Ekspedycje - co wysyłać?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Temat wałkowany tysiące razy.
    Najlepiej wysłać jednego pioniera, jednego rozpruwacza (ewentualnie bombowca lub niszczyciela, ale te są wolniejsze) i tyle mt (ewentualnie dt, ale te są wolniejsze), żeby zmieścić maksymalną możliwą nagrodę. Są też głosy, że ta maksymalna nagroda zdarza się tak rzadko, że nie warto aż tyle wysyłać i wysłać tylko po połowę maksymalnej nagrody - oszczędzasz wtedy ropę, a zyskujesz w zasadzie tyle samo.
    Rozpruwacz (niszczarka, bombka) jest po to, żeby przywieźć z ekspa niszczarki, bombki i rozpruwacze.
    nie
  • @bobro dobrze napisał :)

    @MBT
    1. Pionier zwiększa zyski jak otrzymasz zasoby (x2) i flotę (x2). Obecnie nie wpływa na ilość anty (od wersji 7.5). Jak masz odkrywcę - to oczywiście wysyłasz 1 pioniera (więcej nie ma sensu).
    2. Ogólnie - wysyłasz jak bobro ci napisał

    1 pionier + 1 bojowy + dt / mt dla pojemności.

    Ale po kolei:
    1. Otwierasz expocalc.universeview.be/ wpisujesz parametry (prędkość wszechświata = eko na uni - zazwyczaj x7, najsilniejszy gracz - wybierasz odpowiedni przedział), potem wpisujesz dużą liczbę w pole dt (np 99999) i 0/1 w pole z pionierem (pathfinder - jak masz już pioniera - to wpisujesz 1). Bo jedyne co potrzebujesz z kalkulatora to wiedza jaka jest max nagroda w zasobach.
    Dodatkowa informacja z kalkulatora - jakie statki znajdziesz wysyłając określony bojowy

    UWAGA - nie patrz na ilość zdobywanej floty czy anty - bo kalkulator podaje je źle.

    2. Wysyłasz tyle mt / dt - aby mieć pojemność pod max nagrodę. Możesz wysyłać mniej, pod max kryształ - ale odkąd jest handlarz na uni - to i metal się przydaje. Więc lepiej pod max metalu.

    3. Mt czy dt? Wg uznania. Dt są wolniejsze, ale mniej palą paliwa. Dodatkowo jak wysyłasz na noc to mniejsza wartość floty (przy tej samej pojemności). Dobieraj pod swoją aktywność - logujesz rzadko - to lepsze będą dt. Logujesz czesto, przez cały dzien - mt szybsze, zyskasz jedną falę więcej - bardziej się opłacają.

    4. Statek bojowy - są dwie szkoły - wysyłasz ow (wtedy z expa dostaniesz max pance - czyli same szybkie statki - bez niepotrzebnych bombowców) albo niszczarka / rozpruwacz (możesz znaleźć każdy możliwy statek - a więc łącznie z rozpruwaczami).

    Moim zdaniem najlepiej działa:
    1 pionier + 1 ow + mt (pod pojemność) = bo szybkie
    1 pionier + 1 niszcz/rozp + dt (pod pojemność) - jak wysyłasz dt na expy

    połączenie niszczarki/rozpruwacza z mt nie działa - bo niszczarka jest wolniejsza niż mt - więc bez sensu :)

    5. Dodam jeszcze - jak ktoś będzie pisał o expach militarnych - zapomnij, obecnie się nie wysyła. Więc jak ktoś pisze o wysyłaniu na piratów - zignoruj jego zdanie w tej kwestii.

    @@@@@@@@@@@@@@@@

    @Ardnas

    Jakie niby gdybanie - przecież to wszystko wiadomo.

    Ekspedycje - kompletny poradnik

    Zapoznajcie się z podstawami ekspedycji i będzie wiadomo ci i jak.

    PS. Odkrywca dostaje 10.5x więcej z expów niż inne klasy (przy x7eko uni) - to oczywiste, że odkrywcą się opłaca latać na expy - a innymi klasami - różnie, Zależy który etap uni, zależy jak aktywnie grasz, czy jest promo x9 / przedmioty, ile masz slotów. Ale odkrywcą - latasz zawsze - bo expy to podstawa rozwoju - zyskujesz na nich najwięcej.

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez cokolwiek ().

  • Idźmy dalej... Na ile godzin ekspedycji wysyłać? 1H czy 2H czy 18H? Latać na tą samą galę po kilka razy te same kordy, czy o długość tu chodzi jak z siusiakiem? Pod uwagę jest brana ładowność statków czy ilość (sondy), a może suma punktów strukturalnych? Gdybanie Panie...

    Ja przez tydzień latania, co była teraz promocja, że dopsy można było znaleźć, latałem 4x slotami jako zbieracz, latałem tak na początku 1H, 2H, do 18H i znowu od 1H, dzisiaj latałem po 1-4 H. Znalazłem bodajże 3 dopsy, flotę: 139 LM 41 CM 6 K 6 OW 4 B 3 N 3 R 1 P + tam sondy, DT, MT. Latałem z początku 500 MT, 200 DT + tą flotę co znalazłem, czasami zwiększałem ilość MT do tam 10 000, czy 20 000, z DT do około 1000-2000 + sondy. Surowce jak się przydarzyły to ilość bajońska około 300 000 - 1 200 000, więc szału nie ma. Chyba ze 2 razy piratów trafiłem i to wszystko. Bardziej by mi się opłacało tak naprawdę latać na idlaków. Tak to wygląda jako ZBIERACZ. Na początku też latałem, w okolicach maja-czerwca, zawsze max H, około +100 lotów podobną ilością floty i nic konkretnego, ani też żadnej czarnej dziury.

    Co ciekawe recków nie ma tam...

    PS.
    Teraz wraca mi ostatnia flota z ekspedycji i wygląda to tak:

    Statki:
    Mały transporter:10.933
    Duży transporter:2.050
    Ciężki myśliwiec:35
    Sonda szpiegowska:33.256
    Niszczyciel:1
    Rozpruwacz:3


    Dostawa:
    Metal:0
    Kryształ:150.000 (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy)
    Deuter:0
    "Sztuka To Ludzkość" 8)
    W 2020 roku, po 10 letniej przerwie od Ogame wróciłem do gry, wcześniej grałem około 5 bitych lat...
  • Dostałeś aż 33k sond? U mnie max to 5k sond i troche innych statków oraz 25kk metalu (25kk bez pioniera na 5h w nocy)

    Wszystko mniej więcej już tam ogarnąłem sobie wcześniej. Szkoda, że kalkulator nie jest zaktualizowany

    Nie rozumiem tylko po co wysyłać OW? Tylko po to aby dostać pancerniki? Bo jak wysyłam 1 pionier + transportery to dostaje krążki oraz ow. Mam dopiero na 6 nadprzestrzenny, wiec OW jest dla mnie troche wolniejsze od pioniera jak i transportera


    Co do długości ekspedycji to zauważyłem, że częściej coś znajduje i dostaje się więcej surowców/floty (takie moje pierwsze spostrzezenia). Najlepiej to na noc puszczać na jakieś 5h czy tam 8-10. Jak się nie jest odkrywcą to się dostaje dużo mniej patrząc po kalkulatorze

    Wysyłam w 1 układzie. Dzisiaj dopiero po 36 ekspedycjach dostałem info, że inne szczątki są znalezione i że nie jesteśmy sami, a tak to zawsze że czysty sektor. Nie wiem czy to przez to, że speed x8 i się szybciej resetuje układ. Jak się wysyła tylko na 1h to trzeba się liczyć z tym, że sporo tych ekspedycji nie będzie do końca udanych, ale i tak się chyba bardziej opłaca w ciągu dnia

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez MBT ().

  • 1. Nie - @Ardnas wysłał te sondy, mt, dt itp (nie wiem po co tyle i aź tyle - jego sprawa) - a dostał TYLKO 150k kr. Wrzucił to aby pokazać, że klasa zbieracz / generał dostaje BARDZO MAŁO z expa.
    2. Kalkulator od początku był zły - bo opiera się na błędnych założeniach. Ale to nie ma znaczenia - potrzebujesz go tylko do jednego celu - informacji jaka jest max nagroda - a to działa poprawnie.
    3. Ow wysyłasz aby dostać max pance - i nic wyżej

    ogólnie masz kolejność (po lewej - najlepszy statek jaki wysłałeś - po prawej - co max możesz dostać):
    lm / mt - dt
    dt - cm
    cm - kr
    kr - pionier
    pionier - ow
    ow - pance
    panc - bomb
    bomb - niszcz
    niszcz - wszystko (poza gs i rec - ich nigdy nie dostaniesz) - ale możesz dostać rozpruwacza
    rozpruwacz - wszystko (poza gs i rec - ich nigdy nie dostaniesz) - ale możesz dostać rozpruwacza

    Jak widzisz wysyłając 1 pionier + 1 ow + xxxx mt - możesz dostać TYLKO szybkie statki - czyli kr / pioniery / ow / pance / - czyli idealny zestaw do ataku. Idealny zestaw do budowy szybkiej floty.
    Po prostu większość osób wie, że bombowce są słabe. Bardzo słabe. Więc dostając bombowce - to tak, jakbyś dostał nic. Marnowanie wygranej. To tak, jakbyś na loterii wygrał matiza - niby nagroda jest - ale tak beznadziejna, że żałujesz, że ją wygrałeś.
    Podobnie niszczarki - fajne statki - ale nie nadają się do szybkiego ataku. I znów - budujesz szybką flotę - to żałujesz, że zdobyłeś niszczarki.

    Jak pisałem - ow dają pewność słabszych, ale szybkich statków. Chcesz bombowce czy niszczarki (idealne statki do ataku na bunkier) - luz, twój wybór - wysyłaj coś wyższego na expa.

    4. Co do napędów itp - wiesz, ciężko pisać idealne rady działające na każdy możliwy zestaw napędów. Bo wtedy zamiast jednej strony miałbyś z 500 stron tabelek z wyliczeniami ... które są niepotrzebne. Bo teraz jeden statek jest szybszy, a za dwa dni - już wolniejszy - zależnie od napędów. Więc liczą się takie ogólne zasady. Pograj więcej, to łatwo ogarniesz co i jak. Potem już (np na kolejnym uni) wiesz jaka kolejność rozbudowy napędów będzie dla ciebie najlepsza. Więc nie przejmuj się póki co - graj.

    5, Expy wysyłasz tylko w swój układ. Szkoda czasu na dłuższy lot. Bo efekt i tak jest losowy i praktycznie niezależny od układu - więc wysyłasz w swój układ.

    6. Generalnie wysyła się na 1h. Bo znów - efekt jest losowy. Wysyłanie na dłuższy czas daje MINIMALNIE leksze efekty (rzadziej dostajesz pusto - czyli częściej COŚ zdobywasz). Ale różnica jest minimalna - więc wysyłasz jak najwięcej expów, aby szybciej - liczy się ilość - bo im większa ilość expów - tym większy dzienny zysk. Lepiej wysłać 50 expów dziennie na 1h niż 20expów na 3h. I tyle.

    7. Jedyny wyjątek - to wysyłanie expa na noc. Ale zobaczysz, że lepiej wysłać na 10-20% prędkości i 4-5h expa - niż na 8h expa. Bo opóźnienia (zgodnie z poradnikiem - czas opoznienia zależy od tego na ile godzin wysłałeś exp). Dlatego część osób nie wysyła w ogóle expów na noc - aby nie mieć zajętych slotów w dzień. Ale nie zawracaj sobie tym głowy - pograj, wysyłaj po swojemu - zobaczysz jak to działa - poznaj podstawy, dopiero wtedy wnikaj w szczegóły.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

  • Dzięki, ogólnie to zrezygnuję z ow, bo ja nie buduje floty tylko wszystko sprzedaje za 35% aby miec surke na budynki i badania. Podwyzsze impuls i nadprzestrzenny po astrofizyce jak się zrobi :)

    No na razie potestuję te 5h ekspy w nocy i zobaczę jakie są odczucia w różnicy zysków

    Jeszcze ostatnie pytanie, czemu konkretnie się wysyła tego pioniera poza tym, że dostanie się statki z którym można trochę deuteru dostać przy przetopie? Bo w opisie jest, że jest szansa na itemy od handlarza. Na razie jeszcze nie dostałem poza eventowymi, także nie wiem. Dostaje się 2x więcej surowców lub statków jak się doda pioniera do floty?
  • Uszanuj robotę Rudej - przeczytaj opis klasy i PIONIERA
    FAQ: Klasy

    Obecnie pionier daje szansę na jeden przedmiot dziennie na expie, ale nie więcej niż 10 tygodniowo. Ale to ma niewielkie znaczenie - najważniejsze, że daje x2 w przypadku znalezionych zasobów i x2 w znalezionej flocie. A więc masz dwa razy większe zyski z expów. To chyba warto wysyłać tego jednego pioniera dodatkowo? Przecież wysyłasz expy aby mieć jak największy zysk - więc wszystko co zwiększa ten zysk (a pionier zwiększa x2) - jest super.
  • Z tego co czytam to flotę na ekspy wysyłam dobrze, ale zastanawiam się nad tym gdzie ją wysyłać. Do tej pory wysyłałem np 7 eksp każda w inny układ (tam gdzie są kolonie). Zbiory miałem piękne. Poczytałem gdzieś, że to bez sensu, bo od aktualizacji nie ma odnawiania układów itp. Od jakiegoś czasy zacząłem wysyłać w ten sam układ w odstępie około 10 sekund i szczerze mówiąc mam wrażenie, że mocno zwiększyła się ilość pustych eksp.
    Pytanie do ekspertów - zbieg okoliczności czy zasada?
    Sombrero - Naznaczony - [PIWOSZE] PIWOSZE [on]
    Merkur - Rafael Black - [TRADE] Federacja Handlowa
    Xalynth - IronAvenger - [GLA] Global Liberation Army
    Nekkar - Naznaczony - [aVen] Akademia Vendetty
    Hydra - Player of Death - [S^N] Supernova
    Uni 63 - AXEN - [BRACTWO] BRACTWO WILKÓW
    Uni 46 - Miszczu - [DS] DeathShadow
  • W poradniku Rudej nie jest konkretnie napisane, że dostaje się 2x więcej floty czy surowców. Tylko jest powiedziane, że zwiększony zysk
    Wysłałem 7x na 5h transportery + 1pionier i dostałem. Uni x8, wszystkie na układ obok mnie
    2x 11kk metalu, 6kk dexa, piratów, nie za duzo statków (Cruiser: 219 Battleship: 44 Light Fighter: 3 Espionage Probe: 3), 5,5kk dexa, 5kk kryształu i item
    Ciężko stwierdzić, że pionier cokolwiek podwaja. Z drugiej strony zdarzały się biedne loty po 1kk-2,5kk surki bez pioniera

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez MBT ().

  • Pionier podwaja i tyle.

    Nie wierzysz - zrób prosty test - oblicz max nagrodę (z kalkulatora) dla zasobów BEZ PIONIERA. Zapisz sobie na karteczce. I lataj. Trafisz duzy event zasobów (1/350 lotów) - to patrzysz ile dostałeś. Jak dostałeś więcej niż MAX BEZ PIONIERA - to masz dowód, że podwaja.
    Wcześniej było łatwo - bo po anty było widać podwojenie - i wystarczyło z 15 lotów i dostawałeś anty.

    W każdym razie uwierz, że podwaja. Jak nie wierzysz to podałem przepis na sprawdzenie - dla pewności z 3x trzeba - więc po ok 1000 lotów będziesz miał pewność.

    Co do wysyłania - są różne teorie. Problem w tym, że nie ma jednego, wiarygodnego źródła informacji , bo art nie ma czasu i chęci aby dowiedzieć się od programistów jak działa obecnie algorytm zajętości układu. Nie zrobił tego od grudnia i pewnie nigdy nie zrobi - więc jedyne dane jakie są to statystyki lotów graczy. A z nich zazwyczaj wynika, że bez znaczenia gdzie i jak wysyłasz - bo działa losowość. Wysyłając wszystko w jeden układ (np przez 2-3 tyg), potem kolejne 2-3 tyg rozdzielając - dostajesz praktycznie takie same dane (uśredniając). Do tego dochodzi efekt placebo (raz zmienisz, dostaniesz ładne expy - i to zapamiętasz - a to, że potem przez tydzien nie było różnicy - to już nie zapamiętasz.

    Ze swojego przykładu - u mnie zawsze w weekend były gorsze expy. I to zasadniczo gorsze - średni zysk (po ok 5k lotów) mniejszy o ok 15% dla weekendu niż w pozostałe dni. Anomalia i tyle. I co z tego - skoro nie wierzę, że jest jakiś algorytm oparty o dni tygodnia - po prostu tak się ułożyły statystyki lotów. Wyciąganie wniosków po kilku lotach nie ma sensu - i tyle.

    Więc jedyna rada - liczba expów przekłada się na zysk. Im więcej wyślesz expów tym więcej zyskasz. Więc wysyłasz na ilość (czyli szybko i w swój układ) i jest dobrze.
  • MBT napisał(a):

    Hejka moi drodzy, co polecacie wysyłacie na ekspedycje? W kalkulatorze mi pokazuje, ze Pioniery dostają 2x więcej surowców i antymaterii. To prawda czy to błąd? Napiszcie co sami wysyłacie
    PS: Mam klasę odkrywca
    1 pionier i mt / dt by uzyskać 110 000 000 ładownosci, pozdrawiam
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Muniek napisał(a):

    MBT napisał(a):

    Hejka moi drodzy, co polecacie wysyłacie na ekspedycje? W kalkulatorze mi pokazuje, ze Pioniery dostają 2x więcej surowców i antymaterii. To prawda czy to błąd? Napiszcie co sami wysyłacie
    PS: Mam klasę odkrywca
    1 pionier i mt / dt by uzyskać 110 000 000 ładownosci, pozdrawiam
    To nie lepiej połowę transporterów czyli 55kk? Więcej się traci na deuterze oraz na czarnej dziurze, a szansa na trafienie maxa metalu nie jest taka duża przecież. Maks krisu i deu zmieści się w połowie. Co o tym myślicie?