Prosty arkusz EKO

    • Narzędzia:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Prosty arkusz EKO

      Witam wszystkich zainteresowanych

      Bynajmniej nie jestem ekspertem od Excela ani nie zamierzałem tworzyć arkusza dla wszystkich grających, ale z racji tego że nie widzę żadnego arkusza dla nowszych wersji - uwzględniającego pełzacze, czy właśnie dodany bonus do metalu dla pozycji 6-10 - stworzyłem takie coś:
      megawrzuta.pl/download/ea8012eb30af96b7598be02c7265ea2b.html

      W arkuszu ustawiamy indywidualnie poziomy kopalni, zużycie deuteru przez fuzyjną oraz temperaturę i pozycję planety. Na dole znajdują się ustawienia globalne czyli szybkość uni, plazmowa i inne bonusy. Oprócz tego konieczne jest jedynie przeciągnięcie komórek ze wzorami przy wydobyciu i amortyzacji oznaczonych jasnożółtym paskiem adekwatnie do liczby planet.

      Arkusz tworzyłem dla siebie, więc może on być nieprzydatny dla niskich poziomów - nie uwzględnia on kosztu pełzaczy, satelit czy rozbudowy elektrowni, które są znikome dla rozwiniętych kont. Nie pozwala on też na indywidualne wykorzystanie dopalaczy czy produkcję surowców przy deficycie energii. Jednakże dla każdego ogarniętego górnika, która ma już kilka planet powinien być w sam raz.
      Arkusz jest podatny na zepsucie, jeśli ktoś chce tak zrobić - np. wpisać więcej planet niż pozwala mu na to poziom astrofizyki, czy temperatura tak wysoka że mamy ujemną produkcję deuteru. Ale dla każdego z przynajmniej dwucyfrową liczbą IQ arkusz jest prosty do wykorzystania.
      Amortyzację astrofizyki liczę tak jak chemikos, ale dla pewnych kombinacji poziomów kopalń oraz samej astrofizyki może ona być nieintuicyjna. Reszta wzorów i wyników wydobycia zgadza się z rzeczywistością, czyli nie powinno być tu błędów matematycznych.

      Nie planuję rozwoju tego arkusza, ale jak ktoś ma jakieś uwagi to niech pisze.

      Pomyślnego zbierania cyferek
      Fukasz07