Bonusy - Pozycja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Bonusy - Pozycja

    Witam,

    chcialbym zaczac z Ogame , od wersji7.5.0 beta 3 jest cos takiego

    Bonus metalu
    • Pozycje 6-10 otrzymają dodatkowy bonus do produkcji metalu (podobny do bonusu kryształu dla pozycji początkowych)
    • Bonus oznacza zwiększoną produkcję podstawową metalu, tak długo jak planeta znajduje się na preferencyjnych pozycjach:
      • Poz. 6 oraz 10 - bonus 17%
      • Poz. 7 oraz 9 - bonus 23%
      • Poz. 8 - bonus 35%


    czy podobne bonusy sa na inne surowce ?
  • Panie/Pani daj sobie spokój z ogame, tu jedna wersja goni kolejną wersję gry. Dziś skolonizujesz 8 pozycje z myślą o bonusie 35% do metalu a jutro mogą wprowadzić kolejną wersję gry z bonusem 45% mety na inne pozycje.

    Były jeszcze bonusy do wydobycia kryształu na pozycjach 1 do 3 ale przy jakiej wersji gry? Kto by to ogarnął, nawet administracja tego nie potrafi. Chcesz zaplanować rozwój konta na lata, wybór klasy i kolonizację? Zapomnij, ogame to jeden wielki serwer testowy.
  • Damaon napisał(a):

    Ja mam 1/3 planet na 1-kach, 1/3 na 8-kach i 1/3 na 15-kach. Przy odpowiednim rozłożeniu boosterów przyrosty są dość spore.
    I dla zysku deuteru na 4-5 planetach rozwijach tech energetyczną na wysoki poziom :) gratuluje optymalizacji :D

    Odpowiadając na pierwotne pytanie -
    pozycja - bonus
    1 - 40% kr
    2 - 30% kr
    3 - 20% kr (pozostałe planety - tyle samo kr, bez względu na pozycje)
    6-10 - metal - sam napisałeś (pozostałe planety - tyle samo metalu)

    dodatkowo 1-15 - im pozycja dalej od 1 tym więcej deu - znacząco więcej. Dlatego pozycje 14-15 - pod deu.

    Więc jak widać - pozycja 15 daje standard metalu i kr + mega boost dla deu.


    Ludzie - jest handlarz. Nastawiasz się na 1-2 zasoby, niedobór trzeciego dostajesz z handlarza. I tyle.
    Ja (ale to bez handlarza) nastawiałem się na planety 15 - masz deuter na loty (i się nie prosisz), dodatkowo teraz możesz wymieniać na pozostałe (ale każdy wie, że wymieniasz tylko na kr).

    Teraz dochodzi opcja pozycji 8 (i tylko tej). Dostajesz duzo pól (pod magazyny) i metal. Więc można to łączyć - i to ma sens - np 10 planet pod deu, 3-5 pod metal. Wtedy koszt badania energetycznej rozkłada się na więcej planet.

    Pozycje 1-3 dają krształ - ale także minimalne ilości deu. Zamiast np 350k deu dostajesz tylko 50k. I nie zyskasz tyle kryształu, aby to zrównoważyć. Nie ma znaczenia jakie masz poziomy kopalni - będziesz stratny zarówno wzgledem 8, 12 jak i 15. Szczególnie, że kopalnia kryształu wychodzi najdrożej - gdy policzysz koszt kopalni i wydobycie.

    Więc podsumowując - tak, bonusy masz:
    1-3 - kryształ - ale moim zdaniem nie warto (obecnie pozycja 1 daje 40% - przy ok 100% by się opłacało)
    8 - metal + liczba pól
    15 - pod deu - ale wymaga badania energetycznego i fuzji do dobrego działania

    Co warto - policz sobie sam - przyrost z kopalni po przeliczeniu u handlarza. Mi zawsze wychodziło, że 15-tka jest najlepsza, ale jak wyjdzie ci inaczej - wrzucaj gdzie tam chcesz, nawet na pozycje 4 :P
  • Na 8 poz to dobre rozwiązanie jak nie chcesz pakować PLN (znaczy się anty kupować w dużych ilościach) ja mam 12 planet na 15 poz najmniejsza 252 pola największa 317 i mam teraz tyle dexu że zaraz metal dogonię. ^^
    Dobra bo uciekam od tego co chciałem ci napisać. co do 15 poz to radzę ci i tak zacznij od 8 poz i dopiero przy 10 planetach lub nawet 12 zastanów się czy chcesz zmieniać na 15 poz z dexem bo teraz jak masz mieć więcej metalu o 35% to nie jestem pewien czy ci warto wydawać kasę na zmianę lokalizacji planet jeśli jest dostępny u ciebie handlarz.
    Różnica po przeliczeniu jest naprawdę mała około 30k metalu na 1 h więcej (liczone na planecie z -164°C oraz zysk przeliczony na metal w stosunku 1-3 na korzyść deuteru) Jak trafisz -130°C to wyjdzie mniej więcej na to samo
    Po za tym na 15 poz tylko fuzyjne jak chcesz użyć pełnego zbieracza 150% z peuzaków + geolog (taki mały opcjonalny abonament) to dla mnie z eko :
    37 metal
    32 kryształ
    36 dex
    20 energetyczna i es fuzyjna na 23 to za mało na 15poz (1 planeta na testach) nie zrobisz satelit słonecznych bo dają od 1 do 7 energii 1 szt a ES to już wogóle szkoda miejsca na 31 lv raptem 12k
    EKO poz 15
    Tu jest EF na 22 ale na 23 nadal brak 5k energi. teraz dałem dopke 60% energi
    Co gorsze badanie energetycznej nie załatwi sprawy (mam 20lv) bo będzie jakieś 18k więcej energii (przy 21lv) więc by trzeba było dać energetyczną na 22lv o ile nie chcesz potem mieć zblokowanego eko przez braki w energi.
    gdyby to było na poz 8 było by 684k metalu na 1h

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez UKM-2 ().

  • @UKM-2

    Plus za posta.
    Ja tylko dodam, że mając wszystkie planety na pozycji 15 (ew. wszystkie poza jedną czy dwoma) robisz tech energetyczną wyżej niż fuzje o 1 lvl. W ten sposób wychodzi taniej (bo koszt tech rozkłada się na 12-14 planet) - a przy tych poziomach 1 lvl tech daje mniej więcej to samo co 1 lvl fuzji. Więc jak u ciebie - lepiej podnieść lvl tech niż fuzje - wyjdzie nie dość, że taniej - to nie zajmuje miejsca.
    Co do kopalni - metal i deu (na 15-tce) zawsze warto mieć wyżej. Kr max 36-37. Więc docelowo kopalnie to raczej 44-36-40 ... czyli metal 3-4 lvl wyżej niż deu. Choć wiadomo - zwrot po 4-6 latach jest bez znaczenia - bo takie kopalnie klepiesz dla rankingu, a nie dla zysku :D
    Generalnie przenoszenie planet jest fajne - ale wszystko rozbija się o finanse - bo jeżeli nie kupujesz anty to warto się zdecydować wcześniej - czy pozycja 8 czy 15 - a znalezioną anty wydawać na sztab, dopałki i handlarza (niż na przeniesienia) - powinno dać lepsze efekty.
  • @cokolwiek

    Ja to liczyłem i im bardziej to liczyłem tym bardziej chciałem rozbić drinka o ścianę :E
    na poz 8 bez odkrywcy ma max 252 polo więc może tak długo kolonizować aż znajdzie jak najzimniejszą -10°C i przy uwzględnieniu różnicy na każdej planecie jak piszesz 4 lv między metalem a deuterem to różnica jest na 0
    na 40 lv przy eko x7 może mieć jakieś 980k metalu na 1h a dexu na 36lv no to tak jak dodałem jakieś 261k przy -164°C gdzie przy -10°C będzie miał 173,5k
    Po przeliczeniu wydobycia metalu na 40lv i dexu na 36lv dostajemy odpowiednio 274k metalu na 8 poz więcej lub 91k dexu na 15 poz
    Ogólnie nie opłaca się teraz dawać na poz 15 o ile jest handlarz na danym uni wyjdzie taniej niż przenosić kolonie