15 pozycja planety i odkrywca??

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Muniek napisał(a):

    @cokolwiekja to pisałem od początku ale ty masz tendencje do negowania wszystkiego bo wg ciebie tylko twoj styl gry jest najlepszy. Jezeli ktos gra inaczej od ciebie np buduje bunkier lub robi duuuuze kolonie - gra zle. Dlaczego ? Ano dlatego że TWOJE budynki zmieszcza sie na tylu polach ile masz ty. Tak wiec ty nie zrozumiesz ze ludzie chca sobie budowac wiecej niz masz ty i maja wieksze wymagania niz nanity 6.

    Ta gra jest bardziej złozona niz ci sie wydaje.
    @cokolwiek podał co sie zmieści na planecie 200+ i ma rację w swoich wyliczeniach. On podał konkrerne liczby czy rozwiązania bez wydawania anty ( tak są gracze nie kupujący antymaterii). Ty tylko podałeś propozycje na planety duże ( wedlug mnie nie zabudujesz ich z uwagi na ich wielkość), a ta propozycja wymaga ogromnej ilości antymaterii. Nie podałeś żadnych konkretnych rozwiązań, żadnych argumentów. Ja przy planetach 220-230 na 15 pozycjach przy terra 5-6 lvl zmieściłem eko 40/34/39 przy 22 lvl fuzji, roboty na 10, nanity na 6, magazyny, silos na 4 lvl labek na 12 i jeszcze mam wolnych pól 10+ i dzieki fuzji na 22 i energetycznej na 21 postawienie o jeden lub dwa poziomy terra nie jest problemem nawet na 15 pozycji zwlaszcza przy tych dopalaczach energii, ktore najczęściej wpadają na ekspach.
  • Ja bym sie nie zmiescił zwłaszcza swoim starym kontem, po prostu miałem za bardzo rozwiniete planety.
    Podajac swoje wyliczenia i argumentując "mi sie mieści" - ok...po prostu ja widocznie rozwijam mocniej planety, mam wieksze zapotrzebowanie na pola, planety sa wiecej warte punktowo.

    Miesci ci sie na 200 super :) mi nie :)

    16.699km (221/341) tu koncie ktore dopiero ma 60 mln pkt.....czyli tak jakby start.

    Pole widzenia zalezy od miejsca siedzenia ;)
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Muniek napisał(a):

    16.699km (221/341) tu koncie ktore dopiero ma 60 mln pkt.....czyli tak jakby start.
    Podaj co masz tam zbudowane.
    Być może nie wszystko jest wszędzie potrzebne np. nie widzę sensu stawiania wszędzie laboratoriów tylko i wyłącznie na ilości planet MSBN +1.
    Też mam 15 zabudowaną na 221, ale mam tam stocznie na 12, po co? skoro nie buduje tam GS nie wiem, mam spore magazyny, które nigdy nie są wypełnione - po co? nie wiem oraz fabrykę robotów, którą od biedy jak braknie pól da mi 10 pól na kopalnie co przy moich poziomach to pół roku (jak nie więcej) stawiania kopani. A dzięki tech energetycznej oraz elektrowni fuzyjnej + dopalacz energii mam spory zapas na budowę terraformera w razie potrzeb.
    Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
  • Tzn może napiszmy wprost - nie jest pootrzebne dla twojego stylu gry ?
    Czy nie jest potrzebne dla mojego stylu ?
    Czy po prostu mam grac twoim stylem ? :)

    jezeli nie masz wszedzie labów to wg mojego stylu gry - słabo
    Nie miesci ci sie ?? laby do 20 lvvl sa taniutki, zbuduj ;)
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Oczywiscie:

    eko rozwijam non stop + magazyny 13/11/10 ro\winiete czasem pod dłuzsze przerwy zwózki
    fuzja 22, pojdzie w gore
    robot 10, stocznia 12 gś, lab 18 bedzie 20 , silos 10 dla anty ułomnych agresorow, nanit 8 bedzie moze 10 nie lubie czekac, dok 9, terra 14
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • 222:
    Eko 43/35/41
    Fuzja 22
    Magazyny 14/12/12
    Roboty 0 :E
    Stocznia 14
    Labo 9 :E
    Nanity 10
    Terra 10

    Budowanie silosu jest bez sensu - wjadę Ci 60k GS i rakietami tego nie zatrzymasz :E
    Labo na 20 poziom - marnowanie surowców. Co za różnica, czy moje Astro będzie się badało 94t 2d czy 86t 6d?
  • @Starrk Ze wszystkim się zgadzam poza silosem - wygodnie mieć 4-5 lvl - ale nie do obrony, tylko po to, aby pomóc znajomym w rakietowaniu obrony na moonach. Wyżej - nie ma sensu - w obronie jak pilnujesz to i 50 przeciwrakiet starczy, jak nie pilnujesz - to dodatkowe 50 przeciwrakiet nic nie zmienia. A jak chcesz robić akcję typu rakietowanie mimo obecności (w ataku) - to porady dot. rozmiarów planety są ci niepotrzebne - bo i tak to wiesz :D

    PS. Przy wysokim astro to az taka różnica będzie? Chyba nawet mniejsza :D

    W praktyce ma 210-220 polach wszystko co potrzebne zmieścisz - i jeszcze zostaje zapas 15-20 pól do indywidualnego przydzielenia.
  • roboty 0 - dluzsze czasy eko, tobie to wisi mnie nie, nic nie poradzisz
    lab 9 - ja wole okolice 18, mam szybsze czasy swoich badan o kilka dni na kazdym, warto zainwestowac surke
    silos - wiesz ze są gracze którzy nie mają 60k GS ? wiesz co tacy gracze robią ? a no jak widza ze nie ma PR to strzelą rakietkami by dobrac sie do 5 kk surki ktora lezy. czary mary.

    Tak wiec widzisz - kazdy mądry jak umie myśleć tylko o swoim stylu gry i etapie gry. Wtedy wydaje mu sie ze inni grają źle guzik wiedząc o tym jak często ktos wchodzi na konto, jaka ma flote, jakich ma sasiadów, jakie ma cele w grze, co uważa za grę wygodną, co jest dla niego tanie co drogie.

    To bardziej złozone niz "jezeli mi jest niepotrzebne to wszystkim jest niepotrzebne".
    Tak wiec dla mnie 220 to maluch.
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • @cokolwiek no założyłem, że bym przy okazji podniósł MSBN z 9 na 14 :D

    Wiem, że mój post może wyglądać jak puszenie piórek, ale...
    Wiek w dniach: 1658

    Tak wyglądają realia end-game na OGame. Gdybym nagle potrzebował mieć dostępne 20 dodatkowych pół, to na tym etapie gry mam wystarczające zasoby, żeby na 15tce postawić tyle satelit, żeby klikać kolejne poziomy terraformera.

    Gramy obecnie w u.gamelę. Brakuje tylko uni x10 i x100, ale pewnie i to w swoim czasie otworzą niemiaszki.
  • A ja se pykłem wszystkie planetki 290+ na ósemkach, główną 317 (co daje 337 z kupnymi +20) i bez terra wrzuciłem wszystko na 15 pozycje. Potem zmieniłem klasę na wydobyćko i se ciułam z nanitkami na 7, bez srania ogniem o jakieś śmieszne silosy i laboratoria (bo te badania co trzeba było zrobić, zrobiłem). I sobie ekusio rośnie spokojnie :)

    Pomijam styl gry, bo każdy ma swój. I klasy też, ale pewne jest to, że warto jednak wydać te parę złotych bez bóldupienia na GF, że zdzierają i jednych błędów nie naprawią, to kolejne zrobią. Raz wydasz i masz. Nie jest sztuką wydać 10 tysi na konto i być top na starcie serwera. Sztuką jest wejść na stare uni, wydać jeden raz 500 zyka i se po prostu grać. Także mówiąc za siebie i odpowiadając na pierwszy post w temacie - tak, to ma sens. Lepiej mieć 100 pól w zapasie i bez budowania bzdur robić przyrosty, niż zapchać konto i rozkminiać, czy warto robić jonową, żeby potem stwierdzić, że jednak nie warto i włączyć wieczny urlop.
  • Muniek napisał(a):

    mógłbym ci napisac ze są +20 pól...
    Przecież to się wlicza w samo założenie konta. Napisałem poniżej, że te 317 jest znalezione. Nie trzeba szukać planet z bonusami, bo to jest ustawienie serwerowe.

    Randomowe pytania napisał(a):

    główną 317 (co daje 337 z kupnymi +20)
    317+20 kupionych=337 (bez terra)

    Nie kumam teraz o co dokładnie Ci chodzi. Możemy się chwalić ile to my nie mamy pól (od tego jest dział rekordów), ale po co... Klepnąłem posta żeby odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule wątku. Ten temat będą czytać też inni ludzie, więc jak chodzi o jakieś offtopy, to ja jestem out. Tak, opłaca się szukać na 8-kach jak największej ilości pól i przenosić na 15-tki. Można się wypowiadać, można się kłócić kto jest lepszy kozak, ale temat do zamknięcia. Poza stylem gry jaki kto ma i jak zapycha pola, pytanie jest banalne.
  • Tyle tu teorii na temat optymalnego planu rozwoju konta a takie Gameforge strolluje was wszystkich i za rok zamknie serwery ;p Choćby z tego powodu bardziej skłaniałbym się do darmowego wariantu, bo z płatnego mógłbym nie zdążyć skorzystać ;) A tak z mojego przykładu... na planecie z eko 42:38:39 (wiem, że kryształ za wysoko... to taka moja fanaberia, nie gram tylko dla punktów) oraz całym standardowym zestawem potrzebnych budynków wykorzystuję 236 pól (a jeszcze mam kilka poziomów słonecznej do usunięcia). Konto ma około 3 lata, w tym ponad 2 aktywnej gry. Nie wiem ile czasu bym potrzebował by zabudować ponad 300 pól... musieli by sporo prędkość eko podwyższyć.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • Kattz napisał(a):

    Panowie mam jeszcze jedno pytanie- jak odkopałem konto z kilkoma darmowymi relokacjami jaki najlepszy schemat kolonizacji 15

    3 -> 15 czy bez znaczenia np 8 -> 15? rozumiem, że im cieplejsza planeta tym po przenosinach będzie bliżej -130 czy to nie jest aż taka znacząca różnica?
    8->15, a co do temp nie wiem skąd takie info wziąłeś ale jest ono nieprawdziwe. Za każdym razem gdy przenosisz planetę temperatura wybierana jest losowo z określonego przedziału, nie ma czegoś takiego że jak miałeś ciepła 1 to po przenosinach na 15 będzie ona zimna, temperatura jest po prostu losowa.
  • Maniak87 napisał(a):

    Czy warto zostawiać planety które mają temp. - 93 stopnie ale ma 216 pól?
    Na to musisz sobie sam odpowiedzieć. Jeden będzie ustawiał pod minimum temp, nie patrząc na rozmiar. Inny - patrzy na balans.

    Ja bym zostawił. Bez względu na temperaturę / energię z satek - to jest planeta 15. A więc deuter będzie na bardzo dobrym poziomie. Rozmiar ułatwi sprawę - bo możesz mieć stocznie i laby wyżej na danej planecie. Plus magazyny (jeżeli to stare uni, z handlarzem). Dodatkowo - dla takiej planety możesz myśleć nad postawieniem satek (nie w late game - ale w middle) - dzięki temu oszczędzisz na fuzji przez chwilę.

    Natomiast jak nastawiasz się na minimum temp i masz czas - to możesz skasować i szukać dalej. Nikt ci nie powie co lepsze - tylko ty sam.
  • Dość wysoka temperatura jak na 15 pozycję, ale pól sporo. Maksimum dla pozycji 15 w standardzie to 164 pola, do tego dochodzi bonus odkrywcy 20 % oraz bonus z uni (na Taurus chyba +25, ale nie jestem pewny). Wychodzi z tego, że masz ideał minus 5 pól.

    Sama w sobie kolonia jest niemal ideałem pod relokację z 15 na 15 dla deuteru, przy czym w obecnej wersji to raczej sztuka dla sztuki:
    37 poziom ekstraktora przy maksymalnej temperaturze -91 daje mi 158 878 deuteru na godzinę.
    37 poziom ekstraktora przy maksymalnej temperaturze -122 daje mi 169 799 deuteru na godzinę.
    Temperatura to podstawa wydobycia, więc technologia plazmowa, pełzacze oraz bonus zbieracza, geologa, sztabu i przedmiotów zwiększą tą różnicę (u mnie z 11 zrobiło się ponad 20k różnicy na godzinę, a przedmiotów na planetach nie miałem). Przy 14 planetach x 20k deuteru różnica sięga nawet 7 kk deuteru dziennie, dlatego przed wersją 7.0 szukało się planety 15 możliwie jak najzimniejszej. Obecnie musisz sobie zadać pytanie: Czy 7 kk deuteru dziennie to kwota warta relokacji? Moim zdaniem nie.

    Zostawiłbym.

    Lwica jest boska :)