Ekspedycje - balans

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ekspedycje - balans

      Wszyscy wiemy, że klasa odkrywcy jest totalnie OP i IMBA pod względem zdobywania surowców z ekspedycji.
      Mam prostą propozycję, która powinna znacznie spowolnić prędkość odskakiwania odkrywców od reszty stawki.

      Mianowicie:

      Proponuję zmianę sposobu liczenia progu punktowego zysku z ekspedycji.
      Według mnie przy określaniu maksymalnego zysku z ekspedycji powinny być brane pod uwagę jedynie aktualne punkty gracza, nie TOP 1 danego uni.
      Do tego proponuję ustalenie maksymalnej wielkości PZ z walki z piratami / obcymi do 2x maksymalnej ilości surowców możliwej do zdobycia z dużego eventu.

      Obie powyższe zmiany spowodują w efekcie zrównanie odkrywcy z innymi klasami. Nie będzie już sytuacji, gdzie jedyną słuszną klasą na start uni (i przez większość jego życia) jest odkrywca. :E
    • Pomysł bardzo dobry!
      Znajdowane surowce uzależnijmy procentowo od wartości konta. Ustalmy na przykład 1% wartości konta jako duży event surowców. Następnie mamy 0,5% jako śedni event i 0,1% jako mały event. Do tego Piraci/Obcy jako maksymalnie 2% wartości konta i gotowe! Żyć nie umierać.
      Mając 1,9kkk pkt odskakiwałbym w jeszcze większym tempie od top 10 mającego 833kk pkt niż obecnie :)
    • Ruda napisał(a):

      W obecnej sytuacji po rebalansie trzeba mocno się zastanowić czy odkrywca się opłaca.
      Bo obecnie nadrobienie dziur jest dość trudne.
      Może ktoś z teamu powie mi teraz co mam zrobić z moimi DTkami w ilości ponad 5kk, skoro je budowałem pod klasę odkrywcy a nastąpiły takie zmiany, że walka z piratami/obcymi wpada raz na dwa dni. :E

      EDIT. Swoją drogą "rebalans" klas to można robić, jak pojawia się alternatywa dla danej klasy, a w momencie "rebalansu" popsuliście prawie 8 miesięcy grania pod daną strategię.
      Nie zrozumiałeś. Nie mam pretensji.
    • Piesiou napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      W obecnej sytuacji po rebalansie trzeba mocno się zastanowić czy odkrywca się opłaca.
      Bo obecnie nadrobienie dziur jest dość trudne.
      Może ktoś z teamu powie mi teraz co mam zrobić z moimi DTkami w ilości ponad 5kk, skoro je budowałem pod klasę odkrywcy a nastąpiły takie zmiany, że walka z piratami/obcymi wpada raz na dwa dni. :E
      EDIT. Swoją drogą "rebalans" klas to można robić, jak pojawia się alternatywa dla danej klasy, a w momencie "rebalansu" popsuliście prawie 8 miesięcy grania pod daną strategię.
      Możesz nimi latać na FSa :) taką mam koncepcję :P

      A tak serio - nigdzie nie masz gwarancji, że nie zmieni się opłacalność danej koncepcji. Z flotą jest o tyle prosto, że zawsze możesz jej używać albo zezłomować nadmiar. Jasne, coś na tym stracisz - ale wcześniej zyskiwałeś, więc nie jest to problemem.

      @Kulfix
      Obecnie latanie na piratów nie istnieje - więc albo zatrzymałeś się w przeszłości albo nie umiesz liczyć. Serio - o ile dla nowego uni odkrywca jest bardzo dobry (bo expy na początku dają boosta) to dla każdego uni starszego niż ~3 miesiące - moim zdaniem obecnie może być nawet najsłabszą klasą.
    • cokolwiek napisał(a):

      Piesiou napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      W obecnej sytuacji po rebalansie trzeba mocno się zastanowić czy odkrywca się opłaca.
      Bo obecnie nadrobienie dziur jest dość trudne.
      Może ktoś z teamu powie mi teraz co mam zrobić z moimi DTkami w ilości ponad 5kk, skoro je budowałem pod klasę odkrywcy a nastąpiły takie zmiany, że walka z piratami/obcymi wpada raz na dwa dni. :E EDIT. Swoją drogą "rebalans" klas to można robić, jak pojawia się alternatywa dla danej klasy, a w momencie "rebalansu" popsuliście prawie 8 miesięcy grania pod daną strategię.
      Możesz nimi latać na FSa :) taką mam koncepcję :P
      A tak serio - nigdzie nie masz gwarancji, że nie zmieni się opłacalność danej koncepcji. Z flotą jest o tyle prosto, że zawsze możesz jej używać albo zezłomować nadmiar. Jasne, coś na tym stracisz - ale wcześniej zyskiwałeś, więc nie jest to problemem.
      Doskonale to rozumiem, ale nie nazywajmy gówna czekoladą :P
      Nie zrozumiałeś. Nie mam pretensji.
    • Starrk napisał(a):

      Pomysł bardzo dobry!
      Znajdowane surowce uzależnijmy procentowo od wartości konta. Ustalmy na przykład 1% wartości konta jako duży event surowców. Następnie mamy 0,5% jako śedni event i 0,1% jako mały event. Do tego Piraci/Obcy jako maksymalnie 2% wartości konta i gotowe! Żyć nie umierać.
      Mając 1,9kkk pkt odskakiwałbym w jeszcze większym tempie od top 10 mającego 833kk pkt niż obecnie :)
      głupi pomysł.

      Widełki zostawiłbym w obecnej postaci. Można je jedynie zagęścić, ale powyżej pewnego poziomu pkt powinien być hard cap na zyski z ekspedycji.
    • Piesiou napisał(a):

      Może ktoś z teamu powie mi teraz co mam zrobić z moimi DTkami w ilości ponad 5kk, skoro je budowałem pod klasę odkrywcy a nastąpiły takie zmiany, że walka z piratami/obcymi wpada raz na dwa dni.
      Rób to co ja, nadal wysyłaj ekspedycje i w krótkim czasie nie będziesz miał problemu z nadmiarem flory ekspedycyjnej.
      W krótkim czasie miałem 4 straty , flota ekspedycyjna kurczy mi się błyskawicznie i niedługo problem zniknie.
      Moim zdaniem event ze stratą floty zwiększył się ,-50% starć z piratami ,obcymi a w to miejsce wpadły inne opcje miedzy innymi GRRRR ZZRRRR i twoja flota znika .
      Pozdrawiam ja:)
    • Piesiou napisał(a):

      Może ktoś z teamu powie mi teraz co mam zrobić z moimi DTkami w ilości ponad 5kk, skoro je budowałem pod klasę odkrywcy a nastąpiły takie zmiany, że walka z piratami/obcymi wpada raz na dwa dni.
      Handlarz złomem jest opcją, jak nie masz antymaterii, to pozostaje Ci rozbić się o coś. Służę zasieką na Fenrir, ale nie wysyłaj ich na raz :D

      Lwica jest boska :)