ANTYMATERIA DLA CAŁEGO LOBBY

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ANTYMATERIA DLA CAŁEGO LOBBY

      Jak w temacie
      Pomysł aby kupiona antymateria była dostępna w lobby dla wszystkich kont wspólna ,nie wliczając w to znalezionej .
      Myślę że takie rozwiązanie mogło by zachęcić graczy starszych ,którzy mają w konta zainwestowane jakieś PLNY
      do rozpoczęcia gry na nowym uni ,z fajnym zastrzykiem na start w postaci kupionej ileś tam miesięcy/ lat wcześniej antymateri


      Dodatkowo zastanawia mnie co jeżeli ktoś gra na kilku uniwersach , na każdym ma kupioną antymaterię a wiemy że zbliża sie malutkimi kroczkami fuzja

      co jeśli podczas fuzji dwa moje konta znajdą sie na 1 uni ,

      - nie chcę rezygnować z gry na żadnym
      - kasuję jedno konto żeby grać na 2 , co w tym wypadku z zakupioną anty ? zostałem w pewnym sensie zmuszony do kasacji konta (nie chce oddawać ani sie wymienić ), dodatkowo gra na innych ustawieniach mi sie nie podoba

      anty w lobby rozwiązuję ten problem i nie widzę tu żadnych większych minusów takiego przechowywania antymaterii
      (poza wrzuceniem komuś do lobby konta z anty tylko po to żeby miał anty a nie po to żeby na tym koncie grał , chociaż można oczywiście kasować anty podczas przekazania konta)
    • W momencie kasacji konta masz prawo dostać kupony na wartość kupionej i niewykorzystanej anty. Wiec gracz mający zachomikowane anty na starym koncie może to samo anty dostać na nowe - o ile poświęci stare konto.

      Co do wad jakie ja widze:
      1. Wiesz ile to developmentu - czyli bugów? A tymczasem to jest kluczowa funkcja gry - jedyna sprawdzana na nowej wersji. Przebudowa tego wymaga testów (czego teraz nie muszą robić), a jakieś problemy w nowej wersji - będą miały negatywny wpływ na GF (problemy graczy ich nie interesują - więc każda inna funkcja może być zmieniana) . Po co więc ryzykować ....
      2. Na starym koncie masz dużo anty - to i na nowe kupisz, w mniejszym (a przez to droższym) pakiecie.
      3. Turecka anty - ban idzie na każde konto, na konto, które skorzystało z anty czy jak?
      4. Zakładam fabrykę kont. Kupuję turecką anty za milijon, piszę ticket, idę na bana. A potem - nowe uni, zakładam konto, wbijam sztab na 3m, kupuję dopałki, bonusy - a potem sprzedaję konto w jakiejś niezłej cenie(taniej niż pakiet wykorzystanej anty - ale mam anty za grosze, więc mam zysk). 5 min roboty - nie więcej. Myślisz że by nie było takich właśnie patologii? Albo super-anty-botów?
    • cokolwiek napisał(a):

      2. Na starym koncie masz dużo anty - to i na nowe kupisz, w mniejszym (a przez to droższym) pakiecie.
      Tu mam inne zdanie .ktoś może z ciekawości zacząć grać na nowym uni ,żeby przetestować nowe ustawienia ,a dodatkowa dostępna od razu na start anty tylko go do tego przekona (do samego rozpoczęcia gry ) z czasem może gość kupi więcej ,
      jeśli gra sie mu spodoba a do tego wykorzysta tą ze starego konta zmuszając go do zakupu kolejnej

      reszta Patologi o której piszesz powinna być banowana i to na całe lobby, jeżeli ktoś robi przekręty na kasie

      z turecką anty zdania też są podzielone , bo co jeśli gram z niemiec /Austrii / Francji
      tam anty jest droższa jeśli płacimy w euro
      ale gram na polskim uni wiec jeśli raz zaloguję sie w polsce i kupie za plny to co ? też mam bana ?
      Dodam że takie sytuacje są i jest na nie przyzwolenie , wielokrotnie pisiałem ticketa że kumpel zaloguje sie na chwile za zasiadaniu żeby podać mi kody do płatnośći
      bo przebywam za granicą i nie mam możliwości zrobienia płatności w euro
      odpowiedz od Go jest zawsze taka sama ,-nie robią żadnych problemów, mimo że GF traci kilka %
      sytuacja odwrotna , gdzie gram na słoweńskim uni ,i na sam start dostaję 25k anty a nie 8k jak w polsce
      a do tego anty jest tańsza,
      oczywiście rozumiem że nikt nie gra na tureckim uni i nie kupuje tureckiej anty na to konto tylko na polskie
      ale Przebywając za granicą stale i grając na polskim czy nie powinniśmy płacić w euro ?




      cokolwiek napisał(a):

      . Zakładam fabrykę kont. Kupuję turecką anty za milijon,
      tu akurat GF się będzie bardzo cieszyć :P bo ma w głębokim poważaniu co z tym kontem sie stanie bo oni już zarobili
      a jak do tego udowodnią ci sprzedaż to skasują konto :D
    • Po części się zgadzam - rzecz w tym, że to jak z botami.
      Likwidacja / utrudnienie działania botów jest dość prosta - ale a) wymaga implementacji kodu po stronie GF b) wymaga odpowiedniego postępowania teamu. A jaki mamy efekt to kazdy widzi - na większości uni jest więcej kont botów niż kont graczy, boty są masowo zakładane i farmione przez dane konto. Niby to każdemu przeszkadza - a każdy głowę odwraca i udaje, że nie widzi problemu.

      Podobnie i tutaj - w wielu miejscach pisałeś - w razie wykrycia nadużycia - bany. Super. Tyle, że znów, jak z rynkiem - tworzymy narzędzie do pushu, reguły sprzyjające pushowi (choćby przez inne niż via dt widełki do handlu, za szerokie widełki na rynku plus zasada - co na rynku to legit) - a potem się dziwimy, że ktoś to wykorzystuje do pushu. Prawie jak w socjalizmie. To może pomyśleć wcześniej i NIE TWORZYĆ ŚCIEŻKI do pushu?
      Ale i tak - główna przeszkoda takiego rozwiązania to wcale nie nadużycia (one były i będą, a balans gry wcale nie jest zmartwieniem dla GF) co zwykła niekompetencja programistów i ludzi w projekcie. Mam nadzieję, że po przygodzie z rynkiem chociaż zdają sobie sprawę z własnej niekompetencji i będą unikać powtarzania problemów. A jak wiadomo - zakup anty to jedyna funkcja gry, która MUSI DZIAŁAĆ poprawnie.

      BlackLatteCoffee napisał(a):


      cokolwiek napisał(a):

      . Zakładam fabrykę kont. Kupuję turecką anty za milijon,
      tu akurat GF się będzie bardzo cieszyć :P bo ma w głębokim poważaniu co z tym kontem sie stanie bo oni już zarobilia jak do tego udowodnią ci sprzedaż to skasują konto :D

      Nie wiem czy się będą cieszyć - bo w ujęciu globalnym w takim przypadku spadają im zyski z anty. Kwestia jak rozpowszechnione to by się stało ... a bany - przecież w przypadku bana idzie chargeback - a nowe konta już nie są powiązane ze starym lobby. Czyli nie dość, że straciłeś okazję do zysku (anty na nowe konta) to jeszcze pieniądze za fabrykę do oddania użytkownikowi.