Dopalacz - Prędkości Flot

• Dopalacz - Prędkości Flot

Witam wszystkich!

Zarejestrowałem się na forum, specjalnie by to napisać, bo smaga mnie ta myśl już dość długo. Nie wiem co Wy na to, ale na szybkich serwerach może to się nie sprawdzi, choć tu można dać nie wartość czasową, a np. procentową. W wielkim skrócie - dopalacz do LOTu flotu, dodatek który skraca długość lecącej floty. Moim zdaniem jest to ciekawe. Co o tym sądzicie? 8)

PS.
      Swoją drogą Ogame, to gra przede wszystkim długiego ciągu czasu i moim zdaniem np. dopalacze badań na 30 minut budzą duży dysonans gdy czas badań później leci w dni, tygodnie, miesiące... lata!
      "Sztuka To Ludzkość" 8)
      W 2020 roku, po 10 letniej przerwie od Ogame wróciłem do gry, wcześniej grałem około 5 bitych lat...
    • pomysł kiepski bo nie złapiesz już nigdy nikogo na fali- ani nie wyliczysz bo sobie każdy może skrócić druga opcja to nie możesz operować w ogóle flotą bo co, stoję sobie na moonie idę zapalić papierosa a w tym czasie ktoś 10 razy użyje dopalacza i w 1 minutę doleci do mnie a ja nawet nie zdążę dopalić papierosa a floty już nie ma ;)
      # u68 - top16

# uQuasar - top5
    • Devuriel wrote:

pomysł kiepski bo nie złapiesz już nigdy nikogo na fali- ani nie wyliczysz bo sobie każdy może skrócić druga opcja to nie możesz operować w ogóle flotą bo co, stoję sobie na moonie idę zapalić papierosa a w tym czasie ktoś 10 razy użyje dopalacza i w 1 minutę doleci do mnie a ja nawet nie zdążę dopalić papierosa a floty już nie ma ;)
      I jaki z tego wniosek? Ty palisz, a on nie pali i ma pieniądze na dopalacze. :D
      Morał: Rzuć palenie!
      "Sztuka To Ludzkość" 8)
      W 2020 roku, po 10 letniej przerwie od Ogame wróciłem do gry, wcześniej grałem około 5 bitych lat...
    • Spokojnie, takie dopalacze powstaną, ale na 3 miesiące przed zamknięciem gry - taki ostatni skok na kasę :D

Plus - aby to miało jakiś sens (zakładając, że manager się uparł i nie patrzy na głosy krytyków) to takie dopalacze musiałyby być drogie (co nie jest problemem dla niektórych), ale także dawać niewiele - tj np przyspieszenie o 5% (brąz), 10 / 15 / 20 (max 30-50%). Tak, aby taki dopalacz był elementem pomagającym, a nie rozwalającym system w jedną chwilę.

Oczywiście za takim dopalaczem są głównie ci, co nigdy nie mieli dużej floty. Ci, co zbudowali kiedyś dużą flotę wiedzą, że to bez sensu, bo wtedy gra w ogame przestaje już zupełnie mieć sens.
    • Jestem za, pod warunkiem, że procent będzie opierał się o mnożnik prędkości flot na danym uni, żeby nie zaburzać i tak szturchniętego balansu klas, booster będzie zdobyczny tak samo jak itemy, albo lepiej - dostępny z Admirałem + aktywowany w odprawach tak, żeby można było go używać z zamierzeniem. Przykładowo można by też uprościć sprawę zmieniając prędkości na suwaku, który już mamy. Kojarzy mi się to z zakresem prędkości na okrętach.

I tu suwak mógłby mieć np dodatkowe 3 pola poza 10, 20, ... 90, 100, tj, np. 200%, 400%, 800%. Wartości dyskusyjne. Takie bajania, bo sam nie wiem jak to do końca traktować.
    • Darkstar wrote:

z czymś takim jak krytyka XD
      Konstruktywna.

Nazywanie kogoś błaznem tylko dlatego że pomysł się nie podoba, świadczy najlepiej o Tobie. Jeśli mnie pomysł się nie podoba, to argumentuję które punkty są według mnie wadliwe, kwestionuję jeśli chcę się dowiedzieć co proponujący chce uzyskać - z minimum szacunku. Nie znasz człowieka, zabłysnąłeś heheszkiem, a wystarczyło dać dislike pod pierwszym postem. Dżyzas... Niemal w każdym wątku znajdzie się jakiś obrażony frustrat, który z dupy jedzie po GF korzystając z randomowych wątków. Ogarnijcie się ludzie.
    • Nie pisałem,że jesteś błaznem, tylko, że jeżeli tam pokażesz ten pomysł to się zbłaźnisz. Jako stan przejściowy, nie stały. xD xD Od tego jest internet, że czasem nie chce mi się poznawać ludzi. xD Nie po to siedzę w necie, by mieć kontakt z ludźmi. xD A teraz mnie obrażasz od frustratów. xD A GejFordżowy troll? ;D
    • Ogólnie nie rozumiem tych przepychanek, gdyby ktoś 5-10 lat temu wam powiedział że w 2020 roku będzie się złomować piratów i zbierać 20% złomu to byście kaftan na taką osobę szykowali, GF ma wprawę w zamykaniu serwerów a przed tym chcą wyciągnąć jak najwięcej kasy. Dostaliśmy klasy, wchodzi właśnie przedmiot umożliwiający migrację między wszystkimi uni jeżeli jesteś kozakiem w pkt to idziesz gdzie chcesz i robisz co chcesz więc aby patrzeć jak wejdzie do gry dopalacz floty. Serio mnie w ogame już nic nie zdziwi. Na niderlandzkim uni fuzja trwa sekundę, klikam opcję migracji, dostaje loga, w lobby jest już serwer docelowy, planety przeniesione, urlop od razu mogę zdjąć i grać, jeżeli tak mają wyglądać desanty za pomocą przedmiotu przenosin to hehehehehehehehehehehehehehehe życzę wszystkim wytrwałości bo ja wysiadam z tego pociągu absurdu :E :E :E
    • @Das140 no nie załapałem :E
      Skoro by ktoś był w top20 world to siłą rzeczy na jakiekolwiek uni by chciał iść, to będzie w top20, czyli nie będzie mógł się przenieść :)
      Taki na przykład leszcz jak ja jest top9 PL / top 63 World, czyli czy to w kraju czy na świecie jedyna możliwość dla mnie to twarda fuzja, bo przedmiot do fuzji nie będzie u mnie po prostu działał :E
    • Starrk wrote:

@Das140 no nie załapałem :E
      Skoro by ktoś był w top20 world to siłą rzeczy na jakiekolwiek uni by chciał iść, to będzie w top20, czyli nie będzie mógł się przenieść :)
      Taki na przykład leszcz jak ja jest top9 PL / top 63 World, czyli czy to w kraju czy na świecie jedyna możliwość dla mnie to twarda fuzja, bo przedmiot do fuzji nie będzie u mnie po prostu działał :E
      A mogli dać ładne uni - Rusek z multi swoimi, Virgo, pl1 i Libra :D Wrzucić jeszcze tam to konto z ITA i FRA - i następnie zalać betonem drogi ewakuacji :D
      Ale to pewnie przy następnej fuzji tak zrobią - top100 world na jedno uni, top100-200 - na drugie itd ... plus możliwość migracji w górę (a nie w dół).
    • @Das140 ta zasada tyczy się TWARDEJ fuzji, tj. wymuszonej, jak Ci łączą serwery. Przedmiot do fuzji pozwala dowolnie skakać miedzy uniwersami a nawet krajami i to właśnie tam jest obostrzenie, że nie możesz się przenieść na uni, na którym wylądujesz w top 20. I o tym właśnie mówię:

Starrk wrote:

jedyna możliwość dla mnie to twarda fuzja
    • Starrk wrote:

Dobrygracz wrote:

jesteś kozakiem w pkt to idziesz gdzie chcesz i robisz co chcesz
      Raczej zostajesz samemu na wymarłym uniwersum, bo nie możesz iść samowolnie na inne uni, jeśli znajdziesz się tam w top20.
      No to chyba mamy różne info bo ja otrzymałem informację, że jak jesteś top20 ogame.world możesz skakać gdzie chcesz a jedynym ograniczeniem jest zawartość twojego portfela, stąd tez pretensje graczy na innych forach że topowi gracze będą skakać po różnych uni i łykać flotę z multikont za pomocą rynku i nadużywać paru innych rzeczy.
    • Co do pomysłu to szkoda że takiego czegoś nie dali gdy wprowadzili klasy. Wyobraźcie sobie wszystkich odkrywców którzy latają na 16 co minute :E czarna dziura? Pff skrócę czas jeszcze ze 100 razy i jeszcze wyjdę na spory plus :E wydaje mi się że ludzie prędzej w tą stronę by próbowali niż atakować kogoś innego, bo jakby nie patrzeć istnieje możliwość że gracz lognie przed wlotem i jeszcze zrobi Ci kontrę bo też będzie miał dopałki :E