podniesienie debrisu złomowego

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • podniesienie debrisu złomowego

    a może też zrobimy dyskusje na temat podniesienia debrisu złomowego???
    może to by choć trochę rozruszało tę grę
    może to była by alternatywa do ekspedycji

    Imperare sibi maximum imperium est



    ST#262 NEKKAR ON
    ST#2 WASSAT- OFF

    ST#87 Uni69 - OFF
    ST#67Fenrir - OFF
    ST#3 Dorado - ON
    ST łącznie - 421
  • I tak w przypadku fuzji czeka Nas dyskusja na ten temat, chyba że GF jak zwykle wrzuci Nas do wora bez żadnego wpływu z Naszej strony na parametry docelowych Uniwersów...

    Ja z jednej strony jako górnik nie jestem za podniesieniem tego parametru, z drugiej jednak strony zwiększenie rozbudziłoby choć trochę uni i wybudziło co niektórych ze stagnacji.
    Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
  • Czy wprowadzenie 95% coś by zmieniło w naszej top...
    ekowcom i badaczom nie jest to potrzebne a przy ewentualnym głosowaniu mało realne by gracze byli za
    A nasza unijna płaczka zawsze i na wszystko będzie płakać
    "A teraz chodź tu do mnie, (ja muszę żyć)
    będę opowiadał czary Ci
    I tylko siądź koło mnie, (ja muszę żyć)
    takich rzeczy nie usłyszał nikt
    Zamienię Cię O-o-o,
    w koraliki które zawsze mam.
    I nie bój się O-o-o,
    nie zostawię cię w ciemnościach złych."
  • Jak to powiedział mój kolega Rafus to gra wojenna wiec skanowanie, atakowanie itd. to podstawa tej gry.Dla mnie może być nawet 70% pz bedzie ciekawiej bo wreszcie zacznie się aktywna gra a nie tylko zbierać surowce, bądź puszczać expo i tyle.

    Sam bym wtedy flote postawił jak za dawnych, dawnych czasów.


    Niech nas nienawidza, tak mocno jak sie nas lekaja...
  • I tu masz rację Raien ,próg powinien był już dawno być podniesiony ,moze w tedy flotowcy by byli dalej flotowcami ,a nie ciułali na 16stkach z exp ,coś gdzieś widziałem ze ma się zmniejszyć piratów i obcych w skali miesiąca ,ma być ich mniej ,to też może wpłynać na powrót flotowców ,ale jak najbardziej jestem za wprowadzeniem tej opcji podniesienia debrisu .
  • Ekowcy będą mieli przechlapane bo zacznie się latanie po satkach i pełzaczach. Oczywiście można stawiać większe bunkry ale one nie latają tak ja satki i pełzacze.
    Można jeszcze dodać pz z obrony :)
    Trzeba by jakoś to wypośrodkować bo satki i pełzacze nie trafiają na pole wrakowe, bojowa flota tak. Obrona też się odbuduje w części, jednak sądzę że po podniesieniu % ze złomu nie zwiększy się liczba flot , ST , tylko farmienie i łupanie planet z satek i pełzaczy. Na 68 był taki sam pomysł choć lata tam sporo flot , jednak nie jest to za bardzo sprawiedliwe w stosunku dla ekowców.
  • Ankieta na u68 była i przepadła-zdecydowana większość głosowała na zachowanie obecnego stanu.
    Czy u nas coś da? Wątpię-przyrosty robione na ekspach biją na głowę Eko i złomowanie flot innych graczy, do tego nie trzeba wywijać mózgiem,liczyć, obserwować itd.
    Spróbować ankiety warto, zwłaszcza po znerfieniu odkrywcy, ale nie z głosowaniem na 5-6 opcji tylko 2-max 3 opcje: zachowanie status quo, może 50% debrisu i może jedna wyższa opcja do dogadania 60-70%. Po co? A no po to by głosy za zmianą nie rozbiły się na kilka opcji jak to miało miejsce na u68.
  • Myślę że trzeba by pomysleć że to jednak gra wojenna ,rozumiem ekowców ,ale jak na 16 pozycjach mozna klepać niezłe zyski to flotowcy wymierają ,moze właśnie 50% był by dla obu stron alternatywą ,no i zmniejszenie zysków z 16stych pozycji ,niech coś się dzieje ,bo wymzemy z nudów ,każdy się chwali w obecnej chwili czego on niema ,ale tak naprawdę z łatwizną to robi ,flotowcy poszli większość na odkrywców i tłuką surkę i floty z 16stek , ekowcy mają spokuj bo nikt , albo niewielu ich grabi ,i tak powoli wymieramy z nudów , a ci co pozostali z flotami to tułają powoli ,bo tak jak Ja np. nie chą iść na łatwiznę ,nie umieją albo nie chcą grać innaczej ,ale zaczyna to nudzić ,a łączenie ? niby z kim ? Nekkar z U68 ? oni rok juz tułali przed nami floty z eko ,puźniej z odkrywców ,gdzie widzicie ST na U68 dawnych latawców ,czy na Nekkar ? ciagnie się to w imie czego ? zabawy hehe żart . z nudów tu każdy siedzi ,ekowcy całe zycie ,a flotowcy dla zasady ,reszta jusz się wykruszyła . Więc jestem ZA nie dość że podniesienia progu przynajmniej na 50% ze złomu , do tego zmniejszenia piratów i obcych dla odkrywców (czyli byłych flotowców) może wtedy coś się zacznie dziać ,puki nie ma tu czyli Nekkar wielu flotowców którzy postawili astrale floty z odkrywców .
  • Najpierw obniżenie zysków z 16 pozycji , potem floty same powstaną ( w sumie już są ) i będą sobie latać.
    Albo podniesienie % tylko dla generałów bo inaczej odkrywcy będą latać po 16-stce i farmić wszystko do okoła - generałowie nie nadążą robić floty a w sumie najbardziej stratni będą ekowcy.
    x9 wydobycia dostali wszyscy , ekowcy lekki przyrost w % za pełzacze itp. Ci co mają już bardzo rozbudowane planety przeżyją ale przy koncie z niskim top nikt ekowcem nie zostanie bo to się nie kalkuluje.
    Można dać:
    Generałowi nawet 80% ze złomu ale tylko jemu
    Odkrywcy zostawić te exp bez ograniczeń i możliwość zbierania pz z 16 pozycji ale tylko jemu
    Zbieraczowi wydobycie x9 ale tylko jemu
    Tak żeby każdy miał swoje dodatki do rangi.
    Oczywiście proporcje można pozmieniać tak żeby było sprawiedliwie -to tylko przykłady. Ważne żeby gracz dostosował sobie grę do czasu jaki może na nią poświęcić i wybrał odpowiednią dla siebie rangę. Można ją przecież zawsze zmienić . Dobrze by było aby każda ranga przynosiła mniej więcej proporcjonalne zyski do czasu jaki się poświęca na grę
  • Ankietę można zrobić. Nawet należałoby zrobić. Tylko trzeba się dobrze ZASTANOWIĆ jak interpretować wyniki. Zastanowić się jeszcze zanim zanim się zrobi ankietę!.
    Osobiście jestem za tym, żeby dać ankietę czterostopniową (30, 40, 60 i 80%) z jasnym, zrozumiałym dla wszystkich założeniem (żeby potem nie było płaczu, że "nie wiedziałem"), że jeśli żadna z opcji nie uzyska w pojedynkę wyraźnej przewagi, to głosy za "30" zostaną automatycznie doliczone do "40" a "80" do "60" i sumy zdecydują czy 40 czy 60% :)
    Przykładowo, załóżmy, że wyniki wyszły:
    30 - 27% głosów
    40 - 24% głosów
    60 - 28% głosów
    80 - 19% głosów.
    Żadna opcja nie ma wyraźnej przewagi nad pozostałymi, ale suma dla 30 i 40 to 27+24 = 51% przechodzimy na 40% debrisu.
    W innym wypadku:
    30 - 46% głosów
    40 - 20% głosów
    60 - 18% głosów
    80 - 16% głosów
    Trzydziestka nadal nie ma więcej niż połowy głosów, ale ma ponad dwukrotnie więcej głosów niż następna w kolejności, uznajemy, że 30 wygrało i dalej kopiemy.... piratów w zadki. :)
    To taki mój pomysł na liczenie. Z demokracją nie ma nic wspólnego, ale.... Możemy nie robić nic i biadolić dalej, albo zrobić coś i zobaczyć jakie będą efekty...
    Uni 39 - TOP 1 (przez jeden dzień, ale się liczy :quasi: ) po fuzji: U69 TOP11 obecnie Nekkar -okolice TOP100
    Uni 68 - oddane żonie - zdejmuje urlop jak coś ode mnie chce ;P
    Uni Pasiphae - oddane, dla mnie zbyt ostra jazda, choć na zakrętach było fajnie :)
  • @Selentyn.forum
    1. Poczytaj o ankiecie na U68 i jak na tym wyszli. Wniosek jest jestem - pytanie MUSI mieć tylko dwie opcje - utrzymanie obecnego poziomu ALBO zmiana na XX. Jak dasz więcej niż dwie opcje - to wygra utrzymanie obecnego - i nie ma sensu nawet ankiety puszczać.
    2. Odpowiedź arta będzie taka sama jak dla któregoś innego uni - czyli "teraz mamy fuzję, zobaczymy jak to się ułoży - po fuzji możemy myśleć nad ankietami"
    3. Piraci? A co to jest? Bo chyba piszesz o jakiejś starej, już nieaktualnej historii :D
  • fuzję można robić ale jak nam podniosą eko na tyle żeby zredukować różnice między uni. Czyli podnieś na tyle by w pół roku odrobić cały ten czas kiedy my byliśmy na speed 1 a oni na 7 czy tam 9 nie pamiętam ;)
    Bo fuzja była by nie fer w obecnej sytuacji. Czemu my mamy być gorsi od nich.

    Co do pz to jestem za opcją tak lub nie.
    50% tak/nie
    Lub
    80% tak/nie ale zero pz z satelit i peuzaczy bo wtedy jie było by latania i szukania flot ale szukania satelit.


    Niech nas nienawidza, tak mocno jak sie nas lekaja...
  • @Raien

    Czy dobrze pamiętam, że Nekkar sam wybrał sobie słabe eko? Podczas poprzedniej fuzji mogliście przenieść się w inne miejsce. Przez te dwa lata mogliście podnieść sobie eko. A jednak nikt tego nie próbował.

    Na którym uni widziałeś rozdzielenie pz z floty i z satek? :D

    Powodzenia w waszych staraniach - ale pewnie będzie jak pisałem. Fuzja będzie tak za miesiąc, więc przed tym nikt tyłka nie ruszy, aby coś zmieniać. Szczególnie, jakby Nekkar był łączony (z U68? Dobrze myślę? )
  • osobiście historii nie znam czy Nekker wybrał czy nie, miałem przerwę w grze więc jak najbardziej moja wypowiedź to sugestia a nie roszczenia.

    Fuzja za miesiąc? Nie sądzę myślę że daleko jeszcze do tego, chociaż jestem za. Ale szkoda bedzie jak nasz top 100 (oprócz paru graczy) wyląduje w top 500 spora dysproporcja będzie.

    Wracając do pz moim zdaniem gdyby było 80% pz latanie na pewno było by na klasę zbieraczy ponieważ do utrzymania produkcji na 150% potrzeba ogromna ilość energii, owszem możemy się bawić w bunkry w takiej sytuacji. Nie ma złotego środka Ale coś trzeba robić bo wpadamy w monotonię.


    Niech nas nienawidza, tak mocno jak sie nas lekaja...
  • Fuzja jak najbardziej może być ,tylko z kim ? U68 ma rok przewagi i nikt się nie prosi żeby z nimi nas ktoś łączył ,chcieliśmy czegoś innego i to mieliśmy ,w sumie zostały nam narzucona zmiany ,oki zmieniło się ,część ludzi z tego powodu odeszło z ogame ,cześć odeszło ze względu na Odkrywcę ,teraz się po zmieniało i już tak łatwo Odkrywcy nie mają ,, ale różnica pozostała miedzy tymi dwoma uniami ,w 9miesiecy to ja postawiłem flotkę tą co obecnie mam ,a co oni zrobili w rok dłużej ? masakryczna różnica , ekowcy zaczęli latać ,żart jakiś żeby chcieli nas z nimi łączyć .