Pytanie do graczy z TOP 200

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Pytanie do graczy z TOP 200

    Witam,

    mam pytanie do graczy z top 100/200.
    Czy jest aktualnie realna szansa na dotarcie do topki bez boostowania swoich zasobow poprzez dokupowanie doladowan za realne pieniadze?
    Pytam poniewaz jestem starym graczem, ktory powrocil do tej gry po wielu wieeelu latach.
    Gralem w Ogame jeszcze kiedy nie bylo opcji doladowan i wtedy bylem graczem z top 100 stad to pytanie, poniewaz nie wiem czy bedzie mi sie chcialo grac jesli doladowywania sa tu teraz niezbedne.

    Pozdrawiam!
  • Jak jesteś starym graczem to obetnij zera w pytaniu. (opisuję miejsca w rankingu po minimum miesiącu życia uni - bo pierwszy miesiąc jest specyficzny i trochę może się to różnić)

    Top200 to teraz można mieć logując się raz dziennie na uni
    Top100 - tutaj trzeba logować się ~3x dziennie na zwózkę
    Przy top50 zaczyna się próg, gdzie trzeba się choć trochę starać - czyli albo wysyłać minimum 10 expów dziennie odkrywcą, latać coś albo farmić. Ciągle jednak bez pushu czy anty
    Przy top20 zaczyna się próg, gdzie musisz kupować anty, pushować się albo naprawdę dużo grać. Zależnie od klasy wybranej, umiejętności i czasu - nie zawsze uda się tutaj trafić

    Dodatkowo - bierz pod uwagę, że po trzech miesiącach na uni zostaje ok 20 aktywnie grających, ok 50-70 logujących się raz dziennie. To nie są stare czasy, gdzie miejsce w top100 było już osiągnięciem).

    Dodatkowo - kupowanie zasobów tak naprawdę daje boosta tylko przez pierwsze kilka dni. Później opłaca się tylko w wyjątkowych sytuacjach - i raczej nikt nie marnuje na to anty - tak mało jest to opłacalne. Tak więc nie masz co się bać tych, co grają za anty - bo jak gość wydaje na kupno zasobów to dobrze dla ciebie - to oznacza, że jest niegroźny. Gorzej, jak wyda te same zasoby na teleport w sekundę :D

    EDIT: Chyba, że pytałeś o top200 światowego rankingu :D wtedy cóż, pushować się musisz, a i tak raczej nie dasz rady :D bez piratów nic nie zrobisz, musisz czekać na jakiś nowy "update" od GF. Może się okaże, że teraz dopałki do budynków klonują kopalnie :D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

  • 21 kwietnia zarejestrowałem się na serwerze Aquarius, wczoraj minęło mi pół roku gry. Na ten moment mój ranking to pozycja 21 - punktów 24.556.678. Jednak np. top 1-2 jest dla mnie poza zasięgiem:

    2. 865.397.993
    3. 252.105.279

    Top 10. - 78.620.922
    Top 100. - 2.318.356
    "Sztuka To Ludzkość" 8)
    W 2020 roku, po 10 letniej przerwie od Ogame wróciłem do gry, wcześniej grałem około 5 bitych lat...
  • Aquarius i Zibal to dwa chyba najbardziej wymarłe uni. 700 kont, max 10 osób aktywnych. Konta top3 stanowią pewnie z 70% pktów całego uni - czyli totalna, totalna dominacja. Na takich uni zdobycie top20 jest możliwe w krótkim czasie - bo 95% kont jest na wiecznym urlopie, a więc nie zdobywa punktów. Dodatkowo większość z nich ma dość niewiele punktów (konta, która dostały złoma - ale z powodu słabości uni i małej aktywności - są na wiecznym urlopie)
    Na takich uni top3 nabijało punktów na piratach i teraz jest nie do dogonienia - nawet przez najlepszego gracza na świecie. Nawet jak wrzucą urlop na następne dwa lata (pomijam efekty fuzji). A wszystko dlatego, że nie ma graczy środka, których możesz zezłoować i zyskać. Masz jedynie trochę idlaków (ale tylko do fuzji) i kilku graczy, na których nie zyskasz dużo.

    Nowe uni są bardziej aktywne na początku, więc każdy ma więcej potensjalnych celów do ataku - a więc łatwiej zyskać. Ale docelowo i tak efekt będzie podobny - jedynie przez brak piratów topka nie będzie w stanie tak mocno odskoczyć. I na nowym uni trochę trudniej przebić się do top20 od zera - bo zamiast 3 aktywnych graczy (zibal / aquarius i wiele innych starych) masz ok 20-30 graczy aktywnych.

    PS. I właśnie zabetonowanie topki flot na wieczność (czyli top3-5 jest nie do dogonienia) była wskazywana jako jedyny minus odebrania piratów odkrywcom. Efektem jest stworzenie systemu kastowego - topka walczy z topką z innego uni - bo nawet jak flota stoi - to na danym uni nikt jej krzywdy nie zrobi. Ostatnio nawet był przykład idlaka z top1 :D flota stała tydzien aż stała się idlakiem - i co z tego, jak nikt nie był w stanie nawet w 5 flot tego rozwalić :D
  • grajac z kasa (dopalacze geolog itp) masz takie profity +10% geolog +2% komandor +40% dopalka plus 100% pakiet dzienny + 10% wiecej zbieraczy (za aktywnego geologa) takze mozesz miec nawet 152% wiecej surowcow plus 10% zbieraczy.
    Ktos bez kasy jest sporo w plecy ale da sie top 40 zrobic.
    Gram bez kasy Libra top 37 jest
    Edit. Granie na lajcie 10 min dziennie zsylka surowcow klikam budynek i tyle (zero floty nawet na idlakow nie latam)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez starcraft ().

  • Ja zaczynałem na Betelgezie kilka miesięcy po otwarciu uni i, nie wydając grosza na anty, po trzech latach zawędrowałem do top 10 (chyba na 6. miejscu byłem przed fuzją), po fuzji, na Taurusie spadłem chyba w okolice 50. miejsca. Aktualnie jestem w trzeciej dziesiątce i oscyluję między drugą a czwartą. Nadal ani grosza nie wydałem.
    Da się.
    nie
  • cokolwiek napisał(a):

    Przy top20 zaczyna się próg, gdzie musisz kupować anty, pushować się albo naprawdę dużo grać. Zależnie od klasy wybranej, umiejętności i czasu - nie zawsze uda się tutaj trafić
    E tam głupoty piszesz, nie zniechęcaj chłopa :) nigdy nie miałem bana, nigdy nie wydałem więcej niż 50 zł na gre, wróciłem po paru latach przerwy @Eighty7 , zacząłem tydzień po otwarciu pasiphae, grałem odkrywcą nie zarywałem jakoś specjalnie nocek, ale za dnia miałem dużo czasu na grę , żeby posyłać nonstop ekspy, a pomiędzy ekspami złomowałem, farmiłem,(to jest klucz) po około miesiącu gry byłem w top 20, po 8 tygodniach byłem w top 10 gdzie się spokojnie utrzymałem grając uczciwie i złomując ludzi (udokumentowane w st) przez długie miesiące wachlując pomiędzy 6-12 pozycją, po czym znudziła mi się gra, i "przekazałem" pałeczke innym :)

    ps. Tak na prawdę zależy od Ciebie i Twojej systematyczności gry:
    a) Czy będziesz zdeterminowany posyłać nonstop ekspy
    b) Czy będziesz zdeterminowany skanować i szukać celów
    c) Czy nie dasz się złapać :)

    Pozdro
    PASIPHAE Paragwajski TOP 10 OFF

    :fa: Emerytura :fa:
  • Eighty7 napisał(a):

    Witam,

    mam pytanie do graczy z top 100/200.
    Czy jest aktualnie realna szansa na dotarcie do topki bez boostowania swoich zasobow poprzez dokupowanie doladowan za realne pieniadze?
    Pytam poniewaz jestem starym graczem, ktory powrocil do tej gry po wielu wieeelu latach.
    Gralem w Ogame jeszcze kiedy nie bylo opcji doladowan i wtedy bylem graczem z top 100 stad to pytanie, poniewaz nie wiem czy bedzie mi sie chcialo grac jesli doladowywania sa tu teraz niezbedne.

    Pozdrawiam!


    Jezeli chodzi Ci o top 100 tak jak piszesz - to oczywiscie ze tak.
    Na wielu uni kwestia kilku miesiecy bo jest tak mało graczy i tyle urlopów ze to kwestia wyklikania, nie bedziesz miał konkurencji poza kilkoma kontami ktorych nie miniesz. Top 100 bezproblemowe.

    Starsze uni quantum itp - oczywiscie ze tak ale przy aktywnej grze. Urlopow jest taaka ilosc ze trzeba tylko cierpliwosci by mijać cmentarzysko urlopów w statystykach.

    To obecne ogame :)
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • @Weekend Warrior

    Czyli napisałeś dokładnie to samo co i ja. Różnica jest taka, że ja przyjąłem ostrożnie, że nie zawsze to się uda. Bo przecież razem z tobą także zaczynało trochę osób - i dalej gra - a nie wszyscy są w top20. Nie znam autora, nie wiem jak gra i co potrafi - więc napisałem jasno.
    Gdybym napisał "i nie ma znaczenia jak dobry jesteś, to ci się nie uda" - to wtedy bym pisał głupoty. Ale nie napisałem

    PS. Zacząłem swego czasu na Octans, jakieś 3 miesiące po starcie uni. I co - top12 zrobione bez większych problemów. Jak grasz aktywnie i nie dasz się zezłomować to się wiele rzeczy da. Takie to dzisiejsze ogame - w top100 masz z 70 urlopów na wieczność (po tym, jak już flotę oddali znajomym / handlarzom czy po prostu stracili). W top 300 - pewnie z 250 to urlopy - a im starsze uni tym więcej.
    Na takim aquariusie top100 oznacza 2.5kk pktów - czyli spokojnie w tydzień to ogarniasz zaczynając od zera (na uni z farmami)

    PS. @Muniek Pierwszy, historyczny post - gdzie napisałeś z sensem - i nawet ci plusa dałem.
  • Nie sadzilem ze ten post wzbudzi takie zainteresowanie :)
    Dobrze, bo to znaczy ze poza gra forum tez zyje ;)
    Dzieki wszystkim za odp, teraz przynajmniej wiem, ze jest sens troche sie pobawic spowrotem w te gre.
    Szkoda tylko ze pozniej nastepuje wypalenie i zostaje raptem kilkanascie kont, bo jaki sens ma wtedy takie top 100/50? No ale zakladam ze taki jest po prostu cykl kazdej gry. ;)

    Pzdr.