Nowe klasy - ekspedycje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Usuwać nie będę, expy dla mnie to i tak dla zabicia czasu gdy brak celów do latania flotą.

    Ale z chęcią bym się dowiedział co z punktami ekspedycji czy były tu jakieś zmiany

    Opieki też nie potrzebuje

    Dzięki za link

    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś konkretne informacje jak działają teraz ekspedycje to bardzo proszę o info
    WEZN :wojna: :ow: O_O :evil:

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Spawciu251 ().

  • NowyLolek napisał(a):

    Duzo tego było w wątku o nowej wersji. Nie masz czasu czytać? No to może @cokolwiek przyjdzie i wszystko wyjaśni :E
    1 pionier + 1 bojowy + 1 sonda + dt/mt

    1 pionier bo wiadomo
    1 bojowy - jak mt to OW, jak dt - to wg uznania, ow dlatego, aby nie dostawać bombowców, które są słabe
    1 sonda - z przyzwyczajenia tylko
    dt / mt pod max mety na danym uni. Mt szybsze, ale więcej paliwa za lot płacisz.

    Max nagrodę sprawdzasz np tutaj:
    expocalc.universeview.be/

    Uzupełniasz predkosc wszechswiata jako prędkosc eko danego uni (najczesciej x7), uzupełniasz przedział dla top1 uni, dajesz np 1000000 dt i 1 pionier w składzie - i już masz max nagrode (dla starego uni i x7 eko = 105kk mety). Potem patrzysz ile mt czy dt potrzeba na taką pojemność i tyle wysyłasz.

    Oczywiście założyłem, że grasz odkrywca - bo inne klasy nie wysyłają nawet expa :D

    A jak myślisz o wysyłaniu na piratów (po 7.5) - to przestan myśleć, nie warto. Wróć do początku mojego postu i zastanawiaj się czy mt czy dt :D
  • @cokolwiek
    Czy punkty ekspedycji jak i zyski z małych średnich i dużych eventow po nowemu dla zbieracza nie mają już z tego poradnika zastosowania
    Ekspedycje - kompletny poradnik
    Dlaczego pytam?
    Pułap uni 5-25kk
    Eko x7
    Wysylam 200dt na średnim evencie wpada 1.1kk mety

    Wysylam wg kalkulatora 60dt i na średnim evencie wpada jedynie
    260k mety

    Tak jestem zbieraczemprzypadkiem i czasami jak mi się nic niechce puszczam expy. Tyle że nijak to się nie przekłada przy 60dt na tabelki zysku przy średnim evencie jak i oczywiście przy pkt floty ekspedycji

    Czy poradnik z linku wyżej nadaje się do kosza, czy kalkulator jednak coś nie hula i powinienem jednak wysyłać 200dt zgodnie z tabelka z linku
    WEZN :wojna: :ow: O_O :evil:
  • Poradnik ciągle aktualny. Napiszę więcej - po 7.5 wystarczy pomnożyć wartości x2 / x11 (x2 dla zbieracza / generała, x11 dla odkrywcy) :D bo piratów nikt nie będzie szukał :D

    Wg poradnika - dla 5-25kk top1 - powinienes wysyłać 200 dt (minimum, jako dt albo równoważne) - aby otrzymać max nagrody. Jak wyślesz 60 dt - to dostaniesz ok 1/3 nagrody (jeżeli to będzie flota albo zasoby).

    Dodatkowo - jeżeli to będą zasoby - to jeszcze musisz mieć jak to przewieźć - a więc pojemność wysłanych statków musi być wystarczająca.

    Dla nowego uni - klasa zbieracz/generał - max nagroda:
    Metal :
    Kryształ :
    Deuter :
    2.400.000
    1.200.000
    800.000

    Więc w zależności od pojemności - 200 dt jest wystarczające, aby spakować nagrodę.

    Ale już dla Odkrywcy wygląda to tak:

    Metal :
    Kryształ :
    Deuter :
    50.400.000
    25.200.000
    16.800.000



    Tutaj jak widzisz - 200 dt (ok 7-8kk pojemności) nie wystarczy ... potrzeba ok 1500 dt.



    EDIT: Doczytałem dokładniej o co pytałeś :D

    Szczerze - nie wiem. Wydaje mi się, że te wartości z poradnika są ok. Może to był jednak mały event (wtedy 260k mety pasuje). Chyba ze to było wysłanie 60dt - wtedy też pasuje - dostałeś w losowaniu metal, ok 700k - a potem dostajesz 60/200 z tej nagrody - i wyszło te 260k

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

  • Spawciu251 napisał(a):

    Tyle że kalkulator który wrzuciłeś sugeruje że max pojemność dla zbieracza to ok 58-60dt
    Chyba że coś źle wpisuje
    Prędkość wszechświat x7
    Collector
    <25kk
    Max pojemość, potrzebna, aby załadować nagrodę - pewnie tak. Ale obowiązuje tabelka z poradnika - czyli musisz wysłać 12k pktów strukturalnych: - co odpowiada 200dt.
    Tabela 3 z poradnika:
    Tabela 3

    W skrócie - wysyłasz większą z wartości:
    a) Tabela 3 z poradnika - czyli tyle, ile trzeba wysyłać, aby dostać max nagrodę
    b) Statki o pojemności potrzebnej, aby zapakować max metalu z dużego eventu - np z kalkulatora

    Dla zbieracza/generała zazwyczaj większa będzie wartość z Tabeli 3 (czyli punkt a) ). Dla odkrywcy - więcej będzie z punktu b)
  • 60dt
    Wynik ekspedycji [2:257:16]20.09.2020 22:04:11
    Od: dowódca floty
    Na małym księżycu z własną atmosferą Twoja ekspedycja znalazła ogromne złoża surowców. Załoga na powierzchni stara się zebrać i załadować naturalny skarb.


    Zrabowano: 265.920 Metal.


    Wpis z dziennika pokładowego oficerów komunikacyjnych: Zdaje się, że ta część wszechświata jeszcze nie była badana

    _____
    200dt

    Wynik ekspedycji [2:257:16]20.09.2020 20:10:40
    Od: dowódca floty
    Twoja ekspedycja przez przypadek natrafiła na w pełni załadowany, ale opuszczony konwój fregat. Udało się odzyskać część surowców.


    Zrabowano: 1.104.000 Metal.


    Wpis z dziennika pokładowego oficerów komunikacyjnych: to cudowne uczucie być pierwszymi, którzy podróżują przez ten niezbadany sektor.


    Wg tekstów z poradnika to średnie eventy
    200dt wg poradnika
    60dt wg kalkulatora
    WEZN :wojna: :ow: O_O :evil:
  • Dobra chyba rozumiem. Kalkulator pokazuje jedynie max surowców statków możliwych do zdobycia i minimum jaka flotę trzeba wysłać jednak w dalszym ciągu należy sugerować się poradnikiem i pkt flot ekspedycji czyli w tym przypadku w dalszym ciągu ok 200dt by osiągnąć max mozliwosci

    To ten kalkulator taki trochę do du y słaby bym powiedział :P
    WEZN :wojna: :ow: O_O :evil: