony/kontry oraz za nocną pogaduchę przy moonkillingu. Nie ukrywam, że Twoje ostatnie popisy na januszk i Planetoo trochę mnie zmotywowały do lotu, bo tak normalnie lubię spać po 3 nad ranem :D

    Dedykacje standardowo dla ISS, Black Mo, całego Xanthusa i Bellatrix, @Neferet oraz wszystkich ludzi dobrej woli.


    Dnia 29-10-2020 11:58:21 następujące floty spotkały się w walce:


    Agresor Merchant Deuterium [ISS]
    ________________________________________________

    Gwiazda Śmierci 992
    Pancernik 43.108
    Bombowiec 25.377
    Niszczyciel 29.591
    Reaper 1.756
    Krążownik 424.380
    Okręt wojenny 50.830
    Pathfinder 29.871
    Lekki myśliwiec 1.334.429
    Ciężki myśliwiec 29.560
    Mały transporter 33.846
    Duży transporter 19.078
    Sonda szpiegowska 1
    _________________________________________

    Obrońca Cichy89 [SLU]
    ________________________________________________

    Mały transporter 36.841
    Duży transporter 44.490
    Lekki myśliwiec 58.923
    Ciężki myśliwiec 25.113
    Krążownik 13.282
    Okręt wojenny 6.281
    Statek kolonizacyjny 1
    Recykler 3.502
    Sonda szpiegowska 524.296
    Bombowiec 3.506
    Satelita słoneczny 500
    Niszczyciel 4.728
    Gwiazda Śmierci 70
    Pancernik 9.133
    Reaper 3.635
    Pathfinder 15.716
    Wyrzutnia rakiet 60.000
    Lekkie działo laserowe 60.000
    Ciężkie działo laserowe 4.000
    Działo Gaussa 4.000
    Działo jonowe 4.000
    Wyrzutnia plazmy 1.000
    Mała powłoka ochronna 1
    Duża powłoka ochronna 1
    _________________________________________


    Po bitwie...

    Agresor Merchant Deuterium [ISS]
    ________________________________________________

    Gwiazda Śmierci 992 ( -0 )
    Pancernik 42.755 ( -353 )
    Bombowiec 25.218 ( -159 )
    Niszczyciel 29.409 ( -182 )
    Reaper 1.747 ( -9 )
    Krążownik 416.468 ( -7.912 )
    Okręt wojenny 50.367 ( -463 )
    Pathfinder 29.251 ( -620 )
    Lekki myśliwiec 1.229.468 ( -104.961 )
    Ciężki myśliwiec 28.298 ( -1.262 )
    Mały transporter 31.127 ( -2.719 )
    Duży transporter 18.466 ( -612 )
    Sonda szpiegowska 1 ( -0 )
    _________________________________________

    Obrońca Cichy89 [SLU]
    ________________________________________________

    Zniszczony!
    _________________________________________


    agresor wygrał bitwę!

    Agresor przejął:
    751.715.952 Metalu, 103.685.472 Kryształu i 144.252.607 Deuteru

    Agresor stracił łącznie 795.637.000 jednostek.
    Obrońca stracił łącznie 6.552.487.000 jednostek.
    Na polu zniszczeń unosi się 1.972.039.701 metalu i 1.699.635.700 kryształu.
    Agresor przejął łącznie 999.654.031 jednostek.

    Szansa na powstanie księżyca 23%.
    ________________________________________________

    Szczątków zebranych przez agresor(ów):
    16.889.499 Metalu i 14.556.500 Kryształu
    1.972.039.701 Metalu i 1.699.672.150 Kryształu

    Szczątków łącznie zebranych przez agresor(ów):
    1.988.929.200 Metalu i 1.714.228.650 Kryształu



    Podsumowanie zysków/strat:



    Podsumowanie agresor

    Metal: 2.194.820.152
    Kryształ: 1.599.476.122
    Deuter: 112.878.607
    agresor zyskał łącznie 3.907.174.881 jednostek.


    Podsumowanie obrońca

    Metal: -3.904.832.952
    Kryształ: -2.902.294.472
    Deuter: -745.013.607
    obrońca stracił łącznie 7.552.141.031 jednostek.



    Powered by Konwerter RW OGotcha 4.3.1

    Lwica jest boska :)
  • No cóż, wypada pogratulować bo się buli napracowałeś w tej nocy XD niestety jak napisałeś moja podstawka byłaby lekko bezsensowna plus Kirczak na powrocie dobiłby szczątki mojej floty. Szkoda, że taka akcja na sojuszniku, ale taka gra. Cichemu oczywiście SzO i na pewno będę go cisnął, żeby nie kończył gry, chociaż taki zamiar był.
  • Gratulacje Buli udanej akcji od początku do końca, się rozpisales hehe.... No cóż fajnie wyszło, widocznie tak miało być bo wszystko szło tak jak zaplanowałeś poza drobnymi szczegółami, no ale liczy się efekt końcowy a takowy jest;) obrońcy SzO i tak jak Buli powiedział pomysl nad zmianą strategi i Walcz dalej i nie pękaj ;P też chciałem się dzisiaj zapisać w st, ale Thomaseq niestety nie dał ku temu powodu ^^ także czekamy na następne :E
  • Witam. Grę na belli rozpocząłem w styczniu. Wybrałem to uni ze względu na małą aktywność graczy, wybierając klasę które były dla mnie nowością wziąłem odkrywcę dlatego że byłem najmniej przekonany do tej klasy (wydawała mi się najsłabszą) No i rozwijałem to konto metodą prób i błędów z nastawieniem że jak już dobrze będę ogarniał grę to po paru miesiącach i tak skończę na tym uni i rozpocznę przygodę gdzie indziej już z pewną wiedzą i doświadczeniem. Tu chciałbym serdecznie podziękować sojuszowi za pomoc, szczególne podziękowania dla Star Lorda, Thomaseq, Alibaby za wiedzę którą mi przekazali, za pomoc materialną (surkę), dziękuję również za wspólne rozmowy i sporo uśmiechu na czacie i na discordzie - ( Gamora, Ursus360, Swen). Dziękuję również Tobie Kirczak za dane słowo i jego dotrzymanie oraz za RW :D, jak i mojemu dzisiejszemu pogromcy - dzięki Buli za cenne rady (wykorzystam na pewno). Teraz chwila na refleksję ;) Jeszcze raz GRATULACJĘ i POZDROWIENIA DLA WYTRWAŁYCH! Cichy :)
  • Takich pozytywnych świrów ciężko opuścić :D No Katarzyno ten zakład z Arturem to nie popuszczę xD a i na Twój powrót liczę :) A tak BTW to mam teraz koło siebie coraz liczniejszą śmietankę ;) Thomas, Star, Kirczak, Buli :) Zapraszam kolejnych :D Tylko moonów nie ściągajcie! :)

    Aha no i oczywiście Artur to było poniżej pasa! Ile zapłaciłeś Buliemu za to żeby mnie udupił na Belli? ;)