FS na własnego moona

• Randomowe pytania wrote:

Ruda wrote:

Misję stacjonuj możesz zlecić tylko na swojego moona.
    No ale jak cofnę flotę to będzie widoczna na falangach czy nie?
    Jak ci spadnie moon to będzie widoczna (przy misji zatrzymaj), zresztą to nie jest żaden problem wyliczyć flotę patrząc na czas jej zawrócenia, jeżeli masz śmieci to nie musisz się przejmować no chyba że komuś podpadłeś to lataj sobie na stacjonuj zawsze agresor musi poświęcić czas na klikanie falangi do momentu zawrócenia floty (jeżeli moon spadł a twoja flota dalej leci do miejsca docelowego), jeżeli zawrócisz flotę przed spaleniem moona docelowego to twoja flota będzie niewidoczna i nie musisz się o nic martwić.
    board.pl.ogame.gameforge.com/i…87-a-czego-nie-od-a-do-z/ tu sobie poczytaj co widać na fali a co nie.
  • Ruda wrote:

Polecam > FAQ: Falanga czujników - co widać a czego nie - od a do z

Dobrygracz wrote:

board.pl.ogame.gameforge.com/i…87-a-czego-nie-od-a-do-z/ tu sobie poczytaj co widać na fali a co nie.

.-= L wrote:

FLOTA DOCEL: - PLANETA A --> KSIĘŻYC B -:- misja: STACJONUJ -> NIE WIDZI
    OPCJA ZAWRO: - PLANETA A --> KSIĘŻYC B -:- misja: STACJONUJ -> NIE WIDZI

FLOTA DOCEL: - KSIĘŻYC A --> KSIĘŻYC B -:- misja: STACJONUJ -> NIE WIDZI
    OPCJA ZAWRO: - KSIĘŻYC A --> KSIĘŻYC B -:- misja: STACJONUJ -> NIE WIDZI
    Czyli jak dobrze rozumiem, wszelkie fsy trampków z surką na księżyce z planet i księżyców są niewykrywalne dla falangi?
  • Randomowe pytania wrote:

Ruda wrote:

Polecam > FAQ: Falanga czujników - co widać a czego nie - od a do z

Dobrygracz wrote:

.-= L wrote:

FLOTA DOCEL: - PLANETA A --> KSIĘŻYC B -:- misja: STACJONUJ -> NIE WIDZI
    OPCJA ZAWRO: - PLANETA A --> KSIĘŻYC B -:- misja: STACJONUJ -> NIE WIDZI

FLOTA DOCEL: - KSIĘŻYC A --> KSIĘŻYC B -:- misja: STACJONUJ -> NIE WIDZI
    OPCJA ZAWRO: - KSIĘŻYC A --> KSIĘŻYC B -:- misja: STACJONUJ -> NIE WIDZI
    Czyli jak dobrze rozumiem, wszelkie fsy trampków z surką na księżyce z planet i księżyców są niewykrywalne dla falangi?
    Tak, stacjonuj z planety/moona na moona jest niewykrywalne dla falangi dopóki nie spadnie moon docelowy czyli ten na który leci flota.
  • Dobrygracz wrote:

Tak, stacjonuj z planety/moona na moona jest niewykrywalne dla falangi dopóki nie spadnie moon docelowy czyli ten na który leci flota.
    Zaraz, żebym dobrze zrozumiał
    Załapałem że jak puszczę FSa na moona to tak długo leci niewidoczna jak on istnieje

I teraz taka rozkmina
    1 - Lecę na moona i zanim dolecę na cofkę ktoś niszczy moona a moja flota staje się widoczna i automatycznie zawraca bo nie ma już dokąd lecieć
    2 - Zrobiłem cofkę z moona i w trakcie powrotu ktoś niszczy moona więc moja flota staje się widoczna

Dobrze to rozumiem?
  • Aż się nie chce wierzyć, że to nie trolling - ale może ...

A więc odpowiem ja:
    1. wysyłasz z Planety A / Moona A (dalej nazwanym źródło lotu) na stacjonuj - celem jest Moon B (moon istnieje)

- na planecie A / Moon A - nie jest widoczne na fali
    - na Moon B - nie jest widoczny na fali
    (jakbyś leciał na Planete B - to na planecie B będzie widoczne na fali - dlatego tego się nie robi)

2. Robisz cofkę ZANIM MOON zostanie zniszczony (czyli twój punkt 2)

- na planecie A / Moon A (źródle lotu) - nie jest widoczne na fali
    - na Moon B - nie jest widoczny na fali
    (jakbyś leciał na Planete B - to na planecie B PRZESTAJE BYĆ widoczne na fali - jak ktoś sprawdza falangą co sekundę - to może złapać czas zawrotki - dlatego tego się nie robi)
    EDIT: I teraz - nawet jakby padł Moon B - to nic nie będzie widać - dlatego to jest NAJBEZPIECZNIEJSZY sposób fsa)

3. MOON B (cel lotu stacjonuj) pada.

Efekt - flota lecąca na stacjonuj Moon B - leci na Stacjonuj Planeta B - i staje się widoczna na falandze Planety B.

Jak w tym momencie zrobisz zawrotkę - to jak ktoś sprawdza falangą co sekundę - to może złapać czas zawrotki - i jak ktoś leci na niszczenie moona - to wlasnie takiej sytuacji się spodziewa i będzie robił falange co sekunde.

Jak zawrócisz teraz - to najpewniej wyliczą ci czas powrotu floty na ŻRÓDŁO LOTU. Możesz się przed tym obronić organizując lagowanie falangi (póki co jest legalne :D ) - czyli organizujesz bardzo dużo lotów na Planete B (transportuj, atakuj,zatrzymaj - ale także transakcje z rynku - im więcej tym lepiej ... ) - wtedy falanga zamiast otwierać się sekundę otwiera się np 20 sec ... (na to, że nie widać lotu, bo jest nisko - nie ma co patrzec - boty czy skrypty do falangi mają to gdzies :D ) - dlatego dla ciebie liczy się czas odpowiedzi z serwera dla falangi.
  • cokolwiek wrote:

Aż się nie chce wierzyć, że to nie trolling
    Ty dziwny jesteś

Zadałem 2 proste pytania a Ty starasz się pokrętnie tłumaczyć dodatkowo trzecie którego nie zadałem
    Tak pewnie wyglądasz jak rozkminiasz esej nałkowy o ogame (tak teraz trolluję - a poza tym całkiem serio)

@Starrk dzięki za odpowiedź
    Mam do CIEBIE jeszcze jedno pytanie
    Co się dzieje z flotą wysłaną z moona na moona gdy oba moony zostają w tym samym czasie zniszczone? :? :quasi: 0_o :} ;} :E